dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 752 z 903
Pokaż wyniki od 15.021 do 15.040 z 18042
  1. #15021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wyciąć modrzewie?
    Jak nie chcesz wiecznie pryskać, to zaakceptuj i niech rośliny radzą sobie same.
    Modrzewie ma sasiad ok 100-120 metrow od mojej działki. Mam dwie odmiany świerków i ochojnik atakuje tylko jedna... wyczytałem w necie, ze nalezy pryskac albo podlewac i zrywać zainfekowane pędy... co do oprysku ok - ale boli mnie to obrywanie... Polec proszę wg Ciebie najlepszy środek jaki znasz (moze byc na pw - coby reklamy nie robić).

  2. #15022

    Domyślnie

    A jak objawia Ci sie ten ochojnik? bo ja chyba mam na jodle koreańskiej i pryskałam Mospilan SP20

  3. #15023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.840

    Domyślnie

    Kilka lat temu „przyleciał” do mnie ochojnik z modrzewi rosnących 150 m od moich świerków. Pracowicie odcięłam kawałki wszystkich zaatakowanych gałęzi. Nie pryskałam. Do dziś jest spokój.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #15024
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lens79

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    111

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie młodego trawnika. Nasiona wysiewane późną jesienią ubiegłego roku. W marcu bieżącego roku robiona lekka dosiewka. W tę niedzielę było pierwsze koszenie. Czy powinniśmy już nawozić taki trawnik? Jeśli tak to jaki nawóz ( skład) najlepiej zastosować?

  5. #15025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Modrzewie ma sasiad ok 100-120 metrow od mojej działki. Mam dwie odmiany świerków i ochojnik atakuje tylko jedna... wyczytałem w necie, ze nalezy pryskac albo podlewac i zrywać zainfekowane pędy... co do oprysku ok - ale boli mnie to obrywanie... Polec proszę wg Ciebie najlepszy środek jaki znasz (moze byc na pw - coby reklamy nie robić).
    Nie znam, bo nie pryskam.
    Ale tę mszyce zwalcza się na modrzewiu. na świerku raczej tylko obrywa się galasy.
    Jak mszyca jest w galasie to jest chroniona przed chemią.

  6. #15026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lens79 Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie młodego trawnika. Nasiona wysiewane późną jesienią ubiegłego roku. W marcu bieżącego roku robiona lekka dosiewka. W tę niedzielę było pierwsze koszenie. Czy powinniśmy już nawozić taki trawnik? Jeśli tak to jaki nawóz ( skład) najlepiej zastosować?
    Kup Yara Mila Complex. I nawozi się po pierwszym koszeniu.

  7. #15027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Elfir czy sa jakies srodki do pryskania na dwulistne ktore nie maja karencji na zwierzęta? Sasiad ma malego szczeniaka ale chce zrobic oprysk trawnika i nie chcialby by pies sie zatrul. znasz cos takiego?

  8. #15028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie mam pojęcia. Jak nie ma tego dużo, niech weźmie nóż i wytnie.

  9. #15029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lens79

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kup Yara Mila Complex. I nawozi się po pierwszym koszeniu.
    Dziękuję. Tak zrobię ☺

  10. #15030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lens79

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    111

    Domyślnie

    Czy z cisow farmen można zrobić tlo dla niskich hortensji ( bobo, sundae fraise) ?Czy nie będą za niskie? One rosną ściśle? Co ile je ewentualnie sadzić?

  11. #15031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie znam, bo nie pryskam.
    Ale tę mszyce zwalcza się na modrzewiu. na świerku raczej tylko obrywa się galasy.
    Jak mszyca jest w galasie to jest chroniona przed chemią.
    Rok temu oberwałem prawie wszystkie te "niby szyszki" i spaliłem dziadostwo. Wydawało się mi, ze problem rozwiązany a tu znów to samo... pryskam środkiem na mszyce i regularnie obrywam zainfekowane nowe pędy... szkoda mi ich... bo ładnie ruszyły tego roku. Zastanawiam sie czym je odstraszyc... tzn podlac/spryskac czyms konkrenym jeszcze w marcu?

  12. #15032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Zastanawiam sie czym je odstraszyc... tzn podlac/spryskac czyms konkrenym jeszcze w marcu?
    W ciągu sezonu podlewać ziemię pod drzewami preparatami Confidor 200 SL lub Mospilan 200 SL (wodnymi roztworami) lub opryskiwać modrzewie preparatem Fastac 10 EC lub Decis 2,5 EC. Należy także dalej usuwać galasy na pędach świerków i palić je! nim wylecą z nich dorosłe samice.
    Musisz mieć dwie te rośliny na działce bo one występują właśnie w tym zestawieniu, jeśli ma je sąsiad tzn modrzewie to masz problem jeśli on nie zacznie z nimi walczyć u Ciebie świerki będą cierpieć.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #15033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lens79 Zobacz post
    Czy z cisow farmen można zrobić tlo dla niskich hortensji ( bobo, sundae fraise) ?Czy nie będą za niskie? One rosną ściśle? Co ile je ewentualnie sadzić?
    To bardzo szeroki z czasem krzew. Osiąga ok. 1 m, ale średnicę powyżej 1,5 m. Jasne, można strzyc, ale jak planujesz wąski żywopłot, to szkoda akurat tę odmianę tak męczyć.
    Zobacz Hillii.

  14. #15034
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lens79

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To bardzo szeroki z czasem krzew. Osiąga ok. 1 m, ale średnicę powyżej 1,5 m. Jasne, można strzyc, ale jak planujesz wąski żywopłot, to szkoda akurat tę odmianę tak męczyć.
    Zobacz Hillii.
    W sumie to nie musza być wąskim zywoplotem. W szkółce widziałam zdrowe, soczyste okazy. One rosły jakby rozlozyscie na boki i myślałam żeby je posadzić w rzędzie na rabacie cienistej. Jakie jest w takim razie ich zastosowanie? Dobrze będą wyglądać samotnie w rzedzie np podsadzone trawka?

  15. #15035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można z nich robić zadarnienia pod drzewami albo poduchy



    Wykorzystując ich potencjał wzrostu na szerokość.

  16. #15036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Elfir, swierki columnaris w jakiej odleglosci od siebie sadzic, 80 cm starczy? kupilam okazyjnie 6 szt. chce by byly tlem dla innych roslin ale nie do konca chce by sie zrastaly, moga byc przeswity miedzy nimi

  17. #15037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.196
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba się wówczas zrosną. Pewnie dorosła forma będzie miała z 1,5 m średnicy. Wiec może lepiej co 1,2 m?

  18. #15038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ok. dzieki, tak mi nawet bardziej pasuje jak beda szerzej

  19. #15039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lens79

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    można z nich robić zadarnienia pod drzewami albo poduchy



    Wykorzystując ich potencjał wzrostu na szerokość.
    Świetnie wyglądają takie poduchy cisowe ale chyba nie łatwo coś takiego stworzyć W moim zasięgu jest coś takiego - z jednym rzędem traw z przodu - hakonechloa żółta.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c348cc804d955c78f10dbb64568cace2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	413320  

  20. #15040

    Domyślnie

    Przed największymi oknami tarasowymi mam taką oto wąską rabatę:












    Rośliny na lewo od niebieskiego świerka:
    - dereń biały 'elegantissima' (co roku mocno cięty), róża 'eden'; przez nimi przywrotnik ostroklapowy, lawend,y kępa jakiś fioletowych irysów; rododendron 'cunningham's white' - ten ostatni do przesadzenia !
    - 3x filifera aurea nana, pomiędzy szałwia omszona 'deep blue' i kosaćce bródkowe, 2x miskant 'morning light', imperata 'red baron'' - ta ostatnia może stąd wylecieć.
    - śliwa wiśniowa podsadzona hortensjami 'polar bear', przed nią kule bukszpanowe, między nimi hakonechloa 'nicolas'.

    Nie chcę robić rewolucji
    Potrzebuję dołożyć czegoś w centrum (do filifera aurea nana i szałwii) - kosaćce nie do końca mi się tu podobają, raczej je przesadzę.
    Coś, co kwitnie wiosną, bo w czerwcu róża zakwita, a potem trawy i hortki zrobią swoje. Kolorystyka - białe, fioletowe lub bladoróżowe. Czosnki są piękne, ale za późne. Kocimiętka może? Nie za niska? Może jakiś wyższy akcent byłby wskazany?
    Miejsca mam dość mało między szmaragdami a filiferą - myślałam też o piwoniach, ale się nie zmieszczą.

    Widok z góry:



    Stanowisko raczej słoneczne, choć przy samych tujach półcieniście (słońce z tyłu).

    Elfir, doradź coś, proszę.
    Ostatnio edytowane przez .:migotka:. ; 19-05-2018 o 10:20

Strona 752 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony