dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 611 z 677
Pokaż wyniki od 12.201 do 12.220 z 13530
  1. #12201
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A jest jakiś powód, stosowania dopalacza sadzy w kotle z podajnikiem?
    Zapytałem z czystej ciekawości czy zdaje to egzamin np. przy czeskim węglu co jest sporo sadzy w piecu.
    Na razie nie narzekam jakoś na spalania Retopala z PGG spala się w miarę dobrze i sadzy tez nie jest za wiele staram się czyścic piec raz na tydzień bez względu ile jest sadzy w piecu.

  2. #12202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    ... staram się czyścic piec raz na tydzień bez względu ile jest sadzy w piecu.
    Podobnie czyli po spaleniu 150-200 kg groszku.
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  3. #12203
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Zapytałem z czystej ciekawości czy zdaje to egzamin np. przy czeskim węglu co jest sporo sadzy w piecu.
    Na razie nie narzekam jakoś na spalania Retopala z PGG spala się w miarę dobrze i sadzy tez nie jest za wiele staram się czyścic piec raz na tydzień bez względu ile jest sadzy w piecu.
    Jak masz sadze to pokombinuj z procesem spalania, np.. kup deflektor ceramiczny..
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #12204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    Zapytałem z czystej ciekawości czy zdaje to egzamin np. przy czeskim węglu co jest sporo sadzy w piecu.
    Na razie nie narzekam jakoś na spalania Retopala z PGG spala się w miarę dobrze i sadzy tez nie jest za wiele staram się czyścic piec raz na tydzień bez względu ile jest sadzy w piecu.
    Z obserwacji spalania czeskiego z Komoran i Ledvic w palniku SV-200 - nie ma grama sadzy i kopcenia więc tu trzeba by zrobić coś, żeby dopalać spaliny po wyjściu ich ze złoża retorty - może jakiś sprytny deflektor czy coś takiego - bez tego z retorty lecą niedopalone i osadzają się na wymienniku, ewentualnie standardowy deflektor trochę dopali.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #12205

    Domyślnie

    Ze spalania czeskiego, podsuszonego grochu pamiętam lejącą sie smołę w kotle i na posadzce kotłowni. Jakos to spaliłem w miksie z kamiennym. Cudo kupione 2 lat temu w Bricomanie.

  6. #12206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Ze spalania czeskiego, podsuszonego grochu pamiętam lejącą sie smołę w kotle i na posadzce kotłowni. Jakos to spaliłem w miksie z kamiennym. Cudo kupione 2 lat temu w Bricomanie.
    Pewnie spalałeś w retortowym i przy niskiej temperaturze spalin.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #12207

    Domyślnie

    Tak, mała ekoenergia i ustawienia jak dla kamiennego. Ale nawet jakby smoły nie było, ubywał w sporym tempie. Cenowo, ok. 500 zl, więc szału nie było.

  8. #12208

  9. #12209
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Czyli będzie kolejny pretekst do wzrostu cen, tym razem "zapewnienie parametrów".

  10. #12210

    Domyślnie

    powoła się też trójki robotniczo chlopskie by kontrolowały składy

  11. #12211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Czyli będzie kolejny pretekst do wzrostu cen, tym razem "zapewnienie parametrów".
    Tak a spiek taki, że kominem wyjdzie.

  12. #12212
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    powoła się też trójki robotniczo chlopskie by kontrolowały składy
    Może "ormo" powróci.

  13. #12213

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    powoła się też trójki robotniczo chlopskie by kontrolowały składy
    Po co przecież "sygnalista" załatwi sprawę

  14. #12214
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Z obserwacji spalania czeskiego z Komoran i Ledvic w palniku SV-200 - nie ma grama sadzy i kopcenia więc tu trzeba by zrobić coś, żeby dopalać spaliny po wyjściu ich ze złoża retorty - może jakiś sprytny deflektor czy coś takiego - bez tego z retorty lecą niedopalone i osadzają się na wymienniku, ewentualnie standardowy deflektor trochę dopali.
    A jaki deflektor byś polecał bo u mnie jest standardowy mam defro komfort eko 20 kw

  15. #12215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty_66 Zobacz post
    A jaki deflektor byś polecał bo u mnie jest standardowy mam defro komfort eko 20 kw
    Jak największy - na początek na obecny nałóż tarczę hamulcową w rozmiarze takim, żeby obok niej zostały po 2 cm luzu na przelot spalin w najwęższym miejscu.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #12216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    W sumie cieszy, że chcą uporządkować ten obecny bajzel i założenia są słuszne, jak to bywa diabeł tkwi w szczegółach i ważne, żeby było to dopracowane.

    Mniejsza sprzedaż w tym roku wynika na pewno z tego, że póki co prawdziwej zimy nie ma tylko sporadyczne przymrozki.

    "W porównaniu z ceną z poprzedniego roku wartość tony wzorcowego węgla do wytwarzania energii elektrycznej w kraju była w listopadzie 2017 r. wyższa aż o 11,6 proc"

    Nasuwa się pytanie kiedy wzrośnie ceną prądu ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #12217

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post

    Ja szarpnąłem parę worków na próbę Silvera Bartex w Obi po 790zł/T - jak wysuszę to zasypie i zobaczymy jak się pali... cena rewelacja... ludki szarpali jak reksio szynkę
    Palę tym od 2 m-cy. Pali się OK. żadnych spieków itp. Niestety ma jedną wadę. Kosmiczne ilości popiołu i straszny syf w komorze pieca.

    1-2 lata temu kupowałem Silvera prosto z Bartex. Dlatego teraz się skusiłem, bo wcześniej było naprawdę OK. Jakimś mega-ekspertem nie jestem. Ale to co jest w OBI raczej nie jest tym samym co w workach bezposrednio z Bartex. No chya, że w ciągu 1-2 lat jakość węgla tak się zmieniła. Cena kusząca. Ale chyba drugi raz nie kupiłbym tego węgla.
    Ostatnio edytowane przez MARTINOS ; 11-01-2018 o 15:45
    MARTINOS

  18. #12218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robertxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ja mam podobną sytuację z retopalem z Pgg. Namówiłem siostrę na dwie palety. Cały ubiegły sezon przepaliła na retopalu z lokalnego składu i było w miarę ok. Ale w tym roku na tym samym składzie retopal luzem droższy niż stronie Pgg, więc po moich namowach zamówiła sobie na stronie sklepu Pgg . A tu zonk Ten z Pgg to jest dziadostwo, drobniejszy, spieki żużlowe wiszą z palnika , dużo popiołu i sadzy.

  19. #12219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Niestety wszędzie się pogorszyło - od wakacji Wesoła też jest kiepska - niższa kaloryczność i ma dużo popiołu - prawie 10% - pewnie z niej różne mieszanki firmowe robią i stąd w nich ilość popiołu też wzrosła.

    Czytałem, że wydobywają ją z 8 szybów - to jakieś jaja są - robią już w kopalni miksa i sprzedają lecąc na marce dokąd się da.

    Obecnie polecam Bobrka i Varmo - te mają najmniej popiołu z testowanych przeze mnie w tym roku ekogroszków.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #12220
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zloty_66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Przełom
    Kod pocztowy
    26-080
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robertxxx Zobacz post
    Ja mam podobną sytuację z retopalem z Pgg. Namówiłem siostrę na dwie palety. Cały ubiegły sezon przepaliła na retopalu z lokalnego składu i było w miarę ok. Ale w tym roku na tym samym składzie retopal luzem droższy niż stronie Pgg, więc po moich namowach zamówiła sobie na stronie sklepu Pgg . A tu zonk Ten z Pgg to jest dziadostwo, drobniejszy, spieki żużlowe wiszą z palnika , dużo popiołu i sadzy.
    Paleta palecie nie równa kupilem 3 palety z PGG (każda osobno rozłożona w kotłowni) jedną już spaliłem i teraz wziąłem następną i tu moje zdziwienie niby ten sam węgiel te same ustawienia a groszek z tej palety zasypany teraz jest gorszy od tej pierwszej i tak jak napisałeś spieki się robią przeogromne o granulacji się nie będę wypowiadała bo z tym jest różnie czasem się trafi worek drobnego grochu a czasem mega gruby. Ciekawi mnie jak będzie się palić ta trzecia paleta

Strona 611 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony