dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    zawsze kalkulator oraz aktualny stan faktyczny jest najwazniejsz ale jesli rozważamy pc cwu + gaz to takze uważam że to nie ma sensu
    Gaz daje nam wygodę bo nie musimy się martwić o tani prąd(na G11 oszczędności są minimalne i na pewno nie warto dokładać kasy przy instalacji)
    Gaz daje nam więksża moc, wody nie zabraknie (przy pc cwu jest to zazwyczaj max 2kw)
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Przy PC CWU też wody nie zabraknie bo to są zbiorniki 250-300 l + podłączenie kotła w razie W (jak się rodzina cała zjedzie raz do roku).

  3. #43
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbychow

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    małopolska
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Hm... dziwne te wyceny. Skoro piec kosztuje ok 7000 ( http://allegro.pl/kociol-vitodens-10...734185576.html ) to za co kolejne 10 000? Wkład kominowy...liczmy 100zł/m . Co jeszcze, czego nie będzie przy PC ?
    No właśnie u wszystkich instalatorów niestety jest podobnie.
    komin 9m ok 1100
    przeprowadzenie kawałka rurki z gazem i podpięcie ok 700
    zasobnik jedni proponują nierdzewkę a drudzy zwykły koszt 1000-2000tys
    jakiś sterownik plus rozszerzenie do dwóch obiegów ok 1000
    Sprzęgło średnio 700
    dodatkowe materiały, jakaś pompa, siłownik jakiś rozdzielacz plus robocizna - 3800
    i się uzbierało
    od innych na Viessmanie 200 miałem 19,5 k a na Termecie silverze 14,5k (bez jakiegoś mądrego sterowania)
    Jak grzecznie ich popytałem o zasadność niektórych podzespołów to z niesmakiem odmówili wykonania.

    Jeśli chodzi o pompę to wstępnie instalator powiedział że może uda się ja wpiąć z ominięciem moich pomp i puszczenia bezpośrednio w układ, starą część odetnie ręcznymi zaworami, dołoży tylko zawór z siłownikiem i pompa sama powinna to ogarnąć jeśli nie to dołoży jakiś mały bufor 100l za ok 800-1000..

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbychow

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    małopolska
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wiem, że pojawiają się na forum znawcy tematu i mam pytanie jak najlepiej do mojego układu wpiąć pompę ciepła?
    Kocioł jak pisałem wcześniej awaryjnie zostałby.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat kotłowni1.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	413958  

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbychow Zobacz post
    Witam Wszystkich
    Proszę o poradę .
    Mam zamiar trochę zmodernizować kotłownie i nie mogę się zdecydować co wybrać czy pompę ciepła pow-woda czy kocioł gazowy.
    Obecnie ogrzewam groszkiem plus zasobnik 300l na cwu , gaz mam już w domu.
    Budynek ok 145 m2 - stare budownictwo, ściany (pustak - pustka pow- cegła pełna) dodatkowo ocieplone 15 cm styropianem grafit , strop też 15cm grafitem.
    Dwie kondygnacje mieszkalne plus poddasze niezagospodarowane, wentylacja z rekuperacją.
    Pompa ciepła raczej jeśli już to LG 9kw pewnie wolałbym Panasa T-cap ale te koszty
    Kocioł kondensacyjny to może Termet albo jakiś inny max 20 kW z niską mocą minimalną - instalatorzy odradzają mniejszy .
    Stary zasobnik wymieniłbym na mniejszy ok 150l - 4 osoby korzystające .
    U mnie minusem jest ogrzewanie mieszane - w większości grzejniki oraz podłogówka (dwa pokoje możliwe docelowo kolejne dwa)
    Może uda mi się wkleić prowizoryczny schemat układu.
    Poprzedni instalator przygotował dwa wypusty pod ewentualny k. gazowy natomiast obecni mówią, że to kiepskie rozwiązanie i najlepiej sprzęgło/ bufor.
    Stary kocioł chciałbym na razie zachować awaryjnie.
    O pompach im więcej tutaj czytam tym mniej wiem .
    Nie wiem również jak najkorzystniej się wpiąć w istniejącą instalacje co instalator to inne pomysły.
    Może Wasze sugestie trochę mi pomogą.

    Pozdrawiam
    Witam,

    Jeżeli korzysta Pan z kotła gazowego i jest Pan zadowolony z obsługi, polecam pozostać przy tym rozwiązaniu. Zastosowanie pompy ciepła wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami inwestycyjnymi w porównaniu do zakupu nowego kotła. Oszczędność rocznych kosztów ogrzewania w przypadku zastosowania pompy ciepła może nie być współmierna do wyższych kosztów inwestycyjnych. Obydwa rozwiązania są bardzo komfortowe oraz całkowicie bezobsługowe.
    Marka Junkers-Bosch posiada szeroką ofertę gazowych kotłów o szerokiej modulacji mocy, dzięki czemu będą one odpowiednie praktycznie dla każdego budynku. W celu doboru kotła wraz z wyceną zachęcam Pana do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów wraz z ich miejscem zamieszkania. Można również skorzystać z infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Polecam również odwiedzić stronę internetową, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie kotłów z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens: http://www.junkers.pl/produkty/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch

  6. #46

    Domyślnie

    Polecam pompę ciepła. Sam skorzystałem z takiej opcji przeprowadzając się do domu nad morzem. montaż pompy ciepła w Gdyni nie był problemem i mogłem przebierać w ofertach. Dzisiejsze pompy ciepła są bardzo zaawansowane i można dobrać ofertę do swoich potrzeb i finansów jakie możemy przeznaczyć.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbychow Zobacz post
    Wiem, że pojawiają się na forum znawcy tematu i mam pytanie jak najlepiej do mojego układu wpiąć pompę ciepła?
    Kocioł jak pisałem wcześniej awaryjnie zostałby.
    Witam,

    Pomocy w rozwiązaniu Pana problemu chętnie udzieli jeden z naszych Autoryzowanych Instalatorów marki Buderus.
    Dobór pompy ciepła wraz z montażem warto powierzyć specjaliście, który bezpośrednio współpracuje z producentem pomp ciepła. Pozwoli to na uniknięcie błędów związanych z montażem, dzięki czemu zagwarantowana będzie prawidłowa praca urządzenia przez wiele sezonów grzewczych.
    Na stronie internetowej www.buderus.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów wraz z ich miejscem zamieszkania. Można również skorzystać z infolinii pod numerem telefonu: 801 777 008. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie powietrznych pomp ciepła z rodziny Logatherm: http://www.buderus.pl/produkty/kateg.../pompy-ciepla/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony