dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.207

    Domyślnie Styro 30 - tylko na kleju ?

    Hej,
    Macie doświadczenia ?
    Czy taka grubość styro może iść bez kołkowania ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Hej,
    Macie doświadczenia ?
    Czy taka grubość styro może iść bez kołkowania ?
    nigdy w zyciu nie zrobilbym tak klientowi, sobie raczej tez nie.. mialbym bardzo powazne obawy o takie klejenie.
    I opcje w zasadzie 3:
    1 - zwrocic sie do Dryvita o to czy dopuszcza na ich kleju (za milion) nie kolkowanie tego
    2 - zakolkowac kolkiem wkretmeta po 4zl za sztuke
    3 - zastosowac zwykly kolek plus moja autorska zaslepke 10mm karolek75 ma ja u siebie na budynku , gdzies o tym była dyskusja ale nie moge znalezc :/

    ooo mam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=za%C5%9Blepka
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 10-04-2017 o 12:16
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    10cm a nie 10mm pomylka a nie moge wyedytowac
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.207

    Domyślnie

    Czyli generalnie w ogóle nie dopuszczasz myśli żeby styro dawać tylko na klej ?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Czyli generalnie w ogóle nie dopuszczasz myśli żeby styro dawać tylko na klej ?
    tak jak wspomnialem:
    nie dopuszczam tego nawet u siebie jakbym to robil chyba ze Dryvit i tylko Dryvit by mi to dal na pismie z podpisem ich dzialu technicznego (a jest to do uzyskania) ale nie takim jak w ulotce handlowej daje np weber bo taka ulotke to sobie mozna w razie W wsadzic tam gdzie kto lubi.
    W zasadzie takie pismo ze znanych mi producentow, gdzie wgle mozna sprobowac uzyskac z DT takie dopuszczenie to Dryvit, tylko ze jest male ale... ich klej do styro kosztuje c.a 55zl za worek 25kg. Tyle ze jezeli tyle klej kosztuje, to juz producent ma $ na to, zeby w tym kleju bylo cos do klejenia a nie tylko piach i cement do innych producentow nawet nie ma co probowac o cos takiego wystepowac - strata czasu.




    Pisze ze u siebie nawet bym sie na to nie zdecydowal, gdzie... u siebie moge wiecej sobie poeksperymentowac i pozwolic na wiecej niedociagniec. Jak mi cos sie spieprzy - trudno - sam sobie wymyslilem to sam sobie teraz naprawie / zaplace za ponowne zrobienie.
    U klienta za skarby swiata (za wyjatkiem pisma z Dryvit) nie zrobilbym docieplenia bez kolkowania przy 30cm, drugie kiedy moglbym to zrobic - przy podpisaniu umowy wyraznie zaznaczone zapisem w umowie ze inwestor swiadomie pomimo istniejacego zagrozenia zdecydowal sie na nie kolkowanie.


    Zaraz oczywiscie posypie sie tu lawina "piankarzy" czyli zwolennikow klejenia na klej w piance ze jakie to cudowne i jak mocno trzyma.


    Nie przecze ze nie, ale... nikt z piankarzy chyba nie pomyslal, o starzeniu sie tej pianki i jej sile klejenia po jakims czasie. nie przecze ze poczatkowe klejenie pianka vs kleje tradycyjne wychodzi jezeli chodzi o sile klejenia na korzysc pianki. tak juz ciezko jest zweryfikowac to po kilku latach. moze bedzie dobrze, a moze nie... ja tam wolalbym jednak na wlasnej skorze nie eksperymentowac.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony