dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 57
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1121
  1. #221

    Domyślnie

    O, widzę że się ściany budują Pilnuj jakości Myjku, bo to co teraz spierdzielą to już będzie pozamiatane na wieki...
    A temu koparkowemu co piach zasypowy zmieszał z piachem do cementowania urwałabym jaja albo kazałabym siedzieć i oddzielać ziarnko od ziarnka.
    ProStaś dobrze Ci napisał zwolnij jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić.

  2. #222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Zwolnienie mi nic nie da, bo musiałbym studiować każdy element, a potem pilnować -- nie mam aż tyle czasu i często nie wiem nawet co się będzie działo (no bo jakby budowlańcem nie jestem, a żona to już niewiele pamięta ze szkoły). Nawet jak niedawno Kaizen pisał o tym położeniu izolacji poziomej na pionową, to i tak zapomniałem -- i oświeciło mnie dopiero po fakcie jak trzeba było pruć pustaki.

    Nadal zastanawiam się co da wysunięcie izolacji przeciwwilgociowej poziomej na pionową termiczną, tj. skąd miałoby podciągać tam w obecnym stanie wodę w porotherm skoro bloczki fundamentowe są pociągnięte w pionie i w poziomie dysperbitem? Z wykraplania wody na "ciepłej" ścianie porothermu? Wody spływającej po elewacji (skoro powstanie kapinos na różnicy grubości ocieplenia pionowego)? Czy nie wystarczy pojechać porothermu dysperbitem dbając o to aby zapaćkać dokładnie miejsce bloczek/papa/porotherm?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Z wyprzedzeniem zatem, skoro zwolnić nie ma sensu -- już dotarli widzę do otworów okiennych. Czy pod okna pakować druty, czy przy silce można odpuścić? Wychodzi mi póki co 7-8 cm zapasu do podstawy parapetu, pewnie trzeba będzie jeszcze czymś podmurować.

    Pozazdrościłem ggdh i zrobiłem model domu w skeczupie z warstwami bloczków...

    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Klepią mury dalej. Jakoś takie wielkie to się wydaje. :| Jeszcze chwila i sąsiada zasłoni i obiektywu w kamerze zabraknie aby objąć wizję.

    Dzisiaj ma wpaść dekarz celem ustalenia jak przygotować mocowania pod daszki tarasu i pomieszczeń technicznych. Mnie się to widzi tak, aby w wieńcu (albo nadprożach) zakotwiczyć "coś" do zbrojenia i zalać betonem. Później na to pójdzie styro i do kotew (nie wiem, pręty gwintowane dać po prostu?) przymocuje się murłatę (chyba to się tak nazywa, pomimo że na murze leżeć nie będzie) na której oprze się reszta elementów daszków. Taki zabieg chcę zrobić aby zachować ciągłość izolacji.



    Dobrze, dobrze?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  5. #225

    Domyślnie

    Wpadłam się w końcu przywitać u Ciebie
    Dawno nie zaglądałam do "cudzych" dzienników. A tymczasem zaintrygowałeś mnie wpisem w moim "zacisznym". Myślałeś, że nas dogonisz ze stropem? No halo? To na jakim etapie już jesteś? No nieźle Pędzisz Myjku, pędzisz z budową. Gratuluję postępów i kibicuję cichaczem.
    A z oknami to nie kombinuj za bardzo. Widzę jakieś propozycje wysunięcia, przesunięcia, wyjście murem do przodu pod oknem. Zrób ładną opaskę z XPS-a wokół otworu i ciesz się prostotą i niskim kosztem wykonania
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 06-06-2017 o 13:37
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Opaska będzie tak jak u Was na 3cm -- ale ciepły parapet będzie już prefabrykowany. Właśnie ekipa trochę zwolniła, bo na początku przyjechali w osiem osób to myślałem że jutro już będą wieniec kręcić. Ale chyba mieli falstart. Zły jestem, bo w składzie mi dali szarą zaprawę i mam obleśne plamy na ścianie. Oj, żeby tylko takie problemy były dalej. :> Póki co mam problem ze stemplami, nigdzie w okolicy nie ma

    Spotkałem się z dekarzem, omówiłem ze szwagrem -- jednak belka do trzymania daszków będzie an styk z wieńcem. Na odsunięciu nie ma opcji aby te pręty utrzymały "daszki". Dekarz dostał materiały i zawczasu zacznie kompletować drewno na więźbę...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  7. #227

    Domyślnie

    To Ty na bogato lecisz Parapety też mi się podobały, ale ich cena już nie Ja mam XPS-a jeszcze z płyty fundamentowej, także nie będę dopłacała do interesu. Ale kto bogatemu zabroni
    Miałeś 8 osób na budowie? Wow! U mnie odgrażali się, że mają 5 osób, a pracują we dwóch. Ale idzie im naprawdę sprawnie. Co do szarej zaprawy, u mnie podobnie :/ Najpierw dali białą, wszystko elegancko wyglądało, a później dostarczyli szarą i to za większe pieniądze .
    Ale przecież to nie ma pięknie wyglądać
    A ze stemplami, hmm.... no co ja mogę powiedzieć. U nas tego w bród! Do wyboru do koloru. A jakby zabrakło, to możemy sobie ściąć kolejne. Ekipa zadowolona. Takie budowy lubią. Rzadko mają taki "dobrobyt", jak u nas. Ale Ty za daleko się budujesz...
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Jestem umówiony na kwotę -- ilu ludzi biega po budowie to już nie moja broszka. Z pewnością za dużo ludzi też nie dobrze -- bo majster przestaje ogarniać. Już jedną ściankę rozbierał po tym jak wszystkich ogarniał a u siebie poległ. Na szczęście tylko jedną warstwę -- bo wczas na kamerze zauważyłem...

    Walnąłem się w ilości silki, zapominając odjąć na wieniec, nadproża i wrota garażowe, policzyłem o 13 palet za dużo. Mogę z wcześniejszych założeń kosztowych odjąć ze 3 kafle... W końcu jakiś pozytyw.

    Zaczynam się gotować do podlewania stropu. Kupiłem akcesoria, w tym polewajkę ogarniającą do 180m2 (gdzie mego stropu jest maks. 120) i już mam pomysł jak to zrobić z automatu aby się tam nie telepać. Eh, lenistwo matką wynalazków...

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    09.06.2017 Niech się mury... (#timelapse)

    Już się składają nadproża (a także wieniec niecki basenowej) i słupy do zalania, ale póki co film w dwóch częściach (słaby ze mnie jutuber i maksymalnie 15 minut mogę wrzucić per film) z samego stawiania ścian parteru. Zaraz poważnie zacznie mi braknąć kąta w obiektywie -- muszę pomyśleć nad przełożeniem kamery, bo nie chce mi się z aparatem latać.

    https://youtu.be/x5wFh1lnQIg

    https://youtu.be/4e5HlU7mrtg
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Dzisiaj w końcu zmusiłem się do wizyty na budowie z aparatem. Phuey, ależ to przedpotopowe rozwiązanie. Z zalet tego rozwiązania, więcej szczegółów widać i będzie można się poznęcać nad (znowu?!) niezawibrowanymi słupami i nadprożami. Zapraszając do galerii zacznijmy jednak od przeglądu ogólnego.

    17.06.2017 Nadproża i słupy (#foto)
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 17-06-2017 o 21:35
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.295

    Domyślnie

    A tak niedawno u nas było podobnie.

    Na kiedy planujecie przeprowadzkę?
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  12. #232
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Odnośnie zdjęcia "Słup w salonie wysadziło, musieli zaniechać zalewania w połowie i szlifować…" z 17.06.2017:

    - szpilki gwintowane dawali jakieś podkładki? Bo jak to co widać wystające stalowe to szpilki z nakrętką to wcale się nie dziwię, że wysadziło. U mnie tak właśnie się stało na prętach 8mm z "za małymi" podkładkami. Jak na wieniec dałem największe podkładki M8 jakie znalazłem nie było mowy o odkształceniach i podkładki nawet za bardzo nie wcisnęły się w deski.

  13. #233

    Domyślnie

    Rety, Myjku. Nie było mnie tu trochę, a Ty pędzisz z robotą!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Na kiedy planujecie przeprowadzkę?
    Realnie, to pewnie za 2 lata najwcześniej... W tym roku chcę SSO, od wiosny 2018 okna, ocieplenie, instalacje, wylewki i tynki, na 2019 CO i wykończenie.

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    - szpilki gwintowane dawali jakieś podkładki? Bo jak to co widać wystające stalowe to szpilki z nakrętką to wcale się nie dziwię, że wysadziło. U mnie tak właśnie się stało na prętach 8mm z "za małymi" podkładkami. Jak na wieniec dałem największe podkładki M8 jakie znalazłem nie było mowy o odkształceniach i podkładki nawet za bardzo nie wcisnęły się w deski.
    Dawali podkładki, ale widocznie puściły. Słup jest do połowy zalany i to najbardziej mnie martwi, bo wg mojej skromnej opinii powinien być zalany z jednego rzutu. Ogólnie dziwne że im to wywaliło, bo są potężniejsze słupy od tego i nic się z tamtymi nie stało. Może faktycznie nie dali podkładek... ale dzisiaj będąc na budowie widziałem podkładki, więc...

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Rety, Myjku. Nie było mnie tu trochę, a Ty pędzisz z robotą!
    Jak pędzę, zaraz będzie 3 rok budowy...
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 17-06-2017 o 21:40
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jak pędzę, zaraz będzie 3 rok budowy...
    Liczę od wbicia łopaty
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    ale dzisiaj będąc na budowie widziałem podkładki, więc...
    Pewnie lali WPROST w słup.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  17. #237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Pewnie lali WPROST w słup.
    No tak, żeby się dobrze uklepało i żeby wibrować nie trzeba było. Ta moja ekipa ma albo lenia albo alergię na wibrowanie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

  18. #238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ano właśnie - mimo, że u mnie lali obok, aby beton sam sobie znalazł dziurę i wypełnił słup to i tak wywaliło dół.

  19. #239

    Domyślnie

    No w końcu oprowadziłeś nas po swojej budowie I to rozumiem Ja jestem zwolenniczką przedpotopowych rozwiązań (czyt. aparat). Teraz mamy pogląd na twój dom nie tylko z jednego miejsca. Kawał chałupy macie Musisz częściej wpadać na budowę, bo chłopaki coś się nie przykładają. A wiadomo, "jak kota nie ma... " Pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.064

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Kawał chałupy macie
    To było wiadome od początku. Żona lubi duże rzeczy.

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Musisz częściej wpadać na budowę, bo chłopaki coś się nie przykładają. A wiadomo, "jak kota nie ma... " Pozdrawiam
    Dlatego co chwilę zastanawiam się, gdy tutaj niby pod okiem inwestora, jak się buduje w deweloperce, albo jak budują te setki jak nie tysiące domów gdy inwestor nie ma bladego pojęcia o tym co widzą jego modre oczęta przyjeżdżając na budowę. I w związku z tym dlaczego codziennie jakiś dom się nie wali.

    Dzisiaj zamówiłem kolejne 2m3 tarcicy na obijanie podciągów i wieńca, bo pomimo rozszalowania słupów i nadproży nadal braknie. W sumie mam już na budowie 9m3 desek. Już wiem po co ludzie robią kominek. Ja się zastanawiam czy takie zabetonowane dechy można odbić i położyć jako deskowanie na dachy? Nadal brakuje mi także stempli. Jak ostatnio kupiłem 100 szt. 3m, 4m nigdzie nie było, tak teraz nigdzie nie ma nawet 3m.

    Dzisiaj przyjechała teriva, w sensie pustaki i belki. Pierwsza cześć znaczy. W piątek chcą zalewać strop, a potem od poniedziałku jechać dalej ze ścianami piętra... Trzy dni na wystygniecie stropu wystarczy?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Basen ogrodowy w wykończeniu

Strona 12 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony