dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 554 z 677
Pokaż wyniki od 11.061 do 11.080 z 13530
  1. #11061
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzab Zobacz post
    Witam Dzisiaj przyjechał do mnie piec - Defro Komfort Eko duo uni. W ciągu najbliższych kilku dni będziemy go podłączać, no i przyszedł czas, żebym się rozejrzał za jakimś ekogroszkiem. Najpierw chcę kupić na próbę kilka worków, zanim poczynię poważniejszy zakup. Mam problem z wyborem właściwego, mówiąc szczerze - nawet nie wiem czym się kierować, ponieważ ekogroszek który zamierzam kupić będzie mieszany z głównym paliwem, jakim będzie u mnie owies. Palnik rynnowy który jest zainstalowany w tym piecu bez problemu powinien sobie poradzić z taką mieszanką, tylko... No właśnie - jaki ekogroszek będzie do tego pasować najlepiej? : )
    Kup lepiej miał i mieszaj z nim owies, wyjdzie taniej z tym tylko ze będzie troszkę więcej popiolu
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  2. #11062
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zębaty
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Daleko od szosy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    Kup lepiej miał i mieszaj z nim owies, wyjdzie taniej z tym tylko ze będzie troszkę więcej popiolu
    Ja za namową jednego z forumowiczów pierwsze palenie ekogroszkiem zacząłem od Ekstra z Energo. To był strzał w dziesiątkę. Nie śpieka się. Nie brudzi wymiennika i ogólnie jest bezproblemowy. https://wegiel.nazwa.pl/mobile/pl/p/...25-27-MJkg/147

  3. #11063
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    buhaj39

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Panowie,
    Palił ktoś tym ruskiem?

    http://wegielekotec.pl/

  4. #11064
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarzab

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Sękocin Nowy
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    30

    Domyślnie

    Miał odpada, szkoda mi kotła.

    Dzięki za ten Ekstra z Energo, poszukam i przetestuje

  5. #11065

    Domyślnie

    Cytat Napisał zębaty Zobacz post
    Ja za namową jednego z forumowiczów pierwsze palenie ekogroszkiem zacząłem od Ekstra z Energo. To był strzał w dziesiątkę. Nie śpieka się. Nie brudzi wymiennika i ogólnie jest bezproblemowy. https://wegiel.nazwa.pl/mobile/pl/p/...25-27-MJkg/147
    a ile jest popiołu z niego?np z jednego zasypu

  6. #11066

    Domyślnie

    Obecna cena Energo Extra (850zł) to jakiś kosmos ...

    Ja kupowałem osotani raz Energo Extra w promocji za chyba 705zł ..

    Jak kupowałem (2 lata temu) to był suchy jak pieprz i bezproblemowy , ale z tego co wyczytałem że osoby które w tym roku zamwiały pisały że tak różowo nie jest ani z wilgotnoscia ani spalaniem (spieka się popioł).

    Osobiście uważam że w tej cenie jest to zakup nieopłacalny ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #11067
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzab Zobacz post
    Miał odpada, szkoda mi kotła.

    Dzięki za ten Ekstra z Energo, poszukam i przetestuje
    To miał jakoś źle wpływa na kondycje kotla?
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  8. #11068
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    W naszym kraju sprzedaż węgla pobija wszelkie anomalia. O 15KM ode mnie jest jeden z 2 składów opału (chyba, ze powstały jakieś nowe) katowickiego węgla. Cena za Ekoret to 960PLN i trzeba jeszcze go przywieź lub doliczyć chyba 130PLN za przywózkę do 4T. Obojętnie czy będzie to 1T czy 4T
    http://wegiel.katowice.pl/sklad-opalu-labiszyn.html

    Ta sama firma czyli KATOWICKI HOLDING WĘGLOWY SA, ten sam Ekoret wyśle pod drzwi za 918,42 zł
    https://sklep.wegiel.katowice.pl/pro...oszek-ekoret-r

    Nie łapie tego...
    Ostatnio edytowane przez miet55 ; 17-02-2017 o 10:57
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  9. #11069
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarzab

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Sękocin Nowy
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał wayne2mike Zobacz post
    To miał jakoś źle wpływa na kondycje kotla?

    Słyszałem opinie, że miał słabo współpracuje z podajnikiem ślimakowym i palnikiem rynnowym, więc póki co póki sam nie złapię więcej doświadczenia w temacie, żeby móc to zweryfikować, pozostanę przy ekogroszku

  10. #11070
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzab Zobacz post
    Witam Dzisiaj przyjechał do mnie piec - Defro Komfort Eko duo uni. W ciągu najbliższych kilku dni będziemy go podłączać, no i przyszedł czas, żebym się rozejrzał za jakimś ekogroszkiem. Najpierw chcę kupić na próbę kilka worków, zanim poczynię poważniejszy zakup. Mam problem z wyborem właściwego, mówiąc szczerze - nawet nie wiem czym się kierować, ponieważ ekogroszek który zamierzam kupić będzie mieszany z głównym paliwem, jakim będzie u mnie owies. Palnik rynnowy który jest zainstalowany w tym piecu bez problemu powinien sobie poradzić z taką mieszanką, tylko... No właśnie - jaki ekogroszek będzie do tego pasować najlepiej? : )
    A ile uzyskasz kalorii z takiego owsa no chyba że masz tego aż tyle że nie masz co w tym zrobić no to ok.
    Moim zdaniem miał + owies = zapchany podajnik ale mogę się mylić ale jak chcesz poeksperymentować to chyba każdy groszek będzie się nadawał

  11. #11071
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzab Zobacz post
    Słyszałem opinie, że miał słabo współpracuje z podajnikiem ślimakowym i palnikiem rynnowym, więc póki co póki sam nie złapię więcej doświadczenia w temacie, żeby móc to zweryfikować, pozostanę przy ekogroszku
    Kup coś średnio kalorycznego na początek żeby nauczyć się obsługi pieca. Mniejsza kaloryczność to mniej problemow np. ze spiekami ja na początku spalałem groszki z OBI pierwszym był Rubin potem Silver na końcu Gold z żadnym nie miałem większych problemow. Potem kupiłem groszek z wesołej o pojawiły sie problemy ze spiekami i walka z ustawianiami Teraz mam Pieklorza i nie ma problemow.

  12. #11072

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Obecna cena Energo Extra (850zł) to jakiś kosmos ...

    Ja kupowałem osotani raz Energo Extra w promocji za chyba 705zł ..

    Jak kupowałem (2 lata temu) to był suchy jak pieprz i bezproblemowy , ale z tego co wyczytałem że osoby które w tym roku zamwiały pisały że tak różowo nie jest ani z wilgotnoscia ani spalaniem (spieka się popioł).

    Osobiście uważam że w tej cenie jest to zakup nieopłacalny ...
    no cena kosmiczna za tak słaby opał, w takim tempie niedługo będzie 1tys. PLN

  13. #11073

    Domyślnie

    Cytat Napisał miet55 Zobacz post
    W naszym kraju sprzedaż węgla pobija wszelkie anomalia. O 15KM ode mnie jest jeden z 2 składów opału (chyba, ze powstały jakieś nowe) katowickiego węgla. Cena za Ekoret to 960PLN i trzeba jeszcze go przywieź lub doliczyć chyba 130PLN za przywózkę do 4T. Obojętnie czy będzie to 1T czy 4T
    http://wegiel.katowice.pl/sklad-opalu-labiszyn.html

    Ta sama firma czyli KATOWICKI HOLDING WĘGLOWY SA, ten sam Ekoret wyśle pod drzwi za 918,42 zł
    https://sklep.wegiel.katowice.pl/pro...oszek-ekoret-r

    Nie łapie tego...
    U nas to samo, dlatego lepiej brać prosto z KHW lub retopala z PGG, po niedzieli zamówię po palecie

  14. #11074
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarzab

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Sękocin Nowy
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    A ile uzyskasz kalorii z takiego owsa no chyba że masz tego aż tyle że nie masz co w tym zrobić no to ok.
    Moim zdaniem miał + owies = zapchany podajnik ale mogę się mylić ale jak chcesz poeksperymentować to chyba każdy groszek będzie się nadawał
    "Kaloryczność, czyli wydajność cieplna, ziarna owsa w stosunku do kaloryczności węgla wynosi 1,3:1. Oznacza to, w przybliżeniu, że kalorycznie 1 t dobrego węgla odpowiada 1,3 t owsa."

    Mam w tym momencie jakieś 3-4 tony owsa, ładnie przesuszonego. Mieszając z ekogroszkiem do końca sezonu powinno wystarczyć. Na przyszły sezon jestem w stanie sam kosztem własnej pracy + kombajnu zorganizować jakieś 10-12 ton, może więcej. Powinno być ok


    Na razie kupiłem 3 worki (75kg) rubinu z Bartexu, zobaczymy jak się spisze. Martwi mnie tylko jedno - jest on dość wilgotny, sprzedawca (OBI) sam mówił, że to niestety normalne... Nie bardzo wiem co w tej sytuacji zrobić - suszyć ekogroszek samemu? Kupować w innych sklepach? Kupując prosto z kopalni w większych ilościach (tona-dwie, na przyszły sezon; chcę kupić latem) również być przygotowanym na to, że jest mokry i nic się nie poradzi?

  15. #11075
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    No teraz to raczej nie ma co się spodziewać suchego groszku ja susze sam w kotłowni rozcinam worki na lezaco wzdłuż i ładnie wilgoć odparowywuje na szczęście bardzo mokrego jeszcze nie miałem

  16. #11076

  17. #11077

    Domyślnie

    Ja zamówiłem Retopala z PGG zobaczymy co jest wart

  18. #11078
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    To daj znać jak się fajczy może tez zamówię bo zostało mi jeszcze 17 worków i pół zasobnika mrozy to raczej nie wrócą wiec coś w jakości retopala czy jareta powinna wystarczyć

  19. #11079
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brx12

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-506
    Posty
    12

    Domyślnie


    palę tym pierwszym zamówiłem go w styczniu i powiem ze byłem zdziwiony ze nie przyjechał mokry tylko lekko wilgotny, w sobotę go zarzuciłem do podajnika wartość opałowa to 24-27mj, jak wejdziesz na ich stronę najlepszy ekogroszek to ten co ja zamówiłem masz w cenie 829 + darmowa dostawa

  20. #11080
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał brx12 Zobacz post
    palę tym pierwszym zamówiłem go w styczniu i powiem ze byłem zdziwiony ze nie przyjechał mokry tylko lekko wilgotny, w sobotę go zarzuciłem do podajnika wartość opałowa to 24-27mj, jak wejdziesz na ich stronę najlepszy ekogroszek to ten co ja zamówiłem masz w cenie 829 + darmowa dostawa
    A jak z popiołem i spiekalnością ?? No najważniejsze to żeby nie był mokry jak będzie nawet bardziej wilgotny to nie stanowi dla mnie problemu bo wilgoć szybko odparuje mi w kotłowni jak na takie temperatury co mamy teraz to będzie w sam raz a zawsze to coś innego do przetestowania na przyszłość.

Strona 554 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony