dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 162 z 193
Pokaż wyniki od 3.221 do 3.240 z 3842
  1. #3221

    Domyślnie

    Które jest jasne ?

  2. #3222

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Które jest jasne ?
    Kiepskie ocieplenie i robotnicy wietrzący dom...

  3. #3223

    Domyślnie

    Sugerujesz, że wszystko wróci do normy gdy już będzie dom zamieszkany ?
    Nadal podkreślam, że podłogówka (która jest tylko częściowo położona w domu, reszta grzejniki) i cwu nie są nawet włączone, a temp. była ustawiona na 11`C.

  4. #3224

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Sugerujesz, że wszystko wróci do normy gdy już będzie dom zamieszkany ?
    Nadal podkreślam, że podłogówka (która jest tylko częściowo położona w domu, reszta grzejniki) i cwu nie są nawet włączone, a temp. była ustawiona na 11`C.
    Spalanie powinno być niższe. Ale cudów nie oczekuj. Trochę za mało dałeś izolacji na ścianę..

  5. #3225

    Domyślnie

    Mi też pisali, że za mało w dzisiejszych czasach, mam 15cm. Wszystko zależy jaki to styro. A co z ocieplaniem stropu, na podłodze nic?, to nie chce wiedzieć ile mu pójdzie gazu, jak podłogówkę załączy i będzie grzał grunt pod domem.

  6. #3226

    Domyślnie

    Posiadam jednofunkcyjny piec Junkers Cerapur Smart ze sterownikiem pogodowym CW100. Mam pytanie o funkcję "urlop" - jaką temperatura w pomieszczeniu jest utrzymywana gdy funkcja jest włączona i czy można ją jakoś regulować/zmienić?
    Nigdzie w instrukcji nie ma o tym mowy. Na forum też nie znalazłem informacji. Bardzo proszę o pomoc.
    Ciepły

  7. #3227

    Domyślnie

    Szybciej byś zadzwonił do Junkersa, niż tu czekał.

  8. #3228
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Szybciej byś zadzwonił do Junkersa, niż tu czekał.
    Właśnie po takich postach widać, jakie zaufanie mają servisy u użytkowników ich kotłów.

  9. #3229

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Właśnie po takich postach widać, jakie zaufanie mają servisy u użytkowników ich kotłów.
    nie wiem jak to jest w CW100 ale w FW200 po ustawieniu daty rozpoczęcia i daty zakończenia wybiera się jaka tryb ma być aktywny (tryb grzania, tryb obniżenia, tryb przeciwzamar.) oraz jaka ma być utrzymywana temperatura CWU.

    w tym sterowniku powinno być chyba podobnie

  10. #3230

    Domyślnie

    Rozwiń myśl z zaufaniem...

  11. #3231
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Rozwiń myśl z zaufaniem...
    Co tu rozwijać?
    Użytkownicy kotłów gazowych wolą zadawać pytania tutaj na forum, niż dzwonić do serwisantów. Widocznie mają powody by bardziej wierzyć forumowiczom niż serwisantom. Często (choć nie zawsze oczywiście) serwisanci nie mają wiedzy na pytania, które zadają im bardziej wtajemniczeni użytkownicy. Serwisanci rzadko umieją zaprogramować optymalne ustawienia, właściwe dla danej instalacji.
    Dowodów na forum mnóstwo, choćby ten wątek.

  12. #3232

    Domyślnie

    Faktycznie serwisant do którego dzwoniłem odsyłał mnie do Junkersa, bo "nie znają szczegółowych parametrów" sterowników...
    Ale w końcu (wysłałem kilka maili do serwisów w Polsce) odpowiedzieli mi z Poznania:
    "Program Urlop to określone w czasie obniżenie temperatury ogrzewania w cyklu
    całodobowym. W przypadku aktywacji funkcji urlop urządzenie będzie grzało
    do temperatury nastawionej w standardowym programie obniżenia temperatury i
    będzie tę wartość utrzymywać przez 24h aż do zakończenia - daty końcowej
    programu Urlop. Temperaturę obniżenia ustawiamy w standardowym trybie
    programu grzanie/ obniżenie"
    Oczywiście CWU też nie grzeje.
    Wstawiam odpowiedź, bo może ktoś jeszcze będzie szukał takiej informacji.
    Dziękuję i pozdrawiam
    Ciepły

  13. #3233

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Co tu rozwijać?
    Użytkownicy kotłów gazowych wolą zadawać pytania tutaj na forum, niż dzwonić do serwisantów. Widocznie mają powody by bardziej wierzyć forumowiczom niż serwisantom. Często (choć nie zawsze oczywiście) serwisanci nie mają wiedzy na pytania, które zadają im bardziej wtajemniczeni użytkownicy. Serwisanci rzadko umieją zaprogramować optymalne ustawienia, właściwe dla danej instalacji.
    Dowodów na forum mnóstwo, choćby ten wątek.
    Napisałem do Junkersa a nie serwisanta. Jest dział techniczny i można do nich dzwonić. Ja nigdy z serwisantem nie rozmawiałem, bo wiem że się nie dodzwonię a jak się uda po 30 próbach to nie będzie nic wiedział.

  14. #3234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    czekam obecnie za puszczeniem gazu i chciałbym rozpocząć wygrzewanie posadzki, mam sterownik CW400 i kto włącza czy ewentualnie reguluje ten program - serwisant który będzie kocioł uruchamiał czy ja też mam dostęp do tego menu żeby to zrobić (kocioł jeszcze do końca nie podłączony przez instalatora)?

  15. #3235

    Domyślnie

    Pytanie ogólne:

    W jaki sposób (skąd-dokąd) poprowadzić kabel ( i jaki) aby móc od początku korzystania z instalacji grzewczej (wszędzie podłogówka + drabinki na tej samej temperaturze):

    - sterować termostatem na każde piętro oddzielnie,
    - mieć możliwość dodania w dowolnym pomieszczeniu dodatkowego termostatu.

    Najlepiej byłoby korzystać z magistrali sterowania w piecu tak, aby nie dokładać dodatkowych urządzeń w kotłowni.

    Druga wersja to taka, gdzie mamy pompy/mieszacze na dane piętro i je odpalamy wg konkretnego termostatu.

    Z góry dziękuję za sugestie.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #3236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał wioslo1 Zobacz post
    czekam obecnie za puszczeniem gazu i chciałbym rozpocząć wygrzewanie posadzki, mam sterownik CW400 i kto włącza czy ewentualnie reguluje ten program - serwisant który będzie kocioł uruchamiał czy ja też mam dostęp do tego menu żeby to zrobić (kocioł jeszcze do końca nie podłączony przez instalatora)?
    pomoze ktos? czy ja bede mial dostep do menu z programem wygrzewania jastrychu czy tylko serwisant moze to zrobic?

  17. #3237

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes413 Zobacz post
    Witam,
    A jaki byłby koszt takiej anody mój kocioł to junkers cerapur modul 22kw ewentualnie jaki numer tej anody? Samej wody nie czuć żeby śmierdziała faktem jest że anoda nie była wymieniana od 3 lat. Wodę mam zmiękczaną przez stację.
    Prezes413,

    Anoda powinna być kontrolowana razem z kotłem podczas corocznych przeglądów. Jest to warunek długiej i bezawaryjnej pracy zarówno kotła jak i pozostałych elementów układu. Ceny części zamiennych uzyska Pan w Autoryzowanym Centrum Serwisowym lub bezpośrednio od Serwisanta. Zachęcam do kontaktu z naszym serwisem, do którego kontakt dostępny jest na stronie: http://www.junkers.pl/informacje/serwis/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 300 810.
    Służę pomocą w przypadku dalszych pytań.
    Pozdrawiam,
    _____________________________________
    Konsultant marki Junkers

  18. #3238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Prezes413,

    Anoda powinna być kontrolowana razem z kotłem podczas corocznych przeglądów. Jest to warunek długiej i bezawaryjnej pracy zarówno kotła jak i pozostałych elementów układu. Ceny części zamiennych uzyska Pan w Autoryzowanym Centrum Serwisowym lub bezpośrednio od Serwisanta. Zachęcam do kontaktu z naszym serwisem, do którego kontakt dostępny jest na stronie: http://www.junkers.pl/informacje/serwis/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 300 810.
    Służę pomocą w przypadku dalszych pytań.
    Pozdrawiam,
    _____________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Niestety przy anodzie magnezowej czuć siarkowodór, szkoda że w swojej ofercie nie mają Państwo anod tytanowych.

  19. #3239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Anodę Correx można dokupić w "necie". Znając życie, gdyby Junkers sprzedawał ją swoją siecią dystrybucji, to była by droższa o 50%.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  20. #3240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    w czwartek ok 16 wlaczylem program suszenia Jastrychu (start 1 dzien 25 stopni i pozniej co dzien 5 stopni wiecej) w sobote rano na zasilaniu bylo 30 stopni wiec ok 16 powinno sie podniesc na 35 a dzisiaj juz na 40 ale jak podjechalem tam pod wieczor okazalo sie ze kociol caly czas grzeje na 30 stopni...
    pozniej probowalem ponownie wylazyc i wlaczyc program ale w pewnym momencie kociol stanal dokladnie na 26,5 i w ogole nie chcial tego zmienic nawet jak wylaczylem program i obojetnie jaka temp. ustawilem na regulatorze czy na samym kotle caly czas bylo 26,5.. w koncu wylaczylem i ponownie wlaczylem kociol oraz ustawilem program suszenia od 35 stopni to zaczal podnosic do tej temp ale robil to bardzo powoli wiec jak bylo ok 34 pojechalem do domu
    reasumujac czy tak powinno byc? zwlaszcza ze pierwotny program juz dawno powinien dojsc do 40 a jednak tak sie nie stalo? chyba ze robie cos zle?

Strona 162 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony