dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 154
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 3061
  1. #1161
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    A my dalej czekamy na decyzje ostateczna w ing

  2. #1162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    U mnie się właśnie wbijają na działkę celem przystąpienia do murowania pierwszej warstwy... I już nie wiem czy się cieszyć czy denerwować.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #1163

    Domyślnie

    Cytat Napisał stellina Zobacz post
    Witajcie ponownie
    widzę parę "znajomych" twarzy z grupy na fb
    Wreszcie i my mamy pozwolenie na budowę, po 35 dniach czekania. Obyło się szybciej niż myślałam, ale to dopiero początek. Kurczę budowa domu to tak obszerny wątek, że można kilka lat studiować...

    Czytałam, że są tu inne babeczki, które będą zajmować się wszystkim, czyli poszukiwaniem i zakupem materiałów, rekrutacją ekip do budowy etc. Ehh oprócz pracy, 2 dzieci, jeszcze budowa domu, oj chyba muszę kupić farbę na siwe włosy Ale damy radę

    Słuchajcie, jak to jest u Was z materiałami na budowę, kupujecie wszystko w jednym składzie, czy szukacie np, gdzie jest ten sam materiał, ale taniej i tam zamawiacie?
    Cześć stellina!
    No są tu inne babeczki ogarniające budowę domu i powiem Ci, że nie taki diabeł straszny. Ale farba do włosów to będzie konieczność Ja odwlekam ten zakup, ile się da, bo to jednak kolejny obowiązek przybędzie, no ale to nieuniknione....
    Co do materiałów, ja zaopatruje się w pobliskiej hurtowni. Polecił mi ją mój majster, który też jest z mojej okolicy. O tyle mam dobrze, że tu się wszyscy znają i nie muszę po każdą pierdołę jechać i zamawiać, tylko budowlańcy sami dobierają sobie co im brakuje.
    Ceny poszczególnych "grubszych" materiałów sprawdzam w kilku miejscach, żeby mieć jakiś punkt odniesienia i ewentualnie negocjować cenę.
    Tak np. udało mi się zejść z ceny komina ostatecznie o 1500 PLN. Pierwsza wycena opiewała na 3500 PLN. Poszukałam różnych kominów w innych miejscach, wstrzymałam się z zakupem w moim składzie. I powiedziałam, że za taką cenę nie kupię u nich komina, bo mnie interesuje komin za ok 2000 PLN. I jakoś udało się kolejną wycenę zrobić na 1900 PLN. Także trzeba się orientować w cenach, żeby móc negocjować
    Pozdrawiam i powodzenia życzę
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #1164
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Cześć stellina!
    No są tu inne babeczki ogarniające budowę domu i powiem Ci, że nie taki diabeł straszny. Ale farba do włosów to będzie konieczność Ja odwlekam ten zakup, ile się da, bo to jednak kolejny obowiązek przybędzie, no ale to nieuniknione....
    Co do materiałów, ja zaopatruje się w pobliskiej hurtowni. Polecił mi ją mój majster, który też jest z mojej okolicy. O tyle mam dobrze, że tu się wszyscy znają i nie muszę po każdą pierdołę jechać i zamawiać, tylko budowlańcy sami dobierają sobie co im brakuje.
    Ceny poszczególnych "grubszych" materiałów sprawdzam w kilku miejscach, żeby mieć jakiś punkt odniesienia i ewentualnie negocjować cenę.
    Tak np. udało mi się zejść z ceny komina ostatecznie o 1500 PLN. Pierwsza wycena opiewała na 3500 PLN. Poszukałam różnych kominów w innych miejscach, wstrzymałam się z zakupem w moim składzie. I powiedziałam, że za taką cenę nie kupię u nich komina, bo mnie interesuje komin za ok 2000 PLN. I jakoś udało się kolejną wycenę zrobić na 1900 PLN. Także trzeba się orientować w cenach, żeby móc negocjować
    Pozdrawiam i powodzenia życzę
    Dzięki Wam za cenne rady
    Annatulipanna, mam nadzieję, że też nauczę się tej sztuki negocjacji Na bloczkach już mi się udało, ale na silikatach nie chcą nic opuścić. Mam za Xelle 18 3,67 brutto, a wiem, że można taniej, z tym że jest problem z transportem, bo daleko... U Was już mury wysoko, piękna działka

  5. #1165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Są inne babeczki - może mój nick nie brzmi kobieco, ale co tam My poszliśmy za radą majstra i zamawiamy towar ze składu rzut beretem od nas. Nic nie leży na działce, wszystko przywożą na bieżąco.

  6. #1166
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_Ż

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    No i udało się rozpocząć budowę. Idzie ekspresowo poniżej zdjęcie z budowy ścian fundamentowych w systemie VELOX.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170526_20_03_38_Pro.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	390350

    pozdrawiam

  7. #1167
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    My od wczoraj mamy wieniec
    Odkryłam bardzo fajny program do projektowania wnętrz na stronie Leroy Merlin. Chodzi u mnie doskonale. Wyrysowałam sobie cały parter! Polecam

  8. #1168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    240

    Domyślnie

    U mnie prace idą bardzo sprawnie - szybciej niż przypuszczałem. Dzień pod skończeniu dachu, zamontowane okna brama i drzwi, następnego dnia był już hydraulik, elektrykę robiłem z ojcem jeszcze bez dachu nad głową. Po wyjściu hydraulika wpadła ekipa od tynków - w przyszła środę maja skończyć - jestem zdziwiony jakością twardego tynku gipsowego, wygląda super i nie będzie dużo pracy przed malowaniem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	390418

  9. #1169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Mamy decyzja pozytywna z banku, podpisujemy umowe i lecimy z budową.

  10. #1170
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_Ż

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    W piątek wylany chudziak na gruncie, od jutra zaczynają ściany Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170602_20_24_31_Pro.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	390462Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170602_19_58_24_Pro.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	390463

  11. #1171
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    freethinker

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie chudziak lali w środę, potem robili zbrojenia. Beton mieli lać w ławy dzisiaj, ale kierownik dopatrzył się drobnej niedoróbki i miała być dziś ulewa, więc przełożyliśmy na jutro.
    I tak sobie buduję, problem w tym, że wydawanie decyzji kredytowej odbywa się w ślimaczym tempie. Jak tak to będzie szło, to kasy mi zabraknie na koncie.

  12. #1172
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hellenaj

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Wrocław
    Posty
    89

    Domyślnie

    Witajcie ponownie

    Po długim oczekiwaniu mamy wreszcie pozwolenie ( przepisowe 65 dni :/) niestety z racji powołania stron czekam nadal na decyzję ostateczną... a że poczta u nas działa jak działa....... wiem tyle, że sasiedzi dostali pismo tydzień po wydaniu decyzji, czyli w sumie wyjdzie nam prawie 90dni oczekiwania na ostateczną decyzję... o ile oczywiście sasiedzi nie wniosą sprzeciwu

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Moze ta nowelizacja mowi o zgloszeniu budowy do zgloszenia nie trzeba warunkow do pozwolenia na budowe musielismy miec te warunki i musielismy miec tez badanie gruntu przez geologa.

    Co do Tauronu nie wiem nie znam sie, wiem tyle ze wnioskowalam na docelowy dom jednorodzinny a pan ktory montowal nam szafke powiedzial, ze zmiana taryfy nastwpuje dopiero kiedy jest ssz
    Agatha86 u mnie pozwolenie zostało wydane bez warunków przyłączenia wody ( starostwo powiatowe we Wrocławiu) oraz bez badań geologicznych ( mam je zrobione, ale już po złozeniu dokumentów i nie dołaczaliśmy, architekt jedynie przeliczył ponownie fundamenty).

    Agatha86 ile w sumie czekaliście na umowę z ING? my na raize zgłosiliśmy wniosek, teraz z tego co mówił doradca potrzebny nasz kosztorys, potem rzeczoznawca wycenia i czekamy.... Możesz napisać jak to u Was po kolei wyglądało? Będę wdzięczna


    Wcześniej padł temat rolet zewnętrznych. Do niedawna byłam przekonana, ze zrobimy je na 100% w sypialniach... a teraz jestem na 90% przekonana że ich nie zrobimy heh kobieta zmienną jest
    Jak już ktoś wspomniał, rolety nie mają funkcji antywłamaniowej a jedynie zaciemniającą. Obecnie w wynajmowanym mieszkaniu założyłam wewnętrzne rolety, takie mocowane do ramy, kupione w Biedrze, właśnie zaciemniające. I wiecie co? rewelacyjnie spełnaiają swoją funckję! Zaciemniają idealnie, od środka mają neutralny ( jak dla mnie ) kolor - ecru. Zewnętrzna strona mnie nie obchodzi. A skąd te rozważania? Z wycen..... Za 6 rolet z silnikami musiałabym zapłacić ponad 5 tys... Szczerze? za te 5 tysi wolę zrobić projekt wnętrza domu. Ot tyle, kwestia indywidulanych potrzeb i priorytetow. W razie W rolety zawsze można zamontować później - nie będize to najbardizej estetyczne rozwiązanie, ale da się? da się!

    Wybaczcie, że tak się rozpisuję, ale chwilę nie zaglądałam na forum i nadrabiam zaległosci.
    U nas rozwija się jeszcze temat drogi dojazdowej - musimy ją utwardzić, ale ze droga jest gminna ( a właściwie nie droga a działka pod nią przeznaczona) w dodatku nie została jeszcze wyłączona z produkcji rolnej ( a ma grunt R II czyli chroniony) to na razie czekam na to wyłączenie..... Tutaj pytanie do Was: Czy utwardzając drogi gminne zgłaszaliście do gminy zamiar utwardzenia ??


    Freethinker właśnie zauważyłam Twój kod pocztowy, znajome rejony Budujesz w tamtej okolicy? Przepraszam, jeśli już pytałam, ale po prostu nie pamiętam CZy mógłbyś polecić swojego kierbuda? Mam wybranego, ale jest dosyć drogi.... Tak więc tematu KB jeszcze nie zamknęłam...
    Ostatnio edytowane przez Hellenaj ; 06-06-2017 o 18:49

  13. #1173
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    24 kwietnia zlozylismy papiery w ING, 16 maja decyzja wstepna pozytywna, potem donosilismy jeszcze dokumenty, potem znowu musialam umowe z pracy dostarczyc i dzisiaj podpisalismy umowe. Takze troche czasu to trwalo ale najwazniejsze ze umowa podpisana, skladamy wniosek w sadzie i czekamy na kase

  14. #1174
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Aha i my mielismy swoj operat szacunkowy, zaplacilismy 800zl ale zaoszczedzilismy na czasie i rzeczoznawca wycenil dzialke jak nalezy nie zanizajac wartosci.

  15. #1175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Po 7tyg oczekiwań pieniążki już są. W naszym przypadku nie było donoszenia papierów po prostu tyle to trwało (PKO) :/

  16. #1176

    Domyślnie

    heh mają pozwolenia, mają kasiorkę... pozazdrościć :/
    A my nadal czekamy na pozwolenie, potem bank i może do zimy fundamenty będą (a miało być dachem przykryte).
    Nasza budowa:
    www.bababuduje.eu

    Nasz kanał YouTube:
    www.youtube.com/c/bababuduje

    Polub nas na FaceBook:
    www.facebook.com/bababuduje

    Majsterkowanie, czyli zrób to sam i zaoszczędź trochę kasy:
    www.majsterkowanie24.blogspot.com

  17. #1177

    Domyślnie

    Głowa do góry pablo8704! Każdy z nas przez to przechodził (a przynajmniej większość ) Ja na ten przykład łudziłam się, że w grudniu 2016 roku, będziemy już mieszkać. A tymczasem mury pną się w górę od miesiąca i kombinuję jak tu wszystko zgrać, żeby w grudniu tego roku się udało
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #1178

    Domyślnie

    no my z żoną mieliśmy dużo przejść, pierwszy wniosek był złożony na koniec października a już mamy czerwiec (trzeba było składać drugi wniosek) ale obiecuję sobie że przed "wbiciem szpadla" a kiedy formalności będą załatwione to zrobimy sobie dobrą imprezę bo to już będzie połowa sukcesu
    Nasza budowa:
    www.bababuduje.eu

    Nasz kanał YouTube:
    www.youtube.com/c/bababuduje

    Polub nas na FaceBook:
    www.facebook.com/bababuduje

    Majsterkowanie, czyli zrób to sam i zaoszczędź trochę kasy:
    www.majsterkowanie24.blogspot.com

  19. #1179
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    oj tylko Ci sie tak wydaje formalnosci to pikus
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  20. #1180
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    U mnie od rozpoczęcia robót ziemnych mija 3 miesiąc Tymczasem mury parteru pną się do góryKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lk1153_parter.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	390750
    Ostatnio edytowane przez Tulisko ; 08-06-2017 o 10:26
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

Strona 59 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony