dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 136
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Jak chcesz wiedzieć jaka pompa jest Ci potrzebna to masz 2 opcje:
    1. mniej dokładny kalkulator na stronie: http://cncpompyciepla.pl/kalkulator/
    2. bardziej dokładny sposób OZC np. u ASOLT,
    Skorzystałem z kalkulatora na stronie i otrzymałem:
    9,5kW maksymalna moc grzewcza
    4,6kW przeciętna moc grzewcza
    38W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc
    20 493kWh = 74GJ całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie
    81kWh/m2*rok wskaźnik zużycia energii
    2kW dodatkowa moc potrzebna do grzania CWU
    13kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)

    Powyższe wyniki tym bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu o słuszności zamontowania pompy Panasonic T-CAP 12kW i raczej odpuszczę sobie pompę o wyższej mocy. Zakładając pewien margines błędu wynikający z niedoskonałości kalkulatora pompa o mocy 12kW powinna poradzić sobie z ogrzaniem budynku. Sądzę, że Panasonic T-CAP 9KW również mógłby dać radę z ewentualną niewielką pomocą dodatkowych grzałek przy bardzo mroźnych zimowych chwilach.

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał J@ro Zobacz post
    Skorzystałem z kalkulatora na stronie i otrzymałem:
    9,5kW maksymalna moc grzewcza
    4,6kW przeciętna moc grzewcza
    38W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc
    20 493kWh = 74GJ całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie
    81kWh/m2*rok wskaźnik zużycia energii
    2kW dodatkowa moc potrzebna do grzania CWU
    13kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)

    Powyższe wyniki tym bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu o słuszności zamontowania pompy Panasonic T-CAP 12kW i raczej odpuszczę sobie pompę o wyższej mocy. Zakładając pewien margines błędu wynikający z niedoskonałości kalkulatora pompa o mocy 12kW powinna poradzić sobie z ogrzaniem budynku. Sądzę, że Panasonic T-CAP 9KW również mógłby dać radę z ewentualną niewielką pomocą dodatkowych grzałek przy bardzo mroźnych zimowych chwilach.
    Margines???
    9,5+2=11,5 kW (dlaczego 2 kW na cwu nawet najstarsi gorale nie wiedzą)
    13 kW - niezbedna moc grzewcza, dlaczego nie 11,5 kW co wynika z równania powyzej tego równiez w/w gorale nie wiedzą.
    Czy 9,5 kW to moc maksymalna tego tez nie wiadomo bo tylko kalkulator i na dodatek uzywany przez laika.
    Prawie 20.5 kkWh to tak jak by dom był nieocieplony lub ocieplony szczątkowo, dawno takiego wyniku nie miałem.
    Ja bym tak bardzo nie był utwierdzony w slusznosci wyboru 12 kW ale co ja tam sie znam.

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Jak chcesz wiedzieć jaka pompa jest Ci potrzebna to masz 2 opcje:
    1. mniej dokładny kalkulator na stronie: http://cncpompyciepla.pl/kalkulator/
    2. bardziej dokładny sposób OZC np. u ASOLT,
    Jedno i drugie to taka teoretyczna "zgadywanka"
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Jedno i drugie to taka teoretyczna "zgadywanka"
    Poprzyj to danymi statystycznymi dotyczacymi dokładnosci moich obliczen i dokładnosci kalkulatora, a moze inaczej dokladnosci obliczen uzyskanych przez laika na klakulatorze i dokladnosci audytora uzyskanych na programi firmy sankom uwzgledniającymi duzo wiecej danych szczególowych które wymaga audytor sankomu a których nie wymaga kalkulator. Znasz sie na tym, masz dane zaprezentuj, mądrego zawsze dobrze posłuchac i poczytac.

  5. #105

    Domyślnie

    Witam, a jaką pompę ciepła dobralibyście do domu 255m2 użytkowej, po podłogach 355m2, 4-5 osób w domu.
    OZC obliczone na 10,3kW. Bez uwzględnienia CWU. Zapotrzebowanie na ciepło - 16500kWh . ( nie wykluczam w przyszłości styropianu na elewacji 10-20cm, co obniży moc na 9,5kW lub 9,1kW)
    Podłogówka w całym domu, w łazienkach dodatkowo grzejniki drabinkowe z grzałkami elektrycznymi. Garaż nieogrzewany 35m2, ściana oraz sufit sąsiadujące z pomieszczeniami użytkowymi docieplone styropianem.
    Chciałbym zbiornik na CWU 300-400l wolnostojący.

    Mam ofertę na Nibe Split 12kW, zbiornik 300l emaliowany z dwoma wężownicami, 25 tys brutto kompletna kotłownia.
    Ostatnio edytowane przez viscaelbarca ; 02-05-2018 o 09:39

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.545
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał viscaelbarca Zobacz post
    Witam, a jaką pompę ciepła dobralibyście do domu 255m2 użytkowej, po podłogach 355m2, 4-5 osób w domu.
    OZC obliczone na 10,3kW. Bez uwzględnienia CWU. Zapotrzebowanie na ciepło - 16500kWh . ( nie wykluczam w przyszłości styropianu na elewacji 10-20cm, co obniży moc na 9,5kW lub 9,1kW)
    Podłogówka w całym domu, w łazienkach dodatkowo grzejniki drabinkowe z grzałkami elektrycznymi. Garaż nieogrzewany 35m2, ściana oraz sufit sąsiadujące z pomieszczeniami użytkowymi docieplone styropianem.
    Chciałbym zbiornik na CWU 300-400l wolnostojący.

    Mam ofertę na Nibe Split 12kW, zbiornik 300l emaliowany z dwoma wężownicami, 25 tys brutto kompletna kotłownia.
    Jak masz OZC na 10,3kW do tego dolicz około 10% jeżeli chcesz mieć w domu 22st.C, ponieważ OZC jest zrobione za pewne na 20st.C a to czasem mało.
    Do tego dolicz 1,25kW na wodę użytkową.
    Łącznie da Ci to zapotrzebowanie około 12,5kW, czyli taką mocą musi pompa ciepła dysponować żeby przy -20st.C ogrzewać Twój dom.

    Co do nibe split 12kW, to ta pompa bardzo słabo radzi sobie w niskich temp.
    Np. Jej moc przy temperaturze zewnętrznej -20st.C to tylko 6kW, więc pozostałe 6,5kW będzie dokładać sobie grzałką elektryczną a to dość bolesne jak aż 50% mocy trzeba dogrzewać grzałką.

    Gdybyś np. wybrał mocniejszą pompę 9ale już nie NIBE bo nawet ich pompa 16kW ma tylko 6,5kW przy -20st.C ) tylko np. Panasonic T-CAP 12kW która przy -20st.C ma nadal 12kW a więc Panasonic T-CAP 12kW nie musiał by się prawie wspomagać grzałką bo brakuje mu tylko 0,5kW mocy grzewczej. do tego żeby nawet przy -20st.C ogrzewać bez wspomagania
    Tutaj oczywiście ten Panasonic ma duży zapas mocy grzewczej, ale przez to będzie tańszy DUŻO tańszy od nibe nawet w bardzo niskich temperaturach ale też przy grzaniu w taryfie G12w będzie znacznie lepiej sobie radził co przełoży się na niskie koszy ogrzewania.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #107

    Domyślnie

    Dni z temperaturą poniżej -20 stopni nie ma zbyt dużo w ciągu roku. Przewijały się w innych wątkach obliczenia że jest to około 2 dni w ciąg roku. Więc jeśli wymagałoby to użycia grzałki przez ten okres to też jestem w stanie to zaakceptować. Na grzanie w II taryfie zbytnio się nie nastawiam z uwagi na planowaną wylewkę 6-8 cm, więc słaba zdolność akumulacyjna. Około 80% energii na ogrzewanie przypada na okresy z temperaturą powyżej -2 stopni.
    Jeden z instalatorów przesłał mi kiedyś w ofercie taki wykres zbiorczy porównanie czterech pomp, tyle że wtedy rozmawiałem z nim o pompie 16kW. Po obliczeniach OZC zacząłem też rozważać niższy rząd wielkości czyli 12kW. Poniżej wklejam wykresy porównawcze.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porownanie.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	412276Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ams 12.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	412277Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	412278
    Wydaję mi się, że Nibe 10-12 nie wypada tak źle na podstawie danych które wstawiłem.
    Ekspertem w tym temacie nie jestem, przeczytałem trochę wątków na forum i staram się jak najwięcej dowiedzieć. Gdyby ktoś miał jakieś uwagi, spostrzeżenia, z góry dziękuję za pomoc. Mam również możliwość podpięcia gazu, linia przebiega przez moją działkę. Projekt przyłącza wykonany przez poprzedniego właściciela, więc zostaje odnowić warunki, i wykonać przyłącze. Kominy również już gotowe . Dom kupiłem w stanie surowym zamkniętym.
    P.S
    Firma która przedstawiła mi ofertę na Nibe, poleca tą markę z uwagi na bardzo dobry i rozbudowany serwis w Polsce. Miałem również oferty z tej samej firmy z jesieni zeszłego roku, i ceny były 4-5 tys wyższe względem obecnych (mówię o tej tzw. "szwedzkiej dotacji").
    W jakiej kwocie udało by się zrobić Panasonica T-Cap 12kW kompletna kotłownia z montażem ?

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał viscaelbarca Zobacz post
    Witam, a jaką pompę ciepła dobralibyście do domu 255 m2 użytkowej, po podłogach 355 m2, 4-5 osób w domu.
    OZC obliczone na 10,3 kW. Bez uwzględnienia CWU. Zapotrzebowanie na ciepło - 16500 kWh ( nie wykluczam w przyszłości styropianu na elewacji
    10-20 cm, co obniży moc na 9,5 kW lub 9,1 kW)
    Budynek bez rekuperacji i ocieplenia na ścianach zewnętrznych ?
    Jak to rozumieć?
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  9. #109
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie rozumiem Andrzej, że dużo wyszło viscaelbarca? Mi wyszło 9.91 przy 239m2 grzanych podłóg, a ocieplony przyzwoicie i z reku. Wstepnie rozmawiałem z Asoltem, że obniżenie temp w garażu do 8 stopni zmniejszy obciążenie o około 800-900W więc sporo, ale to jeszcze do przeliczenia.

    aha dodam, że OZC jest liczone na 22 stopnie, bo tak prosiłem i taka temperaturę zmaierzam trzymać, pewnie stąd też trochę wyższe obciążenie mi wyszło,
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 02-05-2018 o 12:23
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Budynek bez rekuperacji i ocieplenia na ścianach zewnętrznych ?
    Jak to rozumieć?
    Już wyjaśniam. Rekuperacja będzie, obecne kanały wentylacyjne zostaną zaślepione. Na chwilę obecną ocieplenie 10cm w murze trójwarstwowym z pustaka Max, na parterze 12cm styropian na posadzce, na piętrze 10cm styropian na posadzce. Strop nad piętrem docieplony od strony poddasza styropianem 20cm, zarobiony klejem i siatka.
    Okna trzyszybowe, na parterze okna dodatkowo z rdzeniem z pianki. Ciepły montaż, rolety zewnętrzne.
    Takie wyniki otrzymałem z OZC, wszystkie dane przegród itp zgadzają się.
    Ostatnio edytowane przez viscaelbarca ; 03-05-2018 o 10:02

  11. #111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.545
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał viscaelbarca Zobacz post
    Dni z temperaturą poniżej -20 stopni nie ma zbyt dużo w ciągu roku. Przewijały się w innych wątkach obliczenia że jest to około 2 dni w ciąg roku. Więc jeśli wymagałoby to użycia grzałki przez ten okres to też jestem w stanie to zaakceptować. Na grzanie w II taryfie zbytnio się nie nastawiam z uwagi na planowaną wylewkę 6-8 cm, więc słaba zdolność akumulacyjna. Około 80% energii na ogrzewanie przypada na okresy z temperaturą powyżej -2 stopni.
    Jeden z instalatorów przesłał mi kiedyś w ofercie taki wykres zbiorczy porównanie czterech pomp, tyle że wtedy rozmawiałem z nim o pompie 16kW. Po obliczeniach OZC zacząłem też rozważać niższy rząd wielkości czyli 12kW. Poniżej wklejam wykresy porównawcze.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porownanie.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	412276Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ams 12.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	412277Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	412278
    Wydaję mi się, że Nibe 10-12 nie wypada tak źle na podstawie danych które wstawiłem.
    Ekspertem w tym temacie nie jestem, przeczytałem trochę wątków na forum i staram się jak najwięcej dowiedzieć. Gdyby ktoś miał jakieś uwagi, spostrzeżenia, z góry dziękuję za pomoc. Mam również możliwość podpięcia gazu, linia przebiega przez moją działkę. Projekt przyłącza wykonany przez poprzedniego właściciela, więc zostaje odnowić warunki, i wykonać przyłącze. Kominy również już gotowe . Dom kupiłem w stanie surowym zamkniętym.
    P.S
    Firma która przedstawiła mi ofertę na Nibe, poleca tą markę z uwagi na bardzo dobry i rozbudowany serwis w Polsce. Miałem również oferty z tej samej firmy z jesieni zeszłego roku, i ceny były 4-5 tys wyższe względem obecnych (mówię o tej tzw. "szwedzkiej dotacji").
    W jakiej kwocie udało by się zrobić Panasonica T-Cap 12kW kompletna kotłownia z montażem ?
    Panasonic T-CAP 12kW nie musi się w ogóle grzałkami wspomagać a Nibe 12kW będzie już od -10st.C dogrzewać sie grzałkami.
    Przy Twojej wylewce dasz radę grzać 75% w taniej taryfie, jak by wylewka była 9cm, i mocna pompa to pewnie i 90% by się dało, ale cóż jak masz mniej to trzeba sobie radzić chociaż te 75% jest ok.

    Za Panasonic 12kW T-CAP musisz liczyć 33tyś wzwyż, ale to jest półka z zupełnie innej ligi.
    Jak chcesz coś z wysokiej półki za sensowne pieniądze co będzie słabsze i też na grzałkach w razie czego to Daikin Altherma III 8kW i ma bardzo dobre parametry pracy.Cena około 27tyś
    Sprawdź sobie na testach BAFA:
    http://www.bafa.de/SharedDocs/Downlo...ationFile&v=33
    a potem sprawdź jaką mocą dysponuje NIBE w niskich temp i trzeba wtedy poszukać czegoś konkretniejszgo

    I nie patrz na moc pompy podawaną przez producenta, bo to tak jak porównywać silniki o pojemności 2L tyle że z jednego wyciśnięto 200kM a z innego 90kM.

    Ja w ofercie mam Mitsubishi, Daikin, Panasonic, Samsung, LG(czasem) z Nibe dałem sobie spokój właśnie dlatego że ich polityka mówi że grzałka to wspaniała rzecz a potem ja bym musiał wysłuchiwać od klientów że rachunki wysokie.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Poprzyj to danymi statystycznymi dotyczacymi dokładnosci moich obliczen i dokładnosci kalkulatora, [...]
    Ilez razy mozna walkowac to samo.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #113

    Domyślnie

    Bardzo dobrym przykładem jest budynek - asaselllo ;
    ogrzewanie podłogowe; 300 m2 ; bez bufora, wylewka betonowa 15 cm; OZC; 11 kW / 20.000 kWh/ rok ;
    PC/9 kW/TCap /1f ; podłogówka całość; WM frapol classic 550; okna 0,7;
    95 % w II taryfie, temp.zasilania 32 C ; temp. wew; 22-23 C,
    zużycie energii ok 5000-5300 kWh/rok,
    SCop od 4 lat waha się 3,97- 4,1.
    Taktowania nie ma, ustawione ma widełki czasowe.
    20 cm styro na ścianach;
    15 cm w podłodze,
    od 20 cm do 35 cm wełny na górze.
    Dom szczelny. http://forum.muratordom.pl/showthrea...ad%C4%99/page3
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 02-05-2018 o 14:23
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Ilez razy mozna walkowac to samo.
    Masz racje, ale pytac sie samego siebie na forum to lekka przesada.

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał J@ro Zobacz post
    Witam.
    Jestem na etapie adaptacji projektu domu jednorodzinnego i wyborze źródła ciepła. Wybór padł na pompę ciepła powietrze woda. OC wynosi 12834W - 53W/m2. Zastanawiam się nad zastosowaniem pompy Panasonic T-CAP o mocy 12kW lub 16kW. Grzanie w standardowej taryfie, a przy dużych mrozach > -15 mogę rozpalić w kominku (bez płaszcza i bez systemu dystrybucji powietrza), aby wspomóc wydajność systemu grzewczego. W całym domu ogrzewanie podłogowe. Bardzo proszę o pomoc w doborze mocy urządzenia.
    Projekt budynku
    http://www.projektyzwizja.pl/projekt...w/nowoczesny-1
    Witam,

    Zachęcam Pana również do zapoznania się z powietrznymi pompami ciepła marki Junkers - Bosch z rodziny Supraeco oraz Bosch Compress. Nasze pompy ciepła cechują się wysoką jakością wykonania oraz posiadamy sprawny i rozbudowany serwis.
    W sprawie doboru odpowiedniej pompy ciepła zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści doradzą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Zachęcam też do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie pomp ciepła: https://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch

  16. #116

    Domyślnie

    To i ja poproszę o radę jakiej mocy pompa + jaką polecacie?

    OZC ASOLT: 6300W + CWU na 3 osoby.

    Grzane miałoby być tylko w II taryfie.

  17. #117

    Domyślnie

    Frofo007 .
    Warto poczytać tematy z mojej stopki.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  18. #118

    Domyślnie

    Andrzej5101: dzięki za linki a mógłbyś po prostu napisać, jaką moc Ty byś wybrał przy założeniu grzania w II taryfie CO+CWU?

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    702

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Andrzej5101: dzięki za linki a mógłbyś po prostu napisać, jaką moc Ty byś wybrał przy założeniu grzania w II taryfie CO+CWU?
    A jakie grube masz wylewki?
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Poprzyj to danymi statystycznymi dotyczacymi dokładnosci moich obliczen i dokładnosci kalkulatora, a moze inaczej dokladnosci obliczen uzyskanych przez laika na klakulatorze i dokladnosci audytora uzyskanych na programi firmy sankom uwzgledniającymi duzo wiecej danych szczególowych które wymaga audytor sankomu a których nie wymaga kalkulator. Znasz sie na tym, masz dane zaprezentuj, mądrego zawsze dobrze posłuchac i poczytac.
    Dziwnym trafem profesjonalne OZC idealnie pokryło się (3,6kW) z wyliczonym OZC na stronie "ciepłowłasciwe" pewnie przypadek ale jakoś tak wyszło
    Oczywiście nie neguje sensu robienia OZC ale jak ktoś i tak ma zamiar prze wymiarować pompę to myślę ze wystarczy takie obliczenie zrobione w 5 minut
    Bez OZC pewnie wziąłbym 7KW lub 9 kW ale teraz wiem ze spokojnie wystarczy mi 6kW.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 08-06-2018 o 06:33
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony