dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 72
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    No bo on takich fachowców wybrał, więc wie, co pisze
    Nie rozpędzaj się tak kolego i waż słowa. Moje stelaże stoją na równiutkim chudziaku z miksa.

  2. #42

    Domyślnie

    Cieszę się niezmiernie, tylko że ja do ciebie nic nie mam, ani do twoich kibli

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    z mojego doswiadczenia powiem tak - niech stelaze montuje ten co bedzie kładł kafle i robił biały montaż.
    a argumentację hydraulików włóż miedzy kartki bajki dla dzieci.
    To moze jeszcze inaczej ...

    Z tego co się orientowałem montaż stelaży jest "w standardzie" jak hydraulik robi instalacje. Musi przecież też doporwadzić wodę do stelaża i odpowiednio "uformować" odpływ więc chyba najlepiej jak od razu zamontuje ....

    Oczywiście może później wykonać to kaflekarz , ale za darmo tego nie zrobi ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #44
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Hydraulik pewnie chce od razu to robic i zarobic dlatego wymysla takie rzeczy. Idąc tokiem jego rozumowania sciany z karton gipsu powinny się poskładac ...

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To moze jeszcze inaczej ...

    Z tego co się orientowałem montaż stelaży jest "w standardzie" jak hydraulik robi instalacje. Musi przecież też doporwadzić wodę do stelaża i odpowiednio "uformować" odpływ więc chyba najlepiej jak od razu zamontuje ....

    Oczywiście może później wykonać to kaflekarz , ale za darmo tego nie zrobi ...
    Hydraulik za darmo też nie zamontuje stelaża.
    Ma doprowadzić wode i tyle - niech Ci zostawi pół metra rury zakorkowanej a kafelkarz juz sobie podłączy tak jak bedzie miał w projekcie kładzenia płytek.
    Odpływ? Przecież stelaż zabudowujesz, więc kafelkarz ustawiając stelaz da najwyzej jakies kolanko czy kawałek rury gietej.
    Ja też uległem standardowi prac i wszystkie stelaże ustawił mi hydraulik - wszystkie potem kafelkarz przestawiał, więc płaciłem podwójnie a nawet wiecej bo trzeba było zdemontować i zamontować.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    Hydraulik za darmo też nie zamontuje stelaża.
    Ma doprowadzić wode i tyle - niech Ci zostawi pół metra rury zakorkowanej a kafelkarz juz sobie podłączy tak jak bedzie miał w projekcie kładzenia płytek.
    Odpływ? Przecież stelaż zabudowujesz, więc kafelkarz ustawiając stelaz da najwyzej jakies kolanko czy kawałek rury gietej.
    Ja też uległem standardowi prac i wszystkie stelaże ustawił mi hydraulik - wszystkie potem kafelkarz przestawiał, więc płaciłem podwójnie a nawet wiecej bo trzeba było zdemontować i zamontować.
    Większych herezji nie czytałem.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    a konkretnie?

  8. #48
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    Hydraulik za darmo też nie zamontuje stelaża.
    Ma doprowadzić wode i tyle - niech Ci zostawi pół metra rury zakorkowanej a kafelkarz juz sobie podłączy tak jak bedzie miał w projekcie kładzenia płytek.
    Odpływ? Przecież stelaż zabudowujesz, więc kafelkarz ustawiając stelaz da najwyzej jakies kolanko czy kawałek rury gietej.
    Ja też uległem standardowi prac i wszystkie stelaże ustawił mi hydraulik - wszystkie potem kafelkarz przestawiał, więc płaciłem podwójnie a nawet wiecej bo trzeba było zdemontować i zamontować.
    Witam.
    Piszecie o stelażach w w łazienkach jakby co najmniej było ich kilka , a jest w standardzie dokładnie trzy (dom z np poddaszem użytkowym ) ,(bidet) ponieważ dwie łazienki.Chudziak , stelaż ,podłogówka ,styropian -posadzka miksokret.Pamiętam ,że przyszedł pan hydraulik poprosił o kontakt do pana od płytek i potem wiedziałem ile i komu za co płacę.Hydraulik po tym fakcie ustawił trzy stelaże,podłączył wodę i spusty do kanalizy,zamontował rozdzielacze .Panowie miksokretem wylali posadzki ale przy wylewaniu pan hydraulik był.Pan od płytek zamontował kibelki i bidet i ułożył płytki.Podwiesił nawet sufity i zamontował rury od wentylacji jego pomysłu jak montował brodzik.Jak dla mnie hydraulik bierze pieniądze jak wyżej a pan od płytek podobnie.Nie chce pisać jaką awanturę miałem w chałupie jak pan od płytek ściął się z panem od ościeżnic (który pierwszy) .

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    Hydraulik za darmo też nie zamontuje stelaża.
    Za montaż 3 stelaży dodatkowej kasy nie zażądał a podczas wyceny nie było nic mówione o montażu.

    Podczas spotkania hydraulik sam powiedział że potrzebne będą stelaże , bo zawsze od razu montuje ...

    Zapewne za darmo nie robi , ale jakbym zabronił mu montażu to i tak taniej by nie wykonał niż za ustaloną wcześniej cene ...

    Poza tym stelaże mają regulowane nóżki. Po coś są i to z tak dużym zakresem.

    Jakby miały być montowane do końcowej warstwy posadzki to by nie było wogóle regulacji (bo i po co ?) albo była by mocno symboliczna ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #50
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jeszcze jedno zdanie co do montażu stelaża.
    ....Jakby miały być montowane do końcowej warstwy posadzki to by nie było wogóle regulacji (bo i po co ?) albo była by mocno symboliczna ...
    Czy z regulacja czy bez niej nie ma znaczenia , najważniejsze jest to ,że zgodnie ze sztuką ,montowany powinien być na chudziaku.Nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie opory stawiamy siadając na w/w muszlach.Mocowanie do wylewki końcowej po styro jest bezcelowe , a nawet niebezpieczne.To mocowanie do podłoża jednak nie jest najważniejsze mimo wszystko.Ważniejsze jest mocne przymocowanie stelaża do ściany.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Też dziwią mnie porady o mocowaniu po wylewkach. Przecież to wylewki pływające na styro, czasami mają po 5cm grubości czyli prawie nic. Tak jak kolega wyżej pisze, sam kibelek swoje waży, jest podwieszony kilkadziesiat cm powyzej posadzki czyli tworzy się spore ramię. Do tego w skrajnym przypadku może usiąść osoba ważąca nawet powyżej 100kg...
    Drugą istotną sprawą jest odpływ, po wylewkach i tak bardzo jesteśmy ograniczeni miejscem umiejscowienia stelarza ze względu na rure kanalizacji. Ze stelarza rura 90tka wychodzi pod stałym kątem i nie bardzo wyobrażam sobie manewrowanie lokalizacją kibelka z gotową wylewką. Chyba że chcemy mieć na widoku kawał grubej rury.

  12. #52
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Też dziwią mnie porady o mocowaniu po wylewkach. Przecież to wylewki pływające na styro, czasami mają po 5cm grubości czyli prawie nic. Tak jak kolega wyżej pisze, sam kibelek swoje waży, jest podwieszony kilkadziesiat cm powyzej posadzki czyli tworzy się spore ramię. Do tego w skrajnym przypadku może usiąść osoba ważąca nawet powyżej 100kg...
    Drugą istotną sprawą jest odpływ, po wylewkach i tak bardzo jesteśmy ograniczeni miejscem umiejscowienia stelarza ze względu na rure kanalizacji. Ze stelarza rura 90tka wychodzi pod stałym kątem i nie bardzo wyobrażam sobie manewrowanie lokalizacją kibelka z gotową wylewką. Chyba że chcemy mieć na widoku kawał grubej rury.
    Witam.
    Nic ująć nic dodać.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Wierutne bzdury o konieczności montażu stelaża przed wylewkami.
    Argument pływającej podłogi jest bezsensowny, ile wylewka może się przemieścić, kilka milimetrów? Nawet kilka cm nie zrobi stelażowi krzywdy. Każdy może to sobie sprawdzić organoleptycznie. Stelaż zamocowany do ściany, można na dole śmiało ciągnąć nawet kilkanaście cm w każdą stronę. Zapewniam że sprężyście powróci na swoje miejsce bez uszkodzeń.
    Następny argument o słabości wylewki, to także abstrakcja. Gdyby tak było, wylewka mogłaby popękać już od dużego regału napełnionego książkami, czy też od innych, ciężkich sprzętów domowych. Nie mówiąc o ciężkiej osobie, podskakującej na podłodze w czasie ćwiczeń czy zabawy. Osoba siedząca na misce ustępowej, nie jest żadnym wyzwaniem dla wylewki. Na próbę można siąść w dwie osoby na ustępie, nic nie pęknie. To już szybciej urwie się kibelek na śrubach mocujących niż pęknie wylewka.
    Wylewki nie mają żadnego wpływu na montaż odpływu. Tak czy tak, kanalizację trzeba doprowadzić do środka stelaża, wylewka nie ma żadnego znaczenia.
    Szukacie problemów tam gdzie ich nie ma. Przed wylewkami, czy po wylewkach to bez różnicy, każdy może montować jak mu się podoba.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Ot chodzi ,w bloku odbierasz mieszkanie w stanie deweloperskim wylewki masz już zrobione i dopiero wtedy montują stelaż i jakoś nic się nie dzieje .

  15. #55
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Wierutne bzdury o konieczności montażu stelaża przed wylewkami.
    Argument pływającej podłogi jest bezsensowny, ile wylewka może się przemieścić, kilka milimetrów? Nawet kilka cm nie zrobi stelażowi krzywdy. Każdy może to sobie sprawdzić organoleptycznie. Stelaż zamocowany do ściany, można na dole śmiało ciągnąć nawet kilkanaście cm w każdą stronę. Zapewniam że sprężyście powróci na swoje miejsce bez uszkodzeń.
    Następny argument o słabości wylewki, to także abstrakcja. Gdyby tak było, wylewka mogłaby popękać już od dużego regału napełnionego książkami, czy też od innych, ciężkich sprzętów domowych. Nie mówiąc o ciężkiej osobie, podskakującej na podłodze w czasie ćwiczeń czy zabawy. Osoba siedząca na misce ustępowej, nie jest żadnym wyzwaniem dla wylewki. Na próbę można siąść w dwie osoby na ustępie, nic nie pęknie. To już szybciej urwie się kibelek na śrubach mocujących niż pęknie wylewka.
    Wylewki nie mają żadnego wpływu na montaż odpływu. Tak czy tak, kanalizację trzeba doprowadzić do środka stelaża, wylewka nie ma żadnego znaczenia.
    Szukacie problemów tam gdzie ich nie ma. Przed wylewkami, czy po wylewkach to bez różnicy, każdy może montować jak mu się podoba.
    A kolega to o jakiej wylewce mówi i w którym miejscu??? To po pierwsze..Po drugie mowa jest li tylko o stelażach w łazienkach , a nie o wylewkach i regałach w pokojach.

    .Stelaż zamocowany do ściany, można na dole śmiało ciągnąć nawet kilkanaście cm w każdą stronę. Zapewniam że sprężyście powróci na swoje miejsce bez uszkodzeń...........
    Wybaczyć proszę moją ciekawość.Co powróci w to samo miejsce ??? .U mnie nic nie powraca stelaż przymocowany przez chudziak do stropu , a następnie do ściany .Jeśli zamocujesz do wylewki na styropianie z podłogówką ,standard 8cm ,pisałem wyżej ,że może to być bardzo niebezpieczne w użytkowaniu ponieważ w mojej subiektywnej ocenie może ci się coś pokruszyć na dole. Począwszy od płytek skończywszy na wylewce.Jeśli masz tak zrobione w domu i jesteś praktykiem chylę czoła ,że się nic nie stało.Skoro próbowałeś tak to podwójnie chylę czoła.

    .Na próbę można siąść w dwie osoby na ustępie, nic nie pęknie. To już szybciej urwie się kibelek na śrubach mocujących niż pęknie wylewka....
    wybacz ale trochę mnie tym wpisem zszokowałeś.

  16. #56
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKRK45 Zobacz post
    Ot chodzi ,w bloku odbierasz mieszkanie w stanie deweloperskim wylewki masz już zrobione i dopiero wtedy montują stelaż i jakoś nic się nie dzieje .
    Oczywiście mówisz ,że w bloku masz podłogówkę w łazience na styro i wiesz gdzie można wiercić-mocować stelaż by nie uszkodzić podłogówki.Dobrze cie zrozumiałem ,ze podłogówka w łazience w bloku jest???

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    A kolega to o jakiej wylewce mówi i w którym miejscu??? To po pierwsze..Po drugie mowa jest li tylko o stelażach w łazienkach , a nie o wylewkach i regałach w pokojach.



    Wybaczyć proszę moją ciekawość.Co powróci w to samo miejsce ??? .U mnie nic nie powraca stelaż przymocowany przez chudziak do stropu , a następnie do ściany .Jeśli zamocujesz do wylewki na styropianie z podłogówką ,standard 8cm ,pisałem wyżej ,że może to być bardzo niebezpieczne w użytkowaniu ponieważ w mojej subiektywnej ocenie może ci się coś pokruszyć na dole. Począwszy od płytek skończywszy na wylewce.Jeśli masz tak zrobione w domu i jesteś praktykiem chylę czoła ,że się nic nie stało.Skoro próbowałeś tak to podwójnie chylę czoła.

    wybacz ale trochę mnie tym wpisem zszokowałeś.
    Stelaże mam mocowane po wylewkach, nie ma to żadnego wpływu na funkcjonowanie i łatwość/trudność montażu. Stelaż w dolnej części można przesuwać w każdą stronę, ciągnąc za nóżki. Oczywiście już po wcześniejszym przymocowaniu do ściany w górnej części. Napisałem "powróci w to samo miejsce", mając na myśli możliwość ustawienia w poprzednim miejscu, bez uszkodzenia /wygięcia stelaża. I szczerze mówiąc, bez specjalnych zabiegów wykonałem ten dość prosty montaż. Nawet do głowy mi nie przyszło, że wylewka może pęknąć.
    A próbę wytrzymałości sam możesz sprawdzić. Zaproś małżonkę czy kolegę i śmiało siadaj. Nie musi to być siad, służący do wykonywania zwyczajowych czynności na tym urządzeniu. Nie namawiam do rozbierania się do tego testu. Najwyżej urwie ci się miska ustępowa, zmienisz na nowszy model.
    A jeśli pękłaby wylewka, to do dooopy z taką wylewką, musiałaby być z piasku i wody.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Montowałem stelaż do chudziaka przed wylewkami jastrychu i mocowałem do ściany kotwami chemicznymi, zamiast kołków rozporowych będących w komplecie.
    Taka kolejność technologii montażu wydawała mi się naturalna.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krystek456

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    89-456
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zdecydowanie po wylewkach. Dzięki temu można sobie pozwolić na zmiany w przyszłości np. przy okazji kapitalnego remontu ze zmianą aranżacji wnętrza.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystek456 Zobacz post
    Zdecydowanie po wylewkach. Dzięki temu można sobie pozwolić na zmiany w przyszłości np. przy okazji kapitalnego remontu ze zmianą aranżacji wnętrza.
    A jak masz zamiar przesunąć piony kanalizacyjne w przypadku zmiany aranżacji?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony