dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 675 z 833
Pokaż wyniki od 13.481 do 13.500 z 16653
  1. #13481
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Janek759, czy mógłbyś udostępnić (lub wskazać) szerszą galerię z wykonania Twojej płyty? Bo tutaj nam potrzeba więcej przykładów układania instalacji w płycie
    Chyba anty przyklad , ukladanie instalacji wew w elemencie konstrukcyjnym jakim jest plyta fundamentowa jest skrajna glupota !!

  2. #13482
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Chyba anty przyklad , ukladanie instalacji wew w elemencie konstrukcyjnym jakim jest plyta fundamentowa jest skrajna glupota !!
    Dlaczego? Nawet jeżeli konstruktor to uwzględnił podczas liczenia? Z drugiej jednak strony ja bym tez puścił te rury w izolacji razem z wodą itp. Tylko trzeba to dobrze rozplanować na etapie projektu.
    BTW: zobacz co anonim wsadził do płyty i nic się nie dzieje
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #13483
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Chyba anty przyklad , ukladanie instalacji wew w elemencie konstrukcyjnym jakim jest plyta fundamentowa jest skrajna glupota !!
    Dziekuje, na reszczie ktos nazywa dziecko po imieniu

    Instalacje w.u i c.w.u., odkurzac centralny, kanalizacja i elektryka nie powinni byc ukladane w plycie fundamentowej. System grzewczy to inny temat, ale sa to rury i systemy do tego przeznaczone, a przy dobrze projektowanej plyty te rury maja swoja dodatkowa warstwe betonu, ktora nie jest uwzgledniona w obliczeniu. Przeciez te rury to nie zbrojenie...
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  4. #13484
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Dlaczego? Nawet jeżeli konstruktor to uwzględnił podczas liczenia? Z drugiej jednak strony ja bym tez puścił te rury w izolacji razem z wodą itp. Tylko trzeba to dobrze rozplanować na etapie projektu.
    BTW: zobacz co anonim wsadził do płyty i nic się nie dzieje
    Bo konstrukcja jest od tego zeby byla konstrukcja, a nie zeby wkladac tam jakies niesluzace jej elementy, niestety poza ogrzewaniem nie ma dokładnie przepisów zakazujacych takiej glupiej, forsowanej przez niefachowców praktyki.

    Przy powazniejeszych projektach nikt nie wpadnie na tak glupi pomysl aby instalacje prowadzic w elemencie żelbetowym.

  5. #13485

    Domyślnie

    Czy mając płytę fundamentową, rury CWU i CO najlepiej umieścić w wylewce czy w EPS?
    Pytam, bo chyba będę miał XPS pod płytą i nie wiem, czy na płytę mam jeszcze dawać EPS. W pewnym sensie przebieg rur w ociepleniu ma chyba sens.

  6. #13486
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Bo konstrukcja jest od tego zeby byla konstrukcja, a nie zeby wkladac tam jakies niesluzace jej elementy, niestety poza ogrzewaniem nie ma dokładnie przepisów zakazujacych takiej glupiej, forsowanej przez niefachowców praktyki.

    Przy powazniejeszych projektach nikt nie wpadnie na tak glupi pomysl aby instalacje prowadzic w elemencie żelbetowym.
    Dlatego najbardziej rozsądnym i praktycznym rozwiązaniem jest wylewka na płycie z dodatkową izolację EPS lub bez. Ma same (oprócz dodatkowego kosztu) zalety. Robi się to wszystko w już wybudowanym i zadaszonym domu, powoli, dokładnie. Można poprowadzić tam dowolną instalację (oprócz może ogrzewania nadmuchowego, ze względu na średnicę kanałów) , można wszystko poprawić, zmienić, naprawić. Da się w wylewce wyprofilować spływy do kratek w łazience, kuchni i pomieszczeniu gospodarczym, można zrobić odpływ od prysznica bez brodzika. Takie rozwiązanie daje też szansę wykonania prawidłowej izolacji termicznej okien do podłogi, co, przy płycie wcale nie jest proste.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #13487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czy mając płytę fundamentową, rury CWU i CO najlepiej umieścić w wylewce czy w EPS?
    Pytam, bo chyba będę miał XPS pod płytą i nie wiem, czy na płytę mam jeszcze dawać EPS. W pewnym sensie przebieg rur w ociepleniu ma chyba sens.
    Jeśli masz już 20cm XPS pod płytą, zależy Ci na akumulacyjności płyty, bo zamierzasz grzać w taniej taryfie to nie dawaj już styropianu, tylko zrób dodatkową wylewkę.
    Jeśli akumulacyjność nie jest dla Ciebie ważna, zamień 10cm XPS pod płytą na 10cm EPS na płycie i wylewkę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #13488
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    afx

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    pytaj o zbrojenie innego konstruktora, zajdziesz w wątku namiary na nich. Siatka fi 10 górą i dołem o oczku 20x20 to nie jest jakieś szaleństwo. Zbroiliśmy kiedyś dużą płytę pod szkielet, trochę w innym terenie, ale tam zbrojenie było zdecydowanie solidniejsze.
    Tak, tylko zauważ, że zbrojenie dolne ma oczka 20x20 pręt fi10, a zbrojenie górne ma oczka 10x10 fi10. Chyba lepiej dac 15x15 górą i dołem. Będę robił ogrzewanie podłogowe i latwiej będzie podwiesić na siatce 15x15. 10x10 wyszło by gęsto.

    Jaki xps kupić, synthos prime, astrotherm czy szukać basfa? Ma ktoś namiar na dobrą cenę? Dom szkieletowy.

    Pozdrawiam
    Dominik

  9. #13489

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeśli masz już 20cm XPS pod płytą, zależy Ci na akumulacyjności płyty, bo zamierzasz grzać w taniej taryfie to nie dawaj już styropianu, tylko zrób dodatkową wylewkę.
    Jeśli akumulacyjność nie jest dla Ciebie ważna, zamień 10cm XPS pod płytą na 10cm EPS na płycie i wylewkę.
    Akumulacyjność nie ma dla mnie znaczenia.
    Ponieważ to będzie płyta pod piwnicą, to i tak więcej niż 10cm XPS nie dawałbym pod płytę (może nawet tylko 5cm), natomiast zależy mi na dobrym ułożeniu rur CO i CWU.

  10. #13490
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Akumulacyjność nie ma dla mnie znaczenia.
    Ponieważ to będzie płyta pod piwnicą, to i tak więcej niż 10cm XPS nie dawałbym pod płytę (może nawet tylko 5cm), natomiast zależy mi na dobrym ułożeniu rur CO i CWU.
    Nie dawaj tego XPS. Nic ci to nie da. Daj EPS na płytę a w nim wszystkie instalacje. Proste w wykonaniu, łatwe do naprawienia.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #13491

    Domyślnie

    A jak to jest z tym deszczem w procesie wykładania i klejenia XPS lub wylewania betonu ? O ile mżawka nie sprawi problemu to mocny deszcz ?

  12. #13492
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Pół kilometra rurek od C.O. ok a 6 metrów porządnej markowej rurki (PExc a nie jakiś tani pex) i to w otulinie już beee i antyprzykład. Centralny odkurzacz to już nie wiem co może tu zaszkodzić - wody w nim nie ma. Ci co mają kanały w całej płycie do ogrzewania powietrzem to już w ogóle powinni wybudować nowy dom.

    Zrobiłem jak wielu user tego tematu, bo i na nim od deski do deski się wzorowałem gdy zaczynałem płytę. Ostatnio mocno tu dyskutowano nad tymi tematami. Za rok-dwa to pewnie tak wątek wyewoluuję, że już samo ogrzewanie w płycie to będzie istna profanacja

    A co do domku szkieletowego. Brat postawił sobie z bali. Płytę ma bodajże 18cm a zbrojenie z fi8. nie pamiętam oczka. Od tego jest konstruktor.
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 23-04-2017 o 15:56

  13. #13493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Akumulacyjność nie ma dla mnie znaczenia.
    Ponieważ to będzie płyta pod piwnicą, to i tak więcej niż 10cm XPS nie dawałbym pod płytę (może nawet tylko 5cm), natomiast zależy mi na dobrym ułożeniu rur CO i CWU.
    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Nie dawaj tego XPS. Nic ci to nie da. Daj EPS na płytę a w nim wszystkie instalacje. Proste w wykonaniu, łatwe do naprawienia.
    W sensie, że te 5cm XPS pod płytą tak głęboko nie poprawi mi termoizolacyjności, a wydatek będzie spory?
    Bo rozumiem, że obecność XPS pod płytą nie wyklucza zastosowania EPS na płycie?
    Wstępnie planowałem dać jakoś tak:
    - chudziak
    - folia budowlana
    - XPS
    - płyta fundamentowa
    - przeciwwodna hydroizolacja bitumiczna
    - EPS
    - podłoga piwnicy
    Mam usunąć ten XPS? A pozostałe warstwy są OK?

  14. #13494

    Domyślnie

    Panowie co mozecie powiedziec na temat tego styropianu? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4233.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	387407Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4233.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	387407
    Ostatnio edytowane przez mchrol ; 24-04-2017 o 19:13

  15. #13495
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    Pół kilometra rurek od C.O. ok a 6 metrów porządnej markowej rurki (PExc a nie jakiś tani pex) i to w otulinie już beee i antyprzykład. Centralny odkurzacz to już nie wiem co może tu zaszkodzić - wody w nim nie ma. Ci co mają kanały w całej płycie do ogrzewania powietrzem to już w ogóle powinni wybudować nowy dom.

    Zrobiłem jak wielu user tego tematu, bo i na nim od deski do deski się wzorowałem gdy zaczynałem płytę. Ostatnio mocno tu dyskutowano nad tymi tematami. Za rok-dwa to pewnie tak wątek wyewoluuję, że już samo ogrzewanie w płycie to będzie istna profanacja

    A co do domku szkieletowego. Brat postawił sobie z bali. Płytę ma bodajże 18cm a zbrojenie z fi8. nie pamiętam oczka. Od tego jest konstruktor.
    Ogrzewanie w płycie jeżeli nie masz do niego dostepu i nie mozesz tego ogrzewania bez naruszania konstrukcji nosnej wymienić jest niezgodne z polskim prawem , a dokładniej z rozporzadzeniem na temat warunkow technicznych.

  16. #13496
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar itguy
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Dołuje
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    Witam,

    Inne nadajace sie i dostepne w Polsce materialy to

    Synthos Prime G lub E (nie S!)
    Ursa D N-III (nie Ursa N-II-I lub N-III-L!,)
    Dow Roofmate SL-A
    Austrotherm XPS TOP 30
    Czyli rozumiem jeżeli kupować Synthosa to trzeba sie uprzeć żeby to był "Synthos XPS PRIME 30" (nie PRIME S 30 który jest w cenniku na tej samej pozycji) ?
    Czy to jest ta wspomniana przez Ciebie aprobata http://synthosgroup.com/files/user/e...ngsplatten.pdf ?

  17. #13497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    W sensie, że te 5cm XPS pod płytą tak głęboko nie poprawi mi termoizolacyjności, a wydatek będzie spory? ...
    Dokładnie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #13498

    Domyślnie

    Jeszcze nurtuje mnie taka kwestia.
    Jeśli w tym roku wykonam tylko płytę fundamentową (i ewentualnie ściany piwnicy bez kompletnego stanu zerowego), to czy mogę "bezkarnie" nałożyć hydroizolację bitumiczną na płytę i tak to zostawić na zimę? Chyba lepiej tak nie robić? Może wtedy trzeba poczekać do przyszłego roku i dopiero wtedy smarować?

  19. #13499

    Domyślnie

    Czy ktoś coś powie na temat tego pytania?
    Cytat Napisał mchrol Zobacz post
    Paowieco powiecie na temat tego styropianu? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4233.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	387407Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4233.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	387407
    No i jeszcze jedna sprawa nie daje mi spokoju. Mianowicie po ułożeniu dwóch warstw styroduru padał deszcz i niestety między jedną warstwą a drugą jest trochę wody, robić coś z tym czy raczej się nie przejmować?

  20. #13500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jeszcze nurtuje mnie taka kwestia.
    Jeśli w tym roku wykonam tylko płytę fundamentową (i ewentualnie ściany piwnicy bez kompletnego stanu zerowego), to czy mogę "bezkarnie" nałożyć hydroizolację bitumiczną na płytę i tak to zostawić na zimę? Chyba lepiej tak nie robić? Może wtedy trzeba poczekać do przyszłego roku i dopiero wtedy smarować?
    Musisz pamiętać, że, jeżeli pod płytą jest grunt wysadzinowy, to musisz zabezpieczyć płytę na zimę przed przemarzaniem. Głębokie posadowienie jej nie uchroni przed wysadzinami. Co do hydroizolacji... Robi się całość? To jest podłoga i ściany piwnicy?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 675 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony