dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 124
  1. #101
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Podklad, zwykly cementowy z miksokreta, niestety bez kruszywa mimo, że zamówiłem 2-8mm, co prawda przyjechał gryz bazaltowy bardziej 4-8mm i może dlatego wykonawcy zużyli go tylko kilka łopat mimo że podkreślałem że wylewka ma być mocna a przypilnować ich nie mogłem bo nie dotrzymali terminu i przyjechali po moim urlopie, poziomy przez kolejnych wykonawców ocenione jako sporo poniżej średniej, ale tragedii nie ma (pozdrawiam młodą ekipę od wylewek z firmy .
    Co do wygrzewania to wykres pokazuje temperatury na zasilaniu, powrót to ok 3-4 stopni mniej, podklad osiągnął w szczycie pewnie 40stopni a temperatura w pomieszeniu 33 stopni, w czasie wygrzewania pomieszczenia były wietrzone. Teraz jest 19 stopni i 40% wilgotność. Wykonawca który ma kleić deskę stwierdził że podkład może wymagać wzmocnienia, podłogę oceniał przed wygrzewaniem przy okazji pomiarów powierzchni, ale żadnych testów nie wykonywał. Biorąc pod uwagę doświadczenia (wykonanie wylewki) trochę obawiam sie tego że deski mogą kiedyś odkleić się z podkładem, wstać w lato chyba nie powinny skoro będą klejone. Chiałbym zrobić co się da żeby potem nie mieć problemów.
    Co gdy jednak podkład nie wypadnie dobrze w pomiarach? Jeśli jest zbyt duzo wilgoci to rozumiem że trzeba go dalej wygrzewać, a co gdy okaże się za słaby? Na czym polega "wzomocnienie"?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-12-2017 o 22:24 Powód: Reklama jest niezgodna z regulaminem forum.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    a może byś napisał dlaczego czasami może być i 2,5% a inny razem na tym samym jastrychu już tylko 1,2%... ? I to co piszę wcale nie są teorie. Powinieneś zawsze wiedzieć przy każdym pomiarze ile jeszcze z tego mierzonego podkładu wyjdzie pary.1,6CM% parkiet łódkuje. Na zewnątrz parkietu warunki od montażu wręcz idealne... Oczywiście pewnie byłbyś przekonany, że to użytkownik jest przyczyną i jego sposób użytkowania podłogi?
    Poza tym nie teoryzuję, tylko piszę jak jest. Opisywane sprawy przeze mnie są już poznane i opisane w literaturze branżowej europejskiej i nie tylko.
    No i dobrze ze sa opisane, ale pewne zalozenia ktore sie przyjmuje wynikaja z tolerancji bezpieczenstwa, czyli te szanowne 1,5 %, ma w sobie wspolczynnik bezpieczenstwa bo w rzeczywistosci nie da sie tak idealnie ustalic przygotowac podklad, a widze ze lubujesz sie w takim idealistycznym podejsciu do tego.
    Takie wspolczynnik bezpieczenstwa sa wszedzie w kazdej dziedzinie. I na forum napiszesz oczywiscie ze musi byc te 1,5 czy tam jakie sa wymagania dla posadzek z drewnem, ale wiesz dobrze ze lekkie odstepstwa od tej wartosci niewiele zmienia w trawlosci podlogi zwlaszcza ze aparaty do pomiaru miaja swoje tolernacje. Ja tez lubie dokladnie, ale widze ze producenci z luboscia daja takie warunki na gwarancje swoich produktow, ze naprawde trzeba byc wyjatkowo starannym, tak wiec lobbing w badaniach tez wystepuje,ale to szczegol....


    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Dzielę się tą wiedzą, wielu ją przyjmuje inni odrzucają bo za ciężka.
    Chwała Ci za to, ale jako rzecoznawca nie mozesz pisac za bardzo inaczej ....


    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Wygrzewanie posadzki ma jeden jedyny zasadniczy cel, przyśpieszyć układanie podłóg. Nic poza tym. Możesz równie długo czekać co jest zdrowsze dla podkładu, niż jego brutalne wygrzewanie po 21 dniach. Nie ogrzewany, czu ogrzewany podkład po 21 dniach ma około 3,5-4,0% wilgoci w sobie. Ten pierwszy musi czekać miesiącami na bezpieczną dla okładziny wilgoć resztkową. Ten drugi zas, po 4 tygodniach wygrzewania może być gotowy, o ile znasz ich wilgoć resztkową która będzie równoważna z warunkami jakie panują nad podkładem.
    0,1% to jest 110ml wody w 5cm podkładzie. Te 0,1% ma tendencję do wyparowania z podkładu. Jeżeli jest to więcej to resztę możesz sobie wyobrazić... Większość polskich podkładów wysycha w tych samych warunkach 20C i 55%RH w przedziale 1,1-1,4%.
    Czy może się coś stać niedobrego przy 1,6CM%, a nawet 0,9CM%... z parkietem, deskami?
    Czy może sie stac, nie wiem, nie mam w tej materii dosttatcznej wiedzy ani doswiadczenia, ale z jednym sie mylisz wygrzewanie w przypadku podłogówki b ma celu kilka rzeczy nie tylko przyspieszenie ukladania podłóg, także reologię czyli dopasowanie rurki do betonu i betonu do rurki a takze przygotowanie wylewki na zmienne obciążenia wywowlene zmianą temperatury ...

  3. #103
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    No i wyjaśniło się, panowie przyjechali na montaż, zmierzyli wilgotność metodą karbidową i wyskoczyło 2,7. Powiedzieli że powyzej 2 nie kiwną palcem, nawet paneli nie chcieli ułożyć. Podkład wykonany na poczatku lipca, wygrzewany na poczatku października standardowym programem(2 tygodnie, w tym maksymalna temp utrzymywana przez 3 dni), a potem utrzymywane 18 stopni w pomieszczeniach. Widać więc że 5 miesięcy zwyklego suszenia i 2 tygodnie wygrzewania może byc za mało, żeby położyc drewno. Dziś wystartowałem kolejne wygrzewanie, tym razem planuje szybciej dobić do 45 stopni i utrzymać to ok 7 dni.
    Ostatnio edytowane przez zibizz1 ; 05-12-2017 o 22:31
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  4. #104

    Domyślnie

    samo wygrzewanie nie wystarczy. trzeba na parę dni postawić odpompowywacze wilgoci. tylko masakra jest z wylewaniem wody z tych maszyn, dwa razy wszystko wylało się zpowrotem na wylewki... idealna maszyna niech wyrzuca skropliny od razu wężem za okno...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  5. #105
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    można też nagrzać pomieszczenie, zeby ciepłe powietrze zgromadzilo jak najwiecej pary wodnej i nastepnie porzadnie wywietrzyć , tak aby naplynelo zimne powietrze ktore po ociepleniu znowu ma mozliwosć odebrania pary wodnej i tak w kółko....

  6. #106
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    można też nagrzać pomieszczenie, zeby ciepłe powietrze zgromadzilo jak najwiecej pary wodnej i nastepnie porzadnie wywietrzyć , tak aby naplynelo zimne powietrze ktore po ociepleniu znowu ma mozliwosć odebrania pary wodnej i tak w kółko....
    Dokładnie tak robiłem przy ostatnim wygrzewaniu, na zewnatrz było z 10 stopni. 2 x dziennie otwierałem wszystkie okna na 15 minut.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  7. #107
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^ 15 minut to troche za krotko

  8. #108
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    2 tygodnie temu wylewka miała 2,7%
    metoda suszenia to ogrzewanie podłogowe (zasilanie 45 stopni) + częste wietrzenie (temp zew 0-4 stopnie)
    dziś 2,2%
    zamierzam jeszcze postawić z 2 wentylatory żeby był duży ruch powietrza przy betonie
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibizz1 Zobacz post
    2 tygodnie temu wylewka miała 2,7%
    metoda suszenia to ogrzewanie podłogowe (zasilanie 45 stopni) + częste wietrzenie (temp zew 0-4 stopnie)
    dziś 2,2%
    zamierzam jeszcze postawić z 2 wentylatory żeby był duży ruch powietrza przy betonie
    Tak trzymaj.

  10. #110

    Domyślnie

    Witam
    Padło ? Nie padło ?
    A jak "wygrzewać" wylewki w których nie ma OP? Bedą grzejniki.
    Dzięki

  11. #111
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No niestety to jest trudniejsze, ale ta sama zasada z cieplym powietrzem - czyli nagrzać pomieszczenie zeby zgormadzilo jak najwiecej pary wodnej, i porzadnie wywietrzyć, tak jak napisał kolega zbizz dodatkowe wentylatory przy wylewce wprowadza obieg powietrza co ulatwia usuwanie wilgoci.

  12. #112
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Aktualizacja i raport z procesu suszenia:
    więc na starcie było 2,7% a potem kolejne pomiary co ok 2 tygodnie
    2,3%
    prawie 2,1% - tutaj już zostały zamontowane panele, a beton pod deske został zeszlifowany
    1,9% - jest ogrzewanie podłogowe więc decyzja żeby z tydzień się wstrzymać jeszcze

    Martwi mnie tylko że deski juz od miesiaca czekają i przy przenoszeniu trochę uszkodziła się folia a warunki panujace w miejscu przechowywania to 20-22 stopnie i 20% wilgotność(wietrzenie) Martwi mnie że gdy teraz zostaną przyklejone a latem zrobi sie z 60%-70% to coś może stać się złego
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  13. #113
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin_PT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Pozwolę sobie odświeżyć temat i poprosić o znawców tematu o wypowiedź w poniższym dylemacie

    W połowie kwietnia 2018 miałem robioną wylewkę.
    Planuję w marcu 2019 kłaść płytki - czy można po tak długim okresie położyć te płytki bez wygrzewania?
    W całym domu mam ogrzewanie podłogowe, natomiast w rurki jeszcze nigdy nie była wpuszczona woda gdyż nie zamierzałem w tym sezonie grzewczym grzać.
    Nie mam jeszcze kotłowni i pieca - zostawiłem to na sam koniec (planowałem po płytkach instalacje kotłowni w październiku 2019), dlatego że czekam na rozpatrzenie wniosków dot. dofinansowania do pieca

    Moje pytanie brzmi: czy można po tak długim okresie położyć te płytki bez wygrzewania tj. po 11 miesiącach naturalnego schnięcia czy muszę na siłę poszukiwać jakiegoś tymczasowego pieca (np. śmieciucha) by rozgrzać tą instalację i jastrych. A może są inne metody na rozgrzanie jastrychu ?
    Dodam iż drewno lub panele będą montowana dużo później. Chodzi mi tylko o płytki.

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_PT Zobacz post
    Witam

    Pozwolę sobie odświeżyć temat i poprosić o znawców tematu o wypowiedź w poniższym dylemacie

    W połowie kwietnia 2018 miałem robioną wylewkę.
    Planuję w marcu 2019 kłaść płytki - czy można po tak długim okresie położyć te płytki bez wygrzewania?
    W całym domu mam ogrzewanie podłogowe, natomiast w rurki jeszcze nigdy nie była wpuszczona woda gdyż nie zamierzałem w tym sezonie grzewczym grzać.
    Nie mam jeszcze kotłowni i pieca - zostawiłem to na sam koniec (planowałem po płytkach instalacje kotłowni w październiku 2019), dlatego że czekam na rozpatrzenie wniosków dot. dofinansowania do pieca

    Moje pytanie brzmi: czy można po tak długim okresie położyć te płytki bez wygrzewania tj. po 11 miesiącach naturalnego schnięcia czy muszę na siłę poszukiwać jakiegoś tymczasowego pieca (np. śmieciucha) by rozgrzać tą instalację i jastrych. A może są inne metody na rozgrzanie jastrychu ?
    Dodam iż drewno lub panele będą montowana dużo później. Chodzi mi tylko o płytki.
    Trzeba wygrzać.
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał termolit Zobacz post
    Trzeba wygrzać.
    A co jeśli tego nie zrobi??? Wielu ludzi nie grzalo i płytki nie odpadły.

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiek83 Zobacz post
    A co jeśli tego nie zrobi??? Wielu ludzi nie grzalo i płytki nie odpadły.
    Jest ryzyko, jest zabawa. Nikt Ciebie do wygrzewania na zmusi, to Twój dom i ewentualne straty lub zyski z braku wygrzewania.

  17. #117

    Domyślnie

    Nie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Pytam poważnie, bo sam czekam na układanie płytek. Pytałem kilku ludzi jak to jest (było) u nich. Żaden się nie skarżył na popękane płytki.

  18. #118
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiek83 Zobacz post
    Nie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Pytam poważnie, bo sam czekam na układanie płytek. Pytałem kilku ludzi jak to jest (było) u nich. Żaden się nie skarżył na popękane płytki.
    Wygrzanie wylewki to nie tylko usuniecie wilgoci, która może szkodzić posadzkom drewnianym lub im podobnym.

    Wygrzanie to też zlikwidowanie naprężeń.

    Wygrzanie to również równomierny rozkład wilgoci w wylewce, co przekłada się ułożenie się jej płaszczyzny.

    Wiele zależy od klasy betonu, grubości wylewki, pielęgnacji po jej wylaniu itd.

    Moim zdaniem zbyt wiele zależności aby ryzykować.

  19. #119

    Domyślnie

    Ok. Ale nawet pytałem płytkaza co u kolegi ma posadzki kłaść,i mówi ze nie stosuje takiego czegoś. Mówił ze pod parkiet to tak, ale pod płytki to strata kasy i czasu. Mówił że nic się nigdy nie działo.

  20. #120

    Domyślnie

    Oczywiście mówimy o wylewce minimum pół rocznej, wykonana metodą pół suchą.

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony