dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 154
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 3061
  1. #1421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Witam nowe Bocianki i życzę powodzenia

    U nas, w oczekiwaniu na ekipę zrobiliśmy bednarkę wokół fundamentów, przeprowadziliśmy wpust do domu, zakupiliśmy kable elektryczne i trochę innych pierdół, doprowadziliśmy prąd do altany i kupiliśmy duuużo duuuużych drzew. Nasz ogród wzbogacił się o cyprysiki, tulipanowce, sosny ościste, świerki wężowe, sosnę banksa, jodły i choiny kanadyjskie. W tym roku dołączą do nas jeszcze sosna smołowa (cudowna, powykręcana w chińskie S), sosna czarna piramidalna i cyprysik nutkajski. Zrobiliśmy z kamienia miejsce na ognisko w ogrodzie, takie żeby można było zarówno rozpalić normalne ognisko jak i wstawić kociołek na trójnogu. Albo zrobić grilla, bez wiecznego zastanawiania się gdzie ostatnio stał grill i dlaczego nie ma go tam, gdzie być powinien
    A, zapomniałabym. Udało mi się jeszcze zmienić taryfę z C11 na G11, mimo tego że przy podpisywaniu umowy pani twierdziła że to niemożliwe
    No i wytyczyliśmy wstępnie miejsce na oczko wodne. Niewielkie, tak około 50 m2.
    Okna mamy wybrane, pozostaje zrobić OZC i wybrać dachówkę.
    Wybór jest trudny i pozostawiamy go na później, jest jeszcze chwila czasu. marzy nam się elewacja częściowo z kamienia ale pewnie wyjdzie kosmos finansowy. No nic, pożyjemy zobaczymy

    I to tyle z nowości, następny post wstawię gdy przykryjemy mury dachem
    Cześć Kamilo Wszystko brzmi cudnie, tylko czemu nie możemy tego wszystkiego zobaczyć w dzienniku?? Zaglądam do Ciebie czasem, żeby upewnić się, czy na pewno nie aktualizowałaś wpisów i jakież jest moje rozczarowanie
    Napisz coś więcej o zmianie taryfy, u mnie też jest to nie możliwe I jakiego masz operatora sieci elektrycznej??
    Pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #1422

    Domyślnie

    Jakoś nie po drodze mi z dziennikiem i pewnie dlatego każde z nas żyje swoim życiem

    A tak na poważnie to nie miałam czasu a teraz chęci na siedzenie przy kompie i zmniejszanie zdjęć.
    Całe dnie spędzam w ogrodzie bo jego tworzenie to pestka przy ilości rzeczy które są niezbędne przy jego pielęgnacji.
    Już drugi raz w tym roku zakwitły nam lawendy (mam już 3 kolory fioletowy, niebieski i biały)
    Zdjęcia obrobię i wrzucę do dziennika gdy choć trochę się ochłodzi a my wyjdziemy z basenu na suchy ląd


    Piszcie Bocianki, piszcie jak najwięcej. Moja dusza raduje się widząc jak rosną Wasze mury

    Też serdecznie pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kamila. ; 18-08-2017 o 20:44

  3. #1423

    Domyślnie

    Z tą energią to było tak.
    Po burzy nie mieliśmy na działce prądu ponad 24 godziny, zawartość lodówki poszła do kosza a ja stwierdziłam że tak nie będziemy się bawić
    Zadzwoniłam do PGE i poruszyłam najpierw temat odszkodowań (zgodnie z obowiązującymi przepisami ZE ma określony maksymalny czas w ciągu roku, w którym może nie być prądu i czas ten dzieli się na 2 przyczyny - zależne od ZE i losowe).
    Nie mam w tym momencie ustawy pod ręką, gdyby ktoś był zainteresowany to poszukam.
    Drugim tematem po urobieniu pani z PGE była taryfa narzucona nam odgórnie przy podpisywaniu umowy. Pytaliśmy trzech różnych osób i wszyscy twierdzili że nie ma takiej opcji aby podłączono nas pod G11. Poszłam śladem forumowiczów, którzy przechodzili przez ten temat i powiedziałam (zgodnie z prawdą) że na działce mamy co prawda rozpoczętą budowę (tak wpisaliśmy we wniosku o przyłącze) ale mamy także altanę, z której czynnie korzystamy, nie jesteśmy podmiotem gospodarczym, więc taryfa C11 została nam przypisana przez ZE odgórnie i niezgodnie z obowiązującymi przepisami
    Pani reklamację przyjęła i kazała uzbroić się w cierpliwość
    No to się uzbroiliśmy i pewnego dnia nasze zdziwienie sięgnęło zenitu.
    Dostaliśmy pocztą druk do wypełnienia i pismo z wyjaśnieniem iż jest możliwość zmiany taryfy
    Wniosek wysłaliśmy i kolejna faktura będzie już dla nas znacznie korzystniejsza

    Proste, prawda?
    Ostatnio edytowane przez Kamila. ; 18-08-2017 o 20:42

  4. #1424
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Przed budowa lepiej za bardzo nie organizowac ogrodu po potem betoniara wjedzie, ciezarowka z materialem, kopara nie bedzie miala jak nawrocic to kwiatki rozjedzie, potem szambko zamontowac, a moze drenaz zrobic itd itp...sasiedzi maja tak piekna trawke na dzialce a maja zamiar sie budowac...szkoda tak pieknej trawki

  5. #1425

    Domyślnie

    Aghata gdy działka jest mała masz rację.
    Gdy działka ma ponad 100 metrów głębokości i 34 szerokości, wówczas pozostawienie zagospodarowania przestrzeni na później jest nierozsądnym rozwiązaniem

  6. #1426
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak zostanę prezydentem to każę wam wszystkim zmienić dachy na czerwone
    Ale raczej jesteście bezpieczni

    Ja też mam zamiar zabrać się za ogród. Dom w stoi w połowie 2000 metrowej działki. Od frontu jest miazga. Nic się nie uchowa. Ale od tyłu zaczynamy niedługo pracę. Działka jest lekko pochyła i chcemy zrobić trzy poziomy, tzw. tarasy. Pierwszy na angielski trawniczek, drugi na warzywnik i trzeci na sad i kury. Zamówiłam projekt ogrodu. Bardzo fajna sprawa. Babka dobrała mi roślinki, które łatwiej zniosą moją gliniastą ziemię. Oczywiście ręka mnie świerzbi by już coś pozmieniać Ale nie bardzo się znam na roślinkach więc raczej będę się trzymać planu.
    Polecam takie wyjście dla laików ogrodowych. Projekt kosztował mnie 3500 (w tym 500 zł na sadzonki) w Zielonym Centrum we Wrocławiu.

  7. #1427

    Domyślnie

    Cytat Napisał swieja Zobacz post
    Jak zostanę prezydentem to każę wam wszystkim zmienić dachy na czerwone
    Zostań premierem, on może więcej niż prezydent



    My też myśleliśmy o zamówieniu projektu ale architekci krajobrazu krzyczą nam dużo za dużo.
    Nasza działka od "początku" miała samosiejki posadowione w specyficzny sposób i z tego względu polanka i miejsce na ognisko zrobiło nam się niejako z automatu.

    Marzy mi się choć linia kroplująca ale nie ma sensu jej zakładać na dzień dzisiejszy Na końcu działki chcemy mieć jeszcze piec do pizzy i wędzarnię oraz altanę z jakimiś fajnymi mebelkami. Nie mamy jednak pojęcia jak ona ma wyglądać. Zbyt wiele rzeczy z wykończeniówki jest wciąż nie ustalonych a robić coś po to aby za rok czy dwa zmieniać... bezsens.

    Jak zostaniesz już tym prezydentem czy tam premierem to pogadamy

  8. #1428

    Domyślnie

    Co do ogródka/ogrodu, to my również się na razie wstrzymujemy. Z tyłu domu stoi kilka spory sosen (samosiejek), które zostawiliśmy licząc, że uda nam się je zgrabnie wkomponować w cały ogród. Bez nich nasza działka byłaby istną patelnią bez najmniejszego nawet cienia. Na piątek jesteśmy umówieni z geodetą, który będzie tyczył A później to już "tylko": show mus go on Czy jakoś specjalnie przygotowywać się przed wizytą geodety? Robiliście coś ze swojej strony?

  9. #1429

    Domyślnie

    Cytat Napisał karo_line Zobacz post
    Czy jakoś specjalnie przygotowywać się przed wizytą geodety? Robiliście coś ze swojej strony?
    Oprócz wypchania kieszeni paroma stówkami i wstawienia wody na kawę na kuchence turystycznej nie zrobiliśmy niczego specjalnego

    Czy u Was też powoli da się poczuć jesień?

  10. #1430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał karo_line Zobacz post
    Czy jakoś specjalnie przygotowywać się przed wizytą geodety? Robiliście coś ze swojej strony?
    Zdjęty humus i przygotowane ławy ciesielskie do zaznaczenia osi.

  11. #1431

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zdjęty humus i przygotowane ławy ciesielskie do zaznaczenia osi.
    U nas ekipa, geodeta oraz pan koparkowy weszli w tym samym czasie. Wszystko zależy od organizacji i zgrania poszczególnych osób.

  12. #1432
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał karo_line Zobacz post
    Czy jakoś specjalnie przygotowywać się przed wizytą geodety? Robiliście coś ze swojej strony?
    Nie U nas nawet geodeta się "nie przygotował" bo przyjechał w krótkich spodenkach na takie chaszcze i jeżyny po pas. Ale dał radę Miał własne paliki i spray do zaznaczania granic i obszaru do zdjęcia humusu, a jutro przyjedzie z ławami do tyczenia osi.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #1433
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Savik83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pochwalimy się: ) My po małych przygodach w dniu dzisiejszym w końcu odebraliśmy prawomocne PnB Ekipa do SSO znaleziona, w tym roku fundamenty bez chudziaka... przy okazji mam pytanie...jakaś koncepcja na barak dla ekipy? Z wynajmem widzę, ze nie taki opłacalny temat (przynajmniej dla nas ), a zakup w sensownej cenie to ledwo trzymające się rudery...

  14. #1434
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Ostateczne PnB zawsze w cenie Gratuluję
    My barak kupujemy. Taki blaszak najprostszy. Cena na alledrogo ok 1300zł z dowozem i montażem. Po budowie można go popchnąć na kolejna budowę i odzyskać większość tej kwoty.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #1435

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Wykonawca nie chciał, żeby humus był zdjęty, zostaje więc obkoszona łąka Ławy ciesielskie ma przygotować wykonawca, więc i to mamy z głowy. Kieszenie względnie wypchane, choć ogromna w tym prawda, że to kiepski etap, bo kasę się wpompowuje, a efektów nie widać Mam nadzieję, że niebawem budowa ruszy z kopyta i w końcu będzie się czym chwalić.
    Do końca sierpnia musimy zaklepać dachówkę i tu mamy dylemat. Wybraliśmy creatona optima i stoimy przed wyborem koloru: łupek czy szara? Dodatki (czyli wykończenie dachu, podbitka, okna, drzwi) będą białe, dom jasny popiel. Ogromnie podoba mi się ta jaśniejsza, ale nigdzie nie widziałam jej na cały dachu. Jakieś opinie o tak jasnych dachówkach?
    Savik83 gratuluję pozwolenia Pamiętam, że to była ogromna radość

  16. #1436

    Domyślnie

    Cytat Napisał Savik83 Zobacz post
    Pochwalimy się: ) My po małych przygodach w dniu dzisiejszym w końcu odebraliśmy prawomocne PnB Ekipa do SSO znaleziona, w tym roku fundamenty bez chudziaka... przy okazji mam pytanie...jakaś koncepcja na barak dla ekipy? Z wynajmem widzę, ze nie taki opłacalny temat (przynajmniej dla nas ), a zakup w sensownej cenie to ledwo trzymające się rudery...
    Gratuluję PNB, też pamiętam radość z tego papierka teraz zacznie się to, co najfajniejsze

    My dla potrzeb własnych i ekipowych postawiliśmy altanę z osb. Okna do altany kupiliśmy na jakimś składzie używek po demontażach, środek wyłożyliśmy panelem, wstawiliśmy meble działkowe i można mieszkać.
    Kosztowało nas to kilka tygodni pracy po pracy i materiał ale czego się nie robi aby fizycznie być tam gdzie serce i myśli przebywają non stop

  17. #1437
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał karo_line Zobacz post
    Do końca sierpnia musimy zaklepać dachówkę i tu mamy dylemat. Wybraliśmy creatona optima i stoimy przed wyborem koloru: łupek czy szara? Dodatki (czyli wykończenie dachu, podbitka, okna, drzwi) będą białe, dom jasny popiel. Ogromnie podoba mi się ta jaśniejsza, ale nigdzie nie widziałam jej na cały dachu. Jakieś opinie o tak jasnych dachówkach?
    Savik83 gratuluję pozwolenia Pamiętam, że to była ogromna radość
    To zależy jak jasny jest ten szary na elewacji i czy nie będzie zbyt zbliżony do tej dachówki (pamiętaj że kolor na wzorniku fabr do elewacji będzie ze 2-3 tony jaśniejszy niż w rzeczywistości - żeby nie być gołosłowną idź do Kaizena i zobacz jak się miał wzornik do koloru na elewacji), ale jak jasny szary to i ta szara dachówka powinna być ok, choć mnie się bardziej podoba łupek.
    Zastanów się nad tą białą podbitką. Ona się tak szybko brudzi i potem wszędzie na zagięciach i łączeniach widać takie nieestetyczne czarne ślady. Jeśli podbitkę to ja bym robiła w kolorze dachu.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  18. #1438
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Savik83

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Ostateczne PnB zawsze w cenie Gratuluję
    My barak kupujemy. Taki blaszak najprostszy. Cena na alledrogo ok 1300zł z dowozem i montażem. Po budowie można go popchnąć na kolejna budowę i odzyskać większość tej kwoty.
    Dziekuje za gratulacje powiedz mi, ten blaszak to jako składzik czy mają tam mieszkać? Bo ja potrzebuje ich zakwaterować, a w blaszaku wydaje mi się to średnio humanitarne (chyba,że mam miękkie serce i po rozpoczęciu budowy mi się to szybko zmieni ). Może faktycznie jak pisze Kamila. coś sklecić samemu...

  19. #1439
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gites

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Linköping
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    To mój pierwszy post na forum więc się grzecznie witam
    Zazwyczaj siedzę na kilku ukierunkowanych grupach fejsbukowych ale wreszcie przyszła pora na wypłynięcie na szersze wody i ogarnianie wszystkiego w jednym miejscu.
    Jeśli chodzi o budowę, to właśnie stoję w blokach startowych - metą jest niewielki domek (104m2) w konstrukcji drewnianej-szkieletowej. Miejscem inwestycji jest południowa Szwecja. Co mogę napisać więcej... działka jest, media są dociągnięte, założony (wkopany) własny system do ścieków, jest również pozwolenie na budowę i pozwolenie na start. Nic tylko wbijać łopatę... gdyby tylko się dało ;P Dom będzie stał na skale
    Pozdrawiam czytających!
    Gites

  20. #1440
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_Ż

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    A u mnie wczoraj zamontowano okna. Suwanka w półautomacie chodzi super zobaczymy jak dostanie troszkę pyłu przy wykończeniu. Jak by co to mam na zbyciu ok 4 m2 dachówki braas Teviva grafit, więc jak by komuś zabrakło to proszę o kontakt
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170823_16_08_41_Pro.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	395456  

Strona 72 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony