dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Beton na podmurówkę ogrodzenia - jak dowieźć

    Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad takim problemem logistycznym
    Mam do zrobienia ponad 150 m ogrodzenia. Najpierw będę betonował słupki a potem podmurówkę. Na same betonowanie słupków wyszło mi z rachunków 15m3 betonu, podmurówki będzie odpowiednio więcej.
    Chętnie wziąłbym beton z betoniarni żeby oszczędzić sobie roboty, tylko nie mam pomysłu jak go przetransportować na miejsce. . Problem jest taki, że ta część ogrodzenia którą będę robił znajduje się w odległości od 40 do ponad 100m od miejsca gdzie kończy się droga (i gdzie może podjechać grucha). Nie ma raczej szans zrobić więc tego pompą.
    Nie wiem czy gość z gruszką będzie czekał aż taczkami te powiedzmy 7m3 ktoś przewiezie na miejsce (ile to będzie taczek.. )
    Jeśli ktoś ma jakieś sprytne rozwiązanie takiego problemu to będę wdzięczny za sugestie

    Marek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.457

    Domyślnie

    Rób to ratami zamawiając mieszankę dowożoną wywrotką. Sam tak robiłem z wylewaniem tarasu. Zamawiając 1,5m3 samemu spokojnie rozwieziesz te ok 20 - 25 taczek a w dwie lub 3 osoby można zamówić nawet więcej.
    Czarna folia na pobocze i beton z wywrotki.
    Najlepiej żeby pogoda nie była za słoneczna.

    Na podmurówkę ze względu na ilość tylko pompa do jej zasięgu a następnie kontynuować sposobem powyżej.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Nie chcę się czepiać, ale kalkulacja 15 kubików na 150m ogrodzenia - tylko na słupki - czy aby na pewno jest to dobrze policzone? Rozstaw 2m, głebokość 1m, dołek 30x30cm (albo fi 40), wychodzi między 6 a 7m3
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  4. #4

    Domyślnie

    Fakt, licząc na szybko się oczywiście 'rąbnąłem' bo pomyliłem średnice z promieniem ... w dalszym ciągu te 6-7 kubików to "nie w kij dmuchał"

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek17 Zobacz post
    Fakt, licząc na szybko się oczywiście 'rąbnąłem' bo pomyliłem średnice z promieniem ... w dalszym ciągu te 6-7 kubików to "nie w kij dmuchał"
    To przelicz jeszcze raz. Bo 2x mniejszy promień to nie 2x mniej betonu.

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem, wychodzi mi niecałe 4 kubiki na słupki. Pomysł Mareksa77 wydaje się sensowny, muszę pogadać tylko z sąsiednimi betoniarniami czy dowożą w takich mniejszych samochodach.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    2x mniejszy promień to 4x mniej betonu.
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  8. #8

    Domyślnie

    gruszka + koparkoładowarka. Jeśli kierowca betoniarki będzie uprzejmy to zapytaj o możliwość uprzedniego spryskania łychy od koparki tym specjalnym środkiem zeby beton nie przywierał

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek17 Zobacz post
    Fakt, licząc na szybko się oczywiście 'rąbnąłem' bo pomyliłem średnice z promieniem ... w dalszym ciągu te 6-7 kubików to "nie w kij dmuchał"
    Nie w kij dmuchał ale w dwie osoby i dostawy betonu wywrotką z małej lokalnej betoniarni robiącej pustaki i bloczki jest jak najbardziej osiągalne.
    Przy 150mb szerokość/wysokość 25cm x 50xm wychodzi 18m3 razem ze słupkami.
    Słupki wcześniej osadzone w otworach
    Pompa z gruszką przy drodze i w zakresie ramiona zaleje większą połowę ogrodzenia, druga mniejsza połowa tak jak wspomniałem taczkami.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  10. #10

    Domyślnie

    6 kubików betonu ... wożąc taczkami, plecy wyjdą Ci bokiem to jest jakieś 15 ton betonu jakie byś taczki nie miał to wożenie betonu bo polnej drodze albo po polu to mordęga. No chyba że będziesz miał kilku pomocników i kilka taczek. Taczki też trzeba mieć dobre ja jak w swoje wlałem 50 kg betonu to się mało co same nie rozłożyły . Nawet jak wlejesz 100 kg betonu na taczki to 15 ton to hm 150 taczek . Serio działka jest taka że pompa nie podjedzie ? Masa pompogruszki to bodajże 25 t plus beton
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jak pisze Kemotxb, wyjdzie Ci to plecami, a masz je tylko jedne. Kilka lat temu sam zrobiłem ogrodzenie, 190 metrów, rozstaw 2,5-2,6, otwory wiercone świdrem 28cm na głębokość 110cm. Bawiłem się tak przez 3 tygodnie (po godzinach i weekendy), beton kręciłem w mieszalniku do pasz, przez lokalne markety budowlane nie wiedzieć czemu nazywanym betoniarką. Przy każdym otworze przyszykowany gruz - jakoś to szło - długo i mozolnie, ale plecy nadal mam proste. Podobnie ogrodzenie.
    Może gotowa podmurówka?
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał SO-JER Zobacz post
    gruszka + koparkoładowarka. Jeśli kierowca betoniarki będzie uprzejmy to zapytaj o możliwość uprzedniego spryskania łychy od koparki tym specjalnym środkiem zeby beton nie przywierał
    Wystarczy ropa zmieszana z przepracowanym olejem silnikowym

  13. #13

    Domyślnie

    Spróbuję, ale ostatnio koparkowy odmówił mi nawet wożenia cementu w workach bo twierdził że mu się filtry zabrudzą. Może znajdę w okolicy kogoś kto ma jakąś zapasową łyżkę "drugiej kategorii" i nie będzie tam się bał wlać betonu.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Serio działka jest taka że pompa nie podjedzie ? Masa pompogruszki to bodajże 25 t plus beton
    Nie ma szans. Działka na lekkim stoku, glina. Jak popada, to nawet traktor na dwumetrowych kołach potrafi się ślizgać. Jakby gruszka tam wjechała to obawiam się że zostałaby już na zawsze jako wątpliwa dekoracja ogrodu
    Ostatnio edytowane przez Marek17 ; 03-10-2017 o 06:49

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Może gotowa podmurówka?
    Rozważałem, ale zrezygnowałem. Chciałbym podmurówkę zakopaną ok 25cm w ziemi żeby ograniczyć ilość przekopujących się pod ogrodzeniem gryzoni. Poza tym ogrodzenie w dużej części jest nad stromą skarpą strumyka, więc mam zamiar włożyć w podmurówkę zbrojenie żeby się lepiej trzymało i nie zjechało mi w którymś miejscu do strumyka. Mam zamiar zrobić ją z pustaków szalunkowych o szerokości 15cm - więc do zalania będą tylko dziury - ale dalej będzie to kilka kubików.

  16. #16

    Domyślnie

    Jeśli nic ciężkiego nie dojedzie to nie zostaje nic innego jak tylko cement, piach, woda do betoniarki i gruz do wypełniania. Zalewać ręcznie po jednym słupku. Gdzieś widziałem piankę do zalewania zamiast betonu, rozrabia się ją w worku tzn miesza i powstaje pianka z reakcji chemicznej, lekka, szybka, wytrzymała ale cholernie droga.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Miksokret?
    25cm zagłębienia podmurówki powstrzyma trochę chwasty, gryzoniom nie zrobi różnicy. Na glinie nie zdecydowałbym się na taką płytką podmurówkę, nawet ze zbrojeniem.
    Ostatnio edytowane przez Lopesjus ; 03-10-2017 o 11:10
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    Miksokret?
    No proszę, czegoś nowego można się dowiedzieć na forum Nie znałem miksokreta. Słupki chyba zaleję taczkami/koparką, ale do reszty podmurówki to poszukam w okolicy takiego cuda, najlepiej z ekipą która będzie sypać do niego materiał

  19. #19

    Domyślnie

    Tak żeby podzielić się doświadczeniem z tymi co jeszcze mają temat przed sobą:

    Pod słupki beton robiłem 'ręcznie' tzn. w betoniarce. Z tym że z gotowej mieszanki B20 w workach. Zeszło mi jakieś trzy dni, przy czym zawsze miałem jedną-dwie osoby do pomocy. Raz wziąłem dwóch takich sprawnych pomocników, to jeden kręcił beton a drugi woził taczkami. Robili to w takim tempie, że ledwo nadążałem słupki ustawiać i obsypywać. W jedną dniówkę (8h) zrobiliśmy ok. 30 słupków. Na 70 słupków zeszło mi ok. 3 palety tego betonu.

    Natomiast do zrobienia podmurówki wziąłem już ekipę - a oni codziennie przekładali szalunki na nowe miejsce, zamawiali sobie półsuchy beton z betoniarni (tak średnio 1,5-2 kubiki dziennie) który wysypywał im transport na rozłożoną grubą folię i wozili już potem taczkami. W sumie całkiem sprawnie.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    byom

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja też robiłem to wykorzystując półsuchy beton przywożony co drugi dzień, ale i tak tempo pracy było mizerne. Ale może to słaba technika po prostu Ogólnie jest to praca, którą warto komuś zlecić, bo samemu niestety trudno jest ogarnąć...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony