dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adampo

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    20-672
    Posty
    4

    Domyślnie balustrada która nie spełnia norm

    Witam, chciałem się dowiedzieć czy jeśli balustrada na balkonie w bloku nie spełnia norm to administracja musi ją wymienić? jeśli tak to na co się powołać?
    Problemem jest jej wysokość(90cm) oraz odległość między tralkami (16cm), dodam jeszcze że blok ma ok 40 lat a wtedy przepisy były inne.

  2. #2

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania.

    Kupiłam mieszkanie w kamienicy z 1906 roku. Balustrada jest stanowczo za niska, strach w ogóle do niej podejść
    Nie wiem czy jest możliwość wyegzekwowania we wspólnocie jej wymiany/podwyższenia, czy lepiej zrobić to na własną rękę?
    Dodam, że kamienica na szczęście póki co nie jest wpisana do rejestru zabytków.
    Ostatnio edytowane przez Kessie ; 13-03-2017 o 12:50

  3. #3

    Domyślnie

    zapewne zbrojenie waszych balkonów ie spełnia tez norm grubości betonowej otuliny stalowych pretów nośnych
    jak macie nad sobą sasiada z balkonem, to zobaczcie, czy od dołu nie widać zbrojenia
    Po cichu, po wielkiemu cichu, idu sobie i idu i idu, i patrzu, i widzu...

  4. #4
    Banned
    ignacydrzewiecki

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    25

    Domyślnie

    Wydaje mi się, ze musi, wszystko musi miec odpowiedni wymiafr. Papierologia i birokracja powinna balustrade wymienic, jak nie, to trzeba odpowiednich paragrafów poszukac.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał adampo Zobacz post
    Witam, chciałem się dowiedzieć czy jeśli balustrada na balkonie w bloku nie spełnia norm to administracja musi ją wymienić? jeśli tak to na co się powołać?
    Problemem jest jej wysokość(90cm) oraz odległość między tralkami (16cm), dodam jeszcze że blok ma ok 40 lat a wtedy przepisy były inne.
    jesli spełnia normy z czasu kiedy był budowany, to nie ma znaczenia, ze dziś nie spełnia bo normy się zmieniły. Administracja nic nie musi w tym przypadku wymieniać, Ty też bez zgody administracji/zarządcy/właściciela sam nie możesz nic zrobić, chyba, ze zrobisz projekt konstrukcyjny i wymienisz w całym bloku na własny koszt albo znajdziesz chętnych do współfinansowania.

    Kupiłam mieszkanie w kamienicy z 1906 roku. Balustrada jest stanowczo za niska, strach w ogóle do niej podejść
    Nie wiem czy jest możliwość wyegzekwowania we wspólnocie jej wymiany/podwyższenia, czy lepiej zrobić to na własną rękę?
    wystarczy uchwała wspólnoty, ze wymieniacie balustrady, a sama, to jak odpowiedź wyżej


  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    Minimalna wysokość balustrady w domach wielorodzinnych to 1,1m. W sytuacji, gdy jest to nowa budowa to kierownik budowy odpowiada, żeby wszystko było zgodnie z przepisami, a jeśli sprawa dotyczy już budynków będących w użytku, to samemu odpowiada się za to aby wszytko było zgodne z przepisami. Jeśli udałoby Ci się żeby wspólnota pokryła koszty balustrady to z punktu ekonomicznego jest to dobre rozwiązanie, ale jeśli nie, to ja i zrobiłabym to na swoją własną rękę, dla swojego własnego bezpieczeństwa. My korzystaliśmy ze strony [moderowano].
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 27-06-2017 o 16:42 Powód: Moderowano część reklamową

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony