dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jimbim

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    4

    Domyślnie Budowa domu energooszczędnego

    Witam Wszystkich

    Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym się dowiedzieć czegoś konkretnego na temat budowy domu energooszczędnego, gdyż przeczytałem sporo tematów ale finalnych informacji nie uzyskałem a w zasadzie mniej więcej wiem już czego chcę ale warto znać zdanie osób które już korzystają z danych urządzeń bądź technologii w swoich domach oraz mają wiedzę fachową jako że jestem laikiem w tym temacie. Na początek powiem co mniej więcej wybrałem: projekt domu to Oceania w konstrukcji szkieletowej metalowej, powierzchnia użytkowa 114m2 + garaż 32m2 poza bryłą, płyta fundamentowa 20cm z ociepleniem 20cm z EPS200 z ogrzewaniem podłogowym wodnym na 114m2 garaż nie ogrzewany oddylatowany od fundamentu domu styropianem 10cm z EPS100, ściany w szkielecie ocieplone wełną 20cm i na zewnątrz 20cm styropianu grafitowego, strop 20cm wełny + 20cm styropianu grafitowego, dach pokryty blacho-dachówką i to byłoby na tyle. Kolejnym etapem jest wybór pompy ciepła, rekuperacji i okien i drzwi i tu właśnie mam kilka pytań.
    1. Jaką wybrać PC p-w:
    1.1 Pompa Panasonic T-CAP 9kW gen. H 1faz (grzanie + chłodzenie) + zbiornik c.w.u z buforem cena: ok 28000PLN z montażem czy wybrać
    1.2 Pompa NIBE SPLIT 8kW AMS 10-8 + ACVM 270 (grzanie + chłodzenie) cena: ok 26000PLN z montażem
    2. Jaką wybrać WM:
    2.1 Rekuperator ONYX SKY 250 cena: ok 10000PLN z montażem i instalacją czy wybrać
    2.2 Rekuperator ZEHNDER COMFORT AIR 350 LUX cena: ok 13000PLN z montażem i instalacją
    3. Czy cena za wykonanie mojej płyty fundamentowej za ok 60000PLN jest ceną rozsądną?
    4. Jakiej firmy wybrać najlepiej okna, drzwi wejściowe i bramę garażową segmentową.
    Na ta chwilę to chyba wszystko o co chciałem zapytać reszta przyjdzie w terminie późniejszym.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Nie wiem jaki masz grunt pod przyszłą płytę, ale cena 60 tyś zł. wydaje się mocno przeszacowana.
    Ja, budując tradycyjne fundamenty, na całą budowę do etapu chudziaka wydałem ok. 35 tyś. zł. (pozwolenia, geodeci, projekt, materiały, koparka, robocizna i kanalizacja wewnętrzna)
    Poproś inne firmy o wycenę płyty na podstawie projektu, którym dysponujesz.

    Pozdrawiam
    Cezary

    PS Pisząc tradycyjne fundamenty, mam na myśli te z mojego projektu, na zbrojonych ławach i ścianach z bloczków betonowych, a nie lanych w kopane rowy w t/z metodzie chłopskiej.
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 18-03-2018 o 17:37
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jimbim

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sama płyta 114m2 to koszt 43000PLN, płyta pod garaż 32m2 to koszt 10000PLN a ogrzewanie podłogowe wodne w płycie to koszt 7000PLN i mam płytę w 5dni tobie zajęło to raczej sporo dłużej a chyba twoich fundamentów do płyty tez nie można tak 1:1 porównać ale dzięki za info.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Płyta jest droższa od tradycyjnych fundamentów o kilkanaście do kilkudziesięciu %
    O rzeczywistych kosztach może napisze Ci ktoś kto budował dom na płycie.
    Budowa płyty jest bardzo prosta. Zbudowałem ich kilka, ale pod zbiorniki i budynki przemysłowe, razem z misami bezodpływowymi.
    Oczywiście na podstawie stosownych projektów.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #5

    Domyślnie

    My robiliśmy płytę w listopadzie 2017. Koszt za 1m2 płyty z robocizna wyszedł nam : 265 zł / m2. Nie wiem ile kosztowałyby nas fundamenty ale 260 m2 płyty ekipa ogarnęła w 4 dni.

  6. #6

    Domyślnie

    Jakim cudem masz powierzchnie płyty równą powierzchni użytkowej? 114-114m2? Jesli jest wieksza to tym bardziej cena 43tys jest OK.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jimbim

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zuzanno czy mogłabyś podać namiar na firmę która wam wykonywała płytę i czy płyta też była z ogrzewaniem podłogowym ?

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Zachęcam Pana do zainteresowania się również powietrznymi pompami ciepła z rodziny Logatherm marki Buderus. Nasze pompy cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej.
    W sprawie odpowiedzi na Pańskie pytania oraz pomocy przy doborze, wycenie oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
    Bardziej szczegółowe informacje o pompie ciepła dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg.../pompy-ciepla/
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony