Witajcie!

Z góry przepraszam za długi post i wielkie zdjęcia - nie udało mi się jeszcze dojść do tego, jak wrzucać miniaturki, które powiększą się do odpowiedniego rozmiaru. Po kliknięciu można przejść do zdjęcia w lepszej jakości.

Przeczytałam w tym wątku tak wiele celnych porad, że sama postanowiłam skonsultować z Wami mój projekt domu. Póki co jest to szkic nie konsultowany z profesjonalistami i daleko mu do ostatecznej wersji.
Zależy mi żeby na tym etapie zidentyfikować problemy, które przeoczyliśmy podczas rysowania, a które Wam mogą rzucić się od razu w oczy.

Załączam zdjęcia planu każdego z pięter oraz rzut działki z opisem.

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie konstruktywne opinie!

Bazowe założenia:
- dom z piwnicą i poddaszem użytkowym (działka jest na stoku południowym, a chcemy żeby od południa było wyjście na trawę, więc piwnica prawdopodobnie wyjdzie sama z siebie)
- dach prawdopodobnie dwuspadowy z dwiema dużymi lukarnami od południa i północy (ew. czterospadowy z czterema dużymi lukarnami)
- ogrzewanie - prawdopodobnie pompa ciepła z podłogówką i rekuperacja, ewentualnie gaz + podłogówka
- rodzina 2+(w planach 2-3)
- garaż w oddzielnym budynku
- od północy najbrzydszy widok - sypialnie mają wychodzić na pozostałe strony świata
- kuchnia i jadalnia od wschodu - będzie jaśniej na śniadanie
- pokój dzienny od południowego zachodu
- kuchnia połączona z jadalnią, ale oddzielona od pokoju dziennego podwójnymi przeszklonymi drzwiami (teraz mam otwartą kuchnię i często brakuje mi drzwi)
- na parterze biuro (praca z domu 1-2 dni w tygodniu) i mały pokój gościnny
- główna sypialnia z WC i garderobą
Minusy, których jesteśmy świadomi, ale nie mamy pomysłu na zmianę:
- pralnia w piwnicy - na dół zsyp, ale będzie trzeba wynosić pranie do góry; jednocześnie szkoda nam na nią przeznaczać tak dużo miejsca na piętrze + pranie robi się w czasie kiedy wszyscy przebywają na dole, więc tak samo trzeba by biegać na górę jak i do piwnicy; rachunek plusów i minusów wygrała piwnica
- minimalne rozmiary biura i pokoju gościnnego (materiały związane z pracą muszą być niedostępne dla gości, więc nie chcemy łączyć pokoi w jeden; pokój gościnny można by poszerzyć o część oranżerii, ale nie wiemy, jak wtedy z kominkiem)
- garderoby przy sypialniach na piętrze nie są przemyślane, nie przeliczaliśmy wysokości sufitu - może zamiast osobnych pomieszczeń lepsze będą szafy wnękowe - do przeliczenia i przemyślenia
Elementy, które chcielibyśmy zachować mimo że mogą sprawiać problemy związane z funkcjonalnością/aranżacją/kosztami budowy:
- reprezentacyjne łukowe schody z antresolą (+ w przyszłości zabudowanie części antresoli jeśli pojawi się potrzeba wygospodarowania dodatkowego pokoju na poddaszu)
- oranżeria z kominkiem zewnętrznym (“wyszła” nam przypadkiem, bo nie pasował nam siedmiometrowej długości pokój gościnny, ale pomysł nam się spodobał)
- piwnica
- podwójne drzwi między jadalnią a pokojem dziennym
Spośród gotowych projektów, które do tej pory obejrzeliśmy, najbardziej zbliżony jest:
http://www.mgprojekt.com.pl/ofelia
ale prawdopodobnie jego modyfikacja wymagałaby i tak zbyt wielu przeróbek i skończy się na projekcie indywidualnym.

Położenie działki:


Parter:


Piętro:


Piwnica: