dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 169
  1. #141
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAG Zobacz post
    Montaż wcale nie jest taki skomplikowany.
    Wally Flex w szafce to nie wymysł. Bez problemu można znaleźć grafiki z takiego montażu w google - więc jednak to robią.

    Załącznik 389255
    @Hektor80
    Tak chodzi o to że urzadzenie jest nie stabilne i musimy do niego budować tak jakby ścianę z mebli aby zabudować rurę z płytka zaraz wstawie zdjęcie

    @PAG
    Nie mowię ze montaż Wally jest skomplikowany bo to jest proste - ale jego montaż w miejscu gdzie nie jest przeznaczony jest bardzo skomplikowany i trzeba dodatkowo wspołpacować z meblarzem ktory robi szafki - montował Pan takie urządzenie w szafce?
    Szukałem zdjęć w google i nie mogę ich znaleść może Pan podeśle link z googla? Bo mi wyskoczyło tylko to i większość to rozwiązania Vroom lub Speed leo do szafki kuchennej. Chodziaż wg mnie Vroom jest bez porównania lepszy niż LEO a to tylko pozorna oszczędność tak samo jak Wally w kuchni.

    https://www.google.pl/search?q=Wally...w=1252&bih=578


    Uploaduje zdjęcia i wrzucę o co chodzi - tutaj jest tak że rurka z płytka powinna być zlicowana a tak urządzenie się giba na boki i zajmuje poł szafki. Do tego nie mieści się w standardowej szafce potrzeba wyższa jak widać na zdjęciu. Nie miałem miejsca żeby przyłożyć ładniej. W głebi szafki natomiast staje się to nie użyteczne

    Wally flex tak! ale na scianie garderoba / przedpokój


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0421.jpg
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	25,1 KB
ID:	389349
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0419.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	389350
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0420.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	27,0 KB
ID:	389351
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0419.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	29,5 KB
ID:	389348  
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_Walo ; 17-05-2017 o 11:27
    Reklama na FM jest płatna

  2. #142

    Domyślnie

    ok, dzięki za zdjęcie. wiem już o co chodzi. trafne uwagi. jestem przed montażem kuchni więc mogę coś jeszcze z meblarzem przedyskutować..kurcze, zamiast tej szufelki miałem robić gniazdo w spiżarce ale w ostatniej chwili zmieniłem zdanie i zrobiłem podejście pod szufelkę
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  3. #143
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    ok, dzięki za zdjęcie. wiem już o co chodzi. trafne uwagi. jestem przed montażem kuchni więc mogę coś jeszcze z meblarzem przedyskutować..kurcze, zamiast tej szufelki miałem robić gniazdo w spiżarce ale w ostatniej chwili zmieniłem zdanie i zrobiłem podejście pod szufelkę
    Nie załamuj rąk - Wypuść podejście pod Vroom, zobaczysz nie będziesz żałował - jeżeli byś chciał mamy na magazynach Nowe urządzenia bez pudełka orginalnego - lekko przykurzone lub z ryską na obudowie - wyprzedajemy je czasami w lepszych cenach - PW
    Reklama na FM jest płatna

  4. #144
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Walo Zobacz post
    @PAG
    Szukałem zdjęć w google i nie mogę ich znaleść może Pan podeśle link z googla? Bo mi wyskoczyło tylko to i większość to rozwiązania Vroom lub Speed leo do szafki kuchennej.
    Montaż w szafce jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niż w przypadku montażu na ścianie ale da się to zrobić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wally_kitchen_2.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	389459

  5. #145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kgracjank

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żyrzyn
    Kod pocztowy
    24-103
    Posty
    27

    Domyślnie

    Muszę wykonać instalację do centralnego odkurzacza. Jakiej firmy polecacie rury i kształtki, liczy się dla mnie jakość. Najlepiej jak by wszystko było jednego producenta, tj: kształtki, rury, klej gniazda i tym podobne. Instalacje chcę wykonać samemu, odkurzacz zakupię o wiele później.

    Pozdrawiam

  6. #146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Kilka tyg temu u siebie zakładałem gniazda retraflex wąż chowany w rurach 2na poddasze 1 na parter dodatków podejscia pod separator popiolu w pobliżu kominka i vroom w kuchni pod zlewem i przedpokoju. Cena zniechęca ale kobieta sie uparła, wyglądają solidnie wiecej napisze po uruchomieniu odkurzacza pewnie dopiero w przyszłym roku. Pozdrawiam.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  7. #147

    Domyślnie projekt instalacji odkurzacza centralnego

    Cześć
    planuję zrobić instalację pod centralny odkurzacz w moim domu, który się aktualnie buduje.
    Czy macie może namiar na kogoś kto mógłby wykonać projekt tej instalacji? Wykonaniem chcemy zająć się sami, a trochę się obawiam, że popełnimy jakieś błędy, które później będą się mścić.
    Jeśli mielibyście kogoś do polecenia to bardzo proszę o informację.
    Pozdrawiam

  8. #148
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś z Szanownych forumowiczów mógłby rzucić okiem na ten mój marny projekt rozprowadzenia rur do odkurzacza centralnego?
    Czy jednak wybrać się do baru na piwo zamiast projektować instalacje

    Parter
    https://drive.google.com/open?id=1JX...VfJ-0C8yb2JdY5
    Poddasze
    https://drive.google.com/open?id=1S4..._YkNEhpqo8q-wS

    Pozdrawiam
    Tulisko
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  9. #149
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pdw88

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    biala podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    91

    Domyślnie

    Czas najwyższy podłączyć jednostkę centralną. W garażu schodzą się na przeciw siebie dwie rury Borysowski w pionie, jedna z parteru druga z piętra, a obok pod kątem 90 stopni zawieszona jest jednostką Profi. Jaką kształtką połączyć te dwa piony by zrobić wyjście pod wspomnianym kątem?

  10. #150
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar _Adam_
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-666
    Posty
    23

    Domyślnie

    mam zamiar w tygodniu podlączyć sam instalacje w kuchni. zobaczymy co z tego wyjdzie

  11. #151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wolska

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Wschód Polski
    Posty
    27

    Domyślnie

    Czy jest ktoś na forum kto wykonuje projekty instalacji odkurzacza centralnego ?

  12. #152

    Domyślnie

    Czy zna ktoś wymiary oringa w płytce montażowej? Gdzieś zaginęły podczas budowy.

  13. #153
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Przymierzam się do samodzielnego wykonania instalacji OC. Czy taki projekt będzie OK?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt_OC.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	426220

    Kolkiem zaznaczyłem gniazda, prostokątem szufelki.

    Mam jeszcze pytanie - czy podejścia do szufelek zakańczamy tylko rurą (ewentualnie z z kolankiem 90) do której wpinamy szufelkę? Czy jeśli np. w kuchni będę chciał zamienić szufelkę na vroom-a to będę miał taką możliwość?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  14. #154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Szkoda pieniędzy i uszu na szufelkę.

  15. #155
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli nie szufelka to co? Bo jakoś nie widzę rozkładania za każdym razem węża jak się nasypie z butów w wiatrołapie, a vroom tani nie jest. Przynajmniej na razie się nie szarpnę, jeśli już to myślę że bardziej przydatny byłby w kuchni. Zdaje sobie sprawę z wad rozwiązania ale biorę to na klatę
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  16. #156

  17. #157
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał vietcong Zobacz post
    wallyflex?
    Tak średnio mi się podoba takie cudo na ścianie, ale powiedzmy, że w wiatrołapie by się sprawdził. Walyflex-a podłącza się do normalnego gniazda?
    I pytanie, jeśli w wiatrołapie i kuchni zrobię normalne gniazda pod walyflexa, to będę mógł do nich podpiąć szufelkę gdybym miał taką potrzebę?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  18. #158

    Domyślnie

    w wiatrołapipe to najlepsze co możesz dostać - żeby skorzytac z szufelki i tak musisz lecieć po miotłe i zamiatać.
    wallyflexa montuje sie zdecydowanie wyżej na ścianie, i dlatego gniazdo musisz zrobić odpowiednio wyżej (tak - podłacza sie do normalnego gniazda).
    Pod szufelkę robisz podejście tuż przy podłodze.

  19. #159
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Jeśli nie szufelka to co? Bo jakoś nie widzę rozkładania za każdym razem węża jak się nasypie z butów w wiatrołapie, a vroom tani nie jest. Przynajmniej na razie się nie szarpnę, jeśli już to myślę że bardziej przydatny byłby w kuchni. Zdaje sobie sprawę z wad rozwiązania ale biorę to na klatę
    VROOM
    Tanie nie jest, lecz wygodne. Zmiesci się w szafce 50 lub 60cm.

  20. #160
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał vietcong Zobacz post
    w wiatrołapipe to najlepsze co możesz dostać - żeby skorzytac z szufelki i tak musisz lecieć po miotłe i zamiatać.
    Niekoniecznie, może sobie akaś mała zmioteczka być w kącie albo w szafie i zawsze jest pod ręką

    Cytat Napisał vietcong Zobacz post
    wallyflexa montuje sie zdecydowanie wyżej na ścianie, i dlatego gniazdo musisz zrobić odpowiednio wyżej (tak - podłącza sie do normalnego gniazda).
    Pod szufelkę robisz podejście tuż przy podłodze.
    Ale pod szufelkę nie robię normalnego gniazda, tylko wypuszczam rurkę?
    Przemyśle sprawę, w sumie wallyflexa mógłbym też wrzucić do kuchni, zamontował bym go w spiżarni ta ścianie wspólnej z WC - nie szpeciłby kuchni, a myślę że byłoby to funkcjonalne. Sprawa do przemyślenia
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony