dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 93
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 1842
  1. #1741

    Domyślnie

    Co pokazuje, że nawet kładąc samemu izolację (czytaj: dokładnie) nie sposób uniknąć takich przestrzałów. I to przy 30 cm.
    Dla mnie jest to kolejny dowód na mało popularną tezę: jeśli styropian powyżej 20 cm to tylko w 2 warstwach (z przesunięciem w pionie i poziomie) lub z frezem.

    Wiem, że zaraz posypią się gromy. Trudno....

  2. #1742
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Albo z pianką.

  3. #1743
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Co pokazuje, że nawet kładąc samemu izolację (czytaj: dokładnie) nie sposób uniknąć takich przestrzałów. I to przy 30 cm.
    Dla mnie jest to kolejny dowód na mało popularną tezę: jeśli styropian powyżej 20 cm to tylko w 2 warstwach (z przesunięciem w pionie i poziomie) lub z frezem.

    Wiem, że zaraz posypią się gromy. Trudno....
    może nie gromy .... ja miałem i mam pełną swiadomosc tego co nie dokończyłem przed zima - to co pokazałem to ciekawostka - jak się samemu robi to się wie .... gorzej gdy ktoś komus robi - wtedy jest więcej niż pewne ze będzie byle jak

    po to dom izoluje duzymy plytami by zminimalizować ilość laczen - wiec ja osobiście Twojej tezy nie popieram - ale tez i nie neguje - kwestia kto robi i jak bardzo dokładnie chce mieć - robie sam , wiem co i gdzie trzeba dokonczyc - fotorelacja mialabyc po to by innym uzmyslowic

  4. #1744
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Panowie - po kolei - bo trochę sprzecznych teorii ...

    po 1 to nie wilgoć tylko energia / ciepło wydostaje się przez niezaizolowane miejsca
    Wilgoc. Jeszem np kilowatogodziny zamarznietej nie widzial.
    po 2 szron/ szadź czy jak to tam zwał jest z zewnątrz ... przecież nie przemieściła się ze ściany by osadzić się na styropianie - szadź występowała na styku ciepłego i zimnego powietrza - patrz tzw. pkt rosy
    Bo wilgotniejsze ze srodka przemigrowalo nieszczelnosciami i zamarzlo - patrz punkt rosy
    po 3 karolek75 - nie potrzebuje testu - właśnie to mi pokazało gdzie ucieka i gdzie trzeba poprawić - nigdzie indziej nic nie widać a przyglądałem się dokładnie
    różnica temperatur +8/-20-25 była wystarczająca , nie trzeba termowizji, nie trzeba testów ciśnieniowych etc
    Przeca napisalem ze masz to v wersji v2 . ZA DARMO ! Wykorzystaj to !
    po 4 styropian / piana będzie pokryta klejem, ten gruntem a następnie tynk - wystarczająca warstwa "chemii" ....
    Tam gdzie ci zamarzlo, masz nieszczelnosc, i to samo bedzie sie dzialo i pozniej. Wykropli ci sie na tynku i tam zamarznie. Bedzie tego mniej, bo sciany od srodka uszczelnisz tynkiem, wiec nie bedzie hulac. Wez pianke i popsikaj w te miejsca, gleboko wpychajac pistolet. Widziales u Barth3za termowizje ?
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 21-01-2017 o 10:39
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  5. #1745
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to wilgoci w powietrzu na zewnątrz już nie ma ? to bloczek BK lub beton jest kaloryferem i podgrzewa powietrze na zewnątrz - czy tyle wilgoci przez bloczek może przejść ? nie sadze
    gdy lapaly przynrozki na styropienia na dachu tez miałem szron/szadź
    dlaczego ??
    skoro styropian cieply ? bo para wodna z powietrza zewnętrznego przekształcała się w szadź

    przydałby się tu np. Henok lub asolt - sa chyba do tego programy którymi można to zasymulować

  6. #1746
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Nie zastanawia cie to jest punktowe ?
    W domu, w srodku masz wyzsze temperatury niz na zewnatrz. Przyszlo gwaltowne ochlodzenie, to ta roznica zwiekszyla sie dramatycznie. Kierunek dyfuzji pary wodnej jest jeden. Odciete na dachu masz - EPDM - wiec jedyny kierunek to sciany, a w szczegolnosci szczeliny, ktorymi hula powietrze.
    GWC juz chodzi ? Masz w domu nadcisnienie ?
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  7. #1747
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Bloczek nie jest praktycznie żadną przeszkodą dla pary wodnej. Styropian ma już kilkadziesiąt razy większy opór, szczególnie przy tak grubej warstwie:

    http://www.grupasilikaty.pl/leksykon...lany.php?id=24

    Patrz tutaj:



    Przy -10stC RH=100% oznacza 2,5g wody/m3 powietrza. Przy +5stC 2,5g wody jest w 1m3 powietrza o RH=40%. Jeśli więc przy tych temperaturach wewnątrz będziesz miał właśnie RH=40% (a raczej jest więcej), a na zewnątrz będzie mniej niż 100% (a raczej na pewno będzie), to para wodna będzie chciała się z domu wydostać - będzie miała wyższe "ciśnienie" niż ta na zewnątrz. Przy -20stC na zewnątrz efekt jest jeszcze mocniejszy. Jeśli gdzieś będzie dziura w izolacji, to będzie się tam wilgoć najpierw skraplać, a potem zamarznie. Najczęściej dzieje się tak w rogach, gdzie często wychodzi grzyb i trzeba dobrze wentylować.

  8. #1748

    Domyślnie

    U nas jak bylo -20 stopni te kilka tygodni temu, to wyszla taka dziwna plama w rogu na suficie z GK (rog budynku). Zastanawialismy sie co to jest? Przeciez izolacja na zewnatrze 20cm styropianu jest, od gory tez zasypane styropianem w granulacie (elewacja zewnentrza jest szczelna na TIP-TOP). Okazalo sie ze w jednym miejscu zwialo troche styropianu na strychu (ale dalej byla warstwa z 15cm styropianu ze nie wspomne o dachu ponad). No ale to wystarczylo zeby duza ilosc wilgoci technologicznej zmrozilo.

    Mam nadzieje ze takie numery powstaja tylko przy duzej wilgotnosci wewnatrz budynku.


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  9. #1749
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Panowie - po kolei - bo trochę sprzecznych teorii ...

    po 5 miloszenko - już o tym pisaliśmy - piana / kleje itp. wliczone w cenę inwestycji - i tak tańsza zabawa niż Izodom itp. technologie które i tam musiałbym pewnie ocieplać bo najgrubszego na 100% bym nie kupił
    Hej Konrad
    Kto ociepla Izodom ? Inaczej w jakim celu ktoś miał by to robić - chyba żeby pokazać że można .
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  10. #1750

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    po 5 miloszenko - już o tym pisaliśmy - piana / kleje itp. wliczone w cenę inwestycji - i tak tańsza zabawa niż Izodom itp. technologie które i tam musiałbym pewnie ocieplać bo najgrubszego na 100% bym nie kupił
    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Hej Konrad
    Kto ociepla Izodom ? Inaczej w jakim celu ktoś miał by to robić - chyba żeby pokazać że można .
    Ja tak robiłem z wewnętrznymi ścianami garażu, zrobionymi z pustaków z pięciocentymetrową warstwą styro, MC 2/25. Nie żeby pokazać, że można tylko dlatego że tak było taniej Zresztą sam pracownik Izodomu tak sugerował.

  11. #1751
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Tam gdzie ci zamarzlo, masz nieszczelnosc, i to samo bedzie sie dzialo i pozniej. Wykropli ci sie na tynku i tam zamarznie. Bedzie tego mniej, bo sciany od srodka uszczelnisz tynkiem, wiec nie bedzie hulac. Wez pianke i popsikaj w te miejsca, gleboko wpychajac pistolet. Widziales u Barth3za termowizje ?
    Tam gdzie zamarzło masz nieszczelności ale w styropianie a NIE TUTAJ ma być szczelność budynku. Może być nieszczelność w zupełnie innym miejscu a pod styropianem powietrze się przemieszcza i uchodzi gdzie ma najłatwiej. Owszem trzeba to uszczelnić ale to nie załatwi sprawy. Trzeba znaleźć dziury w ścianach/połączeniach okien i je uszczelnić.

  12. #1752
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Hej Konrad
    Kto ociepla Izodom ? Inaczej w jakim celu ktoś miał by to robić - chyba żeby pokazać że można .
    było tu już w dzienniku o tym - bloczki są drogie , wiec jeśli miałoby być ekonomicznie to najcieńsze plus styropian by uzyskać takie U przegrody jak u mnie , kupowanie najgrubszych jest kosmiczne cenowo


    na koniec stycznia licznik na poziomie 380 kwh , stała temp. 7*C
    w domu wiekosc scian wyrownana , zostały 2 pokoje i 2 pomieszczenia: przedsionek i przejściowe do garażu - te 2 to już w marcu na koniec prac

    obklejone już niemal wszystkie okna płytami GK, obecnie pianuje szczeliny miedzy murem a płytami , następnie narożniki trzeba będzie powyprowadzać

    niemal do końca lutego zima ma trzymać (pogoda 16 dniowa)
    od marca cd prac przy elewacji i dachu
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 09-02-2017 o 08:49

  13. #1753

    Domyślnie

    Witaj. Super dziennik - podobnie jak poprzedni. Gratuluję postępów i kibicuje dalej. Pozdr

  14. #1754
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał pet-pom Zobacz post
    Witaj. Super dziennik - podobnie jak poprzedni. Gratuluję postępów i kibicuje dalej. Pozdr
    dzięki pet-pom

    dziś na budowie niedzielna cisza piękne słońce
    dom nagrzał się do ponad 10*C


    wczoraj obkleiliśmy duże okno w salonie , został jeszcze kawałek nad oknem


    obklejone okna GK nawiercam i zapuszczam pianką




    wczoraj też wylałem beton we wnękach okiennych

    pokoje




    salon


    obcinam też wystające fragmenty fundamentu - są miejsca gdzie ściana fundamentowa jest szersza niż mury- to też pewien wniosek dla innych , na przyszłość - ps co teraz z tym zrobić ? zostawić ? wyciąć głębiej ??


    i jeszcze coś co chodziło mi po głowie już w arizonie a teraz dopiero udało mi się zrealizować
    brak tynków w domu

    ściany zaciągam klejem gipsowym do GK
    1 sza warstwa


    2ga warstwa


    korytarz




    i na koniec widok z salonu na okolice

  15. #1755
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    To ładne jest. Te duże okna robią robotę, polecę nawet parapeciarza spod Mielca co Ci za około 1200zł aglomarmury zamontuje, ale te szpachle bez tynków to dość niebezpieczne rozwiązanie.

  16. #1756

    Domyślnie

    Witam, znajomy tez kład klej bez tynków, tyle ze wtapiał siatkę. Mieszka już z 4 lata, zero pęknięć.

  17. #1757

    Domyślnie

    Bardziej obawiałbym się tego kleju do g-k. Nie żałuj na goldband. I otynkujesz cieniutko i ładnie to "zaliżesz" na mokro gąbką lub piórem. Klej jest jednak mało elastyczny. Poza tym zrobisz to na raz, a nie w dwócg etapach.
    Ostatnio edytowane przez compi ; 13-02-2017 o 10:08
    I już mieszkamy !

  18. #1758

    Domyślnie

    na ile wyliczyles roznice w cenie tynkow maszynowych przez firme a ukladania kg i zaciagania klejem osobiscie?

  19. #1759
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ale ja nie kleje plyt kg tylko sciany zaciągam klejem - mój czas i praca jest zyskiem - nie musze placic firmie zewnętrznej za robociznę, tylko material który jest tani , czas mnie nie goni a roznica to z pewnoscia kilka tys zl

  20. #1760

    Domyślnie

    ok , cos zle doczytalem.
    powiedz mi jeszcze jedno, jak murowales na zaprawe z puchy to jest jakis czas na ustawienie bloczka czy to lapie doslownie w mgnieniu oka i poloz dosun i prawie koniec szans na przestawienie bloczka?

Strona 88 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony