dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    901

    Domyślnie Wikęd - wieje z rogu drzwi

    W drzwiach Wikęd nie dolega uszczelka w górnym rogu po stronie klamki. Na zamku dociągnięte na max. Ewidentnie "róg" odstaje, bo 30cm w bok i w dół jest już szczelnie. Czy mogę coś w tym względzie zrobić?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Zgłosić reklamację?

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam ten sam problem ale po przeciwległym rogu w drzwiach KMT.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Drzwi i okna nie są wyrobami hermetycznie szczelnymi. Przepuszczalność powietrza dla okien i drzwi jest wartością badaną i deklarowaną przez producenta. Nie ma niczego nadzwyczajnego w tym, że w pewnych określonych warunkach od drzwi "wieje". Pytanie brzmi, czy wieje ponad wartość zadeklarowaną. Jeśli tak, to wyrób ma wadę. jeśli nie... to wieje, bo wiać miało o czym producent zawiadamia w deklaracji właściwości użytkowych.
    PRO QUALITY

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.135

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    W drzwiach Wikęd nie dolega uszczelka w górnym rogu po stronie klamki. Na zamku dociągnięte na max. Ewidentnie "róg" odstaje, bo 30cm w bok i w dół jest już szczelnie. Czy mogę coś w tym względzie zrobić?
    Pomijając kwestie wynikające "z normy" to sprawdziłbym czy coś nie jest krzywe.
    Ościeżnica ? Raczej trudno o to, ale doswiadczony montazysta ustawia ją do skrzydła, także nie musi być perfekcyjnie w pionie by było dobrze. Jeśli temat jest świeży (wcześniej tak nie było?) to może jednak odkształciło się skrzydło. Tam jest ramiak drewniany i mógł zapracować.

    Tak czy inaczej - zacząłbym od telefonu do sprzedawcy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Fin nie wiem, czy sprzedajesz drzwi Wikęd, ale z ciekawości zerknąłem na stronę tej zacnej firmy i muszę powiedzieć, że taki produkt może kupić tylko desperat płetwonurek, albo ktoś kto poszukuje sposobu na wentylowanie kotłowni .
    PRO QUALITY

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.135

    Domyślnie

    Tak, seria Premium jest idealna do kotłowni lub jako przejście z domu do garażu. Nic nadzwyczajnego poza tym, że są dobrze złożone i ogólnie firma jest bardzo na plus na tle konkurencji. Nie znam drzwi stalowych podobnej klasy a o lepszych właściwościach.
    Jeśli już coś polecam to raczej serię TermoPrestige.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8

    Domyślnie

    Święte słowa. Pytanie mam takie samo jak Fin - co się odkształciło. Pytanie też co oznacza nieszczelność. Minimalny ruch powietrza, czy wpadające światło z zewnątrz, bo to kolosalna różnica.
    Co do norm, to możliwe odkształcenie od płaskości skrzydeł to 2mm na każdy metr, więc dla takich drzwi przyjmuje się, że są to 4mm na całej wysokości skrzydła. Niby dużo, ale po to są uszczelki, po to jest montażysta aby to ustawić możliwie najbliżej ideału.
    Zbyt ogólnie jest to opisane aby coś tu wróżyć co się stało.

    Najlepiej zadzwonić do montażysty i sprzedawcy z prośbą o pomoc w takim problemie (jeśli rzeczywiście zionie wiatrem z drzwi).

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.220

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak, seria Premium jest idealna do kotłowni lub jako przejście z domu do garażu. Nic nadzwyczajnego poza tym, że są dobrze złożone i ogólnie firma jest bardzo na plus na tle konkurencji. Nie znam drzwi stalowych podobnej klasy a o lepszych właściwościach.
    Jeśli już coś polecam to raczej serię TermoPrestige.
    Hm... wodoszczelność dla drzwi nieosłoniętych npd, dla drzwi osłoniętych 2B. Przy pierwszej mżawce nieco mokry może okazać się ten prestiż . Przynajmniej tak mówi producent.
    PRO QUALITY

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.135

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Hm... wodoszczelność dla drzwi nieosłoniętych npd, dla drzwi osłoniętych 2B. Przy pierwszej mżawce nieco mokry może okazać się ten prestiż . Przynajmniej tak mówi producent.
    Hmm... tak właściwie na pytanie "jakie drzwi" zaczynam zawsze od propozycji z innego segmentu.
    Ale tak właściwie - producenci drzwi chętnie deklarują jedynie dobre Ud. Pozostałe parametry są zwykle pomijane..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    Wracając do problemu, przyłóż łatę, poziomnice, sprawdź co jest krzywe. Telefon do sprzedawcy, niech zobaczy co jest grane.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    901

    Domyślnie

    Wikęd dawał dwa lata temu jako jedyny możliwość zrobienia drzwi 100+dostawka, na wysokość 233cm. Tzn jako jedyny w normalnych pieniądzach. Dałem chyba z 6000 zł, kolejna oferta była prawie dwa razy wyższa.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.135

    Domyślnie

    Zgłosic możesz.. ale zmartwię Cię - firma zwali na montażystę. Ew. zasłoni się normą, bo jak wyżej napisał oknoTest - deklarowane parametry szczelności przy takich drzwach są mierne i to może się mieścić w normie.

    Na pocieszenie - poprawienie osadzenia uszczelek lub prosta regulacja moze pomóc...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    901

    Domyślnie

    Przyglądałem się, uszczelki są osadzone dobrze. Jeszcze jutro przyjrzę się w świetle dziennym, ale na 90% skrzydło uciekło w rogu o jakiś milimetr do wewnątrz. Jaka regulacja mogłaby pomóc? Odsadzenie dolnego zawiasu, żeby skrzydło po przekątnej się docisnęło?

    Zastanawiam się, czy może nieco grubsza, ale kompresująca się uszczelka dałaby radę. Tylko weź teraz człowieku dobierz właściwą i kup to gdzieś, najlepiej na metry...

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    901

    Domyślnie

    Pochodziłem z poziomicą i nie jestem w stanie znaleźć błędu, czy krzywa jest ościeżnica czy skrzydło. To jest tak małe odchylenie, że aż nie widać. No ale wieje.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.135

    Domyślnie

    Zaufaj sprzedawcy. Nie masz wyjścia. Fakt drzwi podwyższonych i jeszcze z dostawką (otwieraną?) komplikuje stawianie diagnozy na odległość..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    901

    Domyślnie

    Dostawka jest stała. Sprzedawca niestety - mimo że niby renomowany i polecany, to "nie ma ludzi do roboty", "ktoś podjedzie jak będzie jakaś przerwa w montażach" (nigdy nie ma przerwy) itd. Już reklamowałem u niego jedne drzwi wewnętrzne i słabo jest.

  18. #18

    Domyślnie

    Taka pora roku. Dużo ludzi chce zamykać budynki i wszyscy montażyści są "w użyciu".
    Co do samych drzwi próbowałeś kartkę papieru wsadzić pomiędzy skrzydło a uszczelkę i lekko wyciągać kartkę? Określisz dokładnie gdzie jest strefa niedociśnięta.
    Próba korekty dolnym zawiasem raczej się nie powiedzie. Raczej, bo nie widziałem drzwi z bliska aby coś konkretnego podpowiedzieć. Naciskaj na sprzedawcę / montażystę aby podjechał.

    A ja zapytam z drugiej strony. Czy w zimie nie masz wody na oknach czy coś? Pytam, bo czasem jest tak, że ludzie mają wszystko full szczelne i każda mikroskopijna nieszczelność i zbyt mały dopływ świeżego powietrza powoduje, że z takiej mikro szczeliny wieje prawdziwy huragan. Np. ja tak miałem i szalał mi wiatr od okien. Zrównoważyłem dolot i wylot powietrza i jak ręką odjął.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak, seria Premium jest idealna do kotłowni lub jako przejście z domu do garażu. Nic nadzwyczajnego poza tym, że są dobrze złożone i ogólnie firma jest bardzo na plus na tle konkurencji. Nie znam drzwi stalowych podobnej klasy a o lepszych właściwościach.
    Jeśli już coś polecam to raczej serię TermoPrestige.
    Co z was za ludzie?! Człowiek sobie wybierze drzwi, a tu dowiaduje się, że dobre są, ale do kotłowni. Serio tak źle z nimi? Premium z thermo ościeżnicą (wymagana przy podwyższeniu), podwyższeniem nawet do 240cm (KMT np nie ma w ofercie), bez przeszklenia, z dodatkami takimi jak ciepły próg, wkładki itp można mieć za 3 tys zł. Za ok 3600zł przeszkleniem w skrzydle drzwi.

  20. #20

    Domyślnie

    hm a ja wybrałem wikęd termo prestige lux ciekawe czy będę zadowolony skoro mówicie ze do garażu się nadają

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony