dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 147 z 1061
Pokaż wyniki od 2.921 do 2.940 z 21205
  1. #2921
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jestem dokladny i dociekliwy, dla jednych to wada dla innych zaleta. Ale nie o tym to forum. Oplaty 230zl TO ZA PÓŁ ROKU. pisze to dla dobra wszystkich czytających forum i rozwazajacych foto u siebie. Moja dokładność podpowiada mi ze zaplaciles podatek od energi na PITcie w tym roku(19%*130PLN=25zl)za tamten rok. Nasze zero za energię uroslo juz do 500zl. Kaktus mi nie wyrosnął, nikt, nawet rodzice mnie nie uswiadomili, ze moze byc inaczej. Po mimo wszystkiego jestem zwolennikiem fotowoltaiki i namawiam do korzystania. Pozdrawiam

  2. #2922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jak długo cieszysz się z użytkowania PV?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #2923
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli to do mnie bylo to moja instalacja była podłączona i uruchomiona we wrześniu 2013r. Przerabiałem na sobie wszystkie ustawy OZE obowiązujące od tamtej pory, łącznie z niewiedzą pracowników ZE: jak odebrać mikroinstalacje. Po drodze zamontowałem kilka instalacji u rodziny i znajomych przekonanych do fotowoltaiki. Czytam powyżej o kosztach np instalacji 10kW i włos sie na głowie jeży. Dwa tyg temu oddałem do użytku instalacje 10 kw na inwerterze samilpower i panelach polikrystalicznych yingli 265 w za 23tys pln....
    Ostatnio edytowane przez stanley79 ; 16-04-2017 o 18:46

  4. #2924
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Tak do Ciebie. Dzięki za odpowiedź.
    Powiedz jak długo takie panele potrafią utrzymywać efektywność a stałym poziomie?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-04-2017 o 18:49
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #2925
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie widzę żeby sprawność coś spadła, choć pewnie tak się dzieje. Przy bezchmurnej pogodzie licznik dobija szczytowo do 4,3kW (zlaeży od temeratury na zew). Bywały chwile że na liczniku pojawiło sie 6090W(tylko przez chwilę). Przy dłuższym braku opadów myję je wodą i płynem do naczyń - dużo to daje, zwłaszcza kiedy sa mocno zakurzone lub zabrudzone od pyłków roślin lub ptasich odchodów.
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  6. #2926

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Nie widzę żeby sprawność coś spadła, choć pewnie tak się dzieje. Przy bezchmurnej pogodzie licznik dobija szczytowo do 4,3kW (zlaeży od temeratury na zew). Bywały chwile że na liczniku pojawiło sie 6090W(tylko przez chwilę). Przy dłuższym braku opadów myję je wodą i płynem do naczyń - dużo to daje, zwłaszcza kiedy sa mocno zakurzone lub zabrudzone od pyłków roślin lub ptasich odchodów.
    Z ciekawości jak to myjesz, wchodzisz na dach? Chodzisz po panelach?

  7. #2927
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Nie widzę żeby sprawność coś spadła, choć pewnie tak się dzieje. Przy bezchmurnej pogodzie licznik dobija szczytowo do 4,3kW (zlaeży od temeratury na zew). Bywały chwile że na liczniku pojawiło sie 6090W(tylko przez chwilę). Przy dłuższym braku opadów myję je wodą i płynem do naczyń - dużo to daje, zwłaszcza kiedy sa mocno zakurzone lub zabrudzone od pyłków roślin lub ptasich odchodów.
    Sorry, chodzi mi o sprawność gwarantowaną przez producenta?
    Czy ta po np: 10 latach użytkowania nie spada w podobnych do warunków użytkowania tych sprzed lat? Słyszałem, że niektóre firmy dają dziesięcioletnią gwarancję. Jak to jest w przypadku yingli?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-04-2017 o 19:38
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #2928
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jutro odkopie zdjecie ale spróbujcie wyobrazic sobie kopertowy dach na ktorym w dolnej czesci polaci zaczynaja sie panele i tworza przedłużenie dachu. Do tego wszystkiego jest balkon na ktory wchodze i w zimie spycham snieg a kiedy indziej myje. Co do sprawnosci, podobno ta spada 1 procent rocznie więc za kilka, kilkanascie lat napisze o tym porównując produkcje z wczesniejszych lat. Jesli macie panele na dachach proponuje zapiac szlaufa i puscic przez niego duze cisnienie, np 4-5 bar... gdyby wczesniej dalo sie je chociaż polac np ludwikiem do naczyń. Aha, nie robic tego w pelnym słońcu!!

  9. #2929

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Aha, nie robic tego w pelnym słońcu!!
    Czemu nie w pełnym słońcu?

    PS. Zobacz na priv.

  10. #2930
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Tak do Ciebie. Dzięki za odpowiedź.
    Powiedz jak długo takie panele potrafią utrzymywać efektywność a stałym poziomie?
    Tego to najstarsi górale nie wiedzą...
    Trzeba by zrobić badania za np pięć lat i porównać...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #2931
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak sobie tez myślę, choc rok do roku moze byc nie podobny a u mnie to juz w ogole. W pierwszym roku mialem 3kw, potem dolozylem do 4,74 w tym roku mam 2szt paneli ktore czekaja na dołożenie...

  12. #2932
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Tak sobie tez myślę, choc rok do roku moze byc nie podobny a u mnie to juz w ogole. W pierwszym roku mialem 3kw, potem dolozylem do 4,74 w tym roku mam 2szt paneli ktore czekaja na dołożenie...
    Mam podobnie...
    Znając życie i siebie samego będę dokładał paneli aż starczy na wszystko...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #2933
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    https://goo.gl/photos/cHRUKB4ESYqxmW8V7
    Po panelach nie chodzić, jesli juz to po aluminiowej ramie ale proponuje unikac. Co do firmy yingli, nie wiem jak gwarancja. Za 10 lat pewnie nasze panele pojada na wschód a do nas przyjdzie nowsza technologia lub panele o duzo wyzszych sprawnosciach...

  14. #2934

    Domyślnie

    Czy posiadając panele ma znaczenie, czy zużywam więcej w II taryfie? W ogóle czy 2 taryfy mają sens. Głównie chodzi mi o grzanie kablami i CWU czy potrzebny zbiornik? Czy wystarczy przepływowo...

  15. #2935
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ktos tu wczesniej pisal o tym. ZE jakos to rozliczają, proponuje u siebie zapytac u dostawcy energii. Czy to ma sens to chyba zalezy od tego jak bardzo trzymamy sie tych dwóch taryf

  16. #2936

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    U siebie zrobiłem 4,74 kW z inwerterem froniusa 3-fazowym ( drugi od lewej na ofercie) i panelami mono za 14,5 brutto.
    Wszystko nowe... Zapraszam do odwiedzin - pod Krakowem. Pozdrawiam
    A może bardziej konkretnie ; jaka firma paneli , kto montował, gwarancja
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #2937
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Inwerter fronius symo 6.0.3M panele: conengy power plus255w 12szt, yingli solar 255w-7szt, wszystkie mono. Montaz samodzielny. Gwarancja producenta, te chinskie daja lepiej od niemieckich, zobaczymy jak z zywotnoscią...

  18. #2938

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Jestem dokladny i dociekliwy, dla jednych to wada dla innych zaleta. Ale nie o tym to forum. Oplaty 230zl TO ZA PÓŁ ROKU. pisze to dla dobra wszystkich czytających forum i rozwazajacych foto u siebie. Moja dokładność podpowiada mi ze zaplaciles podatek od energi na PITcie w tym roku(19%*130PLN=25zl)za tamten rok. Nasze zero za energię uroslo juz do 500zl. Kaktus mi nie wyrosnął, nikt, nawet rodzice mnie nie uswiadomili, ze moze byc inaczej. Po mimo wszystkiego jestem zwolennikiem fotowoltaiki i namawiam do korzystania. Pozdrawiam
    Prosimy panie dokładny rozbij to na opłaty składowe skąd te 500 PLN się wzięło, co i ile kosztuje?
    Bo tyle to niektórzy płacą przez 4 miesiące 2 * 200 PLN za prąd.
    Ale Pan dokładny zaraz nam przedstawi:
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #2939
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Drogi marcinie . Nie można bajerować ze mając fotowoltaike ma się rachunki zero zł. Sa opłaty na fakturach za energie których nie przeskoczymy choćbyśmy mieli nie wiem ile paneli. To opłaty które wynoszą 234zl za pól roku (około 38zł miesięcznie, w tym opłata sieciowa, opłata przejściowa, stawka jakościowa, stawka za moc przydzieloną, opłata abonamentowa, opłata OZE - nazewnictwo różni się w zależności od zakładu energetycznego) do tego w twoim przypadku otrzymałeś od zakładu energetycznego pita za to ze odsprzedałeś im energie za szalone 130 zl. Zadeklarowałeś to na picie do urzędu skarbowego za rok 2016(biada ci jesli tego nie zrobiłeś). Tych pitow nie składa się już w przyszłości (zmiana prawa od lipca 2016 i brak odsprzedaży energii, tylko wymiana energii odebranej za wprowadzoną). I jeśli umiecie dodawać lub czytać skoplikowane faktury od ZE to masz wynik. Kto nie wierzy niechaj zadzwoni do swojego dostawcy energii i zapyta przed podłączeniem fotowoltaiki Marcinie, ja bylem podniecony fotowoltaiką jednak nikogo nigdy nie okłamałem. Realia są takie a nie inne. To forum ma pomagań innym w wyborze fotowoltaiki albo nie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez stanley79 ; 17-04-2017 o 11:57

  20. #2940
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zimar

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Składniki stałe rachunku PGE (miesięcznie):
    7,09 - składnik stały stawki sieciowej
    0,85 - opłata abonamentowa
    3,15 - opłata przejściowa
    11,09 - Razem netto,
    13,65 Razem brutto
    ROCZNIE 164 zł

    Przy okazji, zastanawiam się nad instalacją PV, roczne zapotrzebowanie ok 3900kWh, jednak planuję remont kuchni, gdzie dojdzie nam zmywarka, płyta indukcyjna 3-fazowa oraz lodówka Side By Side z kostkarką. Proszę o info, o ile może zwiększyć się zapotrzebowanie na energię i jakiej mocy instalację założyć?
    Ostatnio edytowane przez zimar ; 17-04-2017 o 12:39

Strona 147 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony