dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał goldie77 Zobacz post
    Odgrzewając temat

    Z tego co zrozumiałem - wentylację i tak w domu trzeba mieć - to jest narzucone przepisami i kropka.

    Wentylacja grawitacyjna - działa tak jak mówicie - w zasadzie po swojemu - ja wolałbym aby mi zimnem po głowie w łazience nie wiało Najgorzej jest w zimie - bo w domu czujniki temperatury dostają sygnał że jest zimniej - i podkręcają grzanie a co za tym idzie - rachunek za prąd jest wyższy ?

    Ale - jak komuś nie przeszkadzają robaki, otwierane okna, kurz i większe rachunki za prąd - to rekuperacji być nie musi prawda ?

    Aha - Żona Moja Szanowna powiedziała że klepnie rekuperację tylko i wyłącznie wtedy jak jej pokażę na papierze że rekuperacja faktycznie przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd. Czy ktoś coś takiego robi, albo można to znaleźć gdzieś ? mam takie wrażenie że akurat te oszczędności to kwestia jednostkowa dla każdego domu ?
    Witam,

    Aby porównać zalety zastosowania wentylacji mechanicznej w odniesieniu do tradycyjnego systemu wentylacji grawitacyjnej, proponuję zlecenie wykonania obliczeniowego porównawczego zapotrzebowania na energię budynku przez projektanta. Odzysk ciepła z powietrza wywiewanego z budynku, pozwoli na znaczne oszczędności w ogrzewaniu budynku, jednocześnie przy zapewnieniu wysokiego komfortu w pomieszczeniach. Do budynku dostarczane będzie świeże i przefiltrowane powietrze w odpowiedniej ilości, więc nie będzie potrzeby otwierania okien.
    Sam montaż sieci przewodów oraz rekuperatora wiąże się z wyższymi kosztami inwestycyjnymi, lecz w porównaniu do rocznych oszczędności jakie niesie odzysk ciepła, inwestycja ta powinna się zwrócić na przestrzeni kilku lat.
    Zachęcam również do zapoznania się z rekuperatorami marki Junkers.
    W razie pytań, pozostaję do dyspozycji
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 01-03-2017 o 13:21 Powód: link reklamowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony