dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 118 z 190
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 3790
  1. #2341

    Domyślnie

    Z podsypką wszystko rozumiem, nie zrozumiałem tylko z tymi 60cm , ale faktycznie sprytnie to zapisali. Ta instrukcja którą czytam jest do LTI czyli z małymi włazami. Poszukam instrukcji z dużymi deklami bo jak coś to taką bym brał.

    Zauważyłem jeszcze taką nieścisłość w necie w ofertach sprzedaży chyba trochę naciągają bo piszą że do 6 osób dwa zbiorniki po 2500L, a w instrukcji pisze do 4 osób 2500L+2500L. 4- 6 osób 3500L+2500L. 7-8 osób 3500L+3500L. Czytałem tu kiedyś że przeciążona oczyszczalnia pracuje lepiej, może to wymyślili sprzedający? Ja bym wolał wziąć na 4 osoby 3500L+2500L bo może za jakiś czas się rodzina powiększy lub trzeba będzie się rodzicami zaopiekować. Życie przecież pisze różne scenariusze. Czy 3500L+2500L będzie dobrze oczyszczać przy 4 osobach? Według instrukcji powinno być ok.

  2. #2342
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cześć, ja wtrącę się do Actibloca.

    Ostatnio chciałem go zamówić w wersji na 4 osoby z dużymi włazami i oto jaką odpowiedz dostałem od przedstawiciela:

    włazy 700mm są do actiblocków ale o większych rozmiarach ( dopiero od oczyszczalni na 8-10osób)

    A Wy tu powyżej piszecie, że są 2 wersje...

    Ma ktoś pod ręką jakąś specyfikacje,że są też w mniejszych wersjach?

    Dzieki
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  3. #2343

    Domyślnie

    Lepiej niech ktoś napisze gdzie można kupić Actibloca 4 - 6 osób z dużymi włazami . Bo jak faktycznie niema takich wersji to trzeba będzie szukać oczyszczalni z innej firmy.

  4. #2344
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Kolego, pracowałem tam oficjalnie do końca stycznia 2017 roku i było tak jak piszemy, AC występował z dużymi nadbudowami, odpowiadałem za politykę cenową i produktową wiem więc jak było. Jest tam taki człek, który miesza w tych produktach, może to jego robota, tego nie wiem. Może to nowy właściciel Sotralentz czyli firma Graf zdecydowała o takim rozwiązaniu a nie innym.
    Jeśli pozostawili tylko małe średnice to ja uważam, że to błąd, ale to ich sprawa. Actibloc z małymi nadbudowami producent nie zaleca nadbudowywać o czym już tutaj piałem. Skoro tak jest jak piszesz to zamknęli się na pewną grupę klientów. Może to jest teraz ich taka polityka, mają swoje One2Clean po co im promować Actibloc, mają swoje Klaro, które wprawdzie jest na innym zbiorniku, ale to praktycznie ten sam algorytm co w Actibloc więc promują swoje. Nie wiem, dzwoń do działu technicznego i pytaj.

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Cześć, ja wtrącę się do Actibloca.

    Ostatnio chciałem go zamówić w wersji na 4 osoby z dużymi włazami i oto jaką odpowiedz dostałem od przedstawiciela:

    włazy 700mm są do actiblocków ale o większych rozmiarach ( dopiero od oczyszczalni na 8-10osób)

    A Wy tu powyżej piszecie, że są 2 wersje...

    Ma ktoś pod ręką jakąś specyfikacje,że są też w mniejszych wersjach?

    Dzieki

  5. #2345
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Mam informacje ze źródła i produkt jest dostępny, tylko na zamówienie, ale jest.

    Cytat Napisał Majkel21 Zobacz post
    Lepiej niech ktoś napisze gdzie można kupić Actibloca 4 - 6 osób z dużymi włazami . Bo jak faktycznie niema takich wersji to trzeba będzie szukać oczyszczalni z innej firmy.

  6. #2346
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel21 Zobacz post
    Lepiej niech ktoś napisze gdzie można kupić Actibloca 4 - 6 osób z dużymi włazami . Bo jak faktycznie niema takich wersji to trzeba będzie szukać oczyszczalni z innej firmy.
    Widać, że promocja ACTIBLOC na sieci nie potwierdza się na forum, skoro najmniejszy model, można wkopać tylko najpłycej bo ma za małe włazy. Skoro się uparłeś na SBR to poszukaj producenta, który ma o większej średnicy włazy i są to typowe rozwiązania. Jeśli coś jest tylko na zamówienie to albo jest to jakaś większa oczyszczalnia lub model, który się nie sprzedaje, więc chcesz coś takiego mieć. Firma Sotralentz, przez lata promowała BIO-DUO, które było średnią oczyszczalnię, głównie na przteragi, a teraz robi to samo z ACTIBLOC. W sumie może to już nie robi, bo skoro GRAF wprowadzi swoje, to może te modele znikną z rynku, bo nowy właściciel tak powie. Powodzenia wówczas wszystkim z serwisem i częściami zamiennymi

  7. #2347

    Domyślnie

    Nie uparłem się na SBR rozważam jeszcze BIOROCK , ale na pewno nie wezmę tak jak niektórzy jakiejś przepływowej żeby kilka razy w roku płacić za wywóz osadu bo mija się to z ideą ekonomiczności.

    I tu jest kolejna zagwozdka przy wyborze oczyszczalni bo jak już wybierzemy jakąś model to skąd można wiedzieć że tej firmy ktoś nie przejmie, wykupi, zmieni się właściciel i polityka, a tym samym dostęp do części zamiennych i trza będzie kombinować i przerabiać. Może producenci powinni przy podstawowej gwarancji dawać gwarancje na dostęp do części zamiennych na przykład na 20 lat może więcej.

  8. #2348
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.no

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jaka jest wasza opinia o wspomnianej One2Clean?
    Z tego co widze ma dość oryginalną konstrukcję, "jest w promocji", parametry oczysczania chyba bardzo dobre?
    W pojekcie mam biopurę 4 ze studnią rozsączającą, dośc mało miejsca, moge tam zmieścić wobet zbs4c, ale nic dłuższego niż 3m (preferuje krótsze żeby było to możliwie dalej od budynku).
    W tej "promocji" one2clen jest tańszy od biopury i w cenie zbs.
    Dziwi mnie ta praktycznie jedna komora, inni producenci chwalą się dużą ilością komór a tu odwrotnie.

  9. #2349

    Domyślnie

    Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat przydomowej oczyszczalni scieków a młynka do mielenia odpadów a mianowicie czy takie urządzenie może mieć negatywny wpływ na działanie oczyszczalni??? Moja żona ostatnio wpadła na pomysł że przydałby się w kuchni młynek do mielenia odpadów. Oczyszczalnia to ZBS-6C, użytkowana prawie 5 lat, 4 osoby, do tej pory jestem zadowolony z pracy oczyszczalni i nie chcę przekombinować. Będę wdzięczny za pomoc

  10. #2350
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.no Zobacz post
    A jaka jest wasza opinia o wspomnianej One2Clean?
    Z tego co widze ma dość oryginalną konstrukcję, "jest w promocji", parametry oczysczania chyba bardzo dobre?
    W pojekcie mam biopurę 4 ze studnią rozsączającą, dośc mało miejsca, moge tam zmieścić wobet zbs4c, ale nic dłuższego niż 3m (preferuje krótsze żeby było to możliwie dalej od budynku).
    W tej "promocji" one2clen jest tańszy od biopury i w cenie zbs.
    Dziwi mnie ta praktycznie jedna komora, inni producenci chwalą się dużą ilością komór a tu odwrotnie.
    O oczyszczalni One2clean było pisane na rankingu 28.11.2017 i ogólnie wygląda ona słabo. To przymiarka firmy, która przejęła inną firmę, aby wejść na nasz rynek z czymś za mniej warte PLN, niż EURO. Cięto więc na dodatkach, aby obniżyć koszty, dlatego zastanów się dwa razy co to dają w tej promocji. Każdy też producent pisze, że parametry są dobre, bo co innego mieliby nam napisać

  11. #2351

    Domyślnie

    Cytat Napisał on123321 Zobacz post
    Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat przydomowej oczyszczalni scieków a młynka do mielenia odpadów a mianowicie czy takie urządzenie może mieć negatywny wpływ na działanie oczyszczalni??? Moja żona ostatnio wpadła na pomysł że przydałby się w kuchni młynek do mielenia odpadów. Oczyszczalnia to ZBS-6C, użytkowana prawie 5 lat, 4 osoby, do tej pory jestem zadowolony z pracy oczyszczalni i nie chcę przekombinować. Będę wdzięczny za pomoc
    Zlewowe młynki wpływają bardzo negatywnie na przydomówki i część producentów wręcz zabrania ich stosowania. Dlaczego? Posiadając taki młynek pojawia się nieodparta pokusa odprowadzania przez niego m.in. pozostałych resztek po przygotowywaniu jedzenia lub tego co pozostało po posiłku. Powoduje to ogromny wzrost stężenia substancji organicznych w ściekach oraz zawiesiny czyli oczyszczalnia zostaje przeciążona. Oczywistym efektem jest spadek skuteczności jej działania. Dodatkowo oczyszczalnie wyposażone w osadniki gnilne (czyli m.in. ZBS-6C) lub samodzielne osadniki gnilne otrzymują przez taki młynek więcej substancji, które fermentują czyli powstaje więcej gazów w tym tych złowonnych (innymi słowy – bardziej śmierdzi).

  12. #2352

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.no Zobacz post
    A jaka jest wasza opinia o wspomnianej One2Clean?
    Z tego co widze ma dość oryginalną konstrukcję, "jest w promocji", parametry oczysczania chyba bardzo dobre?
    Załóż oddzielny wątek na jej temat to sobie o niej popiszemy. Bez sensu co chwila powtarzać to samo i się robi tasiemiec.

  13. #2353
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Powiem tak, bzdury wypisuje kolega Alekko. Nie bronię tutaj Sotralentz bo nie mam w tym żadnego celu i biznesu, tym bardziej nie jestem ich pracownikiem. Alekko ma właśnie przepływówkę firmy Centroplast, wywozi osad od 4-6 miesięcy, często musi kontrolować itp.
    Odnośnie części to powiem tak:
    - mamuty - typowe rurki kanalizacyjne
    - dyfuzor napowietrzający - typowy dyfuzor, kupisz na Allegro bez najmniejszych problemów
    - elektrozawory, bez żadnego kłopotu kupisz w hurtowni elektrycznej lub innej od automatyki, toczy bedzie to elektrozawor firmy x, y, z to nie ma znaczenia, ważne aby parametry sie zgadzały
    - dmuchawa - zastosujesz co chcesz aby parametrami sie zgadzała, tego na rynku masa
    - największy kłopot z automatyka sterująca, ale na sterowniku masz nazwę polskiego producenta, tworzą automatyki dla wielu producentów w Polsce, gdyby coś sie wydarzyło to zawsze można się zwrócić do nich
    Maja grupeserwisantow, którzy nawet jak nie bedzie firmy to bedą serwisować bo to ich pieniądze. Elementy użyte do produkcj tych oczyszczalni nie są z kosmosu, bez żadnego kłopotu kupisz.
    Napisałem już na początku biznesu nie mam żadnego, ale jak czytam takie dyrdymały to nie można nie reagować.
    Produkt jest na zamowienie bo głównie sprzedają się z małymi władzami ze względu na cenę i tyle.

  14. #2354
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a.no

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alekko Zobacz post
    O oczyszczalni One2clean było pisane na rankingu 28.11.2017 i ogólnie wygląda ona słabo.
    dzięki faktycznie jest tam sporo informacji, umknęły mi choć śledzę wątek.
    Skusiła mnie promocja, b. dobre parametry oczyszczania (podane na stronie) i nawet jakies nagrody za inowacyjność .... im więcej czytam tym mniej wiem ....

  15. #2355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel21 Zobacz post
    Czytałem tu kiedyś że przeciążona oczyszczalnia pracuje lepiej, może to wymyślili sprzedający?
    Nie jest prawdą, że każda przeciążona oczyszczalnia pracuje lepiej. To zależy ile oczyszczalnia ma "zapasu" w postaci możliwości natlenienia oraz skutecznego mieszenia większej ilości ścieku. To z kolei zależy od sprawności systemu napowietrzania oraz kształtu i pojemności zbiornika.

    Oczyszczalnie o pojemności 3m3 dedykowana dla przedziału 2-6 o wiele lepiej będzie działała dla 2 RLM niż dla 6RLM, natomiast już oczyszczalnia dwuzbiornikowa o łącznej pojemności 5m3 a dedykowana przez producenta również do 6 RLM poradzi sobie lepiej przy 6RLM niż przy 2 RLM ponieważ przy małym przepływie w tak dużej pojemności ściek po prostu będzie zagniwał.

    Nie powinno się generalizować, że przeciążona lepsza niż niedociążona. Skuteczność działania zależy od wielu parametrów.

  16. #2356
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Powiem tak, bzdury wypisuje kolega Alekko. Nie bronię tutaj Sotralentz bo nie mam w tym żadnego celu i biznesu, tym bardziej nie jestem ich pracownikiem. Alekko ma właśnie przepływówkę firmy Centroplast, wywozi osad od 4-6 miesięcy, często musi kontrolować itp.
    Odnośnie części to powiem tak:
    - mamuty - typowe rurki kanalizacyjne
    - dyfuzor napowietrzający - typowy dyfuzor, kupisz na Allegro bez najmniejszych problemów
    - elektrozawory, bez żadnego kłopotu kupisz w hurtowni elektrycznej lub innej od automatyki, toczy bedzie to elektrozawor firmy x, y, z to nie ma znaczenia, ważne aby parametry sie zgadzały
    - dmuchawa - zastosujesz co chcesz aby parametrami sie zgadzała, tego na rynku masa
    - największy kłopot z automatyka sterująca, ale na sterowniku masz nazwę polskiego producenta, tworzą automatyki dla wielu producentów w Polsce, gdyby coś sie wydarzyło to zawsze można się zwrócić do nich
    Maja grupeserwisantow, którzy nawet jak nie bedzie firmy to bedą serwisować bo to ich pieniądze. Elementy użyte do produkcj tych oczyszczalni nie są z kosmosu, bez żadnego kłopotu kupisz.
    Napisałem już na początku biznesu nie mam żadnego, ale jak czytam takie dyrdymały to nie można nie reagować.
    Produkt jest na zamowienie bo głównie sprzedają się z małymi władzami ze względu na cenę i tyle.
    Może i automatykę sterującą do actibloc, ktoś po czasie sprzeda, ale czy da też algorytm, który jest pewnie dopracowany przez byłego Sotralentza i jest pewnie jego własnością. Nie wydaje mi się, dlatego jeśli tak to klient dostanie pudełko, do którego ma sam sobie ustawić. Zapewne Sotralentz to przewidział i we wszystkich instrukcjach pisze jak wygląda ten algorytm i jakie wartość się ustawia na sterowniku. Ja się jednak dziwię, bo nigdzie takiej instrukji jeszcze nie znalazłem. Widział ją ktoś ?

  17. #2357
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.no Zobacz post
    dzięki faktycznie jest tam sporo informacji, umknęły mi choć śledzę wątek.
    Skusiła mnie promocja, b. dobre parametry oczyszczania (podane na stronie) i nawet jakies nagrody za inowacyjność .... im więcej czytam tym mniej wiem ....
    To właśnie jest tak z tymi super zachodnimi oczyszczalniami, które zawsze są niby ekstra. Dlatego trzeba uważać i pytać o wszystko.

  18. #2358
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Ja widziałem

  19. #2359

    Domyślnie

    Cytat Napisał on123321 Zobacz post
    Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat przydomowej oczyszczalni scieków a młynka do mielenia odpadów a mianowicie czy takie urządzenie może mieć negatywny wpływ na działanie oczyszczalni??? Moja żona ostatnio wpadła na pomysł że przydałby się w kuchni młynek do mielenia odpadów. Oczyszczalnia to ZBS-6C, użytkowana prawie 5 lat, 4 osoby, do tej pory jestem zadowolony z pracy oczyszczalni i nie chcę przekombinować. Będę wdzięczny za pomoc
    Młynek na odpadki to same kłopoty, dlatego proszę żonie to wybić z głowy - jeśli się uda . Tak na poważnie to do negatywów, opisanych przez "czystesrodowisko" dodam też skrócenie czasu pomiędzy okresowym opróżnianiem osadnika.

  20. #2360
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    OCZYSZCZALNIA TO NIE ŚMIETNIK !!!
    Dziś jes dostępny dodatkowy kubeł na biodegradowalne, tym bardziej dziwię się niektórym pomysłu

Strona 118 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony