dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 163 z 166
Pokaż wyniki od 3.241 do 3.260 z 3317
  1. #3241

    Domyślnie

    No cóż w moim przypadku nie zmieszczę się w planowanym budżecie. Myślałem że 40 tyś. zł robocizny za dom 140 m2 w SSO typu kostka bez garażu, piwnicy, kominów, schodów żelbetowych ale na płycie fundamentowej z dwoma stropami monolitycznymi, w tym drugi stanowi stropodach i z wykończeniem to chyba będzie odpowiednia cena. Ale widocznie nie dla budowlańców . Na razie stanęło na 52 tyś. netto z nie całym wykończeniem dachu (styropian +papa ale bez obróbek blacharskich ) . KB może być po ich stronie co nie jest do końca korzystne, szalunek po ich stronie.

  2. #3242
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    U Mnie 47 000 zł, 143 m użytkowej, 168 m po podłogach, dom w kształcie prostokąta, dach dwuspadowy, skomplikowany taras (oddzielna konstrukcja)

  3. #3243

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilmir Zobacz post
    Ja odnośnie głównego tematu - 34 tys za całość tzn. od fundamentów razem z dachem. ale maistry miały warunek że budujemy w kilku miejscach i nie siedzą u mnie cały czas . Budowa trfała od marca do pazdziernika. Jak dla mnie OK. Choć teraz zatrudnił bym maistrów z ukrainy są o wiele tańsi ale niestety za późno ich spotkałem ;-( za taki dom jak mój powiedzieli 16 tyś. Budują po
    sąsiedzku dom i załapałem się na docieplenie 1500 zł !!!! za około 300m2. To tak jak polak jedzie do norwegii i pracuje za 100 koron na godzine po 12 godzin dziennie dla norwega do głupota a dla polaka to 1200 koron tj. 550 zł dniówka . Na ukrainie zarabiają na nasze 220 zł na miesiąć !!!!! więc stawki mają bardzo niskie jak dla nas.

    Dom 149 użytkowych m2
    @wilmir masz namiary na tych majstrow z Ukrainy?

  4. #3244
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Waga 13

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kto ma namiary na majstrów z Ukrainy? Jesteśmy zainteresowani. A przy okazji: czy są np. stawki dla murarza za 1 m muru z ytongu czy tez podają cenę całościowo? Bardzo proszę o info

  5. #3245

    Domyślnie

    Z tego co czytam to propozycja którą dostalam jest totalnie z księżyca - 120 000 PLN z SSO -. Projekt Z92 - 145 m2, w okolicach Szczecina. Trochę mi szczęka opadła.

  6. #3246
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Z Ksieżyca to mało powiedziane...
    No chyba że firma zapewnia też logistykę, zamówienia , kierbuda, ... ,wystawia fakturę Vat i na czas budowy wysyła inwestorów na Hawaje.
    A na poważenie.
    W Warszawie za mniejsze pieniądze miałem świetną ekipę do postawienia 300m2.
    Byli na tyle dobrzy, że z tylko mojego polecenia budują już trzeci dom a inwestorzy pieją z zachwytu i nie nadążają z zaopatrzeniem.

  7. #3247

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Dom w lukrecji 2 - usunięte oba balkony, ale dodana wiata pod jeden samochód i podniesiony o jeden pustak - w sumie 120m2 - Bielsko
    Za stan surowy otwarty z dachem 37000 - z tym że budowlańcy doliczyli z 3000 za dojazdy, bo maja do mnie 50km - sprawdzona solidna ekipa
    Witam,
    Jestem z Bielska chciałabym namiary na tych fachowców.
    Z góry dziękuję

  8. #3248

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Dom w lukrecji 2 - usunięte oba balkony, ale dodana wiata pod jeden samochód i podniesiony o jeden pustak - w sumie 120m2 - Bielsko
    Za stan surowy otwarty z dachem 37000 - z tym że budowlańcy doliczyli z 3000 za dojazdy, bo maja do mnie 50km - sprawdzona solidna ekipa
    Witam,
    Jestem z Bielska chciałabym namiary na tych fachowców.
    Z góry dziękuję

    Namiar na ekipę z Ukrainy również.
    Dzięki

  9. #3249

    Domyślnie

    witam, czy ktos moze mi polecic majstrow moga byc rowniez z Ukrainy w kuj-pom?
    Ile moze wynosic SSZ domu o powierzchni 122m2?
    Dzieki pozdrawiam

  10. #3250

    Domyślnie

    Witam czy jest ktoś na forum, kto mógłby polecić dobrą i tanią ekipę do budowy domu SSO z garażem o powierzchni zabudowy 128,3 m2 w Radomiu.

  11. #3251
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dancos

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-830
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11jaceksz Zobacz post
    Witam czy jest ktoś na forum, kto mógłby polecić dobrą i tanią ekipę do budowy domu SSO z garażem o powierzchni zabudowy 128,3 m2 w Radomiu.
    Dostałem numer od kolegi któremu budowali i jest zadowolony. Ekipa z Radomia, dzwoniłem i już nie mają terminów na 2017, ale jak ci się nie spieszy to numer mogę ci podać i umówić z kolegą to sobie zerkniesz na budowę .

  12. #3252

    Domyślnie

    Witam,

    Kwota 72 tysiące za robocizne SSO, w tym płyta fundamentowa, murowanie z porothermu, strop teriva, krycie dachu blacha na pełnym doskowaniu. Dom to prosta bryła (stodoła), bez balkonów i tarasów.

    Dom 155 m. powierzchni użytkowej (łącznie z użytkowym poddaszem) + garaż wolnostojacy 45 m kryty tak samo jak dom (na ławach zamiast płyty).

    Co myślicie o tej ofercie? Okolice Krakowa.
    Ostatnio edytowane przez szymek008 ; 03-02-2017 o 18:37

  13. #3253
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Witam, co sądzicie o tym...

    Dom 150 m2 użytkowe prosta bryła tzw kostka i dostawiony do niego garaż 2 stanowiskowy ok.36 m2, fundamenty tradycyjne, 2 stropy monolityczne, nad garażem bez stopu.

    Ekipa od fundamentu po krycie wiezby, po mojej stronie deski na szalunek stemple i załatwienie prądu,wody, koparka.

    40 tys. za SSO bez faktury - byłem na jednej z ich budów wydaje się że jest ok pod kątem roboty i sam właściciel polecał bo ta ekipa weszła za inna któr mu fundamenty spartoliła, dodam że miejsce budowy ok. Płocka

  14. #3254
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post

    40 tys. za SSO bez faktury -
    dobra cena tym bardziej że masz stropy monolityczne.

  15. #3255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    dobra cena tym bardziej że masz stropy monolityczne.
    No niby dobra ale okazuje się że dostaje kolejną wycenę i facet 45 tys chce ma szalunki, koparkę w cenie + faktura.

    Więc pierwsza oferta nie robi się już tak atrakcyjna biorąc pod uwagę że i tak od siebie będę musiał rzucić kasę na koparkę 1000 -1500 zł, deski szalunkowe od 4-5 m3 czyli 2000-2500 zł + dokupić stemple.... i różnica 3500 4500 tys nam się niweluje.

    No mam zagwozdzkę

  16. #3256
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Skoro cena wychodzi podobna to patrz na to jak pracuje ekipa a nie na to czy facet ma koparkę i szalunki.
    Jeśli nie ma jakiś różnic w jakości prac to wygodniejszy jest ten od szalunków.
    Natomiast nie kieruj sie tylko ceną bo to niestety często wychodzi bokiem.
    Wiem coś o tym z autopsji...
    btw
    Z deskami szalunkowymi to różnie bywa.
    Ja wykorzystałem je najpierw na strop parteru , później drugą stronę strop piętra a na koniec poszły po kąpieli w drewnochronie na pełne deskowanie dachu.
    A i tak mi zabrakło ze 2m3 na deskowania schodów, ogrodzenia itp
    Jednak już na etapie projektowania wiedziałem że nie interesuje mnie żadna membrana tylko pełne deskowanie i papa pod blachę na rąbek.
    Stemple w wiekszości sprzedałem dalej tracąc ok 2zł/szt.

  17. #3257

    Domyślnie

    Faktura rozumiem tylko na koparkę. Ja mam podobną cenę za całość, oprócz koparki.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  18. #3258
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Skoro cena wychodzi podobna to patrz na to jak pracuje ekipa a nie na to czy facet ma koparkę i szalunki.
    Jeśli nie ma jakiś różnic w jakości prac to wygodniejszy jest ten od szalunków.
    Natomiast nie kieruj sie tylko ceną bo to niestety często wychodzi bokiem.
    Wiem coś o tym z autopsji...
    btw
    Z deskami szalunkowymi to różnie bywa.
    Ja wykorzystałem je najpierw na strop parteru , później drugą stronę strop piętra a na koniec poszły po kąpieli w drewnochronie na pełne deskowanie dachu.
    A i tak mi zabrakło ze 2m3 na deskowania schodów, ogrodzenia itp
    Jednak już na etapie projektowania wiedziałem że nie interesuje mnie żadna membrana tylko pełne deskowanie i papa pod blachę na rąbek.
    Stemple w wiekszości sprzedałem dalej tracąc ok 2zł/szt.
    No tak oczywiście biorę pod uwagę jakość robót, jednego widziałem (tego pierwszego) nie widzę większych uchybień i jeden inwestor poleca. Drugiego muszę sprawdzić.

    Co do desek szalunkowych , tak chciałem zrobic jak kolega żeby deskować a nagle ten pierwszy wykonawca mi mowi że jak zrobie 2 stropy mono to te deski będą w takim stanie że się nie nadadzą, i nie wiem czy to prawda czy po prostu nie będą szanować materiału ?

    Z drugiej strony jak mi to powiedział to zacząłem się zastanawiać czy nie zrezygnować z deskowania i papy tylko dać membrane i blachę na to - zważywszy że będę miał 2 strop to raczej hałasu od deszczu mieć nie powinienem w sypialni ?

  19. #3259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    pierwszy wykonawca mi mowi że jak zrobie 2 stropy mono to te deski będą w takim stanie że się nie nadadzą,
    Albo dxxa budowlaniec albo po prostu nie chce mu sie desek obijać z betonu. U mnie jakoś sie dało i wykonawca SSO który robił też więźbę nie miał żadnych oporów a nawet pochwalił taką oszczędność.
    Co do deszczu to masz rację , nie słychać . Słychać za to jak blacha tłucze o łaty przy porywistym wietrze.
    Ja nie robiłem pełnego deskowania z uwagi na hałas tylko na trwałość i stabilność konstrukcji dachu.

  20. #3260

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Przymierzamy się do budowy w Kórniku (wielkopolska), czy ktoś ma namiary na sprawdzone ekipy?

Strona 163 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony