dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #17

    Domyślnie

    z tym basenem to mnie rozwaliłeś
    mając działkę i nie kupując wszystkiego z górnej półki za 450tyś wybudujesz dom do którego się wprowadzisz. Tylko licz się z tym że niestety jest wieeelce prawdopodobne że raz trafisz na świetnego wykonawce a raz na szmaciarza który zrobi coś na odpi*rdol i takiego musisz natychmiast wyhaczyć i twardo z takim postępować. Przede wszystkim nie można być WYROZUMIAŁYM. Wykonawca ma wiedzieć że jesteś poważnym gościem i nie można Ci wcisnąć bajek co do tego jak się coś robi (gdy ewidentnie widzisz że coś jest wykonywane nieodpowiednio).

    Szczerze to żeby budować swój dom to musisz mieć dużo czasu żeby mieć oko na każdy etap budowy, dewelopera Ci odradzam bo oni robią po najmniejszej linni oporu, wszystko z najtańszej półki i jak najszybciej (czyt. niedokładnie). Być może zdarzają się wyjątki ale takowych nie zaobserwowałem. Można kupić dom "używany" i mieć spokój ale to indywidualna decyzja. Ja wolałem budować i przyznam że jest ciężko szczególnie przez niekompetentnych wykonawców a tych jest tak dużo że na pewno na takiego w końcu trafisz (jeden wykonawca SSO, drugi robi dach, trzeci robi ogrodzenie, czwarty robi elewacje, piąty elektryke, szósty hydraulike, siódmy wentylacje mechaniczną, ósmy ocieplenie poddasza, dziewiąty wylewki, dziesiąty tynki jedenasty posadzki i tak dalej i tak dalej).


    tylko szczerze mówiąc to nie wiem na co chcesz przeznaczyć aż 200tyś przy wykończeniach.
    Ja przyjąłem u siebie (dom 157m z garażem)
    Posadzki z 15-20tyś
    Ładną łazienke zrobisz bez problemu za 30tyś
    salon za do 15tyś
    Kuchnie za 25tyś
    montaż gniazdek do 3tyś
    wszystko z robocizną
    drzwi wewnętrzne killkanaście tyś
    garaż w sumie nic bo po posadzkach wystarczy pomalować tak samo jak pozostałe pomieszczenia. Pokoje to też już grosze, tyle co łóżko+tv+ jakieś biurko czy mebel to kilkanaście tysięcy na pokój. Wychodzi na spokojnie nie więcej niż 100tyś
    Ostatnio edytowane przez westen ; 25-06-2017 o 00:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony