dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 87
  1. #41

    Domyślnie

    Rozmawiałem przed chwilą z wykonawcą który będzie u mnie robił dach jak on to widzi. Stwierdził że najlepsze były by płyty osb z felcem ale są droższe i więcej jest z nich odpadu. Powiedział że zwykła płyta osb, bez felca ale połączenia zabezpieczyć jakąś pianką. Na to zwykła papa klejona lepikiem na gorąco i bedzie git.
    Na sobotę ma mi wyliczyć ile za robociznę. Mogę fachowców z forum zapytać ile za taką robotę może "zaśpiewać? Chodzi mi o koszt samego deskowania i położenie papy.

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Rozmawiałem przed chwilą z wykonawcą który będzie u mnie robił dach jak on to widzi. Stwierdził że najlepsze były by płyty osb z felcem ale są droższe i więcej jest z nich odpadu. Powiedział że zwykła płyta osb, bez felca ale połączenia zabezpieczyć jakąś pianką. Na to zwykła papa klejona lepikiem na gorąco i bedzie git.
    Na sobotę ma mi wyliczyć ile za robociznę. Mogę fachowców z forum zapytać ile za taką robotę może "zaśpiewać? Chodzi mi o koszt samego deskowania i położenie papy.
    'Najlepsze' zawsze odczytuj 'dla mnie' od tego kto mówi.
    Policz odpad jeszcze w 2ch punktach.
    Z wilgocią OSB 'pracuje', ale nic to z pianką (ok, umów że zobaczysz tą piankę w 15tu wybranych przez Ciebie łączeniach płyt OSB Jak się zmieni cena żebyś nie oglądał?..
    Lepikiem na gorąco do czego??? Co, k...wa tu wymaga lepiku na gorąco???

    Drogi Panie, Cię oszukują jak na razie bezwstydnie... powodzenia...

  3. #43

    Domyślnie

    Źle napisałem bo piszę i czytam jednocześnie o rożnego rodzaju papach. Wykonawca powiedział że papa na zakładkę i posmarowana lepikiem. Ja spytałem czy desperbitem a on że nie ponieważ on jest na bazie wody a taki się nie nadaje. Musi być na bazie rozpuszczalników.
    Co do uszczelniania płyt miedzy sobą powiedział że można tak zrobić ale co wybiorę to już zależy ode mnie.

  4. #44

    Domyślnie

    Po przeczytaniu kilkunastu wątków, po rozmowie z wykonawcą i kierownikiem budowy jestem już w 80-90% przekonany do tego by pożyć płyty OSB-3 a na to papę tradycyjną wierzchniego krycia 400x1200 klejoną na zimno. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Przeglądając oferty rożnych producentów np Izolmat, Icopal producenci dają gwarancję na papy od 1 do 3 lat. Dlaczego tak mało jeśli te produkty są tak zachwalane i podobno długowieczne?

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert.kosiecki

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Po przeczytaniu kilkunastu wątków, po rozmowie z wykonawcą i kierownikiem budowy jestem już w 80-90% przekonany do tego by pożyć płyty OSB-3 a na to papę tradycyjną wierzchniego krycia 400x1200 klejoną na zimno. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Przeglądając oferty rożnych producentów np Izolmat, Icopal producenci dają gwarancję na papy od 1 do 3 lat. Dlaczego tak mało jeśli te produkty są tak zachwalane i podobno długowieczne?
    Nie wiem czy ja dobrze przeczytałem wątek ale zrozumiałem, że papa na OSB będzie stanowiła warstwę wstępną hydroizolacji pod wierzchnim pokryciem dachu (dachówka, blacha, etc) ? A jeśli tak to po co papa wierzchniego krycia ? Wystarczy papa podkładowa 400x1200 przybita papiakami.

    Jeśli natomiast chcesz aby papa stanowiła wierzchnie pokrycie dachu to obawiam się że papa wierzchnia 400x1200 klejona na zimno wytrzyma Ci co najwyżej kilka lat (3 lata gwarancji). Jeśli chcesz coś trwałego to jedynie papa modyfikowana na poliestrze grubości 5-5,2 mm

  6. #46

    Domyślnie

    Tak będzie płyta osb, papa i odrazu na to dachówka.
    Dziś rozmawiałem z gościem który robi dach niedaleko mnie. Dach był deskowany w tamtym roku a dziś kładli dachówkę. Mówi że właściciel kupił dość fajną papę niestety jeszcze nie wiem jaka to firma ale chyba Mida bo ma wzór śnieżynki. Termozgrzewalna ale bili na papiaki. Biorą od deskowania 10zł m2.

  7. #47

    Domyślnie

    Ja bym osb nie położył sobie na dachu...
    DACHArz

  8. #48

    Domyślnie

    Dlaczego? Ja się jeszcze zastanawiam nad płytami MFP. Jest tylko 1zł ròżnicy na m2 między nimi a osb.
    Ostatnio edytowane przez hudy8 ; 11-05-2017 o 08:23

  9. #49

    Domyślnie

    Wczoraj osb, dzisiaj mpf a jutro deski? i tak zrób deski +papa...
    Pozdrawiam
    DACHArz

  10. #50

    Domyślnie

    Deski na pewno nie bo jest więcej pieprzenia z nimi, czyszczenie, impregnacja itd. Ale nie odpowiedziałeś dlaczego nie osb?

  11. #51

    Domyślnie

    To może i ja się odezwę jak mam 320m2 dachu i zgrozo chcę deskować i kłaść papę Mówię to świadomie wszem i wobec (czy dam dachówkę czy blachę to jeszcze nie wiem)
    CZemu tak robić pisali Jan i Andrzej, nawet mój wykonawca dusigrosz i patrzący na każdym kroku jak ułatwić i przyspieszyć sobie robotę od razu mówił o deskowaniu i papowaniu.
    Jak ktoś nie jest przekonany - niech wali folie. Przecież mnie to nie przeszkadza.

    A teraz o OSB. Kupiłem 11m3 desek i też zastanawiałem się czy nie lepiej byłoby dać płytę OSB. Odpadu mniej, nie ma oflisu, nie trzeba przecinać tych za szerokich - tyle z plusów.
    Z minusów - rozmawiałem z człowiekiem siedzącym w handlu drewnem i wszystkim co z nim związane kawał czasu i mówił, że to dzisiejsze OSB czy inne płyty to g#^*o, które nawet by stać nie mogło koło tych przed kilku(nastu) lat. Księgowi też tutaj doszli do władzy i produkują je najmniejszym kosztem, jakością w zasadzie się nie przejmując. Płyty na podłogę gdzie sucho,ciepło itp to jak najbardziej, ale na dach odradzał bo te płyty mogą się wygiąć,spuchnąć czy poprostu rozpaść.
    Co się desce stanie - jak będziesz pilnował żeby była bez oflisu to nawet impregnować nie trzeba.

    Jeśli chodzi o ogólny trend w budownictwie to zauważ, że na rynku jest masa materiałów/rozwiązań ułatwiających pracę wykonawcy, ale ile one wytrzymają tym się nikt nie przejmuje bo rynek musi się kręcić. Jak zrobisz dobrze, to nie przyjdziesz drugi raz kupić towaru, to jak ze sprzętem AGD czy nowymi samochodami.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Deski na pewno nie bo jest więcej pieprzenia z nimi, czyszczenie, impregnacja itd. Ale nie odpowiedziałeś dlaczego nie osb?
    Wykonaj eksperyment, zacznij we wrześniu. Zaimpregnowaną deskę zostaw na zew. gdzie nie będzie chroniona przed deszczem, wilgocią, mrozem, z płytą zrób to samo tylko osłoń ją przed deszczem. Porównaj oba materiały w styczniu i wtedy podejmij dezyzję co położysz na dachu...
    Pamiętaj o osłonięciu osb przed wodą bo do stycznia nie wytrzyma.
    DACHArz

  13. #53

    Domyślnie

    A ty robiłeś taki eksperyment czy tylko słyszałeś a jeśli robiłeś to może podzielisz się wynikami?

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    Wykonaj eksperyment, zacznij we wrześniu. Zaimpregnowaną deskę zostaw na zew. gdzie nie będzie chroniona przed deszczem, wilgocią, mrozem, z płytą zrób to samo tylko osłoń ją przed deszczem. Porównaj oba materiały w styczniu i wtedy podejmij dezyzję co położysz na dachu...
    Pamiętaj o osłonięciu osb przed wodą bo do stycznia nie wytrzyma.
    Popieram w 100%. Deski nawet nie trzeba impregnować. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  15. #55

    Domyślnie

    Oczywiście że nie trzeba tak samo więźby. Jak woda nie kapie w jeden punkt to drzewo nie zgnije. A co do OSB to kilka lat temu szwagier pracował w firmie przewozowej. Tam w autosanach robili podłogi z OSB. Autobusy jeździły wiele lat i z płytami nic się nie działo a były narażone na wilgotność z obu stron. W moim dostawczaku zrobiłem sobie odseparowanie od ściany grodziowej właśnie z OSB. Z boku notorycznie leci na nią woda i jest już przyciemniała ale reszta płyty jest jak nowa a narażona jest cały czas na wilgoć od 5 lat.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    A ty robiłeś taki eksperyment czy tylko słyszałeś a jeśli robiłeś to może podzielisz się wynikami?
    Myślisz że moje rady są wyssane z palca i coś mi się wydaje? Prubuję tylko zmusić Cię do myślenia a jak uważnie przeczytasz moje posty i zastanowisz się to podejmiesz dobrą decyzję.
    Zrób eksperyment który nie zajmie ci tyle czasu. Kawałek płyty i deski włóż na dobę do wody. Podziel się spostrzeżeniami...
    Pozdrawiam
    DACHArz

  17. #57

    Domyślnie

    Nie musisz nikogo zmuszać do myślenia. Pokaż wyniki twoich obserwacji bo ja mogę nawet dziś wrzucić zdjęcie płyty osb którą mam na pace od kilku lat. Nieraz była mokra od deszczu a z wilgocią z powietrza ma kontakt 24/doba i tak jak wspomniałem jest czarna w miejscu gdzie notorycznie kapie na nią woda. A co do twojej propozycji to jest bez sensu. Wiadomo że płyta osb w wiadrze napuchnie i nic z niej nie będzie. Takiego kontaktu z wodą na dachu raczej nie ma. Ten twój test jest podobny do tego który ktoś już tu proponował by do wiadra wrzucić BK i ceramikę by pokazać jaki to BK jest bee i jak bardzo nasiąka. Takie testy ni jak się mają do rzeczywistości w jakich te materiały będą używane.

  18. #58

    Domyślnie

    Po co pytasz skoro wszystko już wiesz i wszystko podważasz. Jest jeszcze wiele wątków pobocznych związanych z osb i dachem ale nie poruszę ich... Lepiej żyj w niewiedzy������A tak na marginesie paka busa to nie dach
    DACHArz

  19. #59

    Domyślnie

    Ja tylko próbuję uzyskać od ciebie informację dlaczego porównujesz warunki panujące w wiadrze wody do warunków panujących na dachu. Niestety chyba się tego nie dowiem. Jak zapewnisz płycie osb odpowiednią wentylacje od spodu, odpowiednią ochronę przed wilgocią od góry to co niby ma jej się stać?
    Na marginesie na pace mojego dostawczaka podczas deszczu panują takie warunki jak w tym twoim wiadrze z wodą...

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Ja tylko próbuję uzyskać od ciebie informację dlaczego porównujesz warunki panujące w wiadrze wody do warunków panujących na dachu. Niestety chyba się tego nie dowiem. Jak zapewnisz płycie osb odpowiednią wentylacje od spodu, odpowiednią ochronę przed wilgocią od góry to co niby ma jej się stać?
    Na marginesie na pace mojego dostawczaka podczas deszczu panują takie warunki jak w tym twoim wiadrze z wodą...
    Ode mnie nie uzyskasz już żadnej informacji. Jestem ciekawy kto ci ten dach zwentyluje bo chyba nie ekipa co zrobi całość za 8 tyś
    DACHArz

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony