dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 502 z 648
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 12946
  1. #10021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A dlaczego chcesz tak komplikować system CO elektroniką, mi ten ster ma produkować energię i ją odsyłać, ma ładować zasobnik CWU nawet o tym nie wiedząc. Gdyby nie obietnica prowadzenia procesu spalania na czujniku termopary, przy rozładowywaniu nasady, to bym go nawet nie brał.
    No właśnie wydawało mi się że chcę instalację w miarę standartową. Moje oczekiwania to względnie czyste(efektywne) spalanie-ponoć romotop heat 2w takie oferuje przy użyciu właściwego paliwa ,grzanie bufora 1000L -z bufora wyciągam ciepło do podłogówki , grzanie cwu z priorytetem . Teoretycznie sterownik tech spełnia te oczekiwania ,ale w instrukcji napisali że czujnik temp spalin działa do 480C . A przecież chwilowo temp spalin będzie sporo większa ... .. Apropo czystego i efektywnego spalania to czy można jednoznacznie stwierdzić że sterowanie wykorzystujące pomiar temp.spalin jest lepsze od sterowania na podstawie temp wody ? Bo jeśli nie jest lepsze to moje problemy z wyborem sterownika sie kończą - tatarek ma popularne sterowniki do wodniaków wykorzystujące pomiar temp.wody . Ale cały czas mam w głowie że pomiar temp spalin lepiej odwzoruje sytuację w kotle - pytanie czy słusznie że tak myślę.... ?
    Ostatnio edytowane przez cozmo ; 31-01-2017 o 16:33

  2. #10022
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał cozmo Zobacz post
    No właśnie wydawało mi się że chcę instalację w miarę standartową. Moje oczekiwania to względnie czyste(efektywne) spalanie-ponoć romotop heat 2w takie oferuje przy użyciu właściwego paliwa ,grzanie bufora 1000L -z bufora wyciągam ciepło do podłogówki , grzanie cwu z priorytetem . Teoretycznie sterownik tech spełnia te oczekiwania ,ale w instrukcji napisali że czujnik temp spalin działa do 480C . A przecież chwilowo temp spalin będzie sporo większa ... .. Apropo czystego i efektywnego spalania to czy można jednoznacznie stwierdzić że sterowanie wykorzystujące pomiar temp.spalin jest lepsze od sterowania na podstawie temp wody ? Bo jeśli nie jest lepsze to moje problemy z wyborem sterownika sie kończą - tatarek ma popularne sterowniki do wodniaków wykorzystujące pomiar temp.wody . Ale cały czas mam w głowie że pomiar temp spalin lepiej odwzoruje sytuację w kotle - pytanie czy słusznie że tak myślę.... ?
    Na podstawie temp wody sterownie kominkiem z wodą. czy innym kominkowym wymiennikiem to nieporozumienie, takie stery nadają się do spalania pelletu w kominkach z podajnikiem.
    Ogólnie pisząc, patrz na czujniki temperatury spalin, jak są na 1250*C to te stery są do spalania wsadów drewna w kominkach.
    Inna sprawa jak je spalają.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 31-01-2017 o 17:33
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #10023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No i tu jest pies pogrzebany....Duże oczekiwania w stosunku do elektroniki, muszą iść w parze z wiedzą na temat palenia drewnem. Co z tego, że sterownik będzie miał wszystka, jak zabraknie pary w gwizdku? Zdechnie ogień, albo zrobi się piekło bo damy za dużo drobnego, albo zbyt grube polana będą się palić od niechcenia, albo ...albo....Ja po dwóch latach poddawania się woli sterownika, odłączyłem paskuda i od trzech lat palę bez. Fakt, kombinuję co nieco w celach naukowych, dla potomnych. Nie przeszkadza mi brak elektroniki. Nauczyliśmy się przez ten czas palić. Posługiwać się ogniem, rodzajem (wielkością) drewna, gatunkiem...Umiemy manipulować ciągiem kominowym, dozować powietrze...Wiemy kiedy włączyć pompę...jedną, drugą...Ot tak : pstryk! Teraz, z tą wiedzą, pewnie przyjdzie kolej na jakiś ster. W zasadzie wystarczy taki, który włączy i wyłączy odpowiednią pompę w odpowiednim momencie...Niech sobie będzie taki z czujnikiem temperatury wody...Jest temperatura, grzejemy kalafiory (podłogę, CWU...). Nie ma temperatury wody - po co ma pompa latać, choćby nawet spaliny gorące były? To dość proste oczekiwania, wiem...

  4. #10024
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No i tu jest pies pogrzebany....Duże oczekiwania w stosunku do elektroniki, muszą iść w parze z wiedzą na temat palenia drewnem. Co z tego, że sterownik będzie miał wszystka, jak zabraknie pary w gwizdku? Zdechnie ogień, albo zrobi się piekło bo damy za dużo drobnego, albo zbyt grube polana będą się palić od niechcenia, albo ...albo....Ja po dwóch latach poddawania się woli sterownika, odłączyłem paskuda i od trzech lat palę bez. Fakt, kombinuję co nieco w celach naukowych, dla potomnych. Nie przeszkadza mi brak elektroniki. Nauczyliśmy się przez ten czas palić. Posługiwać się ogniem, rodzajem (wielkością) drewna, gatunkiem...Umiemy manipulować ciągiem kominowym, dozować powietrze...Wiemy kiedy włączyć pompę...jedną, drugą...Ot tak : pstryk! Teraz, z tą wiedzą, pewnie przyjdzie kolej na jakiś ster. W zasadzie wystarczy taki, który włączy i wyłączy odpowiednią pompę w odpowiednim momencie...Niech sobie będzie taki z czujnikiem temperatury wody...Jest temperatura, grzejemy kalafiory (podłogę, CWU...). Nie ma temperatury wody - po co ma pompa latać, choćby nawet spaliny gorące były? To dość proste oczekiwania, wiem...
    Od 15 lat palę sobie w kominku aqua therm z prostym sterownikiem .,który grzeje dom 360metrów . Mam również swoje doświadczenia lepsze i gorsze dotyczące ilości paliwa i jego jakości . Aktualnie skupiam sie na tym żeby drewno było tak suche jak to możliwe i udaje mi się czasem dosuszyć drewno przy sporym kaloryferze do ok 5-6% . W tedy jest moc. Najlepsze efekty osiągam sterując recznie proporcje powietrza wtórnego i pierwotnego ,ale wkład nie jest
    za nowoczesny więc nie oczekuję super wydajności. komin czyszczę co kilka lat z suchej sadzy,którą zresztą pozniej spalam-efekt taki jakbym palił węglem.
    A teraz chciał bym sterownik ,który przeprowadzi proces palenia w nowym wkładzie w nowym domu za mnie,ale jak będę chciał posterować coś ręcznie dla fanu to żeby mi na to pozwolił . Stwierdzam że chyba poczekam na nowego tatarka , ma być dostępny w czerwcu tego roku o ile znowu nie przesuną daty.
    Teoretycznie mam czas do września. Dziękuję za opinie i porady w mojej spawie.

  5. #10025

    Domyślnie

    Proszę o radę . Zakupiłem Kozę Invicta Illy , połączyłem z kominem i kiszka . Poprzez nieszczelność w górnej części dzwiczek wpada powietrze do pomieszczenia zasysa przez komin . Nie odpaliłem tego jeszcze gdyż nie wiem czy jest sens to zostawić w takim stanie . Czy są jakieś rozwiązania typu szczelny szyber lub inny patent aby nie "ciągło " z komina do wewnątrz ?

  6. #10026
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    To wada piecyków i wkładów kominkowych które nie mają 100% poboru powietrza do spalania z poza budynku. Po prostu są rozszczelnione w górnej części szyby , czasami jest to górnolotnie nazywane systemem czystej szyby, aby ta drogą pobierały powietrze do spalania . Kupiłeś bardzo uproszczone palenisko ..... Szyber nie może być szczelny bo mógłbyś zaczadzieć .

    Kominek lub piecyk który pobiera powietrze z pomieszczenia to nie jest dobre rozwiązanie.
    Darek B

  7. #10027
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Proszę o radę . Zakupiłem Kozę , połączyłem z kominem i kiszka . Poprzez nieszczelność w górnej części dzwiczek wpada powietrze do pomieszczenia przez komin .Czy są jakieś rozwiązania typu szczelny szyber lub inny patent aby nie "ciągło " z komina do wewnątrz ?
    Niepotrzebny jest szyber a nawet nie jest wskazany. Powodem cofki jest brak wentylacji nawiewowej w mieszkaniu, brak nawiewników okiennych higrosterowanych.
    Stare okna skrzynkowe miały tą funkcję w gratisie.
    Jak zatka Pan ten komin to tą funkcję przejmie jeden z kanałów wentylacyjnych w mieszkaniu, ale tego już Pan nie wychwyci, cofka z komina wydziela specyficzny zapach dlatego jest zauważalna i uciążliwa.
    Żeby wentylacja działała (to te kratki pod sufitem) powietrze musi wchodzić jakąś drogą do mieszkania, niema innej możliwości.
    Po zainstalowaniu nawiewników cofka powinna się skończyć.
    Cofka z kanału wentylacyjnego jest również szkodliwa dla zdrowia.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 06-02-2017 o 23:12
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #10028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Proszę o radę . Zakupiłem Kozę Invicta Illy , połączyłem z kominem i kiszka . Poprzez nieszczelność w górnej części dzwiczek wpada powietrze do pomieszczenia zasysa przez komin . Nie odpaliłem tego jeszcze gdyż nie wiem czy jest sens to zostawić w takim stanie . Czy są jakieś rozwiązania typu szczelny szyber lub inny patent aby nie "ciągło " z komina do wewnątrz ?
    Zwróć uwagę na wpis Animusa. To bardzo istotna uwaga, bo nawet wkłady szczelne (mówi się, że 100% ), nie uchronią Cię przed cofką, jeśli będzie zachwiana gospodarka wentylacyjna w budynku. Będzie ona rzadsza, w mniejszym stopniu, ale też możliwa.... Ja mam w domu paleniska bardzo szczelne, z króćcami, sterowane elektroniką, przystosowane do poboru powietrza wyłącznie z zewnątrz. Pozostawiłem je jednak bez tego podłączenia. Pobierają powietrze z domu, co jest elementem tak zaprojektowanego systemu wentylacji grawitacyjnej budynku. Cofki nie ma, bo są nawiewy, o których pisał Animus.

    Koza którą kupiłeś, ma tak jak pisał Darek, system poboru powietrza do spalania z pomieszczenia. Szczelina w górnej części drzwi jest źródłem powietrza wtórnego (jednocześnie zapobiega brudzeniu szyby) . Po zamknięciu powietrza pierwotnego (od dołu) spalanie odbywa się wyłącznie na powietrzu wtórnym, co jest zgodne z najnowszymi tendencjami najlepszych marek. Nie wolno nic uszczelniać, kombinować po swojemu. To prymitywny, ale doskonały system (nie nadający się do domów z WM).

  9. #10029

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Wszystko jasne jak słońce .

  10. #10030
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jolanta.kulakiewicz

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam! Chcę urządzić salon w stylu skandynawskim ale tak, żeby nie było to chłodne nowoczesne wnętrze, tylko żeby panował w nim przytulny klimat. Dlatego pomyślałam o kominku. Bardzo podobają mi się marmurowe kominki, ale czy nie będą się "gryzły" z nowoczesnymi dodatkami?
    Reklama jest płatna....

  11. #10031
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolanta.kulakiewicz Zobacz post
    Witam! Chcę urządzić salon w stylu skandynawskim ale tak, żeby nie było to chłodne nowoczesne wnętrze, tylko żeby panował w nim przytulny klimat. Dlatego pomyślałam o kominku. Bardzo podobają mi się marmurowe kominki, ale czy nie będą się "gryzły" z nowoczesnymi dodatkami?
    Witaj. Jednemu będą się gryzły (mnie i mojej żonie) innemu nie będą . Mną się przejmuj bo ja nie lubię kamienia ,ale jeśli się Tobie podoba to czemu nie . A jeśli oczekujesz na wskazanie "obowiązujących" trendów to lepiej będzie jak zapytasz na forum z wystrojem wnętrz. Ja proponuje wpisz w google "nowoczesne kominki" -grafika i jest tego całe mnustwo. Oprucz tego na stronie firmy brunner,spartherm i wielu innych jest galeria z "obowiązującymi trendami" .

  12. #10032

    Domyślnie

    Jest to mój pierwszy post na forum wobec czego witam wszystkich.

    Muszę podjąć bardzo szybko decyzję nt. wkładu kominkowego. Potrzebuje wkład dość mały gabarytowo. Głównie chodzi o głębokość. Wolałbym aby nie przekraczała 45cm. Zależy mi na wkładzie który nie będzie służył do ogrzewania - raczej do okazjonalnego palenia i ładnego wyglądu lub sporadycznego dogrzewania powierzchni ok 20m2 salon oraz otwarta kuchnia ok 10m2. (główne źródło ciepła to piec kondensacyjny - podłogówka parter i grzejniki na piętrze). Nie chciałbym wydawać za dużo. Myślę że kwota 2500 -3500zł satysfakcjonowała by mnie.
    Nie mam pojęcia jak zapatrywać się na tanie wkłady z kratki.pl np. Jaś lub narożna Maja lub Zibi (dają 5 lat gwarancji) lub inne podobne.
    Gdyby wkład byłby narożny byłoby świetnie, jednak musiałby być dość kompaktowych rozmiarów.

    Z góry dzięki za pomoc.
    Jarek

  13. #10033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    dragooPL, zobacz w wątkach Ewedela i Gaja2. Zrobiłam im wizualizacje obudów właśnie dla płytkich wkładów. W pewnym momencie dokonywałyśmy wyboru między kilkoma wkładami nie tylko z Kratek i dziewczyny zdecydowały się na niekratkowe wkłady.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #10034

    Domyślnie

    Witam, totalnie nie znam się na kominkach i przyznam szczerze nie mam za bardzo nawet kiedy doczytać co nieco o nich. Może Wy mi pomożecie. Chcę mieć kominek w salonie. Salon jest połączony z jadalnią i mają łącznie 54 mkw. Buduję dom w stylu dworkowym, więc kominek też powinien mieć taki styl. Chodzi mi głównie o wkład kominkowy nie wiem jakiego szukać, o jakiej mocy itp. Wiem, że chcę aby ten kominek był rekreacyjny, ale jeżeli zabraknie prądu to żeby dogrzał mi te pomieszczenia. Chce też żeby był szczelny, miał samooczyszczającą szybę, która będzie się podnosiła do góry i będzie otwierana także tradycyjnie. Możecie coś polecić? Jakąś firmę, moc wkładu itp.? Dom będzie raczej ogrzewany pompą ciepła, ale jeszcze się na to nie zdecydowałam. Napiszcie mi tez proszę czy jakbym zdecydowała się na doprowadzenie powietrza to czy brak prądu powoduje, iż te ciepło z kominka nie zostanie rozprowadzone po pokojach? Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź. pozdrawiam

  15. #10035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Witam, totalnie nie znam się na kominkach i przyznam szczerze nie mam za bardzo nawet kiedy doczytać co nieco o nich. Może Wy mi pomożecie. Chcę mieć kominek w salonie. Salon jest połączony z jadalnią i mają łącznie 54 mkw. Buduję dom w stylu dworkowym, więc kominek też powinien mieć taki styl. Chodzi mi głównie o wkład kominkowy nie wiem jakiego szukać, o jakiej mocy itp. Wiem, że chcę aby ten kominek był rekreacyjny, ale jeżeli zabraknie prądu to żeby dogrzał mi te pomieszczenia. Chce też żeby był szczelny, miał samooczyszczającą szybę, która będzie się podnosiła do góry i będzie otwierana także tradycyjnie. Możecie coś polecić? Jakąś firmę, moc wkładu itp.? Dom będzie raczej ogrzewany pompą ciepła, ale jeszcze się na to nie zdecydowałam. Napiszcie mi tez proszę czy jakbym zdecydowała się na doprowadzenie powietrza to czy brak prądu powoduje, iż te ciepło z kominka nie zostanie rozprowadzone po pokojach? Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź. pozdrawiam
    Może powinnaś odwiedzić jakiś fajny salon kominkowy. Czasem w takich salonach trafiają się ludzie mający trochę wiedzy na interesujące Cie tematy. Nie zawsze, ale może będziesz mieć trochę szczęścia...

  16. #10036
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jak dla mnie to jest dworkowy kominek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Konkurs 1.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	381259  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 10-02-2017 o 11:08
    Darek B

  17. #10037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    WOW, Darku, to Twoje dzieło? Piękny jest
    I na dodatek kafle w moim ulubionym kolorze
    Nazwa:  Konkurs 1.jpg
Wyświetleń: 179
Rozmiar:  93,9 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #10038
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Nie chwaląc się " Jam to uczynił "...
    Darek B

  19. #10039
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Nie chwaląc się " Jam to uczynił "...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Konkurs 1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	381272  
    Darek B

  20. #10040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Idę zobaczyć co masz na stronie

    edit : nie ma
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 10-02-2017 o 21:53
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 502 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony