dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 205
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 4097
  1. #3001

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiix Zobacz post
    To ja mam 1300-1350mb i sie zastanawiam czy da rade pompa z pieca
    Jaki zbiornik biawar posiadasz? Ja borykam sie z problemem szybkiego wychładzania się mojego Quattro 150l. 1 stopień na godzinę. Jak to wygląda u Ciebie ?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  2. #3002
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Jeszcze nie założone końcem sierpnia. Czytałem twój wątek i w nim pisałem , dalej nic nie wiesz ?
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

  3. #3003
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    No dobra a jak połączyć ten kaloryfer w garażu i gdzie się dopiąć. Bo z pieca wyjście i trójnik na rozdzielacze, a w które miejsce podpiąć się kaloryferem w garażu. On generalnie będzie awaryjnie jak w garażu zrobi się za zimno lub by dogrzać aby podłogówce nad garażem nie było za zimno. Garaż w bryle domu a nad garażem mam pomieszczenie które ma być ogrzewane podłogówką.
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

  4. #3004

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiix Zobacz post
    Jeszcze nie założone końcem sierpnia. Czytałem twój wątek i w nim pisałem , dalej nic nie wiesz ?
    dalej korespondencja z biawar. Na razie wykluczony raczej czujnik temp. Drugi czujnik włożony do zbiornika pokazuje identyczną temp. jak ten od kotła.
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  5. #3005

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiix Zobacz post
    No dobra a jak połączyć ten kaloryfer w garażu i gdzie się dopiąć. Bo z pieca wyjście i trójnik na rozdzielacze, a w które miejsce podpiąć się kaloryferem w garażu. On generalnie będzie awaryjnie jak w garażu zrobi się za zimno lub by dogrzać aby podłogówce nad garażem nie było za zimno. Garaż w bryle domu a nad garażem mam pomieszczenie które ma być ogrzewane podłogówką.
    Grzejnik w garażu jest zbędny. Mam pokój nad garażem, na suficie garażu 10 cm styro, grzejnika brak i zawsze temperatura na plusie. Daj sobie spokój z tym garażowym kalafiorem.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #3006
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Grzejnik w garażu jest zbędny. Mam pokój nad garażem, na suficie garażu 10 cm styro, grzejnika brak i zawsze temperatura na plusie. Daj sobie spokój z tym garażowym kalafiorem.
    Ale jednak chciałbym go podpiąc gdyż lubie posiedziec w garażu i porobić coś przy aucie i innych naprawach i nie mam styro na suficie to jest w planie i inne drobne sprawy jak nie braknie kazsy by się wprowadzić.
    Dom 180m2 podłóg,. Fundamenty zalewane pustaki + XPS 10cm+bąbelkowa, podłoga styropian 10cm , ściany porotherm Dryfix 25cm + 15 styro - Grafi. Austrotherm 0,31, poddasze 15 i 10cm wełny SuperMata + sam stryszek 15cm. Piętro podloga 3cm styro. 150m2 podłogówka + kaloryfer w gażu. Piec SaunierDuval 18KW + 140l Kospel Termo Top . Kominek + DGP grawitacyjne 4 wyjścia ......................... Dziennik Budowy

  7. #3007

    Domyślnie

    No i odwiedził mnie magik od instalowania podłogówki, kotłów gazowych i sterowania.
    Nie krytykował pomysłu Vitrixa 12 kW, że za mały czy coś, nie zanegował że pompa z kotła sama rady nie da, ale po głowie się drapiąc wymiennik tych pieców jest starego typu, ze awaryjny może być itd itp ... no i słowo do słowa lubi vaillant ponieważ jest ich monterem i serwisu w ich imieniu, no i zachwalał, jakie to dobre wymienniki z nierdzewki mają.

    Polecił również, wydaje mi się fajna rzecz, powiedzcie czy macie coś takiego co o tym sądzicie, a mianowicie sterowanie siłownikami (elektrozaworami) każdej pętli na zasadzie otwierania i zamykania zaworu w celu utrzymywania temperatury na równym poziomie. Ma ktos z was cos takiego w rozdzielaczu zamontowane? Jak się to sprawdza w praktyce?

  8. #3008

    Domyślnie

    Jeszcze jedno chciałem vitrixów zapytać ... jak macie wyprowadzony spaliny z kotła?
    Ma ktoś przez komin pionowy nad dach? Jaka średnica wyprowadziliście spaliny nad komin 60 czy 80?

  9. #3009
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatton27 Zobacz post
    Polecił również, wydaje mi się fajna rzecz, powiedzcie czy macie coś takiego co o tym sądzicie, a mianowicie sterowanie siłownikami (elektrozaworami) każdej pętli na zasadzie otwierania i zamykania zaworu w celu utrzymywania temperatury na równym poziomie. Ma ktos z was cos takiego w rozdzielaczu zamontowane? Jak się to sprawdza w praktyce?
    Bez sensu, zrobisz sterowanie pogodowe, ustawisz przepływy na rozdzielaczu i wystarczy.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  10. #3010

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatton27 Zobacz post
    Jeszcze jedno chciałem vitrixów zapytać ... jak macie wyprowadzony spaliny z kotła?
    Ma ktoś przez komin pionowy nad dach? Jaka średnica wyprowadziliście spaliny nad komin 60 czy 80?
    Nad kominem mam 80-tkę kwasówkę.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #3011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jaroWy
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Krzeszowice
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatton27 Zobacz post
    Jeszcze jedno chciałem vitrixów zapytać ... jak macie wyprowadzony spaliny z kotła?
    Ma ktoś przez komin pionowy nad dach? Jaka średnica wyprowadziliście spaliny nad komin 60 czy 80?
    Generalnie to do 12 kW wystarczy 60/100. Dluzsze odcinki, kolanka- ogólnie opory na wyrzucie spalin to wtedy 80. Ja mam z kotła adapter 60/100, kolanko 87, 30 cm prosto, kolanko 90 i 2,3 metra w górę przez strop i dach. System 60/100 Jeremi*#$ Twin.

  12. #3012

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Bez sensu, zrobisz sterowanie pogodowe, ustawisz przepływy na rozdzielaczu i wystarczy.
    Sterowanie pogodowe jest bez sensu. Termostat pokojowy jest sensowniejszy a indywidualne ustawienie każdego pokoju może mieć istotny wpływ na ekonomie instalacji.

  13. #3013

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaroWy Zobacz post
    Generalnie to do 12 kW wystarczy 60/100. Dluzsze odcinki, kolanka- ogólnie opory na wyrzucie spalin to wtedy 80. Ja mam z kotła adapter 60/100, kolanko 87, 30 cm prosto, kolanko 90 i 2,3 metra w górę przez strop i dach. System 60/100 Jeremi*#$ Twin.
    60/100 takie jest wyjście z 12 kw Pytałem serwis i jeśli chodzi o zastosowanie przewodu spalinowego w kominie czyli w szachcie średnica 60 może być jeśli długość nie będzie dłuższa niż 11m Ja mam w kominie kwasówkę fi 130 jeśli będzie więcej niż 10 metrów to włożę rurę 80

  14. #3014

    Domyślnie

    Czy nie zbędne jest zamontowanie zestawu przyłączeniowego do vitrixa 12 kW do zasobnika c.w.u.?Macie takie cos zamontowane w swoich kotłach?
    https://onninen.pl/pl-PL/zestaw-przy...mmergas,HBV688

  15. #3015
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Witam, odpaliłem dziś kocioł immergas 12kw zeby wygrzać posadzki przed kładzeniem podłóg, w domu mam 100% podłogówki, ustawiłem temperature na kotle na 30 stopni i dziwi mnie zachowanie kotła, ponieważ dobija do 35 stopni po czym się wyłącza i znów jak zejdzie na 30 to się załącza i tak w kółko. Kolejna sprawa to w momencie załączania palnika przez chwile wydaje dziwny dzwięk (tak jakby dosunąć mikrofon do głośnika) i na zewnątrz z komina też to słychać. Czy to normalne? Z góry dzięki za odpowiedzi, to mój pierwszy kocioł i jestem zdezorientowany

  16. #3016

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronson90 Zobacz post
    Witam, odpaliłem dziś kocioł immergas 12kw zeby wygrzać posadzki przed kładzeniem podłóg, w domu mam 100% podłogówki, ustawiłem temperature na kotle na 30 stopni i dziwi mnie zachowanie kotła, ponieważ dobija do 35 stopni po czym się wyłącza i znów jak zejdzie na 30 to się załącza i tak w kółko. Kolejna sprawa to w momencie załączania palnika przez chwile wydaje dziwny dzwięk (tak jakby dosunąć mikrofon do głośnika) i na zewnątrz z komina też to słychać. Czy to normalne? Z góry dzięki za odpowiedzi, to mój pierwszy kocioł i jestem zdezorientowany
    Czy masz podłączony sterownik pokojowy?
    Jeżeli tak, to możliwe że instalator zapomniał ściągnąć zworkę/mostek w piecu na pozycji 40 i 41 . Wystarczy usunąć ten mostek i wszystko powinno grać.Wszystko masz w instrukcji.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  17. #3017
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    sterownik pokojowy jest poki co odłączony, ustawiłem temperature na 40 stopni, kocioł nie hałasuje i równo trzyma temperature pracując na niskiej mocy. Więc ciekawe czemu tak się zachowywał przy niższych ustawieniach,.

  18. #3018
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukas2306

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie odnośnie doboru kotła. Wiem, że temat był niejednokrotnie poruszany, alem dom domu nie równy.
    Wymieniam piec węglowy na gazowy i zastanawiam się nad VICTRIX 12 X TT 2 ErP czy VICTRIX 20 X TT 2 ErP .
    Dom mam 140 m2, połowa podpiwniczona, parter grzejniki, w łazience podłogówka, na poddaszu tak samo czyli grzejniki i łazienka podłogówka. Ocieplenie styropian 10, poddasze 20 cm wełna, okna 2-szybowe. Mam również jeden solar, obrotowy 3m2 do podgrzewu CWU. Planuję jeszcze wymienić zasobnik na 200L z dwoma wężownicami.
    Co sądzicie o tych kotłach, który lepszy.
    Dodam że przez lata użytkowania węglówki spalałem ok 2T węgla za sezon, poza sezonem grzał wodę CWU bojler gazowy.

  19. #3019
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Jeden i drugi bardzo dobre. Jeśli nie potrzebujesz na gwałt ciepłej wody, to brałbym 12 kW.
    Pomyśl jeszcze o Termecie Ecocondens Gold Plus - też dobry kociołek z fajnym wymiennikiem.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  20. #3020
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukas2306

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam.
    Dzięki za odpowiedź.
    Dzwoniłem dzisiaj do instalatora i powiedział, że ten kocioł będzie długo grzał zasobnik 200 l oraz że mam prawie wszędzie kaloryfery i może ta "12" nie dawać rady. Polecił mi piec VICTRIX EXA 24 X ERP.
    Co o tym sądzicie.

Strona 151 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony