dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Question Kocioł na groszek z certifikatem 5 klasy tez na drewno?

    Czy jest możliwość zakupu kotła takiego w którym również mógłbym czasami spalić gałęzie z ogrodu?

    Chciałbym tak w ogóle zmienić kocioł na nowy około 24 KW, taki na groszek przy możliwości spalenia czasami również i drewna.
    Dotacje dotyczą tylko kotłów z certyfikatem potw.5.

    Czy istnieją w ogóle takie kotły?

    Jeśli tak to jaki moglibyście mi proszę polecić? Dziękuje.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Oficjalnie nie ma takiej możliwości bo wtedy kocioł by 5 klasy nie miał, ale Polak potrafi

    Czy na pewno aż 24 kW potrzebujesz ?

    Podstaw dane domu pod linkiem i wklej link do strony z wynikiem

    www.cieplowlasciwie.pl/start
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #3

    Domyślnie

    SUSPENSER wielkie dzieki

    Dane domu to nie jest łatwe, aby to wstawić, bo dom jest dosyć skomplikowany. Piwnica + parter + piętro + garaż = około 300 m2 jest ogrzewane teraz piecem 25 KW (Zębiec). To jest stara część domu i jest jeszcze nie ocieplona.

    Do tego dochodzi część nowa (poddasze), która jest teraz jeszcze na razie w surowym stanie około 200 m2.

    Tak więc będę chyba potrzebował większy, a nie mniejszy kocioł.

    Co mógłbyś mi proszę polecić? Jakich producentów czy też kotły miałeś na myśli?
    Dziękuje

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Podstaw powierzchnię domu jako znaną bez podawania wymiarów domu.

    Podejrzewam, że sporo wyjdzie i nie wiem czy 24 kW wystarczy skoro to aż 500 m2 w sumie.

    Trzeba najpierw ustalić jaka ta moc będzie potrzebna bo to bardzo ważne, wstępnie myślałem o RBR-K 15 ale tu byłby potrzebny co najmniej RBR-K 24.

    Do gałęzi z ogrodu do fi 30 mm polecam rębak elektryczny [porządny za 500 zł można kupić - mogę polecić gdzie] bo szkoda roboty a gdy zrębki wyschną wtedy można je dorzucić do węgla jako biomasę, grubsze powinny się wysezonować 2 lata .
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Podstaw powierzchnię domu jako znaną bez podawania wymiarów domu.

    .
    Czy "liczenie" z dokladnoscią do 100% odchyłki ma jakikolwiek sens?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    ,,,, Do gałęzi z ogrodu do fi 30 mm polecam rębak elektryczny [porządny za 500 zł można kupić - mogę polecić gdzie] bo szkoda roboty a gdy zrębki wyschną wtedy można je dorzucić do węgla jako biomasę, grubsze powinny się wysezonować 2 lata .
    SUSPENSER, nie da się dorzucić jakichkolwiek zrębek do węgla, w kotłach z przenośnikiem śrubowym opału.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Oficjalnie nie ma takiej możliwości bo wtedy kocioł by 5 klasy nie miał, ale Polak potrafi
    www.cieplowlasciwie.pl/start
    Dzieki za wiadomość. Czy mógłbyś mi proszę powiedzieć co miałeś tutaj na myśli, bo nie bardzo zrozumiałem ciebie do konca?
    Ostatnio edytowane przez dennis ; 15-08-2017 o 20:46

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Oficjalnie nie ma takiej możliwości bo wtedy kocioł by 5 klasy nie miał, ale Polak potrafi
    Jak nie ma, jak jest:
    http://ranking.czysteogrzewanie.pl/k.../kociol/mpm-ds

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Teraz w Polsce "koza " będzie klasy A

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czy "liczenie" z dokladnoscią do 100% odchyłki ma jakikolwiek sens?
    Magiczny zwrot "do", zwykle widzę ok 20-30% zawyżania, kilka osób porównywało także swoje wyniki do profesjonalnego OZC i też im tak wyszło, więc wg mnie warto.

    Kocioł to nie grzałka elektryczna czy PC i tu paliwo ma kluczowe znaczenie - biorąc to pod uwagę te 20-30% na pewno nie zaszkodzi.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    SUSPENSER, nie da się dorzucić jakichkolwiek zrębek do węgla, w kotłach z przenośnikiem śrubowym opału.
    Zobacz jak działa podajnik w SV-200 ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Magiczny zwrot "do", zwykle widzę ok 20-30% zawyżania, kilka osób porównywało także swoje wyniki do profesjonalnego OZC i też im tak wyszło, więc wg mnie warto.

    Kocioł to nie grzałka elektryczna czy PC i tu paliwo ma kluczowe znaczenie - biorąc to pod uwagę te 20-30% na pewno nie zaszkodzi.
    Ja z kolei widzę duzo wiecej niz 20-30%, ale co ja sie na tym znam. Wiem jednak to ze im dom bardziej skomplikowany w bryle, dom termomodernizowany, dom o wiekszym niz standartowy metrazu lub słabo albo w ogole nieocieplony tym jest wieksza rozbieznosc uzyskanych parametrów. W tym konkrentnym przypadku domu rozbudowywanego, o nietypowym ksztalcie i róznym ociepleniu rozvieznosc bedzie duzo, duzo wieksza niz te 20-30%. Zresztą sam pytajacy ma watpliwosci co i jak wpisac bo kalkulator tego nie umozliwia. Poza tym nikt nie bedzie uzywał tego kalkulatora dla doboru mocy kotła w nowym niedyzym domu dobrze ocieplonym z tego prostego powodu bo nie bedzie go ogrzewał kotłem stałopalnym a raczej pompą ciepła a tu ciepło własciwe tez dokladnego wyniku nie da. Nwaet profesjonalne ozc które wykonuję zawyza wartosc projektowego obciązenia cieplnego o 15-20% (praktyczne spostrzezenia) do tego dodamy 20-30% z ciepławłasciwego i juz mamy co najmniej 50% nadwyżke mocy dla temperatury obliczeniowej co praktyce powoduje ze dla temp srednich w okresie grzewczy ta nadwyzka moze wynosic do 300-400% mocy znamionowej. Czy akurat taki nadmiar jest dobry dla kotła i jego sprawnosci nie wiem ale nie zaszkodziłoby aby był mmniejszy.

  13. #13

    Domyślnie

    To ile KW powinien miec proszę kocioł 5-tej klasy na ten dom?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Zleć OZC bo to trudne do oszacowania w tym przypadku.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony