dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie deski - wzdłuż czy w poprzek?

    Na parterze zamierzam dać drewnopodobny gres w formie przypominającą deski. Będzie to korytarz i dalej jadalnia i salon. Problem w tym, że korytarz jest prostopadle do jadalni a jadalnie prostopadle do salonu. Salon i jadalnia mają wyjścia na taras i dalej na ogród. Jak tu ustawić te deski, aby to dobrze wyglądało? W jakim kierunku powinny iść? Zaznaczam od razu, że żona absolutnie nie chce żeby szły po skosie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	559
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	391018

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przykład z forum (widac fragment koryatrzyka):

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a tu układ w jodełkę:



  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Fugami prostopoadle do okien. Jak okna są na dwóch ścianach to ważniejsze są te gdzie słonce pada dłużej na podłogę.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja nie zwracałam uwagi na to, gdzie są okna, tylko na to, by deski optycznie poszerzały pomieszczenie, czyli raz wychodziły równolegle do okna, a raz prostopadle. I naprawdę nie miało znaczenia jak światło pada

  6. #6

    Domyślnie

    A to ciekawe, bo salon jest u mnie dość długi a wąski. Czyli żeby go optycznie poszerzyć deski w poprzek. Czy taki układ poszerza tak wąskie pomieszczenie jak kortytarz? Co do światła to akurat najwięcej okien jest od strony południowej, ale największe okno w salonie od zachodu. Śłońce mniej więcej tak samo długo wchodzi przez obie ściany. Latem, w szczycie idzie mniej więcej pod kątem 45st do jadalni i salonu. Niełatwa więc sprawa
    Ostatnio edytowane przez yaro137 ; 12-06-2017 o 07:05

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.353

    Domyślnie

    Jak śłonce jest nisko (zachod) to płytki ułożone róznolegle do zrodla swiatla zle wyglądają (widać krzywizne). Każdy długi gres jest krzywy.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki bardzo. Czyli optymalnie jeśli faktycznie w salonie byłyby prostopadle do okna rozsuwanego.

  9. #9

    Domyślnie

    Yaro, tak, optycznie można poszerzyć i salon i korytarz . Ja po doświadczeniach z pierwszym mieszkaniem potem w kolejnych już odważnie zlecałam kładzenie desek czy płytek deskopodobnych, tak by rozszerzały pomieszczenia, a nie patrzyłam na okna, bo one naprawdę nie ma znaczenia. Ale zrobisz jak uważasz, bo sam pewnie zauważyłeś, że w wielu sprawach zdania są najczęściej podzielone.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony