dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Szerokość przedpokoju to 122 cm. Na ścianie 96,5 cm planuję szafkę na buty w kolorze białym, a na ścianie 85 lustro w białej ramie (obie z IKEI). Pomieszczenie do którego prowadzi otwór 69 cm (jest malutkie- ok.1,2 metra kwadratowego) ma być pomieszczeniem pseudo gospodarczym- brudownik, mop, odkurzacz, kurtka itp.W rogu ścian 50 cm i 60 cm ma stać siedzisko, by móc na nim zawiązać buty.Drzwi przesuwne ze względu na wymiary odpadają. Czerwone ściany to ściany nośne, odpada przesuwanie ścian.Nie podobają mi się też drzwi harmonijkowe. Ten otwór drzwi wejściowych jest na przeciwko drzwi wejściowych, pierwsze co to w oczy się rzucać będą właśnie drzwi. Fototapeta mi się szybko znudzi, zatem tez odpada. Jak pisałam wcześniej na podłodze jest Domino Tubądzin OAK Beige, one też są w kuchni. W przedpokoju płytki położone dłuższym bokiem równolegle do ścian. Natomiast w sypialni i salonie parkiet. Żaden otwór drzwiowy nie posiada jeszcze ościeżnic ani drzwi. Mam obawy przed drzwiami białymi. Boję się że, będą żółknąć, a poza tym odchodzę od meblowania się tylko na biało. Owszem jakieś dodatki w bieli jak najbardziej, ale nie wszystko. Czy ktoś ma jakiś pomysł na drzwi 69 cm? Tak aby to było zamaskowane?
    Myślałam o czymś takim, że jedna pseudo połowa (nie piszę połowa, bo one są równe) - ta o szerokości 60 cm dać meblowy front i on byłby mocowane na stałe, nieruchomy, a druga połowa 79 (69 plus 10) drugi front. Oba fronty na wysokość pomieszczenia (czyli na 2,7m), a otwierana na bok czyli w lewo tylko część 79 cm. Po jej otwarciu widoczny byłby otwór drzwiowy. Gdyby te oba fronty byłyby w kolorze pozostałych ścian i stanowiły jedną całość to by może to wyglądało jak ściana i wizualnie byłoby to lepsze od typowych drzwi? Tylko co daje się pomalować farbą? Poza tym te drzwi to będą często otwierane, zatem zawiasy muszą być wytrzymałe, a sama grubość frontów nie musi być duża (chyba że by tego wymagało mocowanie).
    Czy ktoś ma inne propozycje? Będę wdzięczna za wszystkie, wskazówki, uwagi, pomysły, podpowiedzi, sugestie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wszystkie wymiary.JPG
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	387981   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koniec.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	107,7 KB
ID:	387999  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 03-05-2017 o 20:48

  2. #22

    Domyślnie

    Niezły pomysł z zasłonięciem całości.
    Grubość fontów raczej będzie wymuszona przez przez ich wielkość (żeby się nie wyginały).

    Może płytę zrobić w kolorze ściany lub kontrastowo, albo zamaskować



    drzwi zamaskowane


    [img][/img]
    [img][/img]

    łamane trochę inaczej, nie wystają tak





  3. #23

    Domyślnie

    Dziękuję za odzew.
    Obawiam się, że drzwi bezprzylgowe kosztują majątek. Szukam jakiejś tańszej opcji, o ile taka istnieje.

  4. #24

    Domyślnie

    Czy Forumowicze mają jeszcze inne pomysły, propozycje?

  5. #25

    Domyślnie

    Właśnie to chcesz - jednolita powierzchnia tyle, że z płyt, czyli praktycznie jak normalne drzwi do szafy. Uważam, ze to fajne rozwiązanie, a innych nie chcesz. Moim zdaniem najtaniej wyjedzie zasłonka, potem drzwi nieważne ze skrzydłem składane. Pozostałe rozwiązania są droższe. Na zdjęciach są inspiracje jak można zamaskować takie drzwi, choćby frontami kuchennymi. MOżna to zrobić ze sklejki i dać inny kolor nie koniecznie ścian.

    Powiedzmy, ze będą to drzwi jak na pierwszym zdjęciu - normalne drzwi do szafy, tylko od podłogi po sufit, 2 skrzydła.

    Wg mnie 5-8 cm plyty po obu bokach, potem 2 skrzydła, w tym 1 ruchome otwierane na lewo. Problem jest jedynie z zawiasami, bo albo będą od środka i trzeba na nie wygospodarować miejsce - zrobić stelaż i do niego przykręcić płyty i zawiasy, albo zostają zawiasy widoczne.

    Uważam, że to zadanie dla stolarza.
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 05-05-2017 o 10:43

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony