dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AdamBYD

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-792
    Posty
    2

    Domyślnie Uzupełnienie decyzji o warunkach zabudowy na podstawia art. 111

    Witam

    W zeszłym roku otrzymałem decyzję o warunkach zabudowy która nie pasowała do planowanego projektu. Odwołałem się od tej decyzji w ciągu 14 i gmina wydała postanowienie na podstawie art.111. Dz. U..2017.1257 w którym uzupełniła decyzję o następujące zmiany :
    - zmiana nieprzekraczalną linię zabudowy na obowiązującą linię zabudowy
    - ułożenie kaletnicy równolegle do bocznych granic działki.

    Jednak przy wniosku o pozwolenie na budowę w starostwie powiatowym dostałem odpowiedź że to postanowienie jest niewłaściwa gdyż art. 111 mówi tylko o uzupełnieniu a nie o zmianie warunków zabudowy i taka zmiana powinna być wdana w formie nowej decyzji a nie postanowienia.

    Gmina nadal uważa że tamto postanowienie jest ważne. Chciałbym zapytać o opinię która strona ma rację odnośnie interpretacji art. 111.

    Czy przez termin "uzupełnienie" można rozumieć zmianę treści decyzji o warunkach zabudowy?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.954

    Domyślnie

    ale pisze, że
    § 1a. Organ administracji publicznej, który wydał decyzję, może ją uzupełnić lub sprostować z urzędu w zakresie, o którym mowa w § 1, w terminie czternastu dni od dnia doręczenia lub ogłoszenia decyzji.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  3. #3

    Domyślnie

    W mojej WZ był błąd co do szerokości elewacji. Ja tego nie wyłapałam i złożyłam wniosek o pozwolenie na budowę. W trakcie rozpatrywania urząd gminy przysłał dokument zatytułowany "sprostowanie błędu oczywistego" i Starostwo to przyjęło i wydało pozwolenie na budowę.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.954

    Domyślnie

    - bardzo podoba mi się sformułowanie : " sprostowanie błędu oczywistego "
    ... no, jak coś jest oczywiste
    - z moich najlepszych sformułowań jakie otrzymałem z Urzędu to :
    konserwator pewnego większego miasta : " ... obiekty współczesne, stanowiące obcy wtręt "
    dot. uzasadnienia, dlaczego nie może na działce w określonej lokalizacji powstać dom z płaskim dachem ( choć 60 - 70% sąsiedniej zabudowy istniejącej taki posiada ! a Urząd wydający WZ jest przychylny, konserwator niestety nie )

    na pewno takich niespodzianek, interpretacji, przedziwnych sformułowań jest wiele, ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AdamBYD

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-792
    Posty
    2

    Domyślnie

    Niestety nasze starostwo pozostało na stanowisku że jeśli akt prawny zawiera "Uzupełnić" to już nie można na jego podstawie nic zmieniać i muszę składać wniosek o zmianę warunków zabudowy w formie decyzji. Podobno urzędnicy gminy poszli mi za bardzo na rękę i to budzi ich podejrzenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony