dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1546 z 1554
Pokaż wyniki od 30.901 do 30.920 z 31073
  1. #30901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ja tam Pana Tomasza lubię Jego postać przez swoją specyfikę wywołuje ożywioną dyskusję, skutkiem czego splity w domach przejmują cześć odpowiedzialności za zapewnienie komfortu.

    Na własnej skórze doświadczałem oszczędności na CO tylko dlatego, iż klima daje tyle ile trzeba i wtedy kiedy trzeba.

    Mimo wszystko fajnie byłoby zobaczyć, ile można oszczędzać kiedy komfort cieplny zapewnia nadmuch i tylko niewielka cześć przegrody zewnętrznej.

    Grzejąc akumulacyjnie musimy niejako otrzymywać temperaturę np. całej wylewki a zwłoka w grzaniu uniemożliwia efektywnie zarządzanie (chociaż i tak podłogówka to bardzo efektywne rozwiązanie, pytanie czy najlepsze osiągalne).
    Pan Tomasz jest zaprzysięgłym wrogiem OZC, nazywa je oszustwem, a mnie okreslonymi epitetami których nawet nie ma co przypominac. zamawiałes ozc i to nie raz, a popierasz TB, czy to nie takie rozdwojenie jazni, TB twierdzi ze wszystko co powyzej 30 kWh/m2 to wina ozc, instalacji i ogolno swiatowy spisek producentow innych niz prąd nosnikow energii, z prądem tez nie jest rózowo bo TB nie popiera taryf G12xx. Jest takze wrogiem instalacji hydraulicznych i zwiazanych z nimi pomp ciepła a w szczegolnosci pomp GW oraz łaczenia grzania i przygotowania cwu.

  2. #30902
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Dla komfortu termicznego ważna jest temperatura odczuwalna. Dlatego przy jednakowej temperaturze zmierzonej w domu z ogrzewaniem akumulacyjnym ( gdzie temperatury przegród będą wyższe niż w domu ogrzewany nadmuchowo np klima ) odczuwalna temperatura będzie wyższa. Dla mnie skórka niewarta wyprawki. Dom jest dla mnie , a nie ja dla domu.
    Dokładnie tak!
    Z tym, że im dom bliższy pasywnemu tym mniejsze tego typu odczucie. U siebie podłogówkę odpalałem, gdy temperatura na zewn. była ujemna. Do 0oC split komfortowo zapewniał stałą temperaturę w domu.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  3. #30903

    Domyślnie

    a tą podłogówkę to do jakiego źródła ciepła masz podłączoną?? Jakaś pompa ciepła czy piec np na gaz?

  4. #30904
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Dokładnie tak!
    Z tym, że im dom bliższy pasywnemu tym mniejsze tego typu odczucie. U siebie podłogówkę odpalałem, gdy temperatura na zewn. była ujemna. Do 0oC split komfortowo zapewniał stałą temperaturę w domu.
    Prawda i nie prawda . Dom słabiej ocieplony wymaga dłuższego czasu na dobę aktywnego ogrzewania z stąd temperatura odczuwalna jest OK. W domach około pasywnych , dom długo trzyma temperaturę , ale spadek komfortu robi się odczuwalny . Często np. w okresach przejściowych mam w domu ponad 22*C i chłodkiem zalatuje , i załączam z małą mocą grzanie , wystarczy że temperatura nieznacznie wzrośnie i jest OK. Ciekawe że zimą jak ogrzewanie jest aktywne przez długi okres w skali doby temperatura 21*C i ciepło , komfortowo .

  5. #30905
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Prawda i nie prawda . Dom słabiej ocieplony wymaga dłuższego czasu na dobę aktywnego ogrzewania z stąd temperatura odczuwalna jest OK. W domach około pasywnych , dom długo trzyma temperaturę , ale spadek komfortu robi się odczuwalny . Często np. w okresach przejściowych mam w domu ponad 22*C i chłodkiem zalatuje , i załączam z małą mocą grzanie , wystarczy że temperatura nieznacznie wzrośnie i jest OK. Ciekawe że zimą jak ogrzewanie jest aktywne przez długi okres w skali doby temperatura 21*C i ciepło , komfortowo .
    A masz dużą akumulację? Wydaje się, że lekarstwem na te, subiektywne dosyć ale najwyraźniej prawdziwe odczucie chłodu jest duża akumulacja. To co opisują forumowicze. Temperatura przegród praktycznie stała daje poczucie komfortu. W domu o małej akumulacji wymaga doraźnego dogrzewania/chłodzenia, w domach o dużej akumulacji wystarczy podtrzymywanie tj delikatne korekty albo i bez nich. W okresach przejściowych akumulacja robi za automat. W nocy chłodniej - oddaje ciepło, w dzień cieplej = akumuluje je zmniejszając temperaturę. Barth ma skrajny przypadek braku akumulacji ale świadomie się na to zdecydował.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #30906
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Dokładnie tak!
    Z tym, że im dom bliższy pasywnemu tym mniejsze tego typu odczucie. U siebie podłogówkę odpalałem, gdy temperatura na zewn. była ujemna. Do 0oC split komfortowo zapewniał stałą temperaturę w domu.
    Wydawałoby się, przy takich parametrach domu i z GWC, że ogrzewanie podłogowe będziesz włączał incydentalnie. Poniżej zera to nie jest dobry wynik. Brak akumulacji?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #30907

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    A masz dużą akumulację? Wydaje się, że lekarstwem na te, subiektywne dosyć ale najwyraźniej prawdziwe odczucie chłodu jest duża akumulacja. To co opisują forumowicze. Temperatura przegród praktycznie stała daje poczucie komfortu. W domu o małej akumulacji wymaga doraźnego dogrzewania/chłodzenia, w domach o dużej akumulacji wystarczy podtrzymywanie tj delikatne korekty albo i bez nich. W okresach przejściowych akumulacja robi za automat. W nocy chłodniej - oddaje ciepło, w dzień cieplej = akumuluje je zmniejszając temperaturę. Barth ma skrajny przypadek braku akumulacji ale świadomie się na to zdecydował.
    To nie jest kwestia akumulacji, tylko braku źródła ciepła,

    Ja mam wszystkie ściany z silikatów i to nie ma z brakiem komfortu w okresach przejściowych nic wspólnego.

    Już dawno zwracałem uwagę na fakt, iż odpalam klimę na najniższych obrotach nawet nie w celu podniesienia temperatury a tylko i wyłącznie dla komfortu.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  8. #30908
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Akumulacja fajna rzecz zapewnia temperaturę , ale nie jest to toż samo odczuciem komfortu . Mam ściany z BK , wylewka 14 cm beton , dom b. przyzwoicie ocieplony.
    Inni forumowicze też zauważyli ( mimo że maja lepsza akumulację ode mnie ) te zjawisko braku komfortu mimo odpowiedniej temperatury..

    Jak to wytłumaczyć ze przy 21*C jest ciepło ( z aktywnym ogrzewaniem , nawet minimalnym ) i braku komfortu przy 22 *C?

  9. #30909
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    To nie jest kwestia akumulacji, tylko braku źródła ciepła,

    Ja mam wszystkie ściany z silikatów i to nie ma z brakiem komfortu w okresach przejściowych nic wspólnego.

    Już dawno zwracałem uwagę na fakt, iż odpalam klimę na najniższych obrotach nawet nie w celu podniesienia temperatury a tylko i wyłącznie dla komfortu.
    Dokładnie o to chodzi , dlatego zdecydowałem się na wymianę pc on/of na inwerter , mogę ja ustawić na bardzo minimalne zasilanie podłogówki , mało zużywa w drogiej taryfe w dzień , a komfort jest o niebo lepszy .

  10. #30910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    To nie jest kwestia akumulacji, tylko braku źródła ciepła,

    Ja mam wszystkie ściany z silikatów i to nie ma z brakiem komfortu w okresach przejściowych nic wspólnego.

    Już dawno zwracałem uwagę na fakt, iż odpalam klimę na najniższych obrotach nawet nie w celu podniesienia temperatury a tylko i wyłącznie dla komfortu.
    Podnieś trochę temperaturę przegród. Odczucie będzie podobne ale nie będziesz musiał angażować klimy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #30911
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    ...
    Jak to wytłumaczyć ze przy 21*C jest ciepło ( z aktywnym ogrzewaniem , nawet minimalnym ) i braku komfortu przy 22 *C?
    To jest subiektywne. Jeżeli temperatura podłogi wynosi 22oC, to nie ma znaczenia czy ogrzewanie jest włączone, czy nie. Temperatura powierzchni podłogi. Odczucie jest takie samo, bo ilość ciepła oddawanego jest taka sama.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #30912
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Nie do końca się zgodzę , podchodzisz do tematu ,,technicznie" jest temperatura jest ciepło . ale tak często nie jest . Takie mam m.inn. wnioski np. po wymianie pc na inwerter . Grzejąc aktywnie dłużej z niższą temperaturą zasilania , mimo że temperatura powietrza w domu jest i niższa o 1* C jest ciepło i komfortowo . Jednak przy on/of trzymajac się 2T tak nie było musiałem utrzymywać wyższą temperaturę .

  13. #30913

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Podnieś trochę temperaturę przegród. Odczucie będzie podobne ale nie będziesz musiał angażować klimy.
    Wiesz ile energii zabierze to podniesienie i kiedy będzie efekt?

    Podłogówka nie ma szans, zacznie być miło jak będzie za późno, a zeźre 10 razy tyle energii (to jak małą ilością energii podnieść temperaturę 7-8 cm betonu?

    Klima w okresach przejściowych zjada 300-500W, daj mi taki piec gazowy co tak umie
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #30914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Wiesz ile energii zabierze to podniesienie i kiedy będzie efekt?

    Podłogówka nie ma szans, zacznie być miło jak będzie za późno, a zeźre 10 razy tyle energii (to jak małą ilością energii podnieść temperaturę 7-8 cm betonu?

    Klima w okresach przejściowych zjada 300-500W, daj mi taki piec gazowy co tak umie
    Cały czas piszę o akumulacji. Podniesienie temperatury trochę potrwa ale potem będzie już wymagało drobnych korekt. Teraz niską temperaturę przegród rekompensujesz podnoszeniem temperatury powietrza. Robisz to klimą. OK, to tanie ale daje efekt zimna jak klima przestaje grzać.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #30915
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Nie do końca się zgodzę , podchodzisz do tematu ,,technicznie" jest temperatura jest ciepło . ale tak często nie jest . Takie mam m.inn. wnioski np. po wymianie pc na inwerter . Grzejąc aktywnie dłużej z niższą temperaturą zasilania , mimo że temperatura powietrza w domu jest i niższa o 1* C jest ciepło i komfortowo . Jednak przy on/of trzymajac się 2T tak nie było musiałem utrzymywać wyższą temperaturę .
    Inwerter pozwala na pracę ciągłą z mniejszą mocą. On/off po wyłączeniu, a dzieje się to automatycznie daje poczucie niedogrzania. Stąd to wrażenie ciepła przy inwerterze. To jak przy ogrzewaniu nadmuchowym. Grzeje - czujesz ciepło, przestanie choć na chwilę - odczuwasz zimno. Podobnie jak u Miloszenko. Podnieś temperaturę akumulacji, nie będzie problemu.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 21-05-2017 o 12:42
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #30916
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    On/off po wyłączeniu, a dzieje się to automatycznie daje poczucie niedogrzania. Stąd to wrażenie ciepła przy inwerterze.
    Mylisz się , przy obu pc będzie ta sama temperatura powietrza w domu i przy pc inwerter będzie ciepło przy on/of będzie zalatywało chłodkiem jak pc jakiś czas nie pracuje . Czyli jest w domu przy pracującej pc ( bez znaczenia jaka pc ) powiedzmy 22*C i będzie komfort , a po kilku godzinach kiedy pc nie pracuje temperatura będzie te 22 i nie będzie komfortowo . Przerabiałem parę sezonów to zjawisko na on/of -e zacząłem ją włączać mimo że temperatura była odpowiednia , wystarczyło e trochę popracowała , temperatura drgneła z 0,1*C i już było OK . Z biegiem czasy zauważyłem że im praca aktywna pc była dłuższa ( znaczy częściej załączana , ale w krótszych cyklach pracy ) można zejść z temperaturą w domu o 1~1,5* C niżej i dalej w domu komfort cieplny . Czyli nie pasuje mi to Twoje teoretyczne/techniczne podejście -Podnieś temperaturę akumulacji, nie będzie problemu.- Ja obniżyłem temperaturę akumulacji ,przynajmniej tak mi się wydaje , a komfort cieplny zachowałem .
    Ostatnio edytowane przez Garażowiec ; 21-05-2017 o 21:21

  17. #30917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Mylisz się , przy obu pc będzie ta sama temperatura powietrza w domu i przy pc inwerter będzie ciepło przy on/of będzie zalatywało chłodkiem jak pc jakiś czas nie pracuje . Czyli jest w domu przy pracującej pc ( bez znaczenia jaka pc ) powiedzmy 22*C i będzie komfort , a po kilku godzinach kiedy pc nie pracuje temperatura będzie te 22 i nie będzie komfortowo . Przerabiałem parę sezonów to zjawisko na on/of -e zacząłem ją włączać mimo że temperatura była odpowiednia , wystarczyło e trochę popracowała , temperatura drgneła z 0,1*C i już było OK . Z biegiem czasy zauważyłem że im praca aktywna pc była dłuższa ( znaczy częściej załączana , ale w krótszych cyklach pracy ) można zejść z temperaturą w domu o 1~1,5* C niżej i dalej w domu komfort cieplny . Czyli nie pasuje mi to Twoje teoretyczne/techniczne podejście -Podnieś temperaturę akumulacji, nie będzie problemu.- Ja obniżyłem temperaturę akumulacji ,przynajmniej tak mi się wydaje , a komfort cieplny zachowałem .
    W pełni potwierdzam.

    W okresach przejściowych temperatura ma drugorzędne znaczenie,, trzeba tak ustawić grzanie żeby zmusić je do pracy wtedy kiedy chcemy.

    Ja robię tak, iż podbijam grzanie od 15 do 18 i od 5 do 7 rano ustawiając nawet te 24 stopnie. Tryb grzania powolny, akumulacja maks, to powoduje, iż zużycie jest znikome, ale podłoga w łazience na wieczorną kąpiel jest taka jak chcę

    W tym czasie na sterowniku drgnie może 0,1 - 0,2 stopnia.

    I zgadzam się w pełni iż generalnie można utrzymywać niską temperaturę, byle źródło ciepła było wyczuwalne wtedy kiedy chcemy (stąd taka klima może ledwo co pyrkać a jest mega komfortowo).
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  18. #30918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Mylisz się , przy obu pc będzie ta sama temperatura powietrza w domu i przy pc inwerter będzie ciepło przy on/of będzie zalatywało chłodkiem jak pc jakiś czas nie pracuje...
    Nie mylę się. Piszę o temperaturze odczuwanej a nie bezwzględnej. Przy on/off, podobnie jak przy ogrzewaniu nadmuchowym w momencie wyłączenia przestaje się odczuwać komfort cieplny mimo, że temperatura powietrza jest pozornie taka sama. Jest ale przy czujniku ogrzewaniem sterującym. Przy zimnych przegrodach ten brak dopływu cieplejszego powietrza jest momentalnie odczuwalny. Przy inwerterze nie, bo on się praktycznie nie wyłącza tylko zmniejsza moc. Wystarczy podnieść temperaturę akumulacji i problem zniknie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #30919
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Przy on/off, podobnie jak przy ogrzewaniu nadmuchowym w momencie wyłączenia przestaje się odczuwać komfort cieplny mimo, że temperatura powietrza jest pozornie taka sama.
    Zastanawiając stwierdzenie , p c grzejąca posadkę to jednak nie pc grzejąca bezpośrednio powietrze , po nagrzaniu posadzki jak pc się wyłączy , temperatura powietrza jednak nie jest pozorna , tylko rzeczywista raczej .

  20. #30920
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Przy on/off, podobnie jak przy ogrzewaniu nadmuchowym w momencie wyłączenia przestaje się odczuwać komfort cieplny mimo, że temperatura powietrza jest pozornie taka sama.
    Szczerze mówiąc , z racji tego czym się zajmuję , mocno jestem zainteresowany uzasadnieniem , ,,technicznym" tego Twojego twierdzenia .

Strona 1546 z 1554

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony