dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 310 z 1022
Pokaż wyniki od 6.181 do 6.200 z 20440
  1. #6181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Dobrze, że jesteś świadomy tego stanu.
    Odpowiedź Twoja nic nie wniosła dla kolegi posky .
    Wniosło. Bo podajesz błędne informacje.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #6182

    Domyślnie

    Cytat Napisał posky Zobacz post
    Pewnie przyczyną jest niska temperatura powrotu.
    Poczytaj jak poradził sobie mcyper ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...e-woda/page603
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #6183
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posky

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    36

    Domyślnie

    Dzięki za linka.
    Pomysł z zastosowwniem ciepła ze zbiornika CWU przy podniszeniu temperatury podłogówki chodził mi po głowie, a tu widzę, że jest stosowany. Dla mnie będzie to rozwiązanie backupowe, bo po serii testów z instalatorem na telefonie wyszło na to, że jest problem z grzałką. Czeka mnie więc serwis i chuchanie na posadzki by woda w podłodze nie zmieniła stanu na stały
    Dom 200 mkw typu stodoła; na płycie; 20 styro xps+eps strop plus 10 cm eps + PIR 5 cm ; OZC=6.4KW, zapotrzebowanie na ciepło=9,5MWh/rok, Panasonic SDC-H-9KW 1 faza, ,krzywa: -15/+32/+8/+28. Podłogówka 160 mkw. G12W Ściana Silka 18+20cm 0,031 grafit; Skosy: całość plyta PIR 16 cm nakrokwiowo, Okna "ciepłe" ALU duże przeszklenia 50 mkw ciepły montaż; WM w budowie; Hajduk 14 KW rekreacyjnie

  4. #6184

    Domyślnie

    Cytat Napisał posky Zobacz post
    Wsparcie grzałką zamieniło się na pracę głównie w oparciu o nią. Spadła liczba defrostów. Aż w końcu wywaliła zabezpieczenie grzałki u siebie, różnicówkę i stanęła. Próby restartu kończyły się tak samo: pół godz pracy standardowej max wy20/we17 próba dogrzania grzałką, brak defrostu i finito. Bezpiecznik, różnicówka i h70. Instalator póki co nie ma pomysłu. Kazał wyłączyć pompę.
    Zobacz tu; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-z-T-CAP/page5
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #6185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał posky Zobacz post
    Dzięki za linka.
    Pomysł z zastosowwniem ciepła ze zbiornika CWU przy podniszeniu temperatury podłogówki chodził mi po głowie, a tu widzę, że jest stosowany. Dla mnie będzie to rozwiązanie backupowe, bo po serii testów z instalatorem na telefonie wyszło na to, że jest problem z grzałką. Czeka mnie więc serwis i chuchanie na posadzki by woda w podłodze nie zmieniła stanu na stały
    Zrobisz jak uważasz bo to twoja pompa. Jak dla mnie nie masz żadnego problemu z grzałką. Na twoim miejscu bym zrobił tak:
    1. W menu instalatora/ustawienie działania ustawił bym temp zew. dla włączenia grzałki na -10
    2. odkręcił wszystkie rotametry na ful
    3. odkręcił minimum trzy pętle tak aby zapewnić minimalny przepływ około 13 -15l/min najlepiej jak najbliżej rozdzielacza i w pomieszczeniach w których najszybciej masz możliwość ustabilizowania temp. wylewki oraz aby zapewnić minimalny zład wody nie koniecznie najkrótsze. Z mojej obserwacji będzie to raczej na górze.
    3. poczekał na ustabilizowanie się temp. powrotu na poziomie 22 stopni
    4. odkręcał po jednej pętli za każdym razem czekając na ustabilizowanie się temp. powrotu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #6186
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posky

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    36

    Domyślnie

    plusfoto,
    Twój pomysł jak najbardziej do zastosowania. Tyle że tak czy siak grzałkę muszą sprawdzić bo każda próba jej włączenia kończy sie wywaleniem zabezpieczeń.
    Problem podstawowy jest taki, że póki co nie osiągnąłem na powrocie nawet 20 stopni a pompa chce ruszyć z defrostem i nie ma jak, bo sięga po grzałkę i wywala bezpieczniki.

    Rotametry mam otwarte. Pętle otwarte daja możliwość przepływu ok 20 l/m. Nie wyskakuje błąd przepływu.
    Dom 200 mkw typu stodoła; na płycie; 20 styro xps+eps strop plus 10 cm eps + PIR 5 cm ; OZC=6.4KW, zapotrzebowanie na ciepło=9,5MWh/rok, Panasonic SDC-H-9KW 1 faza, ,krzywa: -15/+32/+8/+28. Podłogówka 160 mkw. G12W Ściana Silka 18+20cm 0,031 grafit; Skosy: całość plyta PIR 16 cm nakrokwiowo, Okna "ciepłe" ALU duże przeszklenia 50 mkw ciepły montaż; WM w budowie; Hajduk 14 KW rekreacyjnie

  7. #6187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chce bo ma zezwolenie na użycie grzałki. Jak zablokujesz to pójdzie bez grzałki i zrobi defrost gazami. A grzałka się przegrzewa bo ma za mało czynnika w obiegu. Masz przy tych pętlach przy dobrych wiatrach niecałe 30l.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 14-01-2018 o 13:05
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #6188
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posky

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    36

    Domyślnie

    Nie wiem czy nie popelniam błędu. Otworzylem 4 petle w sumie 300 metrów podlogówki. Dało mi to przepływ 15 l/m. Ale nie wiem, czy nie za mało wody w obrocie. Mimo przesunięcia granicy włączania grzałki na -10 raz wywaliło mi zabezpieczenie i roznicowkę. Wyskoczył błąd h70. Może powinienem otworzyć 2 pętle więcej a prędkość przepływu zmniejszyć na pompie? Generalnie pompa pracowała 3 godz aż ostatecznie pojawił się błąd h70 i wszystko stanęło. Zanim tak się stało pompa mozolnie w tempie 1,5 stopnia na godzinę podnosiła temperaturę. Jutro cd. walki
    Dom 200 mkw typu stodoła; na płycie; 20 styro xps+eps strop plus 10 cm eps + PIR 5 cm ; OZC=6.4KW, zapotrzebowanie na ciepło=9,5MWh/rok, Panasonic SDC-H-9KW 1 faza, ,krzywa: -15/+32/+8/+28. Podłogówka 160 mkw. G12W Ściana Silka 18+20cm 0,031 grafit; Skosy: całość plyta PIR 16 cm nakrokwiowo, Okna "ciepłe" ALU duże przeszklenia 50 mkw ciepły montaż; WM w budowie; Hajduk 14 KW rekreacyjnie

  9. #6189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jaką masz temp. zasilania oraz powrotu oraz czy już czyściłeś filtr po uruchomieniu pompy? Grzałka z tego co pamiętam może się uruchomić bez względu na ustawienia jeśli temp, zasilania po określonym czasie nie osiągnie bodajże 10 stopni. 300 m rurki to około 35l spróbuj dołożyć jeszcze jedną pętlę a prędkość ustaw na standart 25,5 l/min.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 14-01-2018 o 20:48
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #6190
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posky

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    36

    Domyślnie

    Temp zasilania mialem dziś max 14 stopni powrot 10-11.Filtr czyszczony.
    Dom 200 mkw typu stodoła; na płycie; 20 styro xps+eps strop plus 10 cm eps + PIR 5 cm ; OZC=6.4KW, zapotrzebowanie na ciepło=9,5MWh/rok, Panasonic SDC-H-9KW 1 faza, ,krzywa: -15/+32/+8/+28. Podłogówka 160 mkw. G12W Ściana Silka 18+20cm 0,031 grafit; Skosy: całość plyta PIR 16 cm nakrokwiowo, Okna "ciepłe" ALU duże przeszklenia 50 mkw ciepły montaż; WM w budowie; Hajduk 14 KW rekreacyjnie

  11. #6191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To szkoda że przerwałeś grzanie. Do jutra zwłaszcza w tych temp, na tyle się wychłodzi że będziesz zaczynał od nowa. Było odczekać z pół godziny skasować błąd i ponownie uruchomić. W tym układzie nic nie dokładaj.
    P.S. Jako skasowanie błędu miałem na myśli jego reset. Jak zamknęło Ci się już to okienko z błędem to możesz to zrobić z poziomu menu podręcznego.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 14-01-2018 o 21:13
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #6192
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posky

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    36

    Domyślnie

    Pewnie tak, ale obawiam sie, że błąd h 70 zatrzymałby proces grzania w nocy i tak musiałbym zaczynać wszystko od początku. Przepływ ustawiony na 25,5 przez instalatora przy wszystkich otwartych pętlach. Potem były zamykane wszystkie i obecne 15 l/m wynika z tych otwartych.
    Ostatnio edytowane przez posky ; 14-01-2018 o 21:19
    Dom 200 mkw typu stodoła; na płycie; 20 styro xps+eps strop plus 10 cm eps + PIR 5 cm ; OZC=6.4KW, zapotrzebowanie na ciepło=9,5MWh/rok, Panasonic SDC-H-9KW 1 faza, ,krzywa: -15/+32/+8/+28. Podłogówka 160 mkw. G12W Ściana Silka 18+20cm 0,031 grafit; Skosy: całość plyta PIR 16 cm nakrokwiowo, Okna "ciepłe" ALU duże przeszklenia 50 mkw ciepły montaż; WM w budowie; Hajduk 14 KW rekreacyjnie

  13. #6193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie zmieniaj nic. Startuj dalej. Była szansa że po następnych 2-3 godzinach pompa nawet by nie próbowała załączyć grzałki.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #6194
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Dobór wg. OZC nie zaszkodzi ale zazwyczaj przy zwykłej stodole różnice są +/- 1kW
    zrób sobie oszacowanie na stronie: http://cncpompyciepla.pl/kalkulator/ i zobacz ile Ci wyjdzie na CO.
    niektórzy instalatorzy dobierają na oko przez zamknięte oko.
    Według podanej strony zapotrzebowanie wychodzi mi 5,7KW + CWU 2KW. Iść w T-CAPa droższego o około 6 tyś czy zostać przy jednostce standartowej 1fazowej 9KW. Obawiam się że 7kW może być za mało.

  15. #6195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Jestem z okolic Jeleniej Gory i potrafi byc u nas zimniej niz w innych czesciach kraju.
    Czy jak bedzie mroz 25 stopni to jest szansa że pompa ogrzeje mi dom ?
    W nowo budowanym domku, według wyliczenia potrzebuję 5,9 kW z CWU.
    Według podanej strony http://cncpompyciepla.pl/kalkulator/ zapotrzebowanie wychodzi mi 5,7 kW + CWU 2 kW.
    Iść w T-CAPa droższego o około 6 tyś czy zostać przy jednostce standartowej 1 fazowej 9 kW. Obawiam się że 7 kW może być za mało.

    Zrób OZC profesjonalne ( kolega asolt ) dla temp.wewnętrznej 23 C dla Twojej lokalizacji i będziesz wiedział na czym stoisz.
    Oprócz mocy cieplnej w kW, potrzebne jest zapotrzebowanie na ciepło w kWh/rok, które określi Tobie koszty eksploatacyjne budynku
    dla CO w sezonie grzewczym .

    Poczytaj tematy w mojej stopce.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  16. #6196

    Domyślnie

    A czy mozecie doradzic jakis termostat bezprzewodowy z mozliwoscia sterowania przez WiFi, ktory bedzie kompatybilny z TCAPem 1 fazowym z generacji "F"?

    Czy u Was takze jest tak, ze temp wody na wylocie ma np. 34 stopnie. Wlacza sie odszranianie i w mgnieniu oka temp schodzi do 25? Od paru dni walcze z podbiciem temp w domu, na razie osiagnalem 19 stopni i nie moge rozgrzac bardziej. Dzisiaj krzywa zmieniona na -15/45 dla +15/30 tak mi polecil moj instalator...zobaczymy co to bedzie...
    Ostatnio edytowane przez tomkam ; 15-01-2018 o 16:45

  17. #6197
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam101pl

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Zdunska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkam Zobacz post
    A czy mozecie doradzic jakis termostat bezprzewodowy z mozliwoscia sterowania przez WiFi, ktory bedzie kompatybilny z TCAPem 1 fazowym z generacji "F"?

    Czy u Was takze jest tak, ze temp wody na wylocie ma np. 34 stopnie. Wlacza sie odszranianie i w mgnieniu oka temp schodzi do 25? Od paru dni walcze z podbiciem temp w domu, na razie osiagnalem 19 stopni i nie moge rozgrzac bardziej. Dzisiaj krzywa zmieniona na -15/45 dla +15/30 tak mi polecil moj instalator...zobaczymy co to bedzie...
    Ja używam Evohome firmy Honeywell, pięć stref, prosta aplikacja. Do tego Intesishome do sterowania samą pompą. Często jesteśmy poza domem.

  18. #6198
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posky

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    36

    Domyślnie

    No i poszła. Dzięki za podpowiedzi, bo rozpędzam ją tak jak doradzacie - powoli. Z kronikarskiego obowiązku dodam, że padła grzałka. W Panasie nie mogli uwierzyć, więc miałem wizytację przedstawiciela . Okazuje się, ze to pierwszy przypadek w PL i jeden z pierwszych w EUR, że spaliła się grzałka. I zabrali ją do zbadania: dlaczego zabezpieczenia nie zadziałały? Teraz czeka mnie suszenie chałupy...
    Ostatnio edytowane przez posky ; 16-01-2018 o 09:12
    Dom 200 mkw typu stodoła; na płycie; 20 styro xps+eps strop plus 10 cm eps + PIR 5 cm ; OZC=6.4KW, zapotrzebowanie na ciepło=9,5MWh/rok, Panasonic SDC-H-9KW 1 faza, ,krzywa: -15/+32/+8/+28. Podłogówka 160 mkw. G12W Ściana Silka 18+20cm 0,031 grafit; Skosy: całość plyta PIR 16 cm nakrokwiowo, Okna "ciepłe" ALU duże przeszklenia 50 mkw ciepły montaż; WM w budowie; Hajduk 14 KW rekreacyjnie

  19. #6199
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.777
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Pytanie do bardziej doświadczonych, co powinienem zrobić aby w domu było trochę cieplej wieczorem, o jakiś 1 C ?

    - grzać dłużej, poza godzinami G12 W
    - podnieść tem. na krzywej grzewczej
    - pobawić się przepływami na rozdzielaczu
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  20. #6200

    Domyślnie

    aż się zalogowałem z wrażenia, to kiedy wymiana tej niespranej grzałki?? znając życie ze 3-4 tygodnie, o ile zostanie uznane na gwarncji... byłem prawie zdecydowany na panasa, gdyż masa pozytywnych informacji, na tym forum i innych, a teraz sam nie wiem...

Strona 310 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony