dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 57
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 1139
  1. #721
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ano właśnie: coraz mniej sensu widzę w wydawaniu kolejnych pieniędzy na materiał, który mogę zastąpić czymś, co leży i czeka na lepsze czasy... I wcale gorsze nie będzie, a śmiem twierdzić, że lepsze, bo jednak 30-32mm litego drewna...

    Jak tylko skończą dach to się za to wezmę - a dach powstaje połać po połaci, bo pogoda skutecznie zniechęca


    Wełna Clomowool - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Wychodzi ciut taniej niż URSA, sporo taniej niż Knauf i Isover...

  2. #722

    Domyślnie

    Wełne będziesz układał sam?
    2) jaki masz kolor okleiny okiennej?
    3) lubie piękne, równe, nowe rzeczy. Takie osb na strychu fajna sprawa... ale jak kasa się liczy to kładź deski z szalunków lekko tylko oczyszczone z betonu a kiedyś na górę, dla poprawy estetyki położysz jakąś najtańszą okładzine/płyty hdf etc. Poza tym, nawet lekko upierniczone deski po latach będą jednakowo wyglądały i jak na strych będzie dobrze.

  3. #723
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    1) mam plan ułożyć sam

    2) złoty dąb, bo nie chcieliśmy dopłacać, a ten się nawet Małżowince spodobał. Więc jest.

    3) będą deski



    Można powiedzieć, że taśma rozprężna trzyma wymiar (leżała kilka dni w temperaturze pokojowej):





    A poza tym to...





  4. #724

    Domyślnie

    Piękny widoczek Kolor ten sam również rozważam + winchester. Dziś jadę na żywo dom oglądać (po jednej stronie ulicy złoty dąb a po drugiej winchester).
    U mnie na 99.9% wylądują deski Ale właśnie te grube bo calówka idzie na pełne deskowanie dachu...

  5. #725
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Szybkie pytanie i najchętniej szybka odpowiedź, muszą coś postanowić na jutro!

    1) wentylacja kanalizacji: czy mogę dać do jednego kominka na dachu pion od odpływu w kuchni i do tego dołączyć wyrzutnię okapu? Czy jest szansa, że będzie walić mi znad kuchni? jakby się tylko dało to bym wolał uniknąć dwóch kominków na jednej połaci (i jeszcze na dokładkę frontowej), które by musiały być blisko siebie...

    2) czy praktykuje się dać wyjście okapowe nad podbitką, a pod pokryciem? Bo mógłbym przebić się przez kolankową i w ogóle nie wychodzić ponad dach... Kwestia strat ciepła...

    3) czy w czymś by przeszkadzało jakbym dał kominki całkiem wysoko na połaci i poprowadził wyloty w jakichś flexach tuż pod pokryciem dachu?


    Potrzebuję jakichś sugestii na jutro rano inaczej trzeba będzie się zdać na dekarza i moją, często, pokrętną logikę

  6. #726

    Domyślnie

    A musisz robić okap?? Czy to nie zaburza wentylacji mechanicznej?? Ja od razu zrezygnowałam z okapu na rzecz pochłaniacza (w przyszłości) nad płytą. Właśnie ze względu na kucie, prucie, kominki itp. Zrób sobie pochłaniacz, filtruj powietrze w kuchni z tłuszczów i innych oparów, a wentylacja zrobi resztę
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #727
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Pokazałem Twój wpis żonie, a ona mi: "czemu nie mówiłeś, że możemy mieć pochłaniacz? Bo od początku okap i okap... "


    Jakoś się chyba na okap zafixowałem i nie brałem pod uwagę pochłaniacza, a ten by ułatwił tyyyyyyle decyzji...

    Jutro rano podjadę do swojego ulubionego sklepu hydraulicznego, gdzie już mnie znają, i zapytam co i jak? Bo odkryłem jeszcze jeden cud techniki sanitarnej: zawór napowietrzający jedynie w kuchni będzie wywiewnik na dachu, bo to najdalszy pion od przykanalika, reszta pionów może być na zaworach

  8. #728

    Domyślnie

    Hehe Taka mała zmiana, a tyle ułatwia
    Pozdrów żonę Czasem chciałabym być po stronie zadającej pytania
    Tymczasem muszę być mózgiem operacyjnym w naszym budowlanym świecie. Ale, że ze mnie dociekliwa kobieta, pewnie i tak nie pozwoliłabym na żaden ruch bez wcześniejszego wgryzienia się w temat.
    Teraz np. ogarniam na jutro temat dołu chłonnego na wody opadowe. Muszę o 7.00 rano jechać po geowłókninę, bo na 8.00 mam koparkę umówioną Będziemy kombinować po taniości, z pozostałości po budowie
    Ale to już opiszę u siebie
    Ty szukaj ładnego pochłaniacza
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #729
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    O co to to nie! Ja buduję, Małżowina urządza!

  10. #730
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    W Liroyu jest promocja na wełnę URSA, z tym, że ciut gorszą niż planowałem, mianowicie 037 zamiast 035. Koszt 035 przez Allegro bez transportu 200m2 x 17pln = 3400pln, 037 na miejscu 200m2 x 11pln = 2200pln właściwie z transportem. Różnica olbrzymia. Kusi. Te 1200pln to w ile mi się zwróci? I czy w ogóle?

  11. #731
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    No i mnie skusili







    A poza tym to...










    W poniedziałek taśma kalenicowa, gąsiory, wykończenie wokoło okien i... wódka na SSZ
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 04-11-2017 o 18:35

  12. #732
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    No i jeszcze zasięgnąłem języka w sklepie hydraulicznym i usłyszałem, że do pionu w kuchni, gdzie jedynymi urządzeniami będą zlew i zmywarka to nie trzeba robić wywiewników, wystarczy zawór napowietrzający pod zlewem. Jedno z głowy.

    Co do pionów kibelkowych to skończy się tak, że na jednym z nich najprawdopodobniej będą kibelki obu łazienek, a na drugim odpływ wanny i prysznica. I oba te piony można dać na jeden wywietrznik, byle tylko poprowadzić go w rurze jak pion, czyli ø110. Ostatecznie na dachu będzie jeden wywiewnik - kilka stówek w kieszeni, bo nadgorliwość...

  13. #733
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Obiecuję, że to ostatnie zdjęcia dachu, który jest w końcu gotowy
















    Postanowiłem (za namową), że nie będę ocieplał poddasza w tym roku - niech sobie jednak wiatr pohula, kilka razy wymrozi więźbę, niech straci jeszcze trochę tej swojej wilgoci. Wolę poczekać, niż później szpachlować spoiny, bo dach dalej będzie żył swoim życiem.

    Jestem na etapie robienia podłogi na strychu - wolno mi to idzie, bo chcę zminimalizować ilość odpadów i uniknąć cięcia długich desek, jeżeli nie będzie to absolutnie konieczne. Relacja wkrótce.

  14. #734

    Domyślnie

    Jestem ciekaw relacji stryszku też będe w tym roku go robił ale czekam aż dach skończą

  15. #735
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Z czego planujesz podłogę?

    Na obecną chwilę mam większość desek docięte, a rozpiętości mam duże, po nawet 550cm, więc trzeba było sztukować tak, aby łączenie desek wypadało na jętce. Jak dobrze pójdzie to w piątek brat wspomoże we wrzuceniu tego na strych, bo jednak samemu to trochę niewygodnie.

  16. #736

    Domyślnie

    Planuję z płyt OSB 25, znajomy ma i się nie uginało podemną a skromne 3 cyfry mam odległości między jętkami mam od 90 do 60

  17. #737
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Też mam w okolicach 3 cyfr oj drogo Cię wyjdzie ta podłoga. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie za takie wołają ponad 100zł...

  18. #738

    Domyślnie

    No fakt uświadomiłeś mnie teraz sprawdziłem ceny to sporo trzeba będzie wyłożyć :/
    Trzeba będzie nad czymś innym chyba pomyśleć.

  19. #739
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Dużo tego potrzebujesz? U mnie mniej więcej 25m2 o ile nie będę pokrywał strychu nieużytkowego.

  20. #740

    Domyślnie

    Mi wychodzi około 50m2.

Strona 37 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony