dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 210 z 223
Pokaż wyniki od 4.181 do 4.200 z 4448
  1. #4181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Znam ceny które chciałem znać. Za drewno C24 trzeba liczyć ok.1500zł brutto w zależności od kursu euro. Jak na tą klasę drewna to myślę że cena dobra. W tartaku jakbym u siebie drewno zamówił to wyszłoby podobnie w wersji wysuszonej i wystruganej. Też ponoć maja drewno odpowiednio wytrzymałe ale nie ma się pewności że akurat na cały dom takie dadzą. Z drugiej też strony najważniejsze aby drewno było zdrowe oraz dobrze zabezpieczone przed wodą. Też wybór skąd drewno zależy czy C24 trzeba zamawiać na jakieś fabryczne długości czy potną na wymiar. Bo jak się okaże że sprzedają je tylko w konkretnych długościach to już tak wesoło nie ma, bo będzie dużo odpadów.
    Belki stropowe steico wychodzą dla 60/300 26,17zł + 5,49zł za środnik więc razem 31,66zł. 60/400 28,93zł +7,26zł za środnik co daje razem 36,19zł. To jest dla belek o długości 11m. Cenowo trochę drożej od kronopola, ale belka lepsza oraz możliwe dłuższe odcinki. Dzięki temu mogę zastosować belkę stropową po całej długości domku. Się trzeba zastanowić czy warto dopłacać za izolacje środnika w tym przypadku czy nie. Przy belkach na krokwie to myślę zastosować 60/400. Od wewnątrz i tak planuję przykręcić do nich osb o gr.12mm więc też muszę się zastanowić czy dawać środnik + wełna między belkami czy odpuścić i dać wełnę wdmuchiwana skoro i tak będzie osb od środka. Belki myślę dać w rozstawie co 83,4cm by fajnie pasowało pod poszycie z osb od wewnątrz. Z zewnątrz Zastosowałbym STEICOuniversal o gr.35 lub 52mm. Cena wychodzi 33,07 i 43,59zł/m2. Nie jest to zła cena. Oczywiście drożej od osb wyjdzie ale osb jakby było tej grubości to by było droższe. Poza tym płyta steico jest otwarta dyfuzyjnie i stanowi też ocieplenie.
    Największy dylemat mam z poszyciem zewnętrznym ścian. Tak to wygląda cenowo dla poszczególnych grubości a w nawiasie za m3: 40mm-35,38zł(885zł); 60mm-47,61(794); 80mm-58,6(733); 100mm-71,16(712). Ogólnie to myślałem użyć płytę o gr.100m ale jest strasznie droga, tyle że wyjdzie podobnie cenowo jeżeli by się wzięło cieńszą płytę i dało wełnę na elewacje. Można też ogólnie dać osb i na to wełna ale to podwójna robota bo raz poszycie a potem wełna.
    Patrząc na całokształt to taka ściana tania nie będzie. Ponoć lepsza niż ściana murowana ocieplona styropianem, w każdym bądź razie tak twierdzi gość który robi domki drewniane. Oczywiście zwolennicy murowanych będą mówić swoje i tak w kółko. Trzeba to przemyśleć.

  2. #4182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jakby kto chciał zobaczyć to można zbudować dom szkieletowy który wytrzyma wichurę nawet 200km/h. Na filmiku jeden domek jest standardowy amerykański, a drugi też ale wzmacniany łącznikami Simpson Strong Tie więc można śmiało wyrzucić do kosza stwierdzenie że przy mocniejszym wietrze domek się posypie.

  3. #4183
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jakby kto chciał zobaczyć to można zbudować dom szkieletowy który wytrzyma wichurę nawet 200km/h. Na filmiku jeden domek jest standardowy amerykański, a drugi też ale wzmacniany łącznikami Simpson Strong Tie więc można śmiało wyrzucić do kosza stwierdzenie że przy mocniejszym wietrze domek się posypie.
    Domki niby takie same ale na drugim nawet dachówka się nie uniosła

  4. #4184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Domki niby takie same ale na drugim nawet dachówka się nie uniosła
    Nie tylko dachówka ale i drzwi nie drgnęły. Też w propozycjach na końcu pokazali test blokowiska w szkielecie który jest łączony tymi łącznikami i też się nie posypało.

  5. #4185
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Czyli Twoim zdaniem użycie tych łączników wpłynęło na dachówkę?
    A może te domy są po prostu inaczej wykonane a całe badanie to ściema?

  6. #4186

  7. #4187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Czyli Twoim zdaniem użycie tych łączników wpłynęło na dachówkę?
    A może te domy są po prostu inaczej wykonane a całe badanie to ściema?
    To raczej nie dachówki a gont, ale to szczegół.

  8. #4188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Fajna cena jak na pompę ciepła http://allegro.pl/pompa-ciepla-panas...791495416.html waszym zdaniem może być taka podłączona do co i cwu? A jak tak to jaki zbiornik do cwu? 200l da radę? Oczywiście mowa o domku o zapotrzebowaniu w okolicach pasywnego.

  9. #4189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Policz sobie, ile czasu będziesz grzał CWU z mocą 3kW

    zimą 150litrów wody z 5C na 45C będziesz grzał prawie 3h
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-04-2017 o 08:19
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #4190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Policz sobie, ile czasu będziesz grzał CWU z mocą 3kW

    zimą 150litrów wody z 5C na 45C będziesz grzał prawie 3h
    To jest przy pierwszym zagrzaniu całego baniaku, ale jak korzystasz z wody i jej temperatura spadnie przykładowo o 5st to wtedy dogrzewa się woda. Pompa ma też dodatkową grzałkę 3kW a nie wiem czy przypadkiem i sam zbiornik nie miałby takiej grzałki wbudowanej. Domek wychodzi mi po podłodze niecałe 120m2 więc użytkowej jakieś 110m2. Niech moc grzewcza będzie 20W/m2 to na ogrzanie wystarczy mi 2,2kW plus te 3kW z grzałki w razie czego. To jest wystarczające. Tylko czy da radę podłączyć co i cwu pod taką pompę?

  11. #4191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dlaczego nie czytasz tego, to tam jest napisane, a napisane (pokazane) jest wyraźnie, że jest to pompa także do CWU

    A grzanie 150l od 5C do 45 to nie przy pierwszym zagrzania, tylko po każdych dwóch dłuższych prysznicach, albo po jednej kąpieli w wannie.

    Zużywasz 150l, wpuszczasz 150l o temp 5 C i czekasz 2.5, aż ci ją zagrzeje. Bez sensu.
    Różnica miedzy pompą 3kW a 5kW to około 1000zł, więc nad czym się tu zastanawiać ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 29-04-2017 o 09:57
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #4192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dlaczego nie czytasz tego, to tam jest napisane, a napisane (pokazane) jest wyraźnie, że jest to pompa także do CWU

    A grzanie 150l od 5C do 45 to nie przy pierwszym zagrzania, tylko po każdych dwóch dłuższych prysznicach, albo po jednej kąpieli w wannie.

    Zużywasz 150l, wpuszczasz 150l o temp 5 C i czekasz 2.5, aż ci ją zagrzeje. Bez sensu.
    Różnica miedzy pompą 3kW a 5kW to około 1000zł, więc nad czym się tu zastanawiać ?

    Między 5 a 7kW też nie ma dużej różnicy w cenie itd. Jak tak nakażdym etapie by się patrzyło to można wydać sporo więcej kasy. Akurat w przypadku pompy 1k różnicy nie robi a zawsze można spać spokojniej tym bardziej że zbiornik cwu jakiś min.200l bym brał, aby za długo nie czekać na ciepła wodę.

  13. #4193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Drewno to jest radziecki produkt ostatnio wpadły mi łaty.. wybić sęki i mamy C40 co najmniej.
    W tym jedna łata na 1cm przekroju ma 10 słoi. Waży tyle co dąb... brakarstwo - na tartakach leży - a mi w to mi graj..
    bo dostaje C24 z palcem w nosie.. w cenie 800 zł.. lub mniej.. z przywiezieniem pod domek.

    1,5 metrowa łata - obciążona po środku 0,92q nie czuć ugięcia - sztywna .. zrobię może foto dla potomności.

    Zresztą obrazek przykładowy - drewna sprzedawanego jako C24.. a w zasadzie jeśli najgorszy przekrój jest C24.. to najlepszy podchodzi pod C40.

    Jak te z napisem są C24 - to ta w prawym górnym rogu jest co najmniej 2x mocniejsza proste jak budowa cepa.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5298489855_1.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	387834  
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 30-04-2017 o 10:25

  14. #4194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	387837

  15. #4195
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Drewno to jest radziecki produkt ostatnio wpadły mi łaty.. wybić sęki i mamy C40 co najmniej.
    W tym jedna łata na 1cm przekroju ma 10 słoi. Waży tyle co dąb... brakarstwo - na tartakach leży - a mi w to mi graj..
    bo dostaje C24 z palcem w nosie.. w cenie 800 zł.. lub mniej.. z przywiezieniem pod domek.

    1,5 metrowa łata - obciążona po środku 0,92q nie czuć ugięcia - sztywna .. zrobię może foto dla potomności.

    Zresztą obrazek przykładowy - drewna sprzedawanego jako C24.. a w zasadzie jeśli najgorszy przekrój jest C24.. to najlepszy podchodzi pod C40.

    Jak te z napisem są C24 - to ta w prawym górnym rogu jest co najmniej 2x mocniejsza proste jak budowa cepa.
    C24 za 800zl? Czyli odpowiednio wysuszone i strugane?

  16. #4196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	387837
    Wrzuciłem fotkę bez info ale już tłumaczę co i jak. Tu pomyślałem o tym by zrezygnować z pokoju na parterze i w nim zrobić kuchnię. Dzięki temu przestrzeń dzienna zyska więcej miejsca. Od południa dałbym takie duże okno dla większych zysków energetycznych przez co zapotrzebowanie na ciepło bardziej spadnie. Oczywiście będzie większy koszt okna ale raczej niewiele większy bo za to będzie mniej normalnej ściany. Strop zrobię z dłuższej belki przez co będę miał balkon i okap. Taka wersja też mi się podoba.

  17. #4197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Drewno to jest radziecki produkt ostatnio wpadły mi łaty.. wybić sęki i mamy C40 co najmniej.
    W tym jedna łata na 1cm przekroju ma 10 słoi. Waży tyle co dąb... brakarstwo - na tartakach leży - a mi w to mi graj..
    bo dostaje C24 z palcem w nosie.. w cenie 800 zł.. lub mniej.. z przywiezieniem pod domek.

    1,5 metrowa łata - obciążona po środku 0,92q nie czuć ugięcia - sztywna .. zrobię może foto dla potomności.

    Zresztą obrazek przykładowy - drewna sprzedawanego jako C24.. a w zasadzie jeśli najgorszy przekrój jest C24.. to najlepszy podchodzi pod C40.

    Jak te z napisem są C24 - to ta w prawym górnym rogu jest co najmniej 2x mocniejsza proste jak budowa cepa.
    C 40??? Przecież to jest cięte ze świerkowych czubów. Będzie pękać i paczyć się.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #4198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Fajna cena jak na pompę ciepła http://allegro.pl/pompa-ciepla-panas...791495416.html waszym zdaniem może być taka podłączona do co i cwu? A jak tak to jaki zbiornik do cwu? 200l da radę? Oczywiście mowa o domku o zapotrzebowaniu w okolicach pasywnego.
    Za mała moc cieplna tej pc dla Twojego domu ( omijając że to pc do cwu ) .Wyjdzie też dość drogawo ~20K ( montaż , dojazad montera , zasobnik , hydraulika itp ) W tych pieniądzach to raczej pomyśl o pc gruntowej ok 5kw , na cwu nie trzeba czekać długo i spokojnie wystarczy na duże wykorzystanie pracy pc w taniej taryfie . Nie zapominaj że w domu maz dorastające córki , zużycie wody może być duże

  19. #4199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Perm skręcenie słoi nie występuje, jest naprawdę mocarny kawałek drewna.
    Są jodły - które rosną na północnych stokach, gdzie wegetacja jest o miesiąc opóźniona, rosną powoli.
    Bardzo powoli, to się przekłada na wytrzymałość.

  20. #4200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Perm skręcenie słoi nie występuje, jest naprawdę mocarny kawałek drewna.
    Są jodły - które rosną na północnych stokach, gdzie wegetacja jest o miesiąc opóźniona, rosną powoli.
    Bardzo powoli, to się przekłada na wytrzymałość.
    To na zdjęciu to świerk. Czuby to tak naprawdę odpad. Robi się z nich bardzo tanie bale ale rdzeń nie przebiega równo we wnętrzu takiego kawałka. Prędzej czy później zacznie pękać do rdzenia, zacznie się krzywić. Co do wytrzymałości, to nie powinno być źle ale pęknięć nie da się przewidzieć.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 210 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony