dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 65
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.260 z 1299
  1. #1241
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Trochę Ci się myli...co nieco, albo wszystko....80 stopni może mieć woda w układzie. Drewno zaczyna się palić od 250 o C. Zaczyna!
    Ja sobie zażartowałem z buźką, a fachowiec od kominków takie bzdury pisze.
    Po pierwsze drewno się nie pali !
    Po drugie zapłon części lotnych wymaga prawie razy większej temperatury niż napisałeś.
    Po trzecie w takim kominku z płaszczem, temperatura sięga może 500-600 st, a aby spalić niektóre części stałe (czyli między innymi te na szybie) potrzeba nawet 800-1000 stopni. I dlatego w kominkach z płaszczem szyba jest brudna.
    Wiadomo. Można palić na maksa i tą temperaturę podnieść, ale chyba trzeba grzać basen olimpijski na dworze aby nie wysadzić/przelać instalacji. Więc się pali na niższych temperaturach .... i szyba brudna.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  2. #1242

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Ile to w kominku z PW jest "piekło" ? 80 stopni ?
    A ja mam bez płaszcza wodnego, i o d 5 lat (od nowości) nie czyściłem ani razu. Jest lekko czarne po rogach i mejscami przy krawędziach.

    Fantom
    A ja mam jedną parę butów już 7 lat (od nowości) i nie czyściłem ich jeszcze. Dlaczego? Bo w nich nie chodzę. Ile razy paliłeś przez te 5 lat w owym kominku?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #1243

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Ja sobie zażartowałem z buźką, a fachowiec od kominków takie bzdury pisze.
    Po pierwsze drewno się nie pali !
    Po drugie zapłon części lotnych wymaga prawie razy większej temperatury niż napisałeś.
    Po trzecie w takim kominku z płaszczem, temperatura sięga może 500-600 st, a aby spalić niektóre części stałe (czyli między innymi te na szybie) potrzeba nawet 800-1000 stopni. I dlatego w kominkach z płaszczem szyba jest brudna.
    Wiadomo. Można palić na maksa i tą temperaturę podnieść, ale chyba trzeba grzać basen olimpijski na dworze aby nie wysadzić/przelać instalacji. Więc się pali na niższych temperaturach .... i szyba brudna.

    Fantom
    No i udowodniłeś, że bardzo mało paliłeś w kominku.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #1244
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A ja mam jedną parę butów już 7 lat (od nowości) i nie czyściłem ich jeszcze. Dlaczego? Bo w nich nie chodzę. Ile razy paliłeś przez te 5 lat w owym kominku?
    Nie wiem ile razy, ale tak średnio 2-4 m3 rocznie. Palę rekreacyjnie a nie do grzania domu.
    Mogę zrobić zdjęcie szyby jak wygląda po tych paru latach.
    Potem zrobię zdjęcie jak się pali drewno i je kisze na niskich temperaturach (brudna), i 5 min później jak normalnie się pali (czyściutka).

    Fantom
    Ostatnio edytowane przez szczukot ; 21-04-2017 o 09:31
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  5. #1245
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No i udowodniłeś, że bardzo mało paliłeś w kominku.
    Lol - nie wiem jak to wywnioskowałeś na podstawie danych, ale jesteś co najmniej wróżką.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  6. #1246

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Nie wiem ile razy, ale tak średnio 2-4 m3 rocznie. Palę rekreacyjnie a nie do grzania domu.

    Fantom
    No widzisz i tym się różnimy. Ja kotłuję dzień w dzień od początku listopada. Przez komin puściłem około 2,5 tony brykietu i 2 mp drewna brzozowego.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #1247
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No widzisz i tym się różnimy. Ja kotłuję dzień w dzień od początku listopada. Przez komin puściłem około 2,5 tony brykietu i 2 mp drewna brzozowego.
    Sorry, nie mam więcej argumentów na Twoje dowody. Jeżeli wg Ciebie to ile palisz rocznie ma jakiś związek z brudną szyba to wymiękłem.
    A ja zawsze myślałem, że szyba może być już brudna po 5 minutach palenia w kominku, i to, że będziesz palił kolejne 4 tony drewna nie ma z tym związku. Chyba, że masz inteligentny kominek, i on o tym wie, i nie brudzi szyby b o sobie myśli " a nie, nie pobrudzę teraz szyby, bo mój pan spali w tym roku 4 tony drewna. Jakby miał spalić 1 tonę to wtedy bym pobrudził od razu".

    Fantom
    ps. Tak przy okazji 2,5 tony brykietu + 2 mp drewna to nie jest dużo więcej niż moje 4 m3 drewna. A porównałeś jakby to był co najmniej rząd wielkości
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  8. #1248

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Sorry, nie mam więcej argumentów na Twoje dowody. Jeżeli wg Ciebie to ile palisz rocznie ma jakiś związek z brudną szyba to wymiękłem.
    A ja zawsze myślałem, że szyba może być już brudna po 5 minutach palenia w kominku, i to, że będziesz palił kolejne 4 tony drewna nie ma z tym związku. Chyba, że masz inteligentny kominek, i on o tym wie, i nie brudzi szyby b o sobie myśli " a nie, nie pobrudzę teraz szyby, bo mój pan spali w tym roku 4 tony drewna. Jakby miał spalić 1 tonę to wtedy bym pobrudził od razu".

    Fantom
    ps. Tak przy okazji 2,5 tony brykietu + 2 mp drewna to nie jest dużo więcej niż moje 4 m3 drewna. A porównałeś jakby to był co najmniej rząd wielkości
    Rekreacyjnie puściłeś z dymem 2 - 4 m3 drewna? Jak byś chciał ogrzać dom jak ja, to ile byś skopcił 40? Duży coś masz ten rozrzut, 2 albo 4? To jak ja bym napisał, że spaliłem 2,5 - 5 ton brykietu. A szyba pewnie, że może się zasyfić w 5 minut, jeśli ktoś nie umie palić. To fakt.
    Ostatnio edytowane przez wg39070 ; 21-04-2017 o 11:16
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #1249

    Domyślnie

    Mam pytanie jak zapobiec brudzeniu się szyby kominka pod koniec palenia.
    Podczas palenia szyba ładnie się czyści, dopala się sadza i osad pozostały po wcześniejszym paleniu ale gdy już kominek kończy palenie danego wkładu drewna to szyba zachodzi sadzą.
    Co wówczas należy zrobić aby tego unikać ?

  10. #1250
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Mam pytanie jak zapobiec brudzeniu się szyby kominka pod koniec palenia.
    Podczas palenia szyba ładnie się czyści, dopala się sadza i osad pozostały po wcześniejszym paleniu ale gdy już kominek kończy palenie danego wkładu drewna to szyba zachodzi sadzą.
    Co wówczas należy zrobić aby tego unikać ?
    Ja po prostu na końcu otwieram wlot powietrza - i ładnie się ten żar dopala.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  11. #1251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Nie wiem ile razy, ale tak średnio 2-4 m3 rocznie. Palę rekreacyjnie a nie do grzania domu.
    Mogę zrobić zdjęcie szyby jak wygląda po tych paru latach.
    Potem zrobię zdjęcie jak się pali drewno i je kisze na niskich temperaturach (brudna), i 5 min później jak normalnie się pali (czyściutka).

    Fantom
    2-4m3 to już więcej niż rekracja
    Ja spaliłem ok 1m3 i 50kg brykietu i całkiem sporo palenia było z tego
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #1252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No widzisz i tym się różnimy. Ja kotłuję dzień w dzień od początku listopada. Przez komin puściłem około 2,5 tony brykietu i 2 mp drewna brzozowego.
    Kominkiem puściłeś więcej niż ja kotłem na ekogroszek gazu nie używasz. czy co
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #1253
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    2-4m3 to już więcej niż rekracja
    Ja spaliłem ok 1m3 i 50kg brykietu i całkiem sporo palenia było z tego
    Ja nawet w lato palę To jest tylko rekreacyjnie. Nie wiem czy zdarzyło mi się odpalić więcej niż raz w tygodniu.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  14. #1254

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Ja po prostu na końcu otwieram wlot powietrza - i ładnie się ten żar dopala.

    Fantom
    U mnie to niestety nie zdaje egzaminu.
    Gdy temperatura już maleje to szyba zaczyna czarnieć i nie ważne jest ustawienie dolotu.

  15. #1255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Ja sobie zażartowałem z buźką, a fachowiec od kominków takie bzdury pisze.
    Po pierwsze drewno się nie pali !
    Po drugie zapłon części lotnych wymaga prawie razy większej temperatury niż napisałeś.
    Po trzecie w takim kominku z płaszczem, temperatura sięga może 500-600 st, a aby spalić niektóre części stałe (czyli między innymi te na szybie) potrzeba nawet 800-1000 stopni. I dlatego w kominkach z płaszczem szyba jest brudna.
    Wiadomo. Można palić na maksa i tą temperaturę podnieść, ale chyba trzeba grzać basen olimpijski na dworze aby nie wysadzić/przelać instalacji. Więc się pali na niższych temperaturach .... i szyba brudna.

    Fantom
    Dzięki za wykład...Nareszcie wiem o co chodzi...

  16. #1256
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    I ta odpowiedź mnie usatysfakcjonowała Żadnych argumentów i wskazania nieprawidłowej informacji.
    Potwierdza to, że napisałem prawdę, mimo że nie jestem fachowcem (czytaj sprzedawcą) od kominków.
    A dzięki temu, że jestem użytkownikiem a nie reklamuję towar który chcę sprzedać, nie muszę kłamać - co najwyżej mogę się mylić.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  17. #1257

    Unhappy

    Nie masz kompletnie pojęcia o kominkach z PW, piszesz co Ci ślina na język przyniesie i co Ci się wydaje. Całe szczęście, że to rozumiesz i przyznałeś, że możesz się mylić. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś o kominkach z PW a może uderzysz się w pierś i najpierw spróbujesz rozeznać temat a potem się wypowiadać.

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    I ta odpowiedź mnie usatysfakcjonowała Żadnych argumentów i wskazania nieprawidłowej informacji.
    Potwierdza to, że napisałem prawdę, mimo że nie jestem fachowcem (czytaj sprzedawcą) od kominków.
    A dzięki temu, że jestem użytkownikiem a nie reklamuję towar który chcę sprzedać, nie muszę kłamać - co najwyżej mogę się mylić.

    Fantom
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  18. #1258
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    A co ja napisałem o kominkach z płaszczem wodnym ?
    Pisałem o paleniu drewna w kominkach. A czy one są z płaszczem czy nie to zupełnie inny temat.
    Kolejna osoba typu "źle mówisz" ale argumentów nie poda żadnych. Dzięki takim jak Wy, nikt na forum nie znajdzie żadnych konkretów i nic się nie nauczy.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  19. #1259

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Kominkiem puściłeś więcej niż ja kotłem na ekogroszek gazu nie używasz. czy co
    Gaz na razie tylko do cwu i gotowania. Brykiet po 450/t, masz tańszy węgiel?

  20. #1260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Nie masz kompletnie pojęcia o kominkach z PW, piszesz co Ci ślina na język przyniesie i co Ci się wydaje. Całe szczęście, że to rozumiesz i przyznałeś, że możesz się mylić. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś o kominkach z PW a może uderzysz się w pierś i najpierw spróbujesz rozeznać temat a potem się wypowiadać.
    W pierś? Sądzisz,że to wystarczy?

Strona 63 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony