dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 53
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 1043
  1. #381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Dzięki @Kriss7 A ile cm otuliny dać przy rozdzielaczu?
    Doli chodzi o cos takiego:

    Rozcinacie otuline w złuż i ustawiacie zeby rurka była odsłonieta co 10,12cm
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  2. #382
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Doli chodzi o cos takiego:

    Rozcinacie otuline w złuż i ustawiacie zeby rurka była odsłonieta co 10,12cm
    Super, dzięki za fotoinstrukcję
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #383
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    @mamik, powiem Ci, że pan Kocot chciał dwa razy tyle co zapłaciliśmy teraz. Na pewno było by super ekstra, bo to bardzo dobry elektryk, ale kasy mamy tyle ile mamy i musimy sobie radzić

    Działkę ciachnęli pod drogę. Niby przy podpisywaniu aktu wiedzieliśmy, ale jakoś tak dopiero potem wyszło, że to w zasadzie 3m działki. Ale tragedii nie ma. Jak wykupią od nas pod drogę to ok, a jak nie wykupią, to mamy wstępny projekt na zagospodarowanie tej przestrzeni.

    Do nawiezienia ziemi jeszcze daleka droga, choć chcielibyśmy już. Na razie całą kasę pchamy w rzeczy niezbędne do wprowadzenia się. Niemniej dzięki za uwagę, będziemy patrzeć. Nasza sąsiadka na własne życzenie nawiozła sobie takiej ziemi z gruzem "na podniesienie terenu", a na to miała pójść czarna ziemia na ogród. Koniec końców tyle poszło tej ziemi "na podniesienie", że nie wystarczyło im na tę dobrą i teraz mają taki zagruzowany ogród - koszmar przy pracach ogrodowych

    Jutro tez będzie grilowanko - zaczynamy się przyzwyczajać do nowej rzeczywistości
    Tylko jeszcze musimy doprowadzić do domu jakiś porządny internet i będziemy w pełni zachwyceni
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  4. #384

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post




    .
    Jakiej grubości XPS daliście w nadproża ? Jak grubą planujecie izolację ściany ?

  5. #385

    Domyślnie

    W nadproża poszło 5cm (XPS to pozostałość po ocieplaniu płyty). Gdyby nam nie zostało z PF, użyłbym zwykłego fasadowego - lepsza lambda, a tu nie musi być tak twardy. A na elewację planujemy 20cm grafitowego.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  6. #386

    Domyślnie

    Czy wg Was jest sens kołkowania styropianu na suficie w garażu? Mamy tam 5cm zwykłego dalmatyńczyka, przyklejony na klej z puszki; podłoże było zwilżane i oczyszczane z kurzu. Na styropian przyjdzie siatka z klejem i chcieliśmy zatynkować. Co sądzicie?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #387

    Domyślnie

    Jak podłoże odpalone i nie łuszczy, a klejone na pianę to bym nie kołkował.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #388
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Raport w ubiegłego tygodnia. W zasadzie to mamy wodę A dokładniej 2 maja przyszedł pan Tadek, bardzo bezproblemowy człowiek z wioski obok i wraz z pomocnikami zrobili nam przyłącze wody i kanalizy. Geodetę miałam umówionego już wcześniej także 5 maja wykonał szkic powykonawczy z którym 7 maja pojechałam do ZGK złożyć wniosek o montaż wodomierza. Umówiona zostałam na czwartek (10 maja) na 14:00.

    W czwartek zjawił się monter, założył licznik i viola! Mamy wodę!

    A teraz porządkujemy budowę przed tynkami i przygotowujemy jeszcze jakieś drobnostki. Panowie wchodzą w piątek lub co bardziej prawdopodobne w poniedziałek 21 maja i niby twierdzą, że się wyrobią do końca miesiąca.
    Zdecydowaliśmy się nie tynkować ścianek kolankowych. Nie chcemy się potem bawić w łączenie płyt KG (zabudowa murłaty) ze ścianą. Zrobimy zabudowę po całości. Mieliśmy też zamysł żeby tynkować sufit w garażu, ale ostatecznie decydujemy się, aby tynkarze zaciągnęli go dwa razy klejem, w związku z czym dezaktywuje się temat kołkowania sufitu.

    Niepokoi nas też wysokość zamontowanych skrzynek na rozdzielacze. Wydaje nam się, że jest tam za mało miejsca żeby rury swobodnie wyszły na pomieszczenia. Ile cm powinno być pomiędzy styropianem a dolną krawędzią szafki żeby było ok?

    Dzwoniłam już do wylewkarzy i umówiłam się na lipiec, więc w czerwcu mamy misje: rozłożyć styro i podłogówkę Trzeba w końcu zamówić u fightera styro, znaleźć perlit w dobrej cenie i oszacować ile go pójdzie. Wylewkarz mówi, żeby nie kupować jeszcze materiału, że on po tynkach przyjdzie, naniesie poziomy i wtedy wyjdzie ile cm tego styro pójdzie dokładnie, ale jakoś nie uśmiecha mi się czekać. Jeśli tynkarze skończą w maju to wylewkarz najwcześniej w czerwcu przyjdzie na poziomy, potem z 5-6 dni czekania na materiał i połowa miesiąca w plecy. Już wolę dokupić potem ewentualnie niż tracić tyle czasu.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 14-05-2018 o 06:40
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  9. #389

    Domyślnie

    5-6 dni na materiał? Ja na austrotherm czekam drugi albo już trzeci tydzień. Przed majowką zamówiłem...
    Akurat kupiłem w styronecie, o fighterze zapomnialem (ale u niego coś strona z małą iloscią informacji o cenach...)

    Pozdrawiam
    Karol

  10. #390
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    5-6 dni na materiał? Ja na austrotherm czekam drugi albo już trzeci tydzień. Przed majowką zamówiłem...
    Akurat kupiłem w styronecie, o fighterze zapomnialem (ale u niego coś strona z małą iloscią informacji o cenach...)

    Pozdrawiam
    Karol
    Te 5-6 dni to dane od @fightera. Ja o ceny pytałam mailowo. Tzn. najpierw odezwałam się na PW na muratorze, ale od razu przeszliśmy na maile. Chociaż na odpowiedź trzeba trochę poczekać - widać, że jest zawalony robotą. Styronet nie chciał mi wycenić swisspora mimo że ładnie prosiłam.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #391

    Domyślnie

    A mi wręcz go proponowali no ale Daniel zrobil robotę... paru klientów stracili

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #392
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    W poniedziałek wchodzą tynki, a my leniwie spod oka spoglądamy ostatnimi czasy na budowę.
    Zamówiłam styropian na podłogę, teraz trzeba kupić rurki do ogrzewania podłogowego. Na co zwrócić uwagę? Bo kompletnie jesteśmy zieloni w temacie. Taker by się przydał. Planujemy wypożyczyć, a jak nie będzie to kupić jakiś używany.

    Wczoraj policzyłam powierzchnię tynków jeszcze raz, bo wykonawca naliczył aż 749m2. Nawet stosując pewne uproszczenia (poddasze) tyle nie wychodzi (nie odliczam otworów okiennych / drzwiowych, tak jak jest w umowie). Damy mu jeszcze jedną szansę żeby to policzył poprawnie, bo mi wychodzi dokładnie 619,19m2 powierzchni do tynkowania plus sufit garażu 30m2 do zaciągnięcia klejem i siatką.

    Czuję już nadchodzącą presję wykończeniową i rozglądam się za płytkami. Ile tego jest... W samych drewnopodobnych nie mogę się zdecydować. Wolałabym dłuższe, przypominające panele (90cm). W internecie jest tego multum, ale fajnie by było gdzieś na żywo je pooglądać. Ostatecznie pozamawiamy próbki. Podłoga w kuchni i łazience marzy mi się w jakichś orientalnych wzorach - z tym jest jeszcze więcej zabawy Szukam cierpliwie, aż znajdę - na razie powiększa się mój katalog zakładek "Płytki"
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #393

    Domyślnie

    Ja kupuje z kanthermu caly zestaw. Rozdzielacze, srubunki, 2km rurki blueflor. Rurka cos ok 2zl/mb. Tacker kupuje na allegro, potem bede pewnie jakoś taniej go odsprzedawał...

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #394
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Ja kupuje z kanthermu caly zestaw. Rozdzielacze, srubunki, 2km rurki blueflor. Rurka cos ok 2zl/mb. Tacker kupuje na allegro, potem bede pewnie jakoś taniej go odsprzedawał...

    Pozdrawiam
    Karol
    A kupujesz lokalnie czy w necie?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #395
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    TYNKI

    Tynki się dzieją!
    Bardzo ładnie to wygląda. Najpierw zrobili część sufitów i od razu zrobił się niesamowity pogłos w pomieszczeniach.
    Jak na nasze laickie oko, wyglądają całkiem nieźle. Oczywiście będziemy sprawdzać piony i kąty, ale to dzisiaj i jutro (jutro kończą). Na razie wrzucam zdjęcia "w czasie prac", więc nie wszystko dokończone. Jeśli coś się wam rzuci w oczy o co powinniśmy dopytać lub przypilnować to piszcie

    Kilka zdjęć wrzucam do posta, a reszta do pooglądania TUTAJ.















    Zastanawia nas pobrudzona membrana dachowa - czy tynk nie ma niekorzystnego wpływu na nią?

    Druga sprawa to listwy przyokienne. Na razie wygląda to tak:



    Tynkarze mówią, że te "języczki" można łatwo urwać (faktycznie, łatwo odchodzą), ale pytanie czy to ma tak zostać czy jednak powinni oni to poobrywać?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #396
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Garść rozterek budowlańca amatora...

    Dane tachniczne Układamy 10cm styropianu w warstwach 2 x 5cm. Wylewka 6cm (w teorii i założeniach).
    Pytania:
    1. Taśma dylatacyjna. Załóżmy że zdecydowaliśmy rozwijać ją po ułożeniu pierwszej warstwy styropianu, dociskając drugą warstwą. Jakiej wysokości i grubości powinna być ta taśma? W necie są dostępne 5mm i 8mm, a wysokości to 8, 10, 12, 15, 20cm. Moim zdaniem wystarczy 15cm. 5cm pójdzie na drugą warstwę styropianu, a 10cm na wylewkę (nadmiar się obetnie po zrobieniu posadzek.). Myslę, że 12cm to będzie tak trochę na styk. Płyta na parterze jest równa, ale strop na poddaszu niezbyt i nie wiem czy posadzkarze wszędzie będą mogli wylać te założone 6cm. Czy to ma sens?
    2. Co zrobić z taśmą dylatacyjną w otworach drzwiowych? Gdzieś obejrzałam filmik, w którym taśmę układa się w świetle drzwi, ale nie po tej stronie w którą otwierają się drzwi. Czy tak faktycznie się robi czy tą taśmą się "jedzie" tylko po ścianach?
    3. Jak układać styropian na piętrze tam gdzie zaczynają się schody i "dziura" klatki schodowej? Czy robić tam jakiś szalunek? Jak blisko schodów dojechać styropianem?
    4. Jak daleko dojechać styropianem do bramy garażowej? I znowu - czy robić tam jakiś szalunek?
    5. Czy folię z podziałką pod ogrzewanie podłogowe wywijać na taśmę dylatacyjną czy tylko rozłożyć na płasko?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  17. #397
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Zakończyliśmy tynkowanie. Dom wygląda obłędnie Już nie mogę się doczekać wylewek. Dzisiaj przyjechaliśmy na budowę koło w pół do czwartej żeby na spokojnie przejrzeć wszystkie ściany i sprawdzić czy nasze uwagi zostały wykonane - były. Choć po wczorajszej szybkiej wizycie wieczornej mieliśmy jeszcze kilka, więc poprawiali też na bieżąco. Np. niedokładnie dojechali tynkiem koło stelaża geberit w dolnej łazience, za mało dokładnie wykończyli nadproże i framugę drzwi, tak że nawet futryna nie zakryłaby braku tynku. Wojtek złapał jedną 2m łatę, ja poprosiłam o drugą i zaczęliśmy sprawdzać piony. Mieliśmy kilka uwag na piętrze - tynki od razu zostały zeszlifowane w odpowiednich miejscach i kilka na parterze - tutaj nie obyło się bez nadkładania na jednej ścianie w wiatrołapie. Kąty są.

    Ponieważ chcemy malować te tynki bez nakładania gładzi, będziemy musieli je przeszlifować. Wykonawca podpowiedział, żeby to zrobić papierem 240, nie grubszym.





    Osobiście uważam, że mamy bardzo dobrze wyprofilowany spód schodów - bardzo mi sie podoba. Panowie poradzili też sobie z koślawą osią zabiegu.











    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  18. #398
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Prowadzimy rozmowy z wykonawcami ocieplenia. Plan na ten rok to ocieplić styropianem i zazbroić siatka i klejem. Niestety nie znaleźliśmy wykonawcy, który podjąłby się dokończyć po nas ściany szczytowe, a potem zaciągnąć wszystko klejem i siatką. Wypożyczenie wysokiego, elewacyjnego rusztowania jest nieopłacalne (na dwie ściany szczytowe na raz) - ok 3tys zł za tydzień

    Dlatego w pierwszym etapie chcemy skończyć na siatce i kleju zagruntowanym na biało (taka iluzja elewacji), a w przyszłym roku za jednym zamachem zrobimy tynk i podbitkę... Tak... rezygnujemy w wymarzonej nadbitki, żeby ukryć to co nasi dekarze nawymyślali... Ale człowiek był niemądry. A teraz patrzeć na to nie mogę i tylko materiałów szkoda.

    Czy macie doświadczenie z białym klejem do siatki? Bo jednak takie biały klej lepiej wygląda niż szary zagruntowany na biało.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 30-05-2018 o 19:28
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  19. #399

    Domyślnie

    Doli, ale sypnęłaś garść nowin Gratuluję kolejnego poważnego etapu! Jak się u Was domowo zrobiło. Przeglądając zdjęcia, czuję się, jak u siebie
    Hmm, sporo się podziało i zmiany widzę (podbitka). Tylko pomyślcie o zabezpieczeniu membrany, skoro odkładacie podbitkę na kolejny rok. Trochę szkoda...

    Tym zdjęciem, to mi ćwieka zabiłaś :



    Nie mogłam się dopatrzeć, co za dziwny model okien macie I jeszcze jakiś biały pasek naklejony. Hehe, dobrze, że jeszcze raz przejrzałam zdjęcia, bo już miałam Was pytać, co to za wymyślne okna
    Języczka co prawda na zdjęciu nie widzę, ale odstające paski, listwy przyokiennej, powinni zerwać tynkarze po skończonej pracy. Coś te listwy nie schodzą Wam się ładnie w narożniku (no chyba, że to złudzenie optyczne).

    Jeśli chodzi o posadzki i dylatacje, to w wielkim skrócie odpowiem na pytania, nie rozpisując poszczególnych punktów.
    Folia ma być wywinięta na ściany. My dylatację robiliśmy też na etapie rozkładania drugiej warstwy styropianu. A później przyszli posadzkarze i wszystko zerwali. Powiedzieli, że najpierw ma być folia wyłożona na ścianę, a później dylatacja. I zrobili tak:



    Nie wiem, jak to powinno wyglądać poprawnie.
    Dylatacja z pianki idzie tylko wokół ścian. Nie spotkałam się, żeby ktoś robił w świetle otworów drzwiowych. Tam chyba zwykle dylatację wykonują przez nacięcie posadzki. Ale w sumie ja się na tym nie znam, to nie będę się wymądrzać.

    Postępy cieszą oko. Zazdroszczę braku gładzi. U nas szpachlowanie może znacznie opóźnić przeprowadzkę (brak terminów). A jakie macie tynki, bo nie pamiętam?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2658.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	414058  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #400
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    @annatulipanna - fakt, okno specyficzne bo HST nie mam zdjęcia z dzisiaj, żeby porównać ten narożnik - zobaczę jak pojedziemy na budowę, pewnie w piątek.

    Membrana jest zabezpieczona spieprzoną nadbitką Teraz pozostaje to dzieło mizerności zakryć podbitką i więcej go nie oglądać... Bardzo szkoda, bo mnie się nadbitka szalenie podoba

    Hmm, tylko, że ty miałaś czarną folię, bo miałaś druty. A my planujemy na styro położyć jedynie srebrną folię z podziałką i zastanawiam się, czy ją wywijać trochę (nie powyżej) na tę taśmę. Pogadamy z wylewkarzem w piątek, to będziemy wiedzieć jak zrobić żeby (im) było dobrze.

    Tynki mamy Dolina Nidy Beta. Myślałam, ze sa bardziej miękkie, ale dzisiaj kilka razy zahaczyłam o nie kantem poziomicy i nie uszkodziłam. Zapowiada się ok.
    Wprawdzie nie będziemy kładli gładzi, ale trzeba będzie przeszlifować. Na początek ok 312m2

    Acha, powiem tylko jeszcze, że jak tynkarz przyszedł na pierwszy obmiar, to wyliczył 749m2 powierzchni do tynkowania. Dość mnie to zjeżyło, bo mi wychodziło coś koło 600 kilkudziesięciu. Ostatecznie ustaliliśmy cenę za metr i dogadaliśmy się, że będzie drugi obmiar. W domu usiadła i zapuściłam excela i wyszło jak bum cyk cyk, że tynków jest 640m2 i 30m2 sufitu w garażu do położenia siatki i kleju. Uzbrojeni w wyliczenia pojechaliśmy na budowę, a tam okazało się, że wg nowych wyliczeń wykonawcy tynków jest tylko 700m2, bo sobie przeliczył te obmiary. Lepiej, ale wciąż zbyt duży rozjazd. Okazało się, że wliczył do ceny za tynki garaż (minus 30m2, zrobiło się 670m2), a potem wyszło, że na poddaszu nie odejmował skosów... które w sumie dają 30m2. I tak zgodziliśmy się w kwestii powierzchni na 640m2.

    Na koniec ze zdziwieniem o oczach zapytał skąd wiemy jak sprawdzać tynki (uzbrojeni byliśmy w latarki i oglądaliśmy ścianę pod światło). To mu powiedziałam, że z internetu, od kierownika budowy (dzwoniłam jeszcze wczoraj po cenne rady, patrz patent z latarką) i z Forum Muratora!
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 20 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony