dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 54
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1068
  1. #1041
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Znowu piszesz o czymś, na czym sie nie znasz... co ma klima do WM, skoro czerpie powietrze i oddaje w jednym pomieszczeniu ??
    Ze wysusza powietrze to minus ? Latem ???
    A mury z akumulacyjnego materiału nie rozgrzewaja sie łatwo, szczegolnie, kiedy pomagaja wtym rolety i włączajaca się od czasu do czasu klima..
    Jak se klima pochodzi od czasu do czasu to nic to nie da. Te 25cm muru nie jest jakimś wielkim zbawieniem by się nie nagrzało. Jakby to było z metr to wtedy inna sprawa. Domek zaczyna się grzać od wczesnej wiosny a nie tylko w środku lata.
    Jeszcze raz powtórzę bo widzę że nie rozumiesz o co mi chodzi. Nie mówię o jednym przypadku na 100 domów tylko o całości. Za ileś tam lat praktycznie znikną domki które dziś są stare. Ludzie je wyburzą czy coś w tym stylu a w ich miejscu powstaną nowe. Też Europa dąży do tego by domki miały jak najmniejsze potrzeby energetyczne więc lepiej jakby powstawały domki tylko pasywne bo domów powstaje coraz więcej a nie mniej. Ogólne potrzeby na prąd też rosną więc lepiej jakby ograniczyć potrzebę chłodzenia klimą niż robić tak aby była niezbędna.

  2. #1042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Te 25cm muru nie jest jakimś wielkim zbawieniem by się nie nagrzało.
    A jak do tego dodasz ponad 20cm betonu (strop i wylewka)? To się robi ze 20kWh pojemności cieplnej na K.

    Do tego popatrz na dobową amplitudę temperatur. Naprawdę wystarczy niewiele ciepła wyrzucić w dzień na zewnątrz, żeby było komfortowo a w nocy schłodzisz dom z zapasem tak, że dopiero po południu trzeba jeszcze coś schładzać (o ile w ogóle). Oczywiście pod warunkiem, że nie dajesz wentylacji na spore obroty.

    Potrzeby na prąd w domach raczej nie rosną. Bo z jednej strony rezygnujemy z węgla i drewna, na ogrzewanie. Ale z drugiej większość urządzeń mamy coraz bardziej energooszczędnych.

  3. #1043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak se klima pochodzi od czasu do czasu to nic to nie da. Te 25cm muru nie jest jakimś wielkim zbawieniem by się nie nagrzało. Jakby to było z metr to wtedy inna sprawa. Domek zaczyna się grzać od wczesnej wiosny a nie tylko w środku lata.
    Jeszcze raz powtórzę bo widzę że nie rozumiesz o co mi chodzi. Nie mówię o jednym przypadku na 100 domów tylko o całości. Za ileś tam lat praktycznie znikną domki które dziś są stare. Ludzie je wyburzą czy coś w tym stylu a w ich miejscu powstaną nowe. Też Europa dąży do tego by domki miały jak najmniejsze potrzeby energetyczne więc lepiej jakby powstawały domki tylko pasywne bo domów powstaje coraz więcej a nie mniej. Ogólne potrzeby na prąd też rosną więc lepiej jakby ograniczyć potrzebę chłodzenia klimą niż robić tak aby była niezbędna.
    To Ty nie rozumiesz ... klima nie musi działac non stop w energooszczędnym domu - szxzególnie, kiedy ten stoi pusty.
    Brak zyskow bytowych, zyski sloneczne ograniczone przez rolety... co tam sie ma nagrzewać ?

    A domy sie wyburza ?? Częściej termomodernizuje, jak robia to np moi rodzice.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #1044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Pogodę mamy jaką mamy. Od kilku dni ciągle leje i jest zimno. U mnie trzeba zapalić w piecu popołudniu bo jest zimno w domu. Kumple z pracy też palą ale tak to jest w starych domach. A jak tam wasze domki energooszczędne? Ogrzewanie wam chodzi czy nie? Jak będziecie pisać to przypomnijcie jakie zapotrzebowanie na ciepło ma wasz domek i czym ogrzewacie bo nie każdy to pamięta.

  5. #1045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wczoraj po poĺudniu ogrzewanie się włączylo po raz pierwszy w sezonie, ale dzis jesteśmy w trójke caly dzien w domu, sprzatanie, gotowanie i jest 22.1C
    Dom 45kWh/m2/rok
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #1046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Podobnie było u mnie, ale dzisiaj na pewno się nie włączy bo w domu obecnie jest 23.7*C.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #1047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wczoraj po poĺudniu ogrzewanie się włączylo po raz pierwszy w sezonie, ale dzis jesteśmy w trójke caly dzien w domu, sprzatanie, gotowanie i jest 22.1C
    Dom 45kWh/m2/rok
    Szczerze mówiąc u mnie jak jest 22st (tyle wskazuje termometr elektryczny) to czuć trochę chłodu. A jak jest w łazience? Też 22st? Bo do kąpieli trochę mało szczególnie małe dziecko.

  8. #1048

    Domyślnie

    0,6 kWh z maty w łazience, głównie dlatego, że nie było nas przez kilka dni i dom bez jakichkolwiek zysków nieco się wychłodził (dzisiaj wróciliśmy). CO jeszcze nie uruchomione, temperatura niby poniżej zadanej, ale nie ma odczucia chłodu, żonce ciepło, więc jeszcze ogrzewanie w trybie ręcznym wyłączone.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #1049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    ..................
    W domu mam teraz góra 22,9 na dole 23. Grzane tylko drabinki w łazienkach w momencie ja grzeje CWU wiec pewnie z godzinę dziennie grzeją. W kozie przepalone dwa razy ostatni raz 4-5 dni temu. Szacuję że dom potrzebuje rocznie ok 50 kWh/m2/rok
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #1050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Szczerze mówiąc u mnie jak jest 22st (tyle wskazuje termometr elektryczny) to czuć trochę chłodu. A jak jest w łazience? Też 22st? Bo do kąpieli trochę mało szczególnie małe dziecko.
    Zawsze w sezonie zimowym mam 22C. W lazience jest wiecej bez dodatkowego grzania - codzienne przysznice ją podgrzewaja. Mam tam drabinke z grzalka, ale jakoś nikt nie miał potrzeby jej włączyć...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #1051
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Ogrzewanie jeszcze nie chodzi. Mamy 22,8*-23,5* w domu. Jest na tyle ciepło że nie uruchomiliśmy jeszcze ani raz kominka. I się nie zanosi bo następny tydzień ma być piękny. Natomiast!

    Ściągnąłem właśnie dane z czujników w salonie i trochę szok.

    W tym roku temp. podbudowy rosła od 06 marca z 9,25* jedynie do 19 września osiągając 15,62*. Od tego czasu spada i będzie spadać aż do wiosny.

    W zeszłym roku ten sam czujnik podawał wzrost temperatury aż do 06 października osiągając 15,87*. A więc od 06 października z 15,87* spadała do 9,25* kiedy to zaczęła rosnąć mimo że temp. na zewnątrz w tamtym okresie to 8*C.

    Generalnie mam mnóstwo materiału do przemyśleń i wniosków. Jak zrobi mi się luźniej zimą to porobię analizy w formie wykresów bo to mega ciekawe zależności !!!
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  12. #1052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    MAG dodać jeszcze do tego, że Twój dom nie jest optymalizowany jako pasywniak -tj bryła - jeszcze dało by radę wydusić lepsze parametry - kosztem wyglądu,
    ale to już krążymy po orbicie formuły 1 dla budynków, pytanie co w ramach treningu można ulepszyć Z bryły i okien .. jeszcze można przydusić
    Sobie luźno myślę, ciesze się Twoim sukcesem, bo też i dla mnie to jasny argument - to ma sens.

  13. #1053
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Ściągnąłem właśnie dane z czujników w salonie i trochę szok.
    Andrzej, masz przepełnioną skrzynkę więc szybkie pytanie tutaj. Czym aktualnie rejestrujesz temperaturę i z ilu czujników?

  14. #1054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Rejestrator sd, zapis co 1h na karte pamieci do lpiku excel. Czujniki dallas 11 szt . Wieczorem opisze gdzie i co mierzą.

  15. #1055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Ogrzewanie jeszcze nie chodzi. Mamy 22,8*-23,5* w domu. Jest na tyle ciepło że nie uruchomiliśmy jeszcze ani raz kominka. I się nie zanosi bo następny tydzień ma być piękny. Natomiast!

    Ściągnąłem właśnie dane z czujników w salonie i trochę szok.

    W tym roku temp. podbudowy rosła od 06 marca z 9,25* jedynie do 19 września osiągając 15,62*. Od tego czasu spada i będzie spadać aż do wiosny.

    W zeszłym roku ten sam czujnik podawał wzrost temperatury aż do 06 października osiągając 15,87*. A więc od 06 października z 15,87* spadała do 9,25* kiedy to zaczęła rosnąć mimo że temp. na zewnątrz w tamtym okresie to 8*C.

    Generalnie mam mnóstwo materiału do przemyśleń i wniosków. Jak zrobi mi się luźniej zimą to porobię analizy w formie wykresów bo to mega ciekawe zależności !!!
    Twój przypadek jest o tyle ciekawy że nośne ściany masz z bloków styropianowych z rdzeniem żelbetowym, ale od środka jest styropian wiec praktycznie 0 akumulacji w ścianach. Mimo to problemów nie masz z tym żadnych. A jak w letnie upały u Ciebie bywało? Dało się wytrzymać w domu?

  16. #1056
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    MAG dodać jeszcze do tego, że Twój dom nie jest optymalizowany jako pasywniak -tj bryła - jeszcze dało by radę wydusić lepsze parametry - kosztem wyglądu,
    ale to już krążymy po orbicie formuły 1 dla budynków, pytanie co w ramach treningu można ulepszyć Z bryły i okien .. jeszcze można przydusić
    Sobie luźno myślę, ciesze się Twoim sukcesem, bo też i dla mnie to jasny argument - to ma sens.
    Co można ulepszyć w takim domu jak mój?? Chyba nic się nie da... Okna może.... Ale musiałbym zrezygnować z gabarytów to może jakiś plastik miałby lepszy parametr niż moje alamunium...

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Twój przypadek jest o tyle ciekawy że nośne ściany masz z bloków styropianowych z rdzeniem żelbetowym, ale od środka jest styropian wiec praktycznie 0 akumulacji w ścianach. Mimo to problemów nie masz z tym żadnych. A jak w letnie upały u Ciebie bywało? Dało się wytrzymać w domu?
    Lato udało nam się przetrwać w tym roku wyjątkoo dobrze. Co prawda pilnowaliśmy rolet w dzień ale nie przegrzaliśmy domu. Było komfotrowo a w upalne dni wchodząc do domu dało się odczuć wyraźny przyjemny chłód - znajomi pytali nas czy mamy klimę bo takie było wrażenie... Tylko zewnętrzne ściany nośne są w psuataku styropianowym. Wewnętrzne nośne i działowe są z BK.

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Andrzej, masz przepełnioną skrzynkę więc szybkie pytanie tutaj. Czym aktualnie rejestrujesz temperaturę i z ilu czujników?
    czujniki rozmieszczone jak poniżej, Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DOM DSy.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	397515
    Rejestrator jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=TAFJSorEjfc
    W każdej lokalizacji jest 4 czujniki - podbudowa piaskowa, styropian pod płytą, płyta fundamentowa i dane pomieszczenie.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  17. #1057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Wydawało mi się ze wewnętrzne masz z silki. Czyli bez wielkiej akumulacji którą lansują tu niektórzy forumowicze w domu miałeś komfortową temperaturę? Jak to średnio wyglądało? Ja jak pisałem że duża akumulacja w domach pasywnych czy około pasywnych nie jest wymagana to sam pewnie czytałeś że nikt suchej nitki na mnie nie zostawił. Zawsze pisałem że ściany zewnętrzne powinny jak najlepiej izolować cieplnie, a wewnętrzne akumulować. Twoje zewnętrzne typowo izolują bo styro od środka nic nie zgromadzi (tyle co tynk), a nawet wewnętrzne masz o niezbyt dużej pojemności cieplnej. Wiec praktycznie podłoga i strop są głównym akumulatorem ciepła i trochę działówki oraz tynki. Twoja wypowiedź właśnie potwierdziła to co od dwóch lat pisałem w teorii. Najważniejsze jest to by nie doszło do przegrzania przez okna wiec okap czy rolety to OBOWIĄZEK by zapewnić komfort w domu bez sztucznego wspomagacza w postaci klimy. Nie ma cudownej cegły która jest lekarstwem na rożne bolączki w domu.
    Jak cenowo zamknął Ci się poprzedni sezon "grzewczy"?

  18. #1058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tylko, ze M.A.G. ma duzy dom, i do tego betonu w posadzce i w stropie, a takze w scianach jest wystarczajaco duzo.
    Ty w swoim o duzo mniejszym domu z drewnianym stropem bedziesz mial moze 1/4 tego.
    A zyski bytowe podobne. Tylko u Ciebie beda cie rozkladac na o wiele mniejsza kubature i wiele gorsza akumulacujnosc materialow...
    Wiec wiesz, czym to grozi....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #1059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko, ze M.A.G. ma duzy dom, i do tego betonu w posadzce i w stropie, a takze w scianach jest wystarczajaco duzo.
    Ty w swoim o duzo mniejszym domu z drewnianym stropem bedziesz mial moze 1/4 tego.
    A zyski bytowe podobne. Tylko u Ciebie beda cie rozkladac na o wiele mniejsza kubature i wiele gorsza akumulacujnosc materialow...
    Wiec wiesz, czym to grozi....
    Nie będę miał mniejszej akumulacji od M.A.G.a. Tak samo będę miał płytę jako podłogę, na piętrze będzie wylewka 5cm, podwójne płytowanie gk i być może wełna drzewna. Akumulacji będzie też dużo wbrew pozorom. Na pewno nie mniej. Kubaturę wiem że ma też dużą, ale więcej m3 to więcej do grzania.
    Grunt to nie pozwolić słońcu przegrzać domku,a z resztą poradzi sobie WM, a jak do tego dojdzie gwc to już zupełna bajka.

  20. #1060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie mniej ? Abstrahując od teho, ze bedziesz miec mniejszy dom, to policz, ile on ma m3 betonu, ile Ty, ile Ty wyprodukujesz zyskow bytowych ile on.
    Nie mwimy tu o grzaniu, ale u unikanie przegrzania.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 53 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony