dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 324 z 337
Pokaż wyniki od 6.461 do 6.480 z 6726
  1. #6461

    Domyślnie

    Jeśli kredyt będzie spłacony to Twój bank kredytujący nie ma nic do tego.
    Wystarczy umowa cywilno-prawna.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  2. #6462

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc

  3. #6463

    Domyślnie

    Witam,
    Prosiłbym o przedstawienie kredytu na sumę 300.000 zł na budowę domu:
    1. Na działce 2,5 ha (powiat wysokomazowiecki) o wartości: 100.000 zł (chociaż na kacie notarialnym jest wycena 30.000 zł z uwagi, że to była darowizna).
    2. Mój wiek 28 lat bez żadnych zobowiązań (kawaler)
    3. Dochód: 2.800 netto (umowa o pracę na czas określony - na 3 lata) + 17.000 zł rocznie dopłat za ziemię + 10.000 zł rocznie ze sprzedaży bydła mięsnego.
    4. Wkład własny: 70,000 zł w gotówce.
    5. Dom o powierzchni z garażem: 170 m2, chodzi o ten projekt: http://projekty.muratordom.pl/projek...,540,0%2C0.htm
    6. Na ile lat wychodziłby taki kredyt jeśli chciałbym żeby miesięczna rata wynosiła 1.500 zł.

    Proszę jeszcze o informację, jeśli kredyt jest wypłacany powiedzmy w 3 transzach to dopóki nie zostanie mi wypłacona kolejna transza to ponoszę koszty w miesięcznej spłacie za transzę które zostały mi wypłacone czy od razu za całą kwotę kredytu, na który podpisywałem umowę?

  4. #6464

    Domyślnie

    Czy może mi ktoś przedstawić warunki w innych bankach żeby orientacyjnie wiedzieć jakby to wyglądało bo na razie mam tylko ofertę BZ WBK bo mam tam znajomych...

    Wyliczono mi zdolność na 275.000 z równymi ratami 1281zł na 30 lat

    Wkładem ma być działka, która będzie przepisana na żonę przez jej brata.
    Ponad 30tys odłożonych chce zostawić na różne inne nieplanowane wydatki...
    Ostatnio edytowane przez s---r ; 18-04-2017 o 14:25

  5. #6465

    Domyślnie

    arti17cf
    Jakie są ramy czasowe umowy o pracę?
    Kiedy zostały wydane WZ? Tutaj widzę główny problem w powierzchni działki. Czy jesteś w stanie wydzielić pod budowę mniejszą działkę?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  6. #6466

    Domyślnie

    s---r
    1. Jakie są ramy czasowe umów o pracę?
    2. Ile jest osób w gospodarstwie domowym?
    3. Czy są jakieś zobowiązania kredytowe?
    4. Jaka jest powierzchnia i wartość działki?
    5. Jaka jest powierzchnia użytkowa domu?
    6. Czy jest jakiś dodatkowy finansowy wkład własny w budowę?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  7. #6467

    Domyślnie

    1. Umowy na czas nieokreślony.
    2. 2+1
    3. Nie ma innych zobowiązań kredytowych
    4. Działka hmmm... nie wiem. Nie ma jeszcze żadnego przepisu ani podziału... "na oko" 40x40 metrów
    5. Dom ma być w okolicach 100m2
    6. Nie ma dodatkowego wkładu. Bo to co mamy (30-40tys) chciałbym mieć sobie w zapasie...

  8. #6468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    arti17cf
    Jakie są ramy czasowe umowy o pracę?
    Kiedy zostały wydane WZ? Tutaj widzę główny problem w powierzchni działki. Czy jesteś w stanie wydzielić pod budowę mniejszą działkę?
    1. Ramy czasowe umowy o pracę - listopad 2016 - listopad 2019 (w obecnej firmie pracuję od października 2014, wcześniej umowa zlecenie)
    2. Akurat jestem w trakcie załatwiania wszystkich formalności i zezwoleń, ale z powierzchnią działki nie będzie problemu, jestem rolnikiem i nie muszę przekształcać na budowlaną.

  9. #6469

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    z powierzchnią działki nie będzie problemu, jestem rolnikiem i nie muszę przekształcać na budowlaną.
    Z punktu widzenia uzyskania pozwolenia na budowę pewnie nie będzie problemu. Z punktu widzenia zabezpieczenia się przez bank na tak dużej działce problem będzie już olbrzymi.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  10. #6470

    Domyślnie

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    1. Umowy na czas nieokreślony.
    Od kiedy?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  11. #6471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Od kiedy?
    Ja od 1999, żona jakoś od 2007

  12. #6472

    Domyślnie

    Zdolność w BZ WBK jest na około 281k. Jeśli chodzi o wysokość podanej przez doradcę banku raty, to jest ona bardzo życzeniowa. Marża w tym banku zależna jest od scoringu (niedługo się to zmieni) i aby przy kwocie 275k rata wyszła na poziomie 1280zł marża musiałaby być na minimalnym dostępnym w BZ WBK poziomie, czyli 1,89%. Nie bardzo widzę taką możliwość, celowałbym raczej w górne widełki i okolice 2,49%. Wówczas rata wyniesie ~1350zł.
    Do takiej kwoty zdolności nie zbliżycie się w żadnym innym banku. Realna do uzyskania kwota w innych bankach to maksymalnie 250000zł.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  13. #6473

    Domyślnie

    Właśnie marżę czy prowizję (nie wiem jak się to fachowo nazywa) mam mieć na najniższym możliwym poziomie jaki się da... ponoć odpowiednio wysoko postawieni w hierarchii banku tym mogą sterować
    Wiem chyba wszystko co chciałem wiedzieć... zaoszczędził mi Pan mnóstwa "zachodu" z odwiedzaniem wszystkich banków po kolei.. Strasznie Panu dziękuje i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez s---r ; 30-03-2017 o 07:54

  14. #6474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Z punktu widzenia uzyskania pozwolenia na budowę pewnie nie będzie problemu. Z punktu widzenia zabezpieczenia się przez bank na tak dużej działce problem będzie już olbrzymi.
    A jeśli w mpzp działka przeznaczona jest pod przyszłą zabudowę?

  15. #6475

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jest to do zrobienia wówczas, ale muszę przejrzeć procedury poszczególnych banków. Tak czy inaczej i tak będzie ograniczenie do 2-3 banków. Nawet przed zmianą przepisów niewiele banków było skłonnych zabezpieczyć się na tak dużej działce, a część z tych, które na to pozwalają nie akceptują dochodów uzyskiwanych z rolnictwa.
    Postaram się odpowiedzieć jutro do końca dnia.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  16. #6476

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    A jeśli w mpzp działka przeznaczona jest pod przyszłą zabudowę?
    Jeszcze jedno pytanie uściślające - cała działka jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową? Jeśli nie mieszkaniową, to jaką?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  17. #6477
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    suzanita

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128

    Domyślnie

    Witam,

    prosiłbym o przedstawienie oferty kredytu na dokończenie budowy domu:

    - stan na dzisiaj: działka 1,1 tys m2 + dom w stanie surowym zamkniętym o pow. 250 m2 ( orientacyjna wartość: działka 250 tys + dom 300 tys zł)
    - 4 osoby w gospodarstwie
    - żona jest na wychowawczym, do pracy wróci za 1,5 roku ale już do innej
    - brak innych kredytów

    Kwota kredytu, którą byśmy chcieli to 250 tys. zł na 10 -15 lat. Zależy od raty. Interesuję nas również możliwość możliwie bez kosztowej spłaty cześć kredytu ( za 6 lat będziemy dysponować kwotą 100 tys z ubezpieczenia).

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez suzanita ; 13-09-2017 o 14:17

  18. #6478

    Domyślnie

    250m2 to powierzchnia użytkowa? 300000zł to poniesione dotychczas nakłady?
    7000zł to dochód mężczyzny czy łączny?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  19. #6479
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    suzanita

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128

    Domyślnie

    Tak, 250 m2 to powierzchnia użytkowa.

    Właściwie możemy przyjąć, że poniesione nakłady wyniosą ok 350 tys bo jeszcze zrobimy instalacje elek./hydrauliczne.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez suzanita ; 13-09-2017 o 14:17

  20. #6480

    Domyślnie

    Zdecydowany nr 1 to Millennium:
    - marża 1,24%*
    - prowizja 0%
    - rata 1726zł/15 lat 2414zł/10 lat
    - ubezpieczenie na życie - składka m-czna w wys. 0,02% od salda zadłużenia (waloryzowana raz w roku, w pierwszym roku 50zł)
    Wymagane konto z wpływem wynagrodzenia, karta debetowa z obrotem min. 500zł/m-c.
    * W umowie kredytowej Millennium jest zapis o minimalnym oprocentowaniu na poziomie 3%. W związku z tym w przypadkach, gdy WIBOR 3M jest poniżej poziomu 1,76% (obecnie 1,73%) marża jest sztucznie podwyższana w celu wyrównania oprocentowania.

    Wniosek należy złożyć równolegle do 2-3 banków.
    W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu. Bezpłatna pomoc w uzyskaniu kredytu.
    Jutro będę w Warszawie.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

Strona 324 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony