dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie okap podszafkowy

    Kuchnia z oknem niecałe 8 metrów kwadratowych powierzchni, kuchnia osobna nie aneks. Czy okap podszafkowy (może być teleskopowy)może być umieszczony na wysokości 55 cm nad płytą indukcyjną? Sprzedawcy w sklepach twierdzą, że nie ma to znaczenia, wierzyć mi się nie chce....Najlepiej wizualnie byłoby gdyby był na równi z dnem szafek wiszących.I jaka wydajność okapu do takiej kuchni? Okap kominowy odpada.Jaki dla mnie okap polecacie, ale w rozsądnej cenie do 600 zł.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 11-06-2017 o 18:52

  2. #2

    Domyślnie

    To na jakiej wysokości może być okap, to trzeba popatrzeć na zalecenia producenta. Często jest tak, że jak jest płyta gazowa, to okap musi być wyżej niż np. przy płycie indukcyjnej.
    Co do okapu teleskopowego, to nawet jeśli trafisz na taki model, który może być zamontowany na wysokości 55 cm, to w czasie gotowania jak go wysuniesz do przodu, to nie będziesz miała swobodnego dostępu do garnków, zwłaszcza tych w tyle. Dlatego jeśli chcesz mieć okap w jednej linii z dnem szafek i komfort przy gotowaniu, to pomyśl o okapie szafkowym

  3. #3

    Domyślnie

    Myślałam, ale te kosztują majątek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Myślałam, ale te kosztują majątek
    A od jakiej sumy zaczyna się majątek?
    Najtańszy okap szafkowy jaki teraz na szybko znalazłam jest za niecałe 350 zł (TEKA GFH 73)
    Wrzuć w Google hasło "okap szafkowy" i zobacz jaki jest wybór w modelach i cenach. Powodzenia

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    A od jakiej sumy zaczyna się majątek?
    Najtańszy okap szafkowy jaki teraz na szybko znalazłam jest za niecałe 350 zł (TEKA GFH 73)
    Wrzuć w Google hasło "okap szafkowy" i zobacz jaki jest wybór w modelach i cenach. Powodzenia
    Majątek rzecz względna, ten okap fajny (poza ceną) Virgola Plus Design- do niskiego zawieszenia nad indukcją- cena ok.2000 no ale są i droższe. A wiadomo sprzęt się szybko psuje byle do gwarancji zatem wydać te tysiaki co dwa lata, nie bardzo mi się uśmiecha.Mam wrażenie że okap montowany im niżej do blatu tym droższy. Nie wiem czy tą Tekę można montować na wysokości 55 cm od blatu.

    Okap szafkowy ma mniejszą powierzchnię swojej pracy niż teleskopowy, stąd pewnie muszą być bardziej wydajne
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 13-06-2017 o 04:42

  6. #6

    Domyślnie

    Większość producentów zaleca montaż okapu minimum 60 cm nad płytą elektryczną. Ale te 5 cm to żadna różnica, więc spokojnie możesz przebierać w standardowych modelach.

  7. #7

    Domyślnie

    Sylw., w poprzednim mieszkaniu miałam okap teleskopowy, zamontowany 70 cm nad płytą indukcyjną. Taką wysokość narzucał producent. W tym mieszkaniu mam okap szafkowy (Toflesz, OK-6 linea glass biały), zamontowany 50 cm nad płytą indukcyjną.
    Ja nie zauważyłam zależności cenowej między niższym okapem i tym samym wyższą ceną . Z tego co zauważyłam, to wzrost ceny podyktowany jest raczej parametrami i dodatkowym "bajerami".

  8. #8

    Domyślnie

    A ten Toflesz to szkoda, że nie ma z tyłu podświetlenia.I nie wiem czy teleskopowy czy ten Toflesz. Bajerów nie chcę, chce z ledami, aby dobrze wciągał i nie wył.No i cena by nie była za duża -sensowna cena do jakości.A ten Toflesz co to za firma?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    A ten Toflesz to szkoda, że nie ma z tyłu podświetlenia.I nie wiem czy teleskopowy czy ten Toflesz. Bajerów nie chcę, chce z ledami, aby dobrze wciągał i nie wył.No i cena by nie była za duża -sensowna cena do jakości.A ten Toflesz co to za firma?
    Ten Toflesz to polski producent, ja usłyszałam o nim dopiero wtedy jak szukałam okapów szafkowych
    Szukając okapu nie patrzyłam na jakąś konkretną firmę, tylko na parametry. Miał być szafkowy (żeby był niewidoczny i w jednej linii z meblami), biały (góra mebli jest biała i nie chciałam, żeby okap rzucał się w oczy), szklany (łatwiej się czyści), ledowe oświetlenie (mało energii zużywa) i przede wszystkich mocny i cichy (kuchnię mam otwartą na salon). I w taki sposób wybrałam ostatecznie tego Toflesza

  10. #10

    Domyślnie

    Juniorka dziękuję za odp. I mam kilka pytań- jeśli mogę:
    A ile czasu Ci służy? Łatwy jest w myciu? Na jakiej wysokości masz szafki górne? Czy te szafki wszystkie łącznie z okapową są w jednej linii?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Juniorka dziękuję za odp. I mam kilka pytań- jeśli mogę:
    A ile czasu Ci służy? Łatwy jest w myciu? Na jakiej wysokości masz szafki górne? Czy te szafki wszystkie łącznie z okapową są w jednej linii?
    Jasne, możesz śmiało zadawać pytania, odpowiem jeśli tylko dam radę.
    Okap służy mi niecały rok. Do okapu jest... pilot, używa go mąż, ja wolę ręcznie go włączać
    Reszta odpowiedzi jest w sumie w postach, które wyżej pisałam, ale napiszę jeszcze raz. Ten okap jest bardzo łatwy w myciu, bo widoczna powierzchnia jest szklana. Specjalnie takiej szukałam.
    Szafki górne mam 50 cm nad blatem. Taką wysokość miałam w dwóch poprzednich kuchniach, dlatego teraz też taką mam, dla mnie idealna
    Szafki łącznie z okapem są w jednej linii. Właśnie dlatego szukałam okapu szafkowego

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź. Płytę masz 60? Moje jedno ale do okapu szafkowego jest takie, że ten okap po całości nie "przykrywa" powierzchni płyty indukcyjnej i część pary idzie w meble. Głębsza jest płyta niż okap. Jak to jest u Ciebie? Rozumiem że nie myjesz metalowych kratek tylko te szkło. A masz jakąś opinię nt. Toflesz teleskopowe okapy?

  13. #13

    Domyślnie

    Płytę mam "60" (dokładnie to 51x57). A okap nie musi w całości przykrywać płyty, by wciągnąć parę
    Z myciem, to póki co, myję co jakiś czas tylko tą szklaną część.
    O teleskopowych okapach Toflesza się nie wypowiem, bo szukałam tylko szafkowych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony