dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.236

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070595.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	407723

    Nie strop a dach ale w podobnym klimacie, krokwie 10x20 rozstaw co około 90cm

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.407
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    20x20 to nie jest ekonomiczny przekrój na strop, jakby te deski leżały an belkach to nad tą niską byłaby szczelina


    Kominki Piotr Batura dlaczego? Jeżeli dokładnie wykonane powinno dobrze wyglądać wiadomo ze dziury po kilka mm to lipa.
    Po jakimś czasie wylezie. Tu deska się wygnie, tam belka zapracuje...Wiesz jak to z drewnem....Nie oszukasz.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    jajmar zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Że belka 20 na 20 trochę bez sensu (decyzja wstępna z racji że w kwadracie belka będzie wyglądać poprostu ładniej desek z foto będzie szczelina więc fachowcy muszą mieć jakiś patent na to (którego my widocznie nie znamy). I fakt, Twoje podejście do wykonania tego stropu znacznie mnie zainteresowało, proste w wykonaniu, trochę bardziej kosztowne bo więcej drewna poszłoby, tak czy siak ciekawe

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Popytałem tartaki w okolicy i nic to do mojej wiedzy nie wniosło, jestem skłonny ściągnąć materiał z dala ale przydałaby się wiedza. Jakby co to chętnie posłucham mądzrzejszych ode mnie

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Belki stropowe mocuje sie do murlaty, kotwi do wieńca czy jedno i drugie?

    Jak wtedy najlepiej zrobić ociepleni takiego poddasza nieużytkowego(nie robimy podłogi)? Można dać bezpośrednio na tych deskach paraizolację a na to wełne lub styropian?
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Belki stropowe będę kładł bezpośrednio na wieńcu i do niego poprzykręcam belki. Jeżeli chodzi o ocieplenie, strop będzie widoczny?

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ale na wieńcu będzie też murłata? Belki stykają się z murałatą - jak to wyglada?

    Ocieplenie - strop ma być widoczny, tj. widoczne belki i na nich deski. Na te deski daje się paraizolację i na to wełna/styropian?
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Marcin, ja na deski planuję poprostu położyć wełnę i tyle. Ewentualnie żeby dało się po tym chodzić, wymyśle coś ala podłoga i tyle. Jeżeli chodzi o mocowanie belek na wieńcu to na wieńcu daje murłatę, ustawiając ją od zewnętrznej strony muru, zaś na pozostałej części muru opieram belkę stropową.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Dostałem dziś wycenę wykonania belek na strop 20 na 24cm, dł 5m. Drewno klasy C27, strugane, suszone komorowo. 1800zł za m3 tejże belki. Nie mam żadnego punktu odniesienia czy to dużo czy okazja. Jakieś opinie?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo13 Zobacz post
    Dostałem dziś wycenę wykonania belek na strop 20 na 24cm, dł 5m. Drewno klasy C27, strugane, suszone komorowo. 1800zł za m3 tejże belki. Nie mam żadnego punktu odniesienia czy to dużo czy okazja. Jakieś opinie?
    Normalna cena , ale w tym przekroju to lepiej drewno BSH ( klejone)

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony