dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie za wąskie ościeżnice do szerokości muru - co dalej?

    Witam Was forumowicze,
    mam problem. Jestem na końcówce wykańczania domu. Jako laik kupiłem z miesiąc temu ościeżnice standardowe z firmy Kornik, które po wstępnym oszlifowaniu pomalowałem (malowałem je u rodziców w garażu, ze względu na bliskość sklepu budowlanego). Niestety dopiero po zawiezieniu na budowę okazało się, że ościeżnica jest za wąska, ma 90mm szerokości a mur to cegła 120mm plus tynk i gładź. Teraz mam dylemat co dalej, oddać nie mogę bo pomalowane.
    Zastanawiam się czy nie osadzić ościeżnicy do jednej krawędzi tak by drzwi otwierały się zgodnie z projektem a do drugiej krawędzi wykończyć ładnie gładzią i bez opasek wokół drzwi od strony zagładziowanej.
    Lub opcja nr 2 spróbować poszerzyć ościeżnicę poprzez dosztukowanie jej podobnym drewnem aby była na całą szerokość cegły.

    Proszę o porady co robić i jakieś sprawdzone pomysły.
    w trakcie budowy:
    dom w jabłonkach 3 z małymi zmianami.
    Panele PV, piec gazowy, ogrzewanie panele ścienne + podłogówka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.135

    Domyślnie

    Oba pomysły są w tej sytuacji ok.
    Pierwszy najpopularniejszy, tylko od strony drzwi daje sie opaskę bo na styku scian/drzwi będzie pękać.

    Opcja druga - wcale nie musi wyjść lepiej (wolałbym już dokupić nowe ościeżnice regulowane, bo mało kiedy ściany są równe i pojawi się nowy problem - odstawania od ściany
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Kornik robi stosunkowo tanie produkty. Może nie są najwyższych lotów, ale działają. Ja mam np. od nich schody w domu z Castoramy i żyją póki co i mają się dobrze. Co mam na myśli - ościeżnice są dość tanie i można je podmienić. Gorzej jak masz ich 10 sztuk, to już koszty niepotrzebne.
    Moim zdaniem pierwsza opcja (obróbka do ościeżnicy) będzie najrozsądniejsza + opaska przy krawędzi.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Pytanie jaka to ościeżnica? Prosta czy opaskowa (regulowana)? Ja masz regulowaną to może stolarz dorobi Ci szersze pióro pod wymiar i będziesz miał na dany zakres muru. Niekiedy firmy maja coś takiego w katalogach, że można o 1 rozmiar powiększyć zakres ościeżnicy:
    https://erkado.pl/akcesoria/ (kątownik z przedłużonym piórem). Są to koszty zawsze, bo za głupotę się płaci, ale wychodzi znacznie taniej od nowych ościeżnic.

    A jak masz ościeżnice proste (stałe) to możesz dać jak piszesz, ościeżnice na krawędź i reszta gładzią. Ja ma np mur około 50cm i dawałem ościeżnice na brzegu, ale skrzydło otwiera się na mur, także nie otworzę go powyżej 90 stopni. Nie jest to ni do niczego potrzebne, a w grubości muru ukryłem ze 40cm skrzydła (zabieg celowy jakby ktoś chciał się czepiać takiego montażu).

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar roker
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    37

    Domyślnie

    gdybym miał regulowane to by nie było problemu. Niby kornik nie ma drogich produktów ale 6 ościeżnic odstawić do zapomnienia + 6 kolejnych ościeżnic kupić (i to droższych), a w chwili obecnej kasa się kończy, więc zostaje mi chyba obróbka muru.

    dzięki za pomoc
    w trakcie budowy:
    dom w jabłonkach 3 z małymi zmianami.
    Panele PV, piec gazowy, ogrzewanie panele ścienne + podłogówka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony