dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 524 z 648
Pokaż wyniki od 10.461 do 10.480 z 12946
  1. #10461
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Z tym podcięciem to się trochę obawiamy- komin stoi na stopie fundamentowej i trochę waży. Zresztą... razem z nim stoi też wentylacyjny, więc raczej tak nie zyskamy cennych centymetrów. Sam komin to ok. 32-33 cm.





    .....jest taka reklama... wszystko można na klej do ściany...

    Podcinanie komina aby zyskać te niecałe 0,2 metra .... głupota .
    Darek B

  2. #10462
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Z tym podcięciem to się trochę obawiamy- komin stoi na stopie fundamentowej i trochę waży. Zresztą... razem z nim stoi też wentylacyjny, więc raczej tak nie zyskamy cennych centymetrów. Sam komin to ok. 32-33 cm.





    Bepo, a dlaczego nie chcesz postawić kominka obok komina? Wystarczy obrócić trójnik przyłączeniowy...

  3. #10463
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    .....jest taka reklama... wszystko można na klej do ściany...

    Podcinanie komina aby zyskać te niecałe 0,2 metra .... głupota .
    Pestka! Widzisz?! Głupia jesteś!

  4. #10464
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, pacz Piotrze, a ja myślałam, że 20 cm, to akurat szerokość półki w bibliotece i warto walczyć o miejsce z takim przeznaczeniem. 20 cm zabrane z ciągu kominikacyjnego to może być poważny kłopot. Psia kość, wyliczyłabym jeszcze kilka innych przyczyn, gdy te 20 cm zabrane z powierzchni podłogi może się okazać niezwykle potrzebne. Widać moja głupota bezbrzeżna jest
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #10465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    No, pacz Piotrze, a ja myślałam, że 20 cm, to akurat szerokość półki w bibliotece i warto walczyć o miejsce z takim przeznaczeniem. 20 cm zabrane z ciągu kominikacyjnego to może być poważny kłopot. Psia kość, wyliczyłabym jeszcze kilka innych przyczyn, gdy te 20 cm zabrane z powierzchni podłogi może się okazać niezwykle potrzebne. Widać moja głupota bezbrzeżna jest
    Problem w tym, że to nie 20, a ponad 30 cm....Czego nasze nadworne buractwo nie dostrzegło, albo świadomie zmanipulowało...

  6. #10466
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Z tym podcięciem to się trochę obawiamy- komin stoi na stopie fundamentowej i trochę waży. Zresztą... razem z nim stoi też wentylacyjny, więc raczej tak nie zyskamy cennych centymetrów. Sam komin to ok. 32-33 cm.

    ]
    Trzeba było zareagować wcześniej, jak budowali, teraz tylko demolka, albo obok postawić kominek.
    Mogła być tam goła ściana, wentylacyjny kanał mógł iść bezpośrednio w ścianie, a zaczynać się dopiero pod wieńcem, komin stalowy dwupłaszczowy wchodzący w kominek bez tej wyczystki w mieszkaniu.
    Widać ze to wysoki parter, przestrzeń półotwarta, ten pionowy klocek nie doda nowoczesnego designu.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #10467

    Domyślnie

    Witam, mam taki problem. Pękła mi szyba w kominku. Pęknięcie nie było duże więc myślałem, że jakoś jeszcze pociągnę w ten sposób np częściej zostawiając kominek otwarty i nie narażając jej na zbytnie nagrzewanie no ale niestety wczoraj żona przymknęła i duży ogień zrobił to czego można było się spodziewać, pęknięcie poszło dalej. Teraz to już trochę strach więc wymiana niestety nieunikniona.

    No i właśnie, to kominek Spartherm. Jest mały ale szyba łamana na trzy (zdjęcie) i życzą sobie za wymianę, oczywiście ze sznurem uszczelniającym i potrzebnymi dodatkami 2500zł, powiedzcie czy jest opcja jakiegoś tańszego ale dobrego zamiennika, kto ewentualnie może to wykonać, proszę o poradę bo trochę mnie te koszty zaskoczyły zwłaszcza, że myślałem o wymianie szamotu, który popękał a to następne 2000 zł. Kominek ma co prawda już kilkanaście lat ale 4500 zł to praktycznie koszt nowego, trochę za dużo mi się wydaje.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	397884

  8. #10468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    Witam, mam taki problem. Pękła mi szyba w kominku. Pęknięcie nie było duże więc myślałem, że jakoś jeszcze pociągnę w ten sposób np częściej zostawiając kominek otwarty i nie narażając jej na zbytnie nagrzewanie no ale niestety wczoraj żona przymknęła i duży ogień zrobił to czego można było się spodziewać, pęknięcie poszło dalej. Teraz to już trochę strach więc wymiana niestety nieunikniona.

    No i właśnie, to kominek Spartherm. Jest mały ale szyba łamana na trzy (zdjęcie) i życzą sobie za wymianę, oczywiście ze sznurem uszczelniającym i potrzebnymi dodatkami 2500zł, powiedzcie czy jest opcja jakiegoś tańszego ale dobrego zamiennika, kto ewentualnie może to wykonać, proszę o poradę bo trochę mnie te koszty zaskoczyły zwłaszcza, że myślałem o wymianie szamotu, który popękał a to następne 2000 zł. Kominek ma co prawda już kilkanaście lat ale 4500 zł to praktycznie koszt nowego, trochę za dużo mi się wydaje.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	397884
    Z jakiego regionu jesteś?

  9. #10469

    Domyślnie

    mazowieckie, ok. 50 km na zachód od Warszawy

  10. #10470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Czasem takie naprawy robię, jak ktoś dostarczy drzwi. Ale pewnie trochę daleko...

  11. #10471
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Trzeba było zareagować wcześniej, jak budowali, teraz tylko demolka, albo obok postawić kominek.
    Mogła być tam goła ściana, wentylacyjny kanał mógł iść bezpośrednio w ścianie, a zaczynać się dopiero pod wieńcem, komin stalowy dwupłaszczowy wchodzący w kominek bez tej wyczystki w mieszkaniu.
    Widać ze to wysoki parter, przestrzeń półotwarta, ten pionowy klocek nie doda nowoczesnego designu.
    No trzeba było, trzeba było... ale się nie zareagowało, bo się mieszka ponad 30km od budowy i jest się na niej ok. raz w tygodniu, więc teraz pytam. Nie mogę?

  12. #10472
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Trzeba było zareagować wcześniej, jak budowali, teraz tylko demolka, albo obok postawić kominek.
    Mogła być tam goła ściana, wentylacyjny kanał mógł iść bezpośrednio w ścianie, a zaczynać się dopiero pod wieńcem, komin stalowy dwupłaszczowy wchodzący w kominek bez tej wyczystki w mieszkaniu.
    Widać ze to wysoki parter, przestrzeń półotwarta, ten pionowy klocek nie doda nowoczesnego designu.
    PS: Żaden nowoczesny dizajn nie wchodzi w grę. Nie jest to wysoki parter, tylko salon otwary aż po dach z antresolą. Nie będzie to klasyczny styl dworkowy, ale na pewno nie nowoczesny minimalizm. Proszę nie doradzać mi w kwestiach estetyczno-dekoratorskich, jak o to nie pytam.

  13. #10473
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz127

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Łomianek
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witam serdecznie, posiadam wkład kominkowy ZIBI 12kW w prostej zabudowie, w dniu dzisiejszym nie wiem czy urwałem(nic nie było szarpane) czy może spadło jakieś cięgno - otwarcie/zamkniecie dolotu powietrza od dołu - ta wajcha pod szybą na zdjęciu , teraz luźno chodzi i na pewno nie otwiera/zamyka dopływu powietrza - i teraz moje pytanie czy jestem w stanie sam to naprawić? jeśli tak to w jaki sposób? po otwarciu drzwiczek widzę śruby które mogę odkręcić ale nie wiem (o ile to dobra droga do naprawy) jak zdjąć drzwiczki?? poglądowo załączam zdjęcieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	398160

  14. #10474
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    mazowieckie, ok. 50 km na zachód od Warszawy
    Gdzieś blisko nas....
    Darek B

  15. #10475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz127 Zobacz post
    Witam serdecznie, posiadam wkład kominkowy ZIBI 12kW w prostej zabudowie, w dniu dzisiejszym nie wiem czy urwałem(nic nie było szarpane) czy może spadło jakieś cięgno - otwarcie/zamkniecie dolotu powietrza od dołu - ta wajcha pod szybą na zdjęciu , teraz luźno chodzi i na pewno nie otwiera/zamyka dopływu powietrza - i teraz moje pytanie czy jestem w stanie sam to naprawić? jeśli tak to w jaki sposób? po otwarciu drzwiczek widzę śruby które mogę odkręcić ale nie wiem (o ile to dobra droga do naprawy) jak zdjąć drzwiczki?? poglądowo załączam zdjęcieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	398160
    Zgłoś do Kratek. Przyślą serwisanta. To się w ich wkładach często zdarza.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #10476
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz127 Zobacz post
    Witam serdecznie, posiadam wkład kominkowy ZIBI 12kW w prostej zabudowie, w dniu dzisiejszym nie wiem czy urwałem(nic nie było szarpane) czy może spadło jakieś cięgno - otwarcie/zamkniecie dolotu powietrza od dołu - ta wajcha pod szybą na zdjęciu , teraz luźno chodzi i na pewno nie otwiera/zamyka dopływu powietrza - i teraz moje pytanie czy jestem w stanie sam to naprawić? jeśli tak to w jaki sposób? po otwarciu drzwiczek widzę śruby które mogę odkręcić ale nie wiem (o ile to dobra droga do naprawy) jak zdjąć drzwiczki?? poglądowo załączam zdjęcieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	398160
    Nie sprawdzałem jeszcze tego u siebie, więc mogę się mylić, ale przyjrzyj się górnemu zawiasowi - masz tam takie nasuwane zabezpieczenie. Jak je zdejmiesz , to drzwiczki powinny dać się unieść i wyciągnąć.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  17. #10477
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz127

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Łomianek
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Zgłoś do Kratek. Przyślą serwisanta. To się w ich wkładach często zdarza.
    dzwoniłem do nich - to termin mają w granicach miesiąca... dlatego przyszło mi do głowy żeby samemu spróbować

  18. #10478
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mateusz127

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Łomianek
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Nie sprawdzałem jeszcze tego u siebie, więc mogę się mylić, ale przyjrzyj się górnemu zawiasowi - masz tam takie nasuwane zabezpieczenie. Jak je zdejmiesz , to drzwiczki powinny dać się unieść i wyciągnąć.
    właśnie widziałem to zabezpieczenie - w sumie zdjąłem je ale drzwiczki ani drgną - wiadomo że może powinienem użyć może nieco więcej siły ale póki co to bez rezultatu

  19. #10479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mateusz naciśnij ich, wymyślić jakiś bajer, że koniecznie musisz mieć to zrobione jak najszybciej. Może któryś serwisant ma zlecenie blisko ciebie.
    Żona niech zadzwoni i pod włos po babsku weźmie.
    To szybka robota. Widziałam u znajomych, zajęło pół godziny od wyjęcia płyt szamotowych do włożenia z powrotem na miejsce.

    Po co chcesz drzwiczki wymontowywać?
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 07-10-2017 o 10:02
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #10480
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz127 Zobacz post
    dzwoniłem do nich - to termin mają w granicach miesiąca... dlatego przyszło mi do głowy żeby samemu spróbować
    Miesiąc na przyjazd serwisu firmowego z KRATKI ? Przecież tak niektórzy sprzedawcy ich zachwalają że podobno robią następnego dnia.... Możliwe że mają bardzo dużo pracy dla grup serwisantów
    Darek B

Strona 524 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony