dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.528
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ciekawe też przejście z maksymalnego zapotrzebowania na ilość kWh. I nic się nie klei z profesjonalnymi obliczeniami.
    Jak podstawię swoje dane do Twojego kalkulatorka, to wychodzi:


    A zawodowcy wyliczyli mi :



    Kto się pomylił 3x na CO (za to dużo zaniżone na CWU)? Czy faktycznie Twoi klienci przy takich parametrach potrzebują tyle kWh?

    Uzależnienie kWh na CWU od CO (25% * CO) to fantastyczny pomysł. Im lepiej ocieplony dom, tym mniej ciepła na CWU trzeba Chciałbym tak
    Mam powazne wątpliwosci co do fachowosci, dokładnosci i rzetelnosci tych "zawodowców", wynik jak na taki dom zanizony.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mam powazne wątpliwosci co do fachowosci, dokładnosci i rzetelnosci tych "zawodowców", wynik jak na taki dom zanizony.
    Wątpię, by znacznie. Pobawiłem się w Build Desk Energy Certificate. W nim było robione PCHE i mogłem ściągnąć dane z gotowca. Poprawiłem ustawienie względem stron świata, lokalizację, rodzaje materiałów i grubości, które już wiem, że się zmieniły, parametry okien które zamieram zamontować i wyszło tak:







    System podstawowy to prąd 1:1 (nie potrafię coś dodać do tego kominka - a przydałby się do podrasowania EP), a alternatywny PC PW.
    Co się nie zgadza?

    Tak czy inaczej i liczby, i sposób liczenia który tu podał CNC_POMPY_CIEPLA to dopiero nierzetelność. Jak w takie rzeczy jeszcze wierzyłem, to w ciemno kupując projekt chciałem zmienić ogrzewanie na PC. A potem zacząłem liczyć i myśleć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lenaekobuilddesk20170213Przegrody.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	16,6 KB
ID:	381462   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lenaekobuilddesk20170212.jpg
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	381463   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lenaekobuilddesk20170213CWU1.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	381464   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lenaekobuilddesk20170213CO1.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	381465   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lenaekobuilddesk20170213Przegrody.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	381471  

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-02-2017 o 00:13

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Porządna izolacja i niepsujące się ogrzewanie. Nie wiem czy kable, czy pexy z buforem, ale na pewno nie pompa. Po prostu jest nieekonomiczna.

  4. #24

    Domyślnie

    wg tego kalkulatora mój dom ma zapotrzebowanie na poziomie 28W/m2 a rocznie 11827,6kWh toż to mam pasywniaka
    Kocioł Defro Komfort Eko 15kW K1Pv4 + ST 505. Dom parterowy 190m2 + garaż 31 m2, grzejniki+podłogówka.
    podłoga 13cm 038 (U=0.23), ściany 15cm 033 (U=0.16), strop 30cm 035 (U=0.11), okna Veka 5K3S (Uw=0.7-1.1)

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.528
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał komfortowy Zobacz post
    wg tego kalkulatora mój dom ma zapotrzebowanie na poziomie 28W/m2 a rocznie 11827,6kWh toż to mam pasywniaka
    Korzystac z kalkulatora, odczytac wyniki i i je prawidłowo zinterpretowac to nie takie proste jak sie niektórym wydaje. 28 W/m2 to nie zapotrzebowanie a wspólczynnik projektowego obciązenia cieplnego budynku. dla pasywnych jest <=10 W/m2, jak widac 28 W/m2 jest bardzo daleko od tej wartosci, skąd wniosek ze masz pasywniaka?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 16-02-2017 o 10:02

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony