dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 134 z 158
Pokaż wyniki od 2.661 do 2.680 z 3150
  1. #2661
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Jeżeli chodzi o te wkręty to nie ukręciłem żadnego. Fajnie się wwiercają.
    Z tego oleju altax jestem zadowolony - przynajmniej nie mam zastrzeżeń. Z drugiej strony nie jestem specjalistom od tych oleji i nie mam możliwości porównania. Kupiłem 10 l altax, zużyłem na wszystko ok 8 l. W przyszłości możliwe, że będę konserwował innym olejem. Zobaczymy też co czas pokaże.
    A możesz policzyć (jeśli to nie problem) zużycie na m2? na ile ci te 8 l starczyło, łącznie z legarami? bo na puszkach piszą pierdoły i nie ma co wierzyć. Jak malowałem impregnatem bazowym modrzew na płot, to miałem zużycie 14m2 / litr i malowałem bardzo obficie aż kapało, a na puszce pisało ... 5m2 / litr.
    Ja jak policzyłem deski obustronnie + legary to wyszło mi 80 - 85 m2 i nie wiem ile oleju kupić.

  2. #2662

    Domyślnie

    Olej jest bardzo wydajny. Miałem ok 45 m2 desek, malowane obustronnie + drugi raz tylko góra czyli 135 m2, + 120 mb legarów 9 x 5 cm + legary 14 x 7 - 30mb.
    Jak malowałem modrzew drugi raz tylko górę to na całość poszło nie więcej niż 1,5 l oleju. Modrzew jest twardym drewnem więc tak nie pije. Po za tym przed malowaniem olejem poszło koło 7 l impregnatu gruntującego, którego też nie żałowałem. Możliwe że impregnat gruntujący także zrobił swoją robotę.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  3. #2663
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Olej jest bardzo wydajny. Miałem ok 45 m2 desek, malowane obustronnie + drugi raz tylko góra czyli 135 m2, + 120 mb legarów 9 x 5 cm + legary 14 x 7 - 30mb.
    Jak malowałem modrzew drugi raz tylko górę to na całość poszło nie więcej niż 1,5 l oleju. Modrzew jest twardym drewnem więc tak nie pije. Po za tym przed malowaniem olejem poszło koło 7 l impregnatu gruntującego, którego też nie żałowałem. Możliwe że impregnat gruntujący także zrobił swoją robotę.
    Impregnat na pewno zrobił robotę, wtedy mniej oleju wchodzi.
    Jak dobrze policzyłem to na 1 raz miałes do pomalowania 139 m2 na co poszło 6,5 litrów oleju (8 - 1,5 na drugi raz) więc 21 m2 / 1 litr. Puszka oleju 2,5 litra altaxu ma starczyc na 30m2 (wg producenta) na 1 raz co daje 12m2 / litr więc widać jakie pierdoły piszą. Dzięki bardzo za info. Już wiem wszystko co i jak

  4. #2664

    Domyślnie

    @Pod a zrób jak ci pasuje i jak potrafisz
    Oprócz estetyki i pracochłonności może różnią się "obsłguą" wody dezsczowej, i tu zwykłe przycięte dechy wyglądają mi najbezpieczniej.

  5. #2665
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    Na jaką głębokość zatopić pręt w betonie? Szukałem odp w wątku ale nie umiałem znaleźć konkretnej informacji ile cm ma siedzieć w betonie żeby było stabilnie i ok.
    Druga sprawa, folia na chwasty pod tarasem. Widzę większość daje agro + kamyki, ja na pewno rezygnuję z kamyków (fundusz, a dokładniej jego brak) więc sama agrowłóknina może być za mało. Wiem z doświadczenia że zielsko i tak się przebije przez agro, słyszałem od znajomych że oni się nie pier... i dają w miejscach gdzie nie chcą chwastów czarną folię budowlaną, wiadomo jest nieprzepuszczalna więc zielsko wody nie dostanie a i samo nie wylezie bo nie ma dziurek. W sumie woda jest niepotrzebna pod tarasem, wiadomo jak koło roślinek ozdobnych się daje to musi być agro żeby krzaczki wodę dostały, a tu? Czy to dobry pomysł będzie?

  6. #2666
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Pręt w betonie dałbym na min 15 (lepiej więcej) cm - tyle chyba mają najkrótsze gotowe kotwy słupowe do betonowania.
    Folia budowlana z czasem Ci się skruszy, szczególnie bez warstwy dociskowej, jak wiatr ją potarmosi. Kup sobie najtańszą agrotkaninę (nie agrowłókninę) na all... i podociskaj czymś. Jak obawiasz się chwastów, to przed rozłożeniem tkaniny spryskaj teren randapem, choć i tak w cieniu chwasty nie bardzo rosną (chyba, że przy krawędziach, jak nie planujesz żadnej bocznej osłony) .
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 20-04-2018 o 15:37
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #2667
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Zadaszenie mam już zrobione. W przyszłym tygodniu będą montować zabudowę z przesuwanymi szybami i będę zrywać płytki.
    Większość materiałów zamówiona:
    deski Bangkirai 21x145,
    Legary egzotyczny klejony 40x60,
    Wkręty SPAX 50x50 A2 stare złoto,
    olej Owatrol D1 Pro Miodowy
    Kątowniki ciesielskie KP3
    Zamierzam kłaść dechy w następujący sposób
    1. Na wylewkę położę agrowłókninę lub folie budowlaną
    2. Legary będą podwieszone na kątownikach ciesielskich na wysokości 1cm- 6cm (mocowane do wylewki wkrętem do betonu , a do legarów wkrętami do drewna żółtymi)
    3. Legar przy ścianie odsunięty 10 cm od ściany
    4. Legary rozstawione co 48cm (pionowo 60mm)
    5. Deska przykręcana 1.5cm od krawędzi
    6. Pociągnięte olejem dwa razy
    7. Czy mocowanie kątowników co 100cm z każdej z strony , czyli w sumie będzie mocowanie co 50 cm na przemian -jest prawidłowe?
    Jeżeli ktoś widzi jakieś błędy to proszę o info abym mógł jeszcze coś zmodyfikować.
    Jeżeli jest Ok to też proszę o info to mnie upewni w moim planie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2018-04-21 at 14.36.09.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	411505
    Ostatnio edytowane przez arekiewa ; 21-04-2018 o 15:36

  8. #2668

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel.majkarex Zobacz post
    Na jaką głębokość zatopić pręt w betonie? Szukałem odp w wątku ale nie umiałem znaleźć konkretnej informacji ile cm ma siedzieć w betonie żeby było stabilnie i ok.
    U siebie dałem kotwy budowlane m14. 40 cm, Zatapiałem koło około 15-17 cm. Jest tylko jeden mały szczegłół. Mają krótki gwint i u siebie musiałałem narzynać.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  9. #2669
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Kilka osób na forum wypowiadało się na temat olejowania desek, aby wstrzymać się z tym kilka miesięcy aby deska otworzyła wszystkie pory i aby wtedy olej mógł wejść głębiej w deskę. Deska nowa heblowana ma te pory pozamykane.
    Ale człowiek jest tylko człowiekiem i chciałby mieć gotowy piękny taras jak najszybciej i pewnie wielu z nas nie będzie się chciało czekać z olejowaniem kilka miesięcy.
    Ja do swoich desek z Bangkiraja (które będę montował za kilka dni) zakupiłem olej OWATROL D1 PRO - OLEJ SATURACYJNY DO DREWNA TWARDEGO kolor miodowy.
    Zauważyłem że producent oleju posiada również inny preparat o nazwie PENEPREP.
    Z ulotce jest napisane: "Peneprep to środek otwierający pory drewna dla lepszej impregnacji środkowych warstw, poprawiający przenikanie warstw nawierzchniowych. Usuwa nabłyszczenie powstałe podczas cięcia drewna. Może być używany na drzewach tropikalnych (z wyjątkiem Iroko i Padouk)."
    Niestety w Polsce chyba nie dostępny.
    Czy ktoś zna jakiś inny preparat o takim działaniu.
    Czy ewentualnie przeszlifować deski przed położeniem oleju?
    Ostatnio edytowane przez arekiewa ; 22-04-2018 o 13:12

  10. #2670

    Domyślnie

    Przestań wierzyć w ten marketingowy bełkot. Egzotyki to nie drzewo krajowe które zanim zdąży upaść już jest pociete i wystawione na sprzedaż. Maluj dobrym standardowym olejem sprawdzonym przez innych i niczym sie nie przejmuj.

  11. #2671
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.777
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Macie jakiś patent na równe wiercenie otworów pod wkręty ? Pewnie wykorzystam sznurek do wyznaczenia równej linii, a jak robiliście równe odległości od krawędzi ? Jakiś szablon, u mnie jest deska płaska.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  12. #2672

    Domyślnie

    Masz na myśli deske gładką chyba.
    Tak, stosuje sie szablony, możesz sobie zrobić sam np z cieńkiej blachy wywiniętej na koncach z dwoma otworami wywierconymi w odpowiednich miejscach.

  13. #2673
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekiewa Zobacz post
    Zadaszenie mam już zrobione. W przyszłym tygodniu będą montować zabudowę z przesuwanymi szybami i będę zrywać płytki.
    Większość materiałów zamówiona:
    deski Bangkirai 21x145,
    Legary egzotyczny klejony 40x60,
    Wkręty SPAX 50x50 A2 stare złoto,
    olej Owatrol D1 Pro Miodowy
    Kątowniki ciesielskie KP3
    Zamierzam kłaść dechy w następujący sposób
    1. Na wylewkę położę agrowłókninę lub folie budowlaną
    2. Legary będą podwieszone na kątownikach ciesielskich na wysokości 1cm- 6cm (mocowane do wylewki wkrętem do betonu , a do legarów wkrętami do drewna żółtymi)
    3. Legar przy ścianie odsunięty 10 cm od ściany
    4. Legary rozstawione co 48cm (pionowo 60mm)
    5. Deska przykręcana 1.5cm od krawędzi
    6. Pociągnięte olejem dwa razy
    7. Czy mocowanie kątowników co 100cm z każdej z strony , czyli w sumie będzie mocowanie co 50 cm na przemian -jest prawidłowe?
    Jeżeli ktoś widzi jakieś błędy to proszę o info abym mógł jeszcze coś zmodyfikować.
    Jeżeli jest Ok to też proszę o info to mnie upewni w moim planie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2018-04-21 at 14.36.09.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	411505
    Może ktoś coś podpowie.

  14. #2674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Impregnację wykonuje sie raz. Później wystarcza systematyczne olejowanie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #2675
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Pręt w betonie dałbym na min 15 (lepiej więcej) cm - tyle chyba mają najkrótsze gotowe kotwy słupowe do betonowania.
    Folia budowlana z czasem Ci się skruszy, szczególnie bez warstwy dociskowej, jak wiatr ją potarmosi. Kup sobie najtańszą agrotkaninę (nie agrowłókninę) na all... i podociskaj czymś. Jak obawiasz się chwastów, to przed rozłożeniem tkaniny spryskaj teren randapem, choć i tak w cieniu chwasty nie bardzo rosną (chyba, że przy krawędziach, jak nie planujesz żadnej bocznej osłony) .
    dzięki za info. Mam zamiar podociskać punktowo starymi kostkami brukowymi, chodnikowymi itp, mam tego trochę na stanie więc wydaje się będzie ok. O randapie nie pomyślałem, dobra rada, spryskam. Folie dam chyba 2, agro i budowlaną, dla pewności

  16. #2676

    Domyślnie

    Budowanej folii nie dawaj, przecież ona nie przepuści wody deszczowej. Agrotkanina wystarczy - ja mam przysypaną grubym grysem. Pod tarasem jest cień, raczej nic tam nie rośnie, chyba, że przy krawędziach, jak wspomniał poprzednik.

  17. #2677
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Najgorszym chwastom brak słonca zupełnie nie przeszkadza. Agrotkanina, najlepiej dwa razy i przycisnac czyms ciezkim, najlepszy jest gruby zwir, jesli nie ma to sa takie spinki do mocowania w gruncie, możesz użyc też tych starych plyt.
    Dziadowskie chwasty potrafia wyrosnąć nawet na żwirze jak z czasem naleci przez szczeliny troche piachu.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  18. #2678
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Jestem w trakcie budowy tarasu na wylewce betonowej.
    Poprzykręcałem legary przy pomocy kątowników budowlanych.
    Wszystko jest dość sztywne.
    Czy legary zostawialiście tylko na tych kątownikach czy też je na stałe jeszcze czymś podpieraliście.
    Przerwa między wylewką a legarami wynosi od 1cm do 8 cm.
    Proszę o odpowiedz.

  19. #2679
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.777
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś w końcu prawie skończyłem ( zabrakło 28 wkrętów ) swój taras, bloczki fundamentowe czekały od lipca zeszłego roku. Wykonanie w sumie trwało 3 dni, ale przygotowanie drewna ( impregnacja i olejowanie ) trochę dłużej.

    Wybrałem deskę z modrzewia syberyjskiego szczotkowanego, wkurzała mnie jakość desek, liczne sęki, niekiedy pęknięcia i ślady po żywicy, ale po ułożeniu nie ma tragedii.
    Jeszcze tylko żagiel słoneczny, oświetlenie i koniec.

    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  20. #2680
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Jak montowałeś pionowe i ten poziomy legar zadaszenia? Ten poziomy przykrecałeś przez izolację?
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

Strona 134 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony