Cytat Napisał seju89 Zobacz post
Witajcie,
Planuję za parę miesięcy wprowadzić się do nowego mieszkania budowanego obecnie przez dewelopera.
Mieszkanie ma 43 metry i myślę, że za około 10 lat będę je wynajmował komuś. Z tego względu bardzo mi zależy na tym, żeby podłoga była bardzo wytrzymała. Dlatego też odpuściłem podłogę drewnianą. Pozostaje wybór pomiędzy panelami winylowymi, a laminowanymi.
Sporo czytałem zarówno o jednych, jak i o drugich. Wszystko wskazuje na wybór paneli winylowych z firmy Design Flooring. Byłem dzisiaj zobaczyć je na żywo i byłem pod wielkim wrażeniem jeśli chodzi o estetykę. Problem z taką podłogą mam jednak ze względu na to, że niby każdy zachwala, ale nie znam nikogo, kto by korzystał z tego typu rozwiązania. Czy ktoś z Was ma od lat podłogę winylową i może się wypowiedzieć? Zależy mi przede wszystkim na jakości i wytrzymałości. Chciałbym je założyć w całym pomieszczeniu, łącznie z łazienką. A może jednak lepiej kupić panele laminowane o wysokiej klasie ścieralności.

Pozdrawiam
Łukasz
podłoga LVT czyli winyl jest w Polsce mało znana a jeszcze rzadziej układana. To nowość także na zachodzie. Na forach niemieckich Fussbodenforum jest spro o problemach z winylem po montażu... potrafią się kurczyć (szpary) lub pod wpływem temp. poszerzać zanadto. Problemem jest duża konkurencja wsród dużej ilości producentów. Spada cena alke też spada jakość. Tak winyl jaki laminat bedzisz musiał szybciej wyrzucić, niż drewno lite. Kosztuje tylko na początku dużo ale w latach użytkowania 50-75 lat robi się taniocha. Cyklinowanoe co 10-15 lat. Pod wynajem tylko drewno i profesjonalny parkieciarz.