dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Angry Podłączenie nowego obwodu problem. Pomoc że starą rozdzielnią

    Witam,

    Proszę wytłumaczyć mi jak podłączyć nowy obwód pod istniejącą rozdzielnie (wiem że cała rozdzielnia jest do wymiany, ale jeszcze nie teraz). Dlaczego podłączeniu 1 działa (zdj1) a przy 2 nie świeci, tylko mruga (świetlówka) https://drive.google.com/folderview?...UFSbGpKLWNqTVU

  2. #2

    Domyślnie

    Jak podłączenie nr 1 może działać, skoro bezpieczniki wykręcone ?
    Chyba że napięcie podane na gwinty, nie stopki tych bezpieczników, oraz że tzw. przewód zerowy jest na jednym z nich (?)
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3

    Domyślnie

    Opisałem nazwy zdjęć. Zastanawia mnie połączenie (zdjęcie 2), czy owa lampa jest podłączona do dwóch prądowych? Jutro sprawdzę czy na dole są prądowego czy na górze. Koncepcja jeden, wiem że bez bezpiecznika nie będzie działać, ale... Świetlówka próbuję się za świecić, to mnie dziwi.


    Jeszcze mam jedno pytanie. Jeśli chciałbym zrobić nową rozdzielnie to czy konieczne jest ściągnięcie licznika? Chciałbym od licznika poprowadzić kabel do rozdzielni, ale nie do końca rozumiem jak te przewody idą

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.

    Wystarczy neonowym wskaźnikiem napięcia sprawdzić, gdzie podano fazę.
    W przypadku zmiany rozdzielnicy, a właściwie tablicy licznikowo-bezpiecznikowej bez zgłoszenia w Zakładzie Energetycznym się nie obejdzie.
    Mimo wszystko proponuję wynająć elektryka, bo widzę, że ze znajomością zagadnienia jest cieńko.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Witam.

    Wystarczy neonowym wskaźnikiem napięcia sprawdzić, gdzie podano fazę.
    W przypadku zmiany rozdzielnicy, a właściwie tablicy licznikowo-bezpiecznikowej bez zgłoszenia w Zakładzie Energetycznym się nie obejdzie.
    Mimo wszystko proponuję wynająć elektryka, bo widzę, że ze znajomością zagadnienia jest cieńko.
    Wiem wiem, nie miałem dziś miernika.

    "W przypadku zmiany rozdzielnicy, a właściwie tablicy licznikowo-bezpiecznikowej bez zgłoszenia w Zakładzie Energetycznym się nie obejdzie." ale nie będę ruszał licznika, jedynie chce zlikwidować te bezpieczniki i zamienić je na esy. Ponoć od licznika można robić coś się chce

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Można robic co się chce pod warunkiem że się wie co się robi
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony