dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Pytanie o drzwi Dierre

    Cześć,

    obecnie mam drzwi Gerdy klasy RC2 i chciałbym je zamienić na Diere Asso 5, które mają RC4. W marketingowego bełkotu, to nawet Ethan Hunt by ich nie sforsował

    Jednak życie jest życiem. Zależy mi na czymś lepszym niż obecne drzwi, gdzie futryna siedzi na kilku wkrętach i piance... Te Asso 5 wyglądają na dobre drzwi, mają wiele rygli itp, jednak mimo tego mają fatalne opinie na Ceneo... praktycznie każdy na coś narzeka, że głośne, że szybko się niszczą itp. Wiadomo jednak,*że tutaj oliwy może dolewać jakiś konkurent. Co do tego, że nie wyciszają, to za dopłatą 300 zł są dodatkowe elementy w tym wełna mineralna, więc może ludzie kupili bazowe modele i się dziwią...

    W każdym razie kilka lat temu była w Polsce fala włamań do mieszkań z drzwiami Dierre, bo okazało się, że za kilkaset złotych można kupić uniwersalny klucz i bez niszczenia, po cichu otwierać drzwi. Wtedy zastosowano nowy system Lock-trap

    No i teraz pytania:

    1. Czy ktoś z Was posiada drzwi tej firmy (a najlepiej ten model) i jest zadowolony/zadowolona i nie miał problemów z ewentualnym serwisem?
    2. Czy domyślne wkładki (w tym lock-trap) są ok czy może je zmienić na Abloy Protec 2 lub inne?
    3. Czy polecacie coś innych firm?

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Klucz można było kupić, ale obecnie z tego co mi wiadomo wymienili wkładki i jest OK. W razie czego możesz kupić taki klucz na allegro i sprawdzisz czy wejdziesz do siebie. Ma to też mały plus jak zgubisz klucze - zawsze możesz je kupić na allegro haha.
    Ja Dierre montuję okazjonalnie jak Klient kupi je gdzieś na mieście i chce abym je mu zamontował. Dużego doświadczenia nie mam z tą marką.
    Pytanie o możliwość zamiany wkładek kieruj do producenta.

  3. #3

    Domyślnie

    Co do trwałości się nie wypowiem ale dziś miałem akcję włam do mieszkania w bloku, gość zgubił klucze właśnie do Dierre i nikt się nie podjął wejścia przez drzwi a u kilku fachmanów sprawdzał. Nie wiem jaki model ale deweloperka więc chyba nie najwyższy.
    Dla porównania (po dostaniu się na balkon po drabinie ) otwarcie drzwi balkonowych bez zostawienia niemal żadnych śladów zajęło mi 20-30 sekund. Po co wam takie pancerne drzwi to ja nie wiem.....

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    I oto jest kwintesencja kupowania drzwi. Sens jest jedynie wtedy gdy całe mieszkanie jest zabezpieczone. Tak samo jak z izolacją termiczną domu. Ma sens jako całość, a nie jako pojedynczy element. Przykładowo drzwi z Ud=0,4 i podrzędna okna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony