dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 232 z 246
Pokaż wyniki od 4.621 do 4.640 z 4912
  1. #4621

    Domyślnie

    Mam pytania dotyczące pomieszczenia, salon - jadalna ustawienia mebli, lokalizacja kominka ,przeszklenia.

    1. Przeszklenia, czy takie powierzchnie przeszkleń ,wpłynie istotnie na termikę pomieszczenia i komfort w zimę.
    2. Wersja z lokalizacją kominka a ustawienie mebli, aranżacja pomieszczenia.
    3. Wersja bez kominka, ustawienie mebli aranżacja pomieszczenia.
    4. Jakie drzwi do salonu, podwójne 160cm czy jednak pojedyncze 100cm.

    Wersje
    A,B,C,D



  2. #4622
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  3. #4623

    Domyślnie

    Elfir ,
    dziękuje za poświęcony czas, oraz propozycje zmian.
    Tak jak wczesnej napisałem żona chciałaby kominek ,ale nie upiera się ze ma być,
    Gdzie by go nie wcisnąć to pojawia się problem, który rozkłada na łopatki całą koncepcje.
    Przeczytałem ze kminek powinien być odsunięty od stolarki okienne , elektronik 80-90cm


    Ostatnio edytowane przez Wiktor1111 ; 12-04-2017 o 18:07

  4. #4624
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    W zasadzie jesteśmy na finiszu. Czy macie może jakieś uwagi, które mogły nam umknąć? O WZ wystąpiliśmy przed świętami także czekamy teraz na papierki
    Ale zmiany w środku można jeszcze dokonywać bez ograniczeń

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	386848Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	100,5 KB
ID:	386849Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prze1.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	386850Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prze2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	386851

  5. #4625
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor1111 Zobacz post
    Mam pytania dotyczące pomieszczenia, salon - jadalna ustawienia mebli, lokalizacja kominka ,przeszklenia.
    1. Przeszklenia, czy takie powierzchnie przeszkleń ,wpłynie istotnie na termikę pomieszczenia i komfort w zimę.
    2. Wersja z lokalizacją kominka a ustawienie mebli, aranżacja pomieszczenia.
    3. Wersja bez kominka, ustawienie mebli aranżacja pomieszczenia.
    4. Jakie drzwi do salonu, podwójne 160cm czy jednak pojedyncze 100cm.
    Wersje A,B,C,D ...
    ... zawsze można "przećwiczyć" jeszcze np. taką wersję, gdzie kominek pojawia się na ścianie wejściowej do pokoju, +/- w osi kalenicy, a jego forma może stanowić część zabudowy "medialnej" z TV. Na wprost tej ściany sofa i stół w lokalizacji +/- prostopadle w stosunku do wejścia do pokoju.

  6. #4626
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Jak myślicie korytarz na piętrze 120cm to wystarczająca odległość czy lepiej go jakoś poszerzyć?

  7. #4627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wystarczy

  8. #4628

    Domyślnie

    Witam, co myślicie o takim projekcie. Wejście od południowego-zachodu więc wiele kompromisów.

    Sypialnia okno na północny-wschód, biuro z oknem rogowym oświetlone do południa, pokoje dziecięce od zachodu, salon oświetlony od rana do popołudnia do momentu zajścia słońca za garaż. Zimą natomiast salon maksymalnie oświetlony.

    Od początku do końca sami go zaplanowaliśmy i stanowi spełnienie naszych marzeń natomiast pytanie czy są tutaj jakieś kluczowe błędy?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	387134

  9. #4629
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - na pewno powalczyłbym o wydzielenie pomieszczenia pralni
    - łózko 2-u osobowe z oknem "za głowami" nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem
    - schodki garaż / kotłownia - niepotrzebne
    - schody wiatrołap garaż - są potrzebne, ale tak wrysowane blokują długość użytkową garażu ( brak wymiaru, - może długość jest wystarczająca ? )
    - wrysowana wentylacja grawitacyjna - nie daje szans temu budynkowi na spełnienie wymaganej charakterystyki energetycznej ...
    - taras od PN - nietrafiony. Ale są różne opinie na ten temat ! - w tym przypadku : lepiej od PN niż wcale ... zastanawiałbym się nad tym

  10. #4630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A po co w ogóle schodki w garażu w domu parterowym?

    W sypialni zrób dwa okna po obu stronach łóżka

    Łukaszu - tarasy są dwa. Z boku salonu i od kuchni. Ja bym ten projekt odwróciła lustrem.

  11. #4631
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A po co w ogóle schodki w garażu w domu parterowym?
    - pewnie dlatego, że poziom 0.00 części dziennej jest +30 od poz. terenu (?)
    - ... ale faktycznie można przecież zastosować lekką pochylnię do garażu i "wytracić" jeden schodek lub obydwa ( o ile zagospodarowanie pozwoli )

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W sypialni zrób dwa okna po obu stronach łóżka
    - pomysł jest, ale równie dobrze można lokalizować łóżko na wprost okna (!?)

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Łukaszu - tarasy są dwa. Z boku salonu i od kuchni. Ja bym ten projekt odwróciła lustrem.
    - tak : duży fajny taras od PN ( ! ), mniejszy niefunkcjonalny od WSCH - tam się stołu nie postawi, to pytanie po co on jest ? chyba tylko tworzy podcień i urozmaica bryłę dość zwartego budynku, ale jest słabo użytkowy

  12. #4632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dla mnie wejście do domu parterowego po schodach jest kuriozum. Jak jest wysoki poziom wód gruntowych i trzeba wysoko sadowić dom, to zrobić pochylnię.

    Łóżko na wprost okna nie bardzo, bo jedna ze stron będzie spać tuż przy drzwiach - brak miejsca na szafkę nocną i ogólnie nie zaleca się z przyczyn psychologicznych, nie stwarza poczucia bezpieczeństwa.

    Taras jest w narożniku budynku więc jest południowo-wschodni.
    Ja mam stół też na północno-wschodnim tarasie, bo na południowym nie da się latem wysiedzieć. Południowy jest do opalania i grzania się w okresie przejściowym.
    Druga kwestia to sens wrysowywania tarasów w projekcie. Taras lepiej zrobić po budowie w wygodnej wielkości, kształcie i lokalizacji

  13. #4633

    Domyślnie

    Więc odpowiadając za kolejnością...

    - z pralnią dobry pomysł, tylko nie ma gdzie, a nie chcę juz powiększać budynku

    - łóżko w sypialni ot tak zamarkowane. Wymierzaliśmy i na przeciwko okna chcemy żeby było, szafeczki wejdą z boku. Bardziej zastanawiam się gdzie tv ulokować, pewnie obok okna.

    - z tymi schodkami dobra uwaga. Planuję z tyłu garażu dać 2-3 regały, zrobić jakieś półki z boku, tam tez będzie wyjście na strych (graciarnie). Faktycznie samo wyjście nieco blokuje regały, schodki nie są problemem myślę.

    - wentylacja będzie mechaniczna, strychem rozprowadzenie

    - taras od północy nietrafiony? Obecnie w domu mamy taras od północy. Latem śniadanko w słońcu, dobry kąt padania światła, od południowych godzin cień i przyjemnie. A i tak w upalne dni jest gorąco, ale 100% lepiej niż od południa. Z tarasu korzysta się latem, grila robi się popołudniu i nie wyobrażam sobie z drugiej strony. Dodatkowo mam piękny widok na północ na zalesioną część działki. Swoja drogą jak można dyskwalifikować taras od północy

    - myślałem nad odwróceniem projektu lustrem ale... jesienią i zimą słońce nigdy nie zaświeci do salonu. A przecież z salonu korzysta się popołudniem po pracy. Idąc dalej oświetlone pokoje od wschodu są do południa, dzieci ze szkoły wracają popołudniu i wtedy maja jasny pokój. Biuro... pracuję w nim od 8 do 16 - nic przyjemniejszego niż jasność z rana. Fakt będę spuszczał rolety, żeby ekranu nie oświetlało. Tak czy owak, poranne słońce daje chęć do życia zwłaszcza w pracy. W tym układzie zarówno latem jak i zimą salon jest jasny w maksymalnym zakresie.

    - Dlaczego na tarasie południowo wschodnim nie postawie stołu? 220x420 to bardzo duża przestrzeń. Oczywiście nie chodzi mi o jakiś wielki stół, preferujemy te meble tarasowe, małe 4 osobowe z małym stoliczkiem. Po co ten taras? A po to, że można siedzieć w cieniu a można wyjść 3m na wschód i leżeć na leżaku w słońcu. Mamy dużą działkę 40x40m, jak będziemy chcieli słońca pójdziemy na trawkę, albo powstanie taras w innym fajnym miejscu. Wiosną ten taras da dużo przyjemności w południowych godzinach.

    - ułożenie sypialni, chyba najsłabszy punkt ale ciężko to inaczej rozplanować z oknem i szafą.

    - elfir, tak jak napisałaś ciężko wysiedzieć na południowym tarasie. Nawet w salonie od południa latem słońce daje w kość, markizy, rolety itd. to po co salony robić od południa? Ja to rozwiązałem wysuniętym garażem, nieco wcześniej będzie latem cień.

  14. #4634
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam salon od południa, bo duże przeszklenia służą dogrzewaniu pasywnemu :d

    I mam okno nad łóżkiem, wysoko, coś jak tu:



    Ale można tak:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-04-2017 o 22:07

  15. #4635
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    jedno jest pewne : łóżko najlepiej tak zlokalizować w sypialni, aby leżąc na nim widzieć drzwi na przeciwległej ścianie lub po jej lewej / prawej stronie ( jak w Feng Shui ), dlatego ta wersja pierwotna mocno się broni ( pod warunkiem, że łóżko nie jest w osi drzwi wejściowych i bez okna za nim ).


    http://bezsennosc.info.pl/feng-shui-w-sypialni.php

    z tych schematów jw, w zasadzie jedynie p.3 - jest do zaakceptowania, ale bez okna za łóżkiem !

  16. #4636
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

  17. #4637

    Domyślnie

    Jeszcze wykombinowaliśmy inną opcje, sypialnia na tyle długa, że można zrobić garderobę z wejściem z obu stron. Półeczki nam nie są potrzebne, chyba żeby jeszcze powiększyć dom w tę stronę o jakiś 1m. Co o tym myślicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez-nazwy-2.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	387323

  18. #4638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak cię stać na powiększanie domu i jego dalsze utrzymanie, to zawsze fajniej mieć większe pomieszczenia

    Nie czytacie w łóżku? Nie pijecie kawy rano w łóżku?

  19. #4639
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszu Zobacz post
    Jeszcze wykombinowaliśmy inną opcje, sypialnia na tyle długa, że można zrobić garderobę z wejściem z obu stron. Półeczki nam nie są potrzebne, chyba żeby jeszcze powiększyć dom w tę stronę o jakiś 1m. Co o tym myślicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez-nazwy-2.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	387323
    .. bardzo fajne rozwiązanie, choć lepiej ( przy tej szerokości pomieszczenia ) mieć jedno szersze wejście do garderoby, a niżeli dwa wąskie. Poza tym można też fajnie doświetlić tą garderobę dodatkowym wąskim oknem.

  20. #4640

    Domyślnie

    ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Dziękuję za sugestie


    Co sadzicie ?

    Wersje z lokalizacją kominka,






    Zmiana powierzchni salonu+kominek







    Ponawiam pytanie
    Jakie drzwi do salonu, podwójne 160cm czy pojedyncze 100cm ?

Strona 232 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony